7 wskazówek ułatwiających malowanie”,

Przed malowaniem zamaskuj krawędź puszki taśmą malarską. Oznacza to, że farba nie może później przykleić się do wieczka i krawędzi puszki. Ułatwia to otwarcie następnym razem, gdy go użyjesz. Dodatkowo nad otworem można przymocować pasek lub dwie taśmy malarskiej. Masz więc krawędź, z której możesz łatwo wytrzeć pędzel. Chroni to krawędź puszki przed resztkami farby, a także pozwala lepiej dozować farbę na pędzel.

Taśma usuwa nadmiar farby z pędzla.

Zdjęcie: kolory Alpiny

Wskazówka 4: przerwanie strajku

Jeśli kończysz pracę wieczorem, ale chcesz kontynuować pracę z tymi samymi narzędziami następnego dnia, możesz się obejść bez zmywania. Wałki lub pędzle można zapakować w worek foliowy lub folię spożywczą na około 24 godziny, a następnie bezproblemowo z nich korzystać.

Jeśli chcesz kontynuować malowanie następnego dnia, możesz owinąć rolkę folią na noc.

Zdjęcie: Akademia DIY

Wskazówka 5: oszczędzaj farbę

Małe resztki można przechowywać w czystych słoikach z dżemem lub marynatami, które można hermetycznie zamknąć. Powinieneś trzymać to stojąc na pokrywie. Jeśli nie jest dokładnie biały, pomoże oznaczenie kolorem, pokojem i rokiem. Dzięki temu możesz później zrekompensować drobne skazy na ścianach odpowiednim kolorem. Farbę można przechowywać w chłodnym i mrozoodpornym miejscu.

Wskazówka 6: wyczyść wannę

Jeśli chcesz pomalować wałkiem tylko małe obszary, często kłopotliwe jest mycie kuwety po każdym odcieniu. Możesz temu zaradzić, kładąc na wannie cienki worek na śmieci, zanim wlejesz farbę do wanny.

Jeśli nałożysz na wannę mały worek na śmieci, zaoszczędzisz sobie kłopotów ze zdrapywaniem farby.

Zdjęcie: Akademia DIY

Wskazówka 7: wyczyść pędzel

Najpierw dobrze rozprowadź pędzel na kartonie lub innej chłonnej powierzchni, a następnie wyczyść go ciepłą wodą, środkiem do czyszczenia pędzli lub benzyną lakową w zależności od użytego koloru.

Jeśli dobrze wyczyścisz pędzle, możesz użyć ich ponownie przy kolejnym remoncie.

Zdjęcie: kolory Alpiny

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here