Pomnik przygody: zrujnowana stodoła staje się domem marzeń ”,

Biznes na dole, apartamenty na piętrze, wszystko związane z rozwojem urbanistycznym - to było przekonujące: Antolovic i jego biuro COAST otrzymali kontrakt. „Mieliśmy już doświadczenie w renowacji i renowacji zabytkowych budynków i byliśmy w stanie ocenić, co nas czeka. „Najpierw architekci przetestowali substancję. Okazało się, że stodoła jest nachylona w kierunku murów miejskich. Więc podkopali budynek i postawili nowy fundament. Parter jest teraz niższy o 1,5 metra. Mur miejski i otaczające go blanki zostały wkomponowane w dom: czarne stalowe schody, które prowadzą z drugiego piętra do mieszkania, przylegają do kamiennej ściany zewnętrznej z kamieniołomu. „Na poszczególnych kondygnacjach występowały czasem różnice wysokości do 35 centymetrów w podłodze. Musieliśmy to zrekompensować, nie zwiększając zbytnio ciężaru sufitów i nie tracąc wysokości pomieszczenia – wyjaśnia Antolovic.
Zawilgocenie szczytów, stropu z belek drewnianych i konstrukcji dachu. Dlatego oczyścili stare belki i wymienili zniszczone drewno zgodnie z zabytkowymi budynkami. Wiele nowych świetlików wpuszcza światło do trzypiętrowego mieszkania i zapewnia widoki. Dach ocieplony, krokwie podwojone i pokryte karpiówką. Meble schodowe, obudowane szczotkowanym, barwionym na czarno drewnem świerkowym, dzielą otwartą przestrzeń życiową i prowadzą na prywatne podłogi.

Wniosek

Bez względu na to, jak dokładnie zostanie wykonane planowanie, praca musi być zawsze dostosowana do warunków na miejscu. „Stary budynek jest jak zardzewiały staruszek”, mówi Antolovic. „Potrzebujesz cierpliwości, musisz pracować ostrożnie i z miłością do ekwipunku, a otrzymasz wyjątkowy wynik."

Dane i fakty

Powierzchnia bazowa: 150 metrów kwadratowych
Czas budowy: dwa lata
Projekt: Przebudowa i renowacja zabytkowej stodoły
Architekt: WYBRZEŻE

Produkty i materiały

Okno dachowe: Velux, włącznik światła: Jung. Pokrycie podłogi: budynek. Światła: Prolicht, Delta Light, Flos, Normann Copenhagen. Meble: projekt własny architekta, krzesła do jadalni: Vitra. Stół do jadalni: Jean Prouve, obiekty sanitarne: Duravit. Armatura: Hansa, Keuco, Dornbracht, poziomowanie podłogi: Uzin Utz.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here