9 wskazówek dotyczących energii słonecznej”,

Powinno to również dać najemcom możliwość korzystania z energii elektrycznej z odnawialnych źródeł energii (CHP, solar). Zdjęcie przedstawia Żółtą Dzielnicę w Berlinie (www.jasny punkt.de): W całym kompleksie zainstalowano moduły fotowoltaiczne, a najemcy korzystają na miejscu z niedrogiej energii elektrycznej, którą otrzymują od właścicieli.

Żółta Dzielnica w Berlinie

Zdjęcie: Alamy Stock Photo / Lichtblick

4. Przechowywanie baterii

Najczęściej stosowane są akumulatory ołowiowo-żelowe lub kwasowo-ołowiowe oraz akumulatory litowo-jonowe. Wielu producentów opracowuje małe (i niedrogie) modele podstawowe, które można później doładować. Na zdjęciu akumulator litowo-jonowy (firmy Solarwatt), pojemność magazynowa zwiększona do 6,6 lub 8,8 kilowatogodzin (kWh) z przedłużeniem.

Akumulator litowo-jonowy firmy Solarwatt

Zdjęcie: Alamy Stock Photo / Solarwatt

5. Obliczone i zaplanowane

Dzięki szybkiemu planerowi fotowoltaicznemu (od innogy) szybko dowiesz się, czy system fotowoltaiczny na Twoim dachu jest wart zachodu. Aby to zrobić, musisz podać kilka informacji: ile osób mieszka w gospodarstwie domowym, nachylenie i orientację dachu, kod pocztowy, czy prąd jest również używany w ciągu dnia. Program oblicza, ile system kosztuje, wykonuje i ile oszczędza. Online na fotowoltaice.innogy.com

Szybki planer słoneczny od Innogy

Zdjęcie: Alamy Stock Photo / innogy

6. Wirtualne konto energii elektrycznej

Generatory energii słonecznej mogą zwiększyć swoją pojemność magazynową i w dni produkcyjne samodzielnie wytwarzać energię na wirtualnym koncie mocy (SolarCloud firmy E.ON) i dostęp do niego - nieograniczony w zakresie i niezależny od czasu. Planowane są dalsze etapy: Wtedy powinno być możliwe tankowanie pojazdów elektrycznych własną energią słoneczną podczas jazdy. Niektórzy dostawcy (np. Sonnen lub Beegy) oferują zryczałtowaną stawkę za energię elektryczną. Właściciele jednostek magazynujących baterie tworzą społeczność, baterie są ze sobą połączone w sieć, tworząc dużą wirtualną jednostkę magazynującą. Kiedy Twoja własna energia elektryczna jest zużyta, automatycznie korzystasz z dostaw energii elektrycznej gminy, bez dodatkowych kosztów.

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj:

Ile ubezpieczenia potrzebujesz?

Odpowiedzialność fotowoltaiczna obejmuje szkody spowodowane przez system. Tak zwane „ubezpieczenie od wszelkiego ryzyka” można porównać z ubezpieczeniem w pełni kompleksowym. Obejmuje wszelkie szkody: grad, burzę, uderzenie pioruna, błędy eksploatacyjne i montażowe, szkody wynikowe wynikające z błędów konstrukcyjnych lub montażowych. Ważne: przed podpisaniem przeczytaj katalog wykluczeń. Oto lista rzeczy, od których nie można ubezpieczyć technologii.

ósmy. Sprawdź funkcję

System jest w zasadzie łatwy w utrzymaniu. Niemniej jednak raz w roku należy sprawdzić, czy moduły i ramy, kable i system montażowy są jeszcze w porządku lub czy są konieczne naprawy. To jedyny sposób na osiągnięcie niezmiennie wysokiej wydajności. Możesz zawrzeć umowę serwisową, handlowcy skontaktują się z Tobą automatycznie. Taka umowa jest często uważana za dowód regularnie testowanego zabezpieczenia – dla towarzystwa ubezpieczeniowego.

Planuj indywidualnie z innogy

Zdjęcie: Alamy Stock Photo / innogy

9. Inteligentne zarządzanie

Jeśli instalacja solarna i akumulator są zintegrowane z technologią SmartHome, uzyskasz dobry przegląd rzeczywistego uzysku energii elektrycznej: Dzięki aplikacji do zarządzania energią (np. Aura firmy E.ON) możesz zobaczyć na swoim smartfonie lub tablecie, ile prądu jest obecnie generowane, dostarczane i używane. Codziennie, co godzinę. System uczy się i optymalizuje interakcję między systemem, magazynowaniem i zużyciem. Oznacza to, że system jest rzadziej regulowany. Poprawia to efektywność energetyczną gospodarstwa domowego.

Aplikacja do zarządzania energią od E.Na

Zdjęcie: Alamy Zdjęcie stockowe / E.Na

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here