3 wskazówki dotyczące pielęgnacji świątecznego kaktusa ”,

W wielu przypadkach przyczyną problemów jest woda do nawadniania. Schlumbergera w ogóle nie lubi wapna w wodzie do nawadniania. Najlepiej podlewać bożonarodzeniowego kaktusa wodą deszczową. Jeśli masz twardą wodę z kranu, możesz zrobić trzy rzeczy: używać tylko starej wody, filtrować wodę lub gotować. Do butelki ze spryskiwaczem używaj tylko wody z niewielką ilością wapna. Pierwotni mieszkańcy lasów tropikalnych cieszą się regularnymi prysznicami ze strumieniem.

Nigdy nie należy zostawiać Schlumbergery zbyt mokrej, ale kaktus lubi lekko wilgotne podłoże. Najlepiej nie podlewać ponownie rośliny, dopóki wierzchnia warstwa gleby nie wyschnie. Lepsze to niż ciągłe podlewanie odrobiną, jednokrotne dokładne podlewanie - raz w tygodniu w okresie kwitnienia, dwa razy w tygodniu w fazie wzrostu (wiosna) i jak tylko pąki kwiatowe puchną.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Wiedza o roślinach Jak właściwie pielęgnować i podlewać poinsecję Wiedza o roślinach Jak automatycznie podlewać rośliny domowe: 4 sprytne rozwiązania Wiedza o roślinach Jak dbać o rośliny domowe: 7 mitów - i co jest właściwe

3. Wskazówka: stymuluj tworzenie pąków

Jeśli chcesz, bożonarodzeniowy kaktus jest bardziej nocnym sowem. Preferuje długość dnia krótszą niż dwanaście godzin, ponieważ podobnie jak poinsecja jest rośliną krótkodniową i dopiero wtedy tworzy pąki. Musisz wiedzieć, że jeśli świąteczny kaktus ma wyrosnąć dużo pąków. Jeśli zbyt długo wystawisz swojego świątecznego kaktusa na sztuczne światło w fazie kwitnienia (od września do listopada), zapobiegniesz jego kwitnieniu w Boże Narodzenie. Dlatego od października umieść roślinę w pomieszczeniu, które wieczorem nie jest już sztucznie oświetlone. W około sześciotygodniowym okresie odpoczynku Schlumbergera również chce, aby było chłodniej, ale nie zimniej niż dziesięć stopni Celsjusza. Idealne są od 17 do 18 stopni Celsjusza w dzień i od 10 do 14 stopni Celsjusza w nocy. Spadek temperatury i faza ciemna aktywują tworzenie się kwiatów. Już w sierpniu znacznie ogranicza się podlewanie, a najpóźniej we wrześniu nawożenie. Gdy tylko pojawią się pierwsze pąki, ciepło i ilość wody są ponownie zwiększane.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here