5 pięknych szklarni na balkon ”,

Tak jak w zwykłej szklarni, w szklarni balkonowej możesz uprawiać wszelkiego rodzaju ciepłolubne warzywa, takie jak pomidory, paprykę, ogórki, ale także zbierać sałatki i rzodkiewki lub chili. Najlepiej wybrać specjalne warzywa balkonowe, które rosną bardziej zwarte i dlatego idealnie nadają się do szklarni balkonowej.

Jakie wymagania należy stawiać na szklarnię balkonową?


światło słoneczne

Aby skutecznie sadzić warzywa na balkonie, Twój balkon powinien mieć wystarczającą ilość światła słonecznego. Najlepsze są balkony o orientacji południowo-wschodniej lub południowo-zachodniej. Ale są też szklarnie na balkony, które są wyposażone w oświetlenie LED i dzięki temu umożliwiają uprawę warzyw na balkonach z małą ilością światła.

Świeże powietrze

Upewnij się, że Twoje rośliny w szklarni balkonowej regularnie otrzymują świeże powietrze, w przeciwnym razie mogą zostać zaatakowane przez szkodniki roślin.

Właściwe donice

W szklarni balkonowej zwykle sadzisz rośliny w donicach, a nie tylko w glebie. Dlatego na początek wybierz odpowiednio duże doniczki, aby Twoje warzywa miały wystarczająco dużo miejsca do rozwoju.

Możesz być także zainteresowany Balkon i taras Zaprojektuj mały balkon: Skorzystaj z tych wskazówek dotyczących swojego ulubionego miejsca

Jakie szklarnie nadają się na balkon??

Podobnie jak w przypadku ogrodu, w szklarniach balkonowych rozróżnia się modele wolnostojące i przybudówki, które są mocowane bezpośrednio do ściany domu i które szczególnie nadają się do małych balkonów. Pochylone szklarnie mają również tę zaletę, że oferują optymalną temperaturę wewnątrz, szczególnie jesienią i zimą, ponieważ ściana domu promieniuje ciepło do szklarni.
Inne modele na balkon wyglądają na przykład jak półka, w której wkładasz doniczki i zabezpieczasz je foliowym kapturem. Ale szklarnie w formie szafy można kupić również przez Internet i w sklepach z narzędziami.
Jeśli masz już podniesione łóżka na swoim balkonie, możesz w mgnieniu oka zmienić je w małą szklarnię za pomocą zimnej ramki. Dzięki temu wiosną można wysiewać młode rośliny znacznie wcześniej.

Istnieją również różne modele szklarni na balkon.

Zdjęcie: iStock / Aleksander Shapovalov

Co wziąć pod uwagę przy zakupie szklarni na balkon?

Oczywiście wielkość szklarni jest najważniejszym czynnikiem przy zakupie. Ale zwróć także uwagę na dołączone drzwi: jeśli drzwi na zawiasach są zintegrowane, na głębokości musi być więcej miejsca niż na przykład w przypadku drzwi przesuwnych. Lepiej też kupić mniejszy model, aby móc bez problemu poruszać się i dbać o rośliny balkonowe.
Ponadto szklarnia balkonowa powinna zapewniać wentylację. W przeciwnym razie istnieje ryzyko przegrzania roślin, co nie tylko prowadzi do oparzeń, ale także sprawia, że ​​szkodniki roślinne stają się łatwą grą. Jeśli latem Twój balkon jest wystawiony na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez kilka godzin, zacienienie balkonowej szklarni ma sens.
Wskazówka: Kupując sprawdź stabilność. Na przykład, czy istnieje sposób na dołączenie?? Szklarnie foliowe są szczególnie niestabilne, dlatego należy je ustawić w zabezpieczonym narożniku. Ale można je też szybko zdemontować w przypadku zbliżającego się frontu złej pogody.

Szklarnie na balkon: 5 niedrogich modeli


1. Szklarnia foliowa Sekey Premium

Szklarnia foliowa premium firmy Sekey z polietylenu oferuje miejsce na warzywa balkonowe na czterech piętrach i ma chronić rośliny przed deszczem, wiatrem, a nawet śniegiem. Dzięki kompaktowym rozmiarom (69 x 49 x 158) nadaje się również na małe balkony. Jeśli chcesz umieścić w nim większe rośliny, możesz usunąć półki pośrednie. Dobrą wentylację zapewnia również zwinięcie folii i przymocowanie jej do blatu.

Zamów teraz szklarnię Sekey Premium Foil od Amazon.

Zdjęcie: Sekey

2. Szklarnia na zimorodek wykonana z drewna

Szklarnia GHWOOD firmy Kingfisher składa się ze wstępnie obrobionego drewna twardego i półprzezroczystego przeszklenia z poliwęglanu. Przy wymiarach 120 x 69 x 51 centymetrów oferuje wystarczająco dużo miejsca do uprawy niektórych rodzajów warzyw, a przy wadze 12 kilogramów jest zdecydowanie stabilniejsza niż szklarnia z tworzywa sztucznego. Szklarnię można otworzyć przez dwoje drzwi i dwie pokrywy.

Zamów szklarnię Kingfisher już teraz w Amazon.

Zdjęcie: zimorodek

3. Szklarnia relaksacyjna na pomidory

Dzięki swoim wymiarom szklarnia Relaxdays jest szczególnie odpowiednia do uprawy pomidorów. Twoje rośliny są chronione wytrzymałą folią PE, która jest przymocowana do metalowej ramy za pomocą wszytych taśm i tworzy przyjemnie ciepły klimat dla Twoich pomidorów. Dodatkowo dach jest lekko pochylony, aby woda deszczowa mogła lepiej odpływać.

Zamów szklarnię Relaxdays już teraz od Amazon.

Zdjęcie: Relaks

4. Szklarnia relaksacyjna z dwuspadowym dachem

Jeśli wolisz, aby Twoja szklarnia była szersza niż wysoka, Relaxdays oferuje szklarnię balkonową o wymiarach 60 x 120 x 60 centymetrów. Również w tym modelu półprzezroczysta folia PE chroni warzywa.

Zamów teraz szklarnię Relaxdays z dwuspadowym dachem od Amazon.

Zdjęcie: Relaks

5. Mocowanie zimnej ramy Haubau do podniesionego łóżka

Ta przystawka do zimnej ramy może być łączona z podwyższonymi grządkami o wymiarach 115 x 53 x 32 centymetry i zapewnia miejsce dla młodych roślin na wiosnę. Przystawka Habau wykonana jest z wytrzymałego drewna sosnowego i dwuściennych arkuszy, które optymalnie chronią rośliny przed każdą pogodą. Aby zapewnić dopływ świeżego powietrza, pokrywę można otworzyć i przymocować do metalowego zawiasu. Mocowanie zimnej ramy jest zamocowane na podwyższonym łóżku z zawiasami z przodu i z tyłu.

Zamów teraz mocowanie zimnej ramy Haubau w Amazon.

Zdjęcie: Haubau

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here