10 kreatywnych pomysłów na rękodzieło na jesień ”,

Ta jesienna ramka jest szybka i łatwa dzięki naszym instrukcjom. 

Zdjęcie: MSL / Grit Knapps

2. Jesienna dekoracja: udekoruj pudełka jesiennymi motywami

Pudełka te idealnie nadają się do przechowywania mniejszych skarbów, takich jak kasztany, żołędzie czy kwiaty. Były pokryte dyniami, owocami róży, liśćmi i innymi jesiennymi motywami. Przed sklejeniem pomaluj górną część pudełka na biało. Krawędź można pomalować na kolor pomarańczowy. Aby uzyskać lżejszy styl, motywy można również ułożyć wzdłuż krawędzi, aby wokół pudełka powstał jesienny wieniec.

Możesz również zaprojektować te wspaniałe pudełka z dziećmi. Dlatego maluchy mają odpowiedni pojemnik na zebrane kasztany i liście. 

Zdjęcie: MSL / Grit Knapps

3. Pomysł na majsterkowanie na jesień: ładne torebki na kanapki

Ten pomysł naprawdę przyciąga wzrok w podróży: małe pojemniki na bakalie i orzechy z torebek na kanapki. Za pomocą rozpuszczalnych w wodzie pisaków akwarelowych możesz stworzyć lekko rozmazany wygląd. Na paczkach wyciąć winogrona, wiewiórki, jabłka i gruszki i zamknąć je klamerką do bielizny.

Dzięki samodzielnie zaprojektowanym torebkom na kanapki podjadanie jest jeszcze przyjemniejsze. 

Zdjęcie: MSL / Grit Knapps

4. Pomysł na rękodzieło: kreatywnie zaprojektuj jesienne pojemniki do przechowywania

Pojemniki do przechowywania orzechów laskowych, suszonych grzybów i konfitur z pigwy to uczta dla oczu w każdej kuchni z odpowiednimi motywami. Wystarczy kilka zdjęć orzechów, grzybów lub owoców oraz nożyczki i dwustronna taśma klejąca. Wytnij ozdoby i przymocuj je taśmą do odpowiedniego pojemnika do przechowywania.

Ozdobne pojemniki do przechowywania dobrze prezentują się w każdej jesiennej kuchni. 

Zdjęcie: MSL / Grit Knapps

5. Pomysł na majsterkowanie: jesienny obraz drewna

Artystyczny obraz drewna nie został pomalowany farbą akrylową, ale został przeniesiony ze strony skopiowanej drukarką laserową na drewno techniką transferową. W sklepach rzemieślniczych znajduje się klej i płyn transferowy, który nakłada się pędzlem na obraz i drewnianą powierzchnię. Następnie natychmiast połóż papier na powierzchni stroną do druku skierowaną w dół. Dociskaj równomiernie i gładko, a następnie natychmiast usuń resztki kleju ściereczką. Wysuszyć papier lub pozostawić do wyschnięcia na 24 godziny. Teraz zwilż warstwę papieru i zetrzyj ją palcami lub miękką gąbką. W naszym przykładzie napis został wcześniej skopiowany w lustrzanym odbiciu. Przy okazji: techniką transferu można również ozdobić jesienne gliniane wazony.

Dzięki technice transferu na drewno można przenieść nawet bardziej wyrafinowane jesienne motywy. 

Zdjęcie: MSL / Grit Knapps

6. Pomysł: zrobić saszetki z nasionami

Dzięki temu pomysłowi na rękodzieło możesz łatwo ulepszyć swoje saszetki z nasionami. W tym celu udekoruj pudełka i torby pełne ogrodowego szczęścia indywidualnymi elementami jesiennego motywu. W przypadku pudełka dodatkowo zawiń papier.

Z tymi jesiennymi saszetkami z nasionami masz gwarancję, że nie stracisz z oczu rzeczy. 

Zdjęcie: MSL / Grit Knapps

7th. Pomysł na rękodzieło jesienią: kreatywne koperty z jesiennymi motywami

Jeśli chcesz wysłać bardzo wyjątkowe zaproszenia lub listy, możesz nakleić na nie jesienne motywy. W ten sposób można również zaprojektować okładkę książki. 

Prześlij innym jesienny nastrój - z tymi pięknymi kopertami i zaproszeniami. 

Zdjęcie: MSL / Grit Knapps

ósmy. Pomysł: jesienna dekoracja stołu

Jesienne motywy można wykorzystać na wiele sposobów jako ozdobę stołu bankietowego. Do nakrycia stołu wydrukowaliśmy lniane serwetki z odciskami pigwy, dyni lub gruszki. Wykorzystano do tego technikę drukowania na tkaninie olejkiem lawendowym.
Sposób postępowania: zduplikuj stronę do publikacji za pomocą kopiarki laserowej, wytnij poszczególne elementy i umieść je stroną zadrukowaną w dół na wstępnie wypranej i wyprasowanej tkaninie. Posmaruj grzbiet olejem, a następnie wetrzyj mocno grzbiet łyżki. Jak tylko olejek wchłonie się, jeszcze raz nałóż nim obszar i kontynuuj wcieranie. Obszary, które zostały już oderwane od szablonu, teraz prześwitują przez papier. Wcieraj ponownie pozostałe obszary, aż zostaną również przeniesione. Teraz pozwól obrabianemu przedmiotowi wyschnąć. Przykryj kolorowe miejsca papierem do pieczenia i utrwal najgorętszą warstwą żelazka. Nadruk na tkaninie wytrzymuje pranie w temperaturze 30°C.

Do jesiennej dekoracji nie powinno zabraknąć nakrycia z jesiennymi motywami. 

Zdjęcie: MSL / Grit Knapps

9. Pomysł na jesienną dekorację: drukowane torby lniane

Opisaną powyżej technikę olejku lawendowego można zastosować również do lnianych torebek. Potem po prostu zamknij torebki kokardką - i gotowy pomysł na prezent.

Te piękne jesienne torebki też świetnie nadają się do podarowania. 

Zdjęcie: MSL / Grit Knapps

10. Pomysł: witraż jesienny

Rzemiosło jesiennych dekoracji nie kończy się na szkle: bez problemu można ozdobić puste parapety i parapety komina obrazem witrażowym.
W przypadku obrazu witrażowego wystarczy szklana płytka mniejszego uchwytu obrazu (DIN A5) jako medium do malowania. Aby nadać obrazowi charakter, stosujemy farby do szkła nakładane pędzlem. Kolory można ze sobą mieszać. Mała luka (ok. 3mm). Następnie gotowy obraz można po prostu podłączyć do niego.

Potrzebujesz czegoś wyjątkowego na swój parapet?? W takim razie ten jesienny obraz witrażowy jest dla Ciebie. 

Zdjęcie: MSL / Grit Knapps

Do następnego zdjęcia witrażowego używamy szkła bezramowego uchwytu na zdjęcia w formacie DIN A4. Następnie wydrukuj wybrane motywy i obrysuj kontury szklanymi pisakami. Gdy tylko kontury jednego obszaru wyschną, szkło można umieścić na następnym elemencie i odrysować jego kontury. W naszym przykładzie cztery motywy zostały umieszczone w górnej i dolnej części. Ale możesz umieszczać motywy indywidualnie. 
Wskazówka: nie musisz trzymać się tego pomysłu na rękodzieło! Znajdź kilka starych lampionów, świeczników lub kieliszków do lampionów lub podgrzewaczy, a następnie chwyć szklane długopisy. Możesz go użyć do stworzenia wspaniałych, pojedynczych elementów, które z pewnością przyciągną wzrok. Możesz również połączyć ze sobą kilka pomysłów na majsterkowanie i stworzyć własną jesienną dekorację. 

Jeśli chodzi o jesienne motywy, wyobraźnia nie ma granic. To, co lubisz, jest namalowane. 

Zdjęcie: MSL / Grit Knapps Więcej jesiennych pomysłów na majsterkowanie znajdziesz tutaj Rękodzieło Zdjęcia wątków: 6 pięknych majsterkowiczów na jesień

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here