6 przydatnych wskazówek przeciwko mszycom ”,

Zostań Lucky Lukiem i zestrzel szkodniki roślin bezpośrednio z rośliny ostrym strumieniem wody. Oczywiście można je również usunąć za pomocą pędzla. Gdy tylko zwierzaki wylądują na ziemi, trudno im wrócić. Obie metody wiążą się z wysiłkiem, bo potem trzeba posprzątać. Jednak po kilku próbach wszystkie mszyce powinny zniknąć.

Dobrze wiedzieć

Kolor zielony jest szczególnie atrakcyjny dla mszyc. To wyjaśnia, dlaczego sałatki czerwonolistne są mniej narażone na ich atak.

Wskazówka 3: Promuj sprawdzone pożyteczne owady

Zamiast polegać na chemii, wypróbuj ją z pożytecznymi owadami, takimi jak sikanie czy biedronki. Larwy można kupić od wyspecjalizowanych ogrodników. Oprócz owadów ptaki atakują również mszyce. Naturalną równowagę można już stworzyć dzięki budce dla ptaków. Dlatego warto zaprojektować swój ogród blisko natury. Upewnij się jednak, że następnie uprawiasz ogródek jak najmniej chemii.

Wskazówka 4: Wapnowanie drzew owocowych

Jesienią warto wapnować drzewa owocowe w ogrodzie. Przed malowaniem wyszczotkuj korę dookoła - zniszczy to większość jaj mszyc. Jeśli gałęzie drzewa są mocno zaatakowane, najlepiej je odciąć i wyrzucić. Możesz również podjąć działania przeciwko mszycom za pomocą sprayów z pędów zawierających olej w zimie: pozostałe jaja duszą się pod filmem olejowym.

Te artykuły mogą Cię również zainteresować Pielęgnacja ogrodu Przędziorki: Rozpoznawanie i zwalczanie szkodników roślin Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Zwalczanie muchówek: Jak skutecznie pozbyć się much

Wskazówka 5: W ogródku warzywnym stosuj wyłącznie naturalne domowe środki zaradcze

W ogródku warzywnym jest bardzo jasne: Ręce precz od klubu chemicznego! Naturalne składniki aktywne, takie jak olej rzepakowy czy mydło potasowe, okazały się równie skuteczne w walce z mszycami. Zaleta: W przypadku warzyw i ziół nie trzeba czekać, aż zostaną zjedzone. Ponadto spraye, takie jak Naturen lub Nativert, również zapewniają dobrą ochronę przed mszycami.

Wskazówka 6: mszyce na roślinach domowych

Jeśli mszyce zaatakowały Twoje rośliny doniczkowe, użyj do ich zwalczania insektycydów w formie sztyftów. Substancja czynna jest transportowana do rośliny, a następnie wchłaniana przez wszy. Jednak to jest chemia.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here