AirBnB: Jak zautomatyzować odprawę i zwiększyć bezpieczeństwo”,

160.AirBnB zliczyło tysiące mieszkań oferowanych w samych Niemczech w 2019 roku. Coraz więcej osób zarabia dzięki AirBnB. Niestety wynajem AirBnB nie zawsze jest prosty. Jeśli nie jesteś na miejscu jako właściciel, musisz wyznaczyć kogoś, kto przekaże klucze w dniu przyjazdu i wyjazdu gości. Ponadto zostawiasz swój dom nieznajomym, nie wiedząc, czy trzymają się reguł gry. Na szczęście dzięki systemowi ocen AirBnB rażące dewastacje zdarzają się niezwykle rzadko. Ale nawet drobne naruszenia, takie jak palenie w mieszkaniu lub nieuwaga, takie jak pozostawienie otwartych okien przy wyjeździe, powodują kłopoty.

Informacje prawne: Monitoruj gości AirBnB za pomocą kamery?

Kamery wideo w domu mogą brzmieć kusząco, ale są one logicznie nielegalne w pomieszczeniach prywatnych, takich jak łazienki i sypialnie. Według AirBnB goście musieliby wyrazić zgodę na nadzór w pomieszczeniach wspólnych, takich jak kuchnie i salony, co jest bardzo mało prawdopodobne. Każdy, kto kręci potajemnie, ryzykuje zgłoszenie i wysokie odszkodowania.
Jednak na zewnątrz wygląda to inaczej. Dzięki inteligentnemu dzwonkowi wideo możesz zobaczyć, kto wchodzi do Twojego mieszkania na smartfonie. Jeśli zainstalujesz również inteligentne i elektroniczne zamki do drzwi, zameldowanie i wymeldowanie przebiegają automatycznie, bez konieczności obecności nikogo na miejscu. W tym celu generowany jest kod, który jest ważny tylko dla najemcy przez czas trwania danego pobytu.
Możesz również monitorować niepożądane zachowanie w mieszkaniu bez wizualnego materiału zdjęciowego, ale z czujnikami zagrożeń. Na przykład, jeśli obawiasz się, że Twoi goście będą palić w mieszkaniu lub zostawiać zapalone świece podczas ich nieobecności, inteligentny czujnik dymu poinformuje Cię w czasie rzeczywistym o podejrzanych zmianach w jakości powietrza lub wybuchu pożaru.
Jeśli chodzi o zużycie energii, nie musisz polegać na wiarygodności swoich gości AirBnB. Dzięki inteligentnym czujnikom wody możesz kontrolować zużycie wody i otrzymywać ostrzeżenia w przypadku wycieku w rurze. Inteligentne termostaty ścienne lub grzejnikowe pomagają utrzymać komfort w pomieszczeniu i zminimalizować marnotrawstwo energii.
Nie musisz się już martwić o pozostawienie otwartych okien i drzwi. Niepozorne i niedrogie czujniki monitorują odpowiednie otwarcia domów i zgłaszają za pomocą wiadomości push, jeśli coś wydaje się dziwne. 

AirBnB: zautomatyzuj odprawę i wymeldowanie

DAS HAUS zapewnia przegląd sprawdzonych systemów dla AirBnB oraz automatycznej odprawy i wymeldowania. Jakie są zalety inteligentnych zamków do drzwi i dzwonków wideo?? Na co należy uważać w przypadku alarmów o zagrożeniach?? I jak w końcu uniknąć ponadprzeciętnych kosztów ogrzewania?? Dajemy odpowiedzi.

AirBnB Wskazówka 1: Inteligentne zamki do drzwi

Sercem tak zwanego „inteligentnego zamka” jest silnik, który obraca cylinder zamka. Niektóre modele wykorzystują istniejący zamek, klucz jest wtedy od wewnątrz. Inne wymagają zainstalowania nowej butli. Inteligentne zamki do drzwi komunikują się ze smartfonem przez Bluetooth lub WLAN.
Inteligentne zamki do drzwi są uważane za bezpieczne i niezawodne, ponieważ transmisja danych jest szyfrowana. W przypadku jednak, gdy mechanizm nie działa prawidłowo, należy wybrać wkładkę zamykaną z obu stron i pozostawić klucz awaryjny zaufanej osobie. Poniżej znajduje się wybór modeli Smart Lock.


1. Kombinacja Nuki 2.0

Zaletą tego inteligentnego zamka jest jego kompatybilność ze wszystkimi popularnymi systemami inteligentnego domu, takimi jak Apple HomeKit, Amazon Alexa i Google Home. Dzięki Nuki Bridge możesz sterować zamkiem z dowolnego miejsca przez sieć WLAN, a klawiatura otwiera drzwi przez Bluetooth po wprowadzeniu sześciocyfrowego kodu. Możliwe jest do 99 różnych kodów dostępu. Aplikacja zgłasza również, gdy ktoś otwiera drzwi. Dostępne są również liczne aplety IFFT. Na przykład inteligentny zamek drzwi wyłącza system alarmowy lub włącza światło Sonoff, gdy Twoi goście wchodzą do mieszkania. Jedynym minusem tego systemu jest to, że zamek do drzwi i klawiaturę trzeba kupić osobno.

Po lewej: Nuki Combo 2.0 (Ocena: 4 na 5 gwiazdek / Cena: 284 euro)
Po prawej: klawiatura Nuki (ocena: 4,2 na 5 gwiazdek / cena: 79 euro)

Zdjęcie: Nuki Nuki

2. MY.ZABLOKUJ Inteligentny zamek drzwi

my.LOCK jest tańszy niż Nuki Combo 2.0 i oferuje podobne funkcje. Jako administrator możesz zarządzać i przypisywać do dziewięciu haseł. Istnieją również karty RFID jako alternatywa dla hasła. my.System Lock jest kompatybilny z Asystentem Google i Amazon Alexa.
W przeciwieństwie do Nuki Smart Lock, inteligentny zamek jest montowany na zewnątrz. Zamek składa się z klamki z klawiaturą oraz zintegrowanego zamka bębenkowego, który jest łatwy w montażu. Wadą jest brak możliwości otwarcia drzwi kluczem w sytuacji awaryjnej.

Tutaj możesz pobrać WE.Zamów LOCK Inteligentny zamek do drzwi. (Ocena: 3,9 na 5 gwiazdek / Cena: ok. 177 euro)

Zdjęcie: WE.ZAMEK

Wskazówka AirBnB 2: Inteligentny dzwonek wideo

Czasami w przypadku wynajmu AirBnB niestety zdarza się, że w apartamencie przebywa więcej gości niż podano. Z reguły goście nie urządzają dzikich imprez. Jednak jako właściciel masz prawo zobaczyć, kto wchodzi do Twojego apartamentu gościnnego. Umożliwiają to inteligentne dzwonki wideo, które w przeciwieństwie do kamer w mieszkaniu są legalne z prawnego punktu widzenia.
Wszystkie prezentowane dzwonki wideo przesyłają nagrania do Twojego smartfona w czasie rzeczywistym, ale także zapisują je lokalnie lub na Twoim urządzeniu. Wiele dzwonków wideo można podłączyć do innych inteligentnych urządzeń domowych, takich jak czujniki ruchu, lampy i czujniki w scenach za pośrednictwem Alexa lub Google Assistant.

1. Dzwonek dzwonka wideo Pro

Ten inteligentny dzwonek wideo zdobywa 1.Rozdzielczość 080 pikseli, tryb noktowizyjny i mikrofon z redukcją szumów. Kolejną mocną stroną jest kompatybilność ze wszystkimi urządzeniami Alexa i Echo. Dzięki temu możesz używać swojego głosu do sterowania dzwonkiem wideo Ring na drzwiach AirBnB. Dzięki baterii nie musisz podłączać dzwonka wideo, ale opcja jest dostępna.
Wbudowany czujnik ruchu powiadomi Cię przez aplikację, gdy tylko ktoś znajdzie się w pobliżu Twoich drzwi, możesz skonfigurować wykrywanie ruchu zgodnie z wymaganiami. Wszystkie filmy można przechowywać na wybranym urządzeniu przez 30 dni. Do tej usługi potrzebujesz jednak abonamentu za 3 euro miesięcznie. Ogólnie rzecz biorąc, ten dzwonek wideo jest dobrym wyborem, jeśli chcesz w znacznym stopniu zautomatyzować odprawę AirBnB i możesz zagłębić się w swoją kieszeń. 

Tutaj możesz zamówić Ring Video Doorbell Pro. (Ocena: 3,9 na 5 gwiazdek / Cena: ok. 279 euro)

Zdjęcie: Pierścień

2. Domofon TMEZON WLAN

Chiński producent Tmezon oferuje wideodomofon WLAN z nagraniami w podczerwieni i wysokiej jakości 1.Rozdzielczość 200 TVL w przyjaznej cenie. Funkcja migawki zapisuje na wbudowanej karcie SD zdjęcie wszystkich osób dzwoniących do drzwi lub spacerujących w pobliżu wejścia. Dzwonek wideo nie jest kompatybilny z Alexą, ale można go podłączyć do elektronicznych zamków do drzwi firmy Tmezon. Pozwala to całkowicie zautomatyzować zameldowanie i wymeldowanie oraz, w razie potrzeby, zdalne otwieranie drzwi po zidentyfikowaniu gościa. Wadą tego niedrogiego urządzenia jest niezbędne okablowanie. W przeciwieństwie do dzwonka wideo firmy Ring, musi on być podłączony do systemu dzwonka do drzwi. 

Tutaj możesz zamówić domofon TMEZON WLAN. (Ocena 4,3 na 5 gwiazdek / Cena: około. 158 euro)

Zdjęcie: Tmezon

Wskazówka AirBnB 3: Inteligentne termostaty

Jako właściciel AirBnB oczywiście ważne jest, aby Twoim gościom było ciepło i przytulnie zimą. Jednocześnie chcesz, aby ogrzewanie nie przekroczyło limitu podczas wymeldowania i nie spowodowałoby eksplozji kosztów dodatkowych. Inteligentne termostaty umożliwiają zdalne sterowanie i pełną kontrolę nad temperaturą w AirBnB. Ciekawa jest możliwość sprzężenia termostatu z Smart Lock, np. w celu zmniejszenia ogrzewania za każdym razem, gdy goście wychodzą z mieszkania.
 

1. Homematic IP Smart Home Zestaw startowy Klimat w pomieszczeniu

Każdy, kto ceni sobie niezawodność i łatwość obsługi, może przyjrzeć się bliżej inteligentnemu termostatowi od Homematic IP. Sterujesz oprogramowaniem za pomocą aplikacji, a także za pomocą Alexy i Google Home Assistant. Dzięki kompatybilności z Conrad Connect, możesz podłączyć inteligentny sterownik ogrzewania do wszystkich urządzeń inteligentnego domu na platformie Conrad Connect i stworzyć użyteczną automatykę. Zestaw startowy Homematic zawiera również czujniki okienne, które automatycznie wyłączają ogrzewanie, gdy Twoi goście wietrzą. Dodatkowo dzięki wbudowanej pamięci termostat działa nawet w przypadku awarii internetu. System Smart Home firmy Homematic można rozbudować o inne produkty z serii Homematic IP, takie jak inteligentne czujniki dymu, czujniki ruchu i czujniki wody. 

Tutaj możesz zamówić zestaw startowy Homematic IP Smart Home Klimat w pomieszczeniu. (Ocena: 4,4 na 5 gwiazdek / Cena: ok. 99 euro)

Zdjęcie: Homematic

2. Zestaw startowy inteligentnego termostatu Tado V3+

Termostat Tado to ekscytujące rozwiązanie, jeśli wolisz głosowe sterowanie ogrzewaniem. Termostat jest dostępny razem z inteligentnym głośnikiem Echo Dot i jest również kompatybilny z Apple HomeKit i Google Assistant. Możesz aktywować dodatkowe funkcje aplikacji do automatyzacji wykrywania otwarcia okna i sterowania w zależności od lokalizacji w aplikacji V3 + za 2,99 euro miesięcznie. Dostępne są również różne aplety IFTTT dla scen inteligentnego domu. Na przykład światła Philipps Hue wyłączają się automatycznie, gdy inteligentny termostat Tado przełącza się w tryb nieobecności podczas wymeldowania. W porównaniu do zestawu startowego Homematic cena jest wyższa, ale w zestawie otrzymujesz Echo Dot.

Możesz zamówić zestaw startowy Tado Smart Thermostat Starter Kit V3 + tutaj. (Ocena: 4,6 na 5 gwiazdek / Cena: ok. 424 euro)

Zdjęcie: Tado

AirBnB wskazówka 4: Inteligentne zabezpieczenia antywłamaniowe i czujniki dymu

Jeśli wynajmujesz dom wakacyjny, czasami nie jesteś tak ostrożny, jak w domu. W końcu lubisz się wyłączać na wakacjach. Może się zdarzyć, że goście nie zamkną poprawnie drzwi wychodząc z mieszkania. Niestety, niektórzy najemcy AirBnB też nie traktują zakazów palenia zbyt poważnie. Dzięki inteligentnym czujnikom okien i drzwi oraz czujnikom dymu zapewniasz bezpieczeństwo i otrzymujesz powiadomienie push za pośrednictwem aplikacji w przypadku podejrzanych zdarzeń.  Oto dwa systemy, które mogą zwiększyć bezpieczeństwo w Twoim domu AirBnB.
 

1. Czujniki dymu Bosch Smart Home i czujniki drzwi/okien

Jak zwykle w przypadku systemów inteligentnego domu, obsługa czujek dymu i czujników kontaktowych firmy Bosch wymaga dostępnego oddzielnie sterownika inteligentnego domu. Czujnik dymu można za jego pomocą łatwo podłączyć do czujników drzwi i okien, a następnie służy on również jako syrena alarmowa: Jeśli ktoś siłą wejdzie do Twojego mieszkania AirBnB lub jeśli czujnik wykryje dym, rozlegnie się pilny sygnał alarmowy.
Opcje rozbudowy nie są tak wyrafinowane, jak w przypadku systemu Homematic IP; Bosch Smart Home obejmuje również wszystko, co jest ważne dla najczęściej używanych przypadków użycia w kontekście AirBnB. Na przykład można połączyć czujniki drzwiowe z oświetleniem i ogrzewaniem. Światła i termostaty wyłączą się automatycznie, gdy Twoi goście opuszczą mieszkanie przed wymeldowaniem. Z systemem Bosch są kompatybilne m.in. urządzenia smart home firmy Philips Hue oraz generatory ciepła firmy Junkers Heizungen i Buderus. Systemem można również sterować za pomocą inteligentnych asystentów domowych Alexa i Asystenta Google. 

Po lewej: czujnik dymu Bosch Smart Home (ocena: 4,4 na 5 gwiazdek / cena: około). 60 euro)
Po prawej: czujniki drzwi / okien Bosch (ocena: 4,4 na 5 gwiazdek / cena: około). 42 euro)

Zdjęcie: Bosch Bosch

2. Pakiet bezpieczeństwa Gigaset

Niemiecki producent Gigaset oferuje również kompleksowy pakiet bezpieczeństwa dla AirBnB. Zestaw startowy z koncentratorem i dwoma czujnikami dymu można rozbudować o dowolne czujniki drzwi, ale także o kamery monitoringu, czujniki wody i gniazdka sterowane radiowo. Na przykład możesz zdalnie wyłączyć lampkę nocną, jeśli Twoi goście zapomnieli o niej przy wymeldowaniu lub przywitać ich przy zameldowaniu ładnie oświetlonym salonem. Urządzenia Gigaset są kompatybilne z Alexa, Asystentem Google i systemami oświetleniowymi firmy Philips Hue. Gigaset koncentruje się na kluczowych funkcjach bezpieczeństwa, które są całkowicie wystarczające do podstawowej ochrony Twojego mieszkania AirBnB - ale nie można wdrożyć kreatywnych scen inteligentnego domu.

Po lewej: zestaw detektorów dymu Gigaset (ocena: 4,1 na 5 gwiazdek / cena: około). 129 euro)
Po prawej: czujnik okien i drzwi Gigaset (ocena: 4 na 5 gwiazdek / cena: ok.). 47 euro)

Zdjęcie: Gigaset Gigaset

Wskazówka AirBnB 5: czujniki wody

Jeśli masz pralkę w mieszkaniu AirBnB, pęknięty wąż podczas Twojej nieobecności to koszmar. Ale woda może również wydostać się z rur lub bojlera bez zauważenia przez gości. Czujniki wody z wyższej kategorii cenowej wykrywają nie tylko nieszczelności, ale także nadmierną wilgotność czy nietypowe zużycie wody. W ten sposób możesz wyciągnąć wnioski, czy Twoi najemcy AirBnB marnują wodę lub niewłaściwie wentylują.

1. Alarm wody Mydlink Wi-Fi

Detektor wody można łatwo zainstalować na lub w pobliżu wrażliwych obszarów, takich jak węże pralki i rury wodne. Jeśli pojawi się wilgoć, syrena włączy alarm. Czujnik wysyła również powiadomienie push do aplikacji. Alarm wody Mydlink jest kompatybilny z innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi Mydlink oraz z Asystentem Google. Za niską cenę otrzymujesz wszechstronną ochronę przed zalaniem i nie potrzebujesz dodatkowej bramki. Komunikacja przebiega bezpośrednio przez router w AirBnB.

Tutaj możesz zamówić wykrywacz wody Mydlink Wi-Fi. (Ocena: 4,2 na 5 gwiazdek / Cena: ok. 44 euro)

Zdjęcie: D-Link

2. Zestaw Grohe Sense

Oprócz zgłaszania wycieków system ostrzegania przed wodą Grohe oferuje inne rozbudowane funkcje. Na przykład wykrywa ryzyko mrozu, nadmiernej wilgotności i nietypowego zużycia wody. Jeśli czujniki wydadzą alarm o wycieku, sterownik automatycznie odetnie dopływ wody. Aby jednak uzyskać pełną ochronę, najpierw musisz zainwestować znaczną kwotę. Jeśli jednak doświadczyłeś już przykrych niespodzianek w tym zakresie, zakup może się opłacić.

Tutaj możesz zamówić zestaw Grohe Sense. (Ocena: 3,3 na 5 gwiazdek / Cena: ok. 563 euro)

Zdjęcie: Grohe

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here