Wystartował: Tiny House na dach wielkiego miasta ”,

Szymon Becker: Chcemy pomóc uczynić miasta bardziej przyjaznymi do zamieszkania i umożliwić generowanie miejskiej przestrzeni życiowej o najwyższej jakości życia. W pewnym momencie zadaliśmy sobie pytanie: „Dlaczego nikt wcześniej nie budował dachów??„Jako architekci mamy oczywiście również ambicję artystyczną, aby przyciągnąć uwagę”.
Dom: Jak możesz sobie wyobrazić swoją kabinę??
Beckera:
Wewnątrz znajduje się moduł zasilający, w którym wszystkie ważne obszary takie jak łazienka, aneks kuchenny i łóżko mieszczą się w jednym module. Zewnętrzna powłoka to drugi element konstrukcyjny, który teoretycznie można wytwarzać w różnych rozmiarach.
Dom: Jak dokładnie wygląda moduł zasilania?
Beckera:
Przez galerię nad łazienką mieszkańcy wsiadają do wygodnego podwójnego łóżka. Jeśli nie chcesz spać na łóżku na antresoli, możesz rozłożyć oścież w oknie szczytowym. W ten sposób w domu mogły spać nawet cztery osoby. Szafka kuchenna biegnie z tyłu bocznej ściany łazienki. Za nią stoją krzesła i stół - obydwa mogą zniknąć, jeśli chcesz.
Dom: A jak się nagrzewa domek na dachu??
Beckera:
Zainstalowaliśmy panele słoneczne na dachu oraz elektryczne ogrzewanie podłogowe.
Dom: Twoja kabina jest wykonana z drewna. Dlatego mówisz również o zrównoważonym rozwoju: Co dokładnie przez to rozumiesz??
Beckera:
Stawiamy na drewno jako nowoczesny materiał budowlany i chcemy z niego budować ekologicznie, dynamicznie i elastycznie. W miastach kontrahenci wciąż wyrywają domy zdecydowanie za szybko i zdecydowanie za tanio, bo brakuje mieszkań. Chcemy przeciwdziałać temu trendowi kabiną, która jest prawdziwym schronieniem dla naszego zdrowia – na przykład w zakresie zanieczyszczenia drobnym pyłem w ośrodkach.

Simon Becker jest jednym z dwóch założycieli "Cabin Spacey"-

Zdjęcie: Kabina Spacey

Dom: dlaczego drewno jako materiał budowlany? Jako przedsiębiorca nie regulujesz się zbytnio?
Beckera:
Drewno jest lekkim i wysoce wydajnym materiałem budowlanym, a zatem idealnym. Teoretycznie można by rozważyć beton i kamień, ale zazwyczaj są one zbyt ciężkie na dachy miast. A dzięki innym lekkim metodom konstrukcyjnym szybko przechodzisz w kierunku odpadów niebezpiecznych, więc nie wchodzimy w grę dla nas.
Dom: Czy "Cabin Spacey" jest przeznaczony tylko na dachy lub ewentualnie również jako domek działkowy
Beckera:
Możemy sobie również wyobrazić mini domek nad jeziorem, na górze lub na pustej parceli. Docelowo jednak chcemy wykorzystywać nisze – dachy to nasz największy zasób.
Dom: Może mieć również kilka domków na jednym dachu?
Beckera:
Jasne, właściciele często zastanawiają się nad dodaniem kolejnej podłogi do swojego domu. To często zawodzi ze względu na statykę. Właśnie tutaj wchodzimy, ponieważ kabina Spacey jest lekka w porównaniu do prawdziwego dodatku.
Dom: Jak wygląda idealny mieszkaniec Twojej chaty??
Beckera:
Młoda para miejska, zarówno pracuje, jak i korzysta z tego, co ma do zaoferowania duże miasto. W skrócie: młodzi profesjonaliści w miastach.
Dom: czy byłoby do pomyślenia, aby mieszkały w nim również rodziny??
Beckera:
Ewentualnie można postawić dwie lub trzy kabiny na dachu i połączyć je ze sobą. Wtedy z pewnością byłby to odpowiedni dom rodzinny.
Dom: gdzie mogą się zwrócić zainteresowani - jak szybko dostaną Cabin Spacey?
Beckera:
Kiedy potencjalny klient skontaktuje się z nami, zaczynamy - produkcja trwa około sześciu do ośmiu tygodni, która obecnie nadal działa na żądanie. To oznacza, że ​​nie mamy domów na półce. Często problemem jest raczej własność. W przyszłości zainteresowanym zaproponujemy cały pakiet domu i placu budowy, czyli odpowiedni dach.

Mały, elegancki, praktyczny - a wszystko wykonane z drewna, aby mieszkańcy czuli się komfortowo

Zdjęcie: Kabina Spacey

Dom: czy to prototyp, czy można wybrać inne warianty?
Beckera:
Opracowaliśmy znormalizowany produkt, teoretycznie można sobie wyobrazić dwa do trzech poziomów. Dystansujemy się jednak od indywidualnych rozwiązań, ponieważ wiążą się one z wysokimi dodatkowymi kosztami. Koncentrujemy się raczej na jak najmniejszej jednostce, aby móc zająć jak najwięcej nisz.
Dom: Ile kosztuje kabina Spacey?
Beckera:
Prototyp kosztuje 100.000 euro, idziemy do sprzedaży za 50.000 do 100.000 euro w zależności od jakości wykonania.
Dom: Jakie opcje mam jako klient?
Beckera:
Konstrukcje ścienne wykonane na przykład z litego drewna są drogie, ale taniej jest, jeśli są budowane na drewnianych stojakach.
Dom: Kabina nadal nie jest tania, prawda??
Beckera:
Zależy nam na dostarczaniu dobrej jakości w najlepszej możliwej cenie. Zdecydowanie nie chcemy być tanim dostawcą.

Jeden obszar, dwa rzuty: jeden pokazuje parter z łazienką, drugi część sypialną na kabinie łazienkowej. Kliknij obraz, aby go powiększyć!

Zdjęcie: Kabina Spacey

Dom: Jak wyróżnić się na tle konkurencji – na przykład Tiny House University, społeczność entuzjastów architektury i designu, która stworzyła toczący się mini-dom dla centrum miasta
Beckera:
Sami jesteśmy członkiem Tiny House University i uważamy naszych kolegów za partnerów do współpracy. Nasz USP to połączenie powierzchni dachu i malutkiego domu, gdzie malutki znaczy uroczy. Raczej ukuliśmy termin minimal house w połączeniu z ekologią. I tym samym udowodnić stosunkowo świeży temat. Nie ma prawie żadnych produktów takich jak nasz dla miast.
Dom: Jakie są wymagania konstrukcyjne, aby kabina Spacey wylądowała na dachu domu??
Beckera:
Nasi specjaliści muszą to sprawdzać indywidualnie. Największą przeszkodą są początkowo schody na dach – mieszkańcy muszą mieć możliwość dotarcia do domu.
Dom: Czy oferujecie rozwiązania, dzięki którym można dostać się nawet na dach??
Beckera:
Najpierw skupmy się na dachach, które mają już wyjście. W Berlinie jest ich mnóstwo. Ale generalnie oczywiście chcemy oferować rozwiązania, w przeciwnym razie przeszkody są dla klienta zbyt wysokie.

Więcej pomysłów na małe domki Wiedza o budownictwie Dlaczego Tchibo sprzedaje małe domy Planowanie budynków Przerobiona przyczepa budowlana jako budynek małego domu z drewna FlexHome: The Tiny House jako dom modułowy z możliwością rozbudowy

Dom: czy tak łatwo jest zbudować na dachu??
Beckera:
Wymagania budowlane nie są całkowicie pozbawione. Z jednej strony ważną rolę odgrywa gęstość budynków, ale także ochrona przeciwpożarowa, izolacja i ochrona przed upadkiem. Dodatkowo należy zabezpieczyć dach przed uszkodzeniem, dlatego należy odpowiednio przygotować dach pod kabinę. Nasza warstwa technologiczna - jak ją nazwaliśmy - ma wyjaśniać dostępy, posadzki, usuwanie statyczne, połączenia techniczne i ochronę przed upadkiem.
Dom: Jak buduje się tam chatę na dużej wysokości? Z dźwigiem? Lub przybywają poszczególne części?
Beckera:
Oba są ogólnie do pomyślenia. Nasz prototyp jest faktycznie produkowany w fabryce, transportowany na naczepie niskopodwoziowej, a następnie umieszczany na dachu za pomocą dźwigu. W zależności od wielkości drogi i budżetu mogą to być dwa małe dźwigi lub jeden duży dźwig na ciężarówce. Ale wtedy też jest droższy.
Dom: Kiedy zbudujesz swój pierwszy dom??
Beckera:
Będzie gotowy na wiosnę. Obecnie wspólnie z berlińską spółdzielnią mieszkaniową wyjaśniamy dokładną lokalizację oraz prowadzimy rozmowy z urzędem urbanistycznym i władzami budowlanymi.
Dom: Czy sam spróbujesz Cabin Spacey??
Beckera:
Oczywiście! Mieszkam w Friedrichshain w nowym mieszkaniu 7-go. Piętro tuż pod dachami Berlina. Więc naprawdę chcę iść na dach i tam spróbować. Chcemy również dalej optymalizować nasz produkt.

50 sam.000 dachów w Berlinie mogłoby być wyposażonych w "Kabinę Spacey"

Zdjęcie: Kabina Spacey

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here