Wkrętarka akumulatorowa: przegląd testów 2021

Wiercenie i młotkowanie w jednym

Niektóre wkrętarki akumulatorowe są oferowane z funkcją uderzenia. Oznacza to, że podczas wiercenia również emitują lekkie ciosy, aby przebić się przez twardy materiał. Jednak użycie jako wiertarki udarowej powinno mieć drugorzędne znaczenie. Jeśli przede wszystkim chcesz dużo wiercić, zwłaszcza w szczególnie twardych materiałach lub podłożach, powinieneś zaopatrzyć się w pełnoprawną młotowiertarkę do tych czynności.

Zaangażuj się w markę

Większość producentów wkrętarek akumulatorowych współpracuje z modułowymi systemami akumulatorów. Oznacza to, że wszystkie urządzenia z danej serii korzystają z tej samej baterii. Tym samym dwie baterie wystarczą do obsługi wszystkich urządzeń w przydomowym warsztacie, co pozwala zaoszczędzić sporo kosztów. Ponieważ część baterii w cenie urządzenia wynosi od 30 do 50 procent, jest to ważny aspekt podczas budowania floty narzędzi. W międzyczasie pierwsi producenci zaczynają nawet wyposażać narzędzia ogrodnicze w te same akumulatory, co oznacza, że ​​korzystanie z akumulatorów jest jeszcze bardziej zróżnicowane.

Wkrętarka akumulatorowa = wiertarko-wkrętarka

Prawidłowe określenie narzędzia powszechnie określanego jako wkrętarka akumulatorowa to w rzeczywistości „wiertarka/wkrętarka” lub „wiertarka akumulatorowa”. Prawdziwa wkrętarka akumulatorowa nie ma uchwytu wiertarskiego i może właściwie tylko wkręcać. Poniższy test dotyczy wiertarko-wkrętarek, ale dla jasności trzymamy się potocznego określenia "wkrętarka akumulatorowa".

Wkrętarka akumulatorowa przetestowana przez Stiftung Warentest

W lutym 2019 r. Stiftung Warentest opublikował obszerny test produktu na wkrętarkach akumulatorowych. Wynik testu dla zakresu mocy urządzeń 18 V jest prawie konsekwentnie pozytywny. Wszystkie markowe urządzenia uzyskały ocenę co najmniej „dobrą”, tylko trzech mniej znanych producentów śrubokrętów było „zadowalających” lub „słabych”. Sytuacja jest jednak inna w klasie od 10,8 do 12 V. Zwycięzca testu również jest tutaj „dobry”, ale pięć z testowanych wkrętarek akumulatorowych otrzymało pieczęć „wystarczający”. 
W teście przeprowadzonym przez Stiftung Warentest można zauważyć, że większość producentów już przestawiła swoje śrubokręty na bezszczotkowe silniki napędowe. Dzięki temu urządzenia są znacznie trwalsze i wydajniejsze niż w przypadku przestarzałej technologii silnika szczotek węglowych. Jednak szczególnie pod względem trwałości słabo oceniane wkrętarki akumulatorowe straciły na znaczeniu. Nie mogli nadążyć w teście wytrzymałościowym. Oprócz trwałości, znaczenie dla wyniku miało również funkcja kryteriów testu i obsługa.

Aktualni zwycięzcy testu
 

Najlepsze wkrętarki akumulatorowe w teście Stiftung Warentest (wydanie 02/2019) w skrócie:
 

 • 1. miejsce: Worx WX 175, 18 V (klasa 1.9)
 • Miejsce 2: Dewalt DCD777 S2T, 18 V (klasa 2.0)
 • Miejsce 2: Einhell Expert Plus TE-CD 18 Li, 18 V (klasa 2.0)
 • Miejsce 3: Bosch Professional GSR 18V-60C, 18 V (klasa 2.1). Następca modelu: Bosch Professional GSB 18V-21
 • 4 miejsce: Makita DDF482RFJ, 18 V (klasa 2.2)
 • 5 miejsce: Bosch Professionell GSR 12V-15 FC, 12 V (klasa 2,3)
 • Ranga 6: AEG BBS 12C2 Li-202B, 12 V (klasa 2.7)

Wkrętarka akumulatorowa w teście testowym 2021: Tak postępowaliśmy

W celu sprawdzenia testu wkrętarki akumulatorowej oceniliśmy aktualne testy, oceny klientów i porównania wielu magazynów testowych i portali, w tym wspomniany powyżej test Stiftung Warentest. Rezultatem jest porównanie najpopularniejszych obecnie i najlepszych wkrętarek akumulatorowych.
Zanim jednak poświęcimy się indywidualnym kandydatom do testów, ważne jest, abyś znał swoje indywidualne potrzeby i wymagania dotyczące przyszłego towarzysza projektów rzemieślniczych. Tylko w ten sposób można z listy porównawczej wybrać najlepszą dla siebie wkrętarkę akumulatorową.

Porady dotyczące zakupu wkrętarek akumulatorowych: te kryteria są ważne

 • Moc: Moc jest podana w woltach. Im wyższa wartość, tym mocniejszy wkrętak akumulatorowy.
   
 • Moment obrotowy: im wyższy moment obrotowy narzędzia, tym większa moc wkrętarki akumulatorowej, za pomocą której wkręca śrubę w ziemię. Można to rozpoznać po typowym hałasie, gdy śruba się zacina i śrubokręt wtedy "grzechocze". Wkrętarka akumulatorowa z większym momentem obrotowym może następnie przesunąć śrubę dalej, podczas gdy ta z mniejszymi blokadami momentu obrotowego.
   
 • Pojemność baterii: Im mocniejsza bateria, czyli im większa liczba amperogodzin (Ah), tym dłużej możesz pracować na baterii za jednym razem. I odwrotnie, oznacza to: do krótkiej pracy wystarczą akumulatory o niskim natężeniu amperogodzin w zakresie od 1 do 2 Ah. Jeśli natomiast wkrętarka ma być używana przez dłuższy czas, baterie powinny mieć pojemność od 3 do 4 Ah. Baterię trzeba wtedy wymieniać znacznie rzadziej. Należy również zwrócić uwagę na krótkie czasy ładowania, aby pusty akumulator był podawany w ładowarce, podczas gdy drugi akumulator znajduje się w narzędziu.
   
 • Funkcja uderzenia: Wkrętarki akumulatorowe z funkcją udaru mogą – jak wiertarka udarowa – wbijać wiertarkę w ziemię niezauważalnymi, uderzającymi ruchami.
   
 • Waga: W większości przypadków waga wkrętarki akumulatorowej idzie w parze z jej wydajnością. Dużo mocy oznacza cięższe urządzenie niż przy mniejszej mocy. Do częstych prac nad głową zalecana jest lekka wkrętarka akumulatorowa 12 V zamiast ciężkiego wkrętarki 18 V.

Wkrętarka akumulatorowa 18 V w porównaniu testowym

Stół testowy - śrubokręt 18 V

umieszczenie

Paczka baterii

Czas ładowania

Moment obrotowy
miękkie twarde

Maks. 
prędkość obrotowa

Cios-
funkcjonować

Lampka ledowa

Maks.
Uchwyt wiertarski
-Zakres

Bezszczotkowy
silnik

waga

Cena £

Worx 20V
WX175.1

Bosch
profesjonalny
GSB 18V-21

Dewalt
DCD777S2T

Makita
DDF482RF

Einhell TE-CD
18 Li-i
Bezszczotkowy

1

Najwyższy model

2

Porada
kadra edytorska

3

Wartość pieniądza-
zwycięzca

4

5

1x 4,0 Ah

2x 2,0 Ah

2x 1,5 Ah

2x 3,0 Ah

Nie w
Zakres dostawy

74 min

66 minut

28 minut

23 minuty

47 minut

60 Nm

18 + 1 poziomy

24 Nm /
63 Nm

20 + 1 poziomy

26 Nm /
65 Nm

15 kroków

36 Nm /
62 Nm

21 kroków

k.A. / 60 Nm

19 kroków

2.000 obr/min

1.900 obr/min

1.750 obr/min

1.900 obr/min

1.800 obr/min

nie

nie

nie

nie

tak

tak

tak

tak

tak

tak

13 mm

13 mm

13 mm

13 mm

13 mm

tak

tak

tak

nie

tak

1,5 kg

1,5 kg

1,5 kg

1,7 kg

1,7 kg

około. 200 euro

około. 180 euro

około. 145 euro

około. 200 euro

około. 85 euro
plus około.
115 euro
na 2 baterie

Topowy model w teście: Wkrętarka akumulatorowa Worx 20V WX175.1

Wkrętarka akumulatorowa Worx zdobyła miejsce w najwyższych rankingach w wielu testach i porównaniach. Z częściową oceną 1,7 śrubokręt Worx jest również zwycięzcą testu w podkategorii „Funkcja” w Stiftung Warentest (edycja 02/2019). Przede wszystkim kupujący chwalą siłę i wytrzymałość. Nie ma prawie żadnych wymagań, z którymi wkrętarka akumulatorowa nie poradzi sobie. Jeśli chcesz znaleźć muchę w maści: Worx WX 175.1 ma stosunkowo dobrą wagę, ale nadal jest trochę ciężki w dłoni. Winny może być rozkład między baterią a głowicą. Nie ma równowagi między tymi dwoma jednostkami. Zauważa to również Stiftung Warentest i otrzymuje ocenę 2,5 za „obsługę”.
 

Zalety

niekorzyść

Bateria systemowa

Brak zestawu bitów w zestawie

Wskaźnik ładowania
na wkrętarce akumulatorowej

Jest trochę ciężki w dłoni

Uchwyt do bitów na podstawie urządzenia

Worx 20 V WX175.1 w teście:

 • 4,6 na 5 gwiazdek na amazon.de
 • Zwycięzca testu z „dobrym ” (1.9) w Stiftung Warentest
 • Zrób to sam "bardzo dobrze"
 • Zwycięzca testu (1.4) w praktyce DIY
 • Zwycięzca testu (1,25) w teście elektronarzędzi.de
 • 2 miejsce w teście zrób to sam.de
 • "Dobry " (2,3) z samym sobą jest człowiekiem

Porada redaktora: Wkrętarka akumulatorowa Bosch Professional GSB 18V-21

Bosch GSB 18V-21 (następca GSR 18V-60C) jest jednym z pierwszych narzędzi z „Elektroniczną ochroną silnika”; automatyczne wyłączanie w celu ochrony przed przegrzaniem. Klienci wkrętarki akumulatorowej Bosch szczególnie chwalą symetrię masy między akumulatorem a wkrętarką, której brakuje w topowym modelu Worx. Gwarantuje to, że śrubokręt jest bardzo wyważony w dłoni, a mięśnie męczą się powoli podczas wkręcania. Za umiarkowaną cenę można pójść tylko na jeden kompromis: długowieczność uchwytu wiertarskiego pozostawia wiele do życzenia w długotrwałym teście, ponieważ przy intensywnym użytkowaniu zaczyna zawodzić. Stiftung Warentest jednak trzyma się tego i daje śrubokrętowi pełne 1.3 za „trwałość”, dzięki czemu Bosch jest jednym z najlepszych produktów.
 

Zalety

niekorzyść

Bateria systemowa

Uchwyty wiertarskie mogą być bardziej wytrzymałe

Silnik bezszczotkowy

W ostatniej trzeciej części spektaklu
baterii wydajność spada nagle

Bardzo dobrze wyważony

Brak funkcji poświaty diody LED

Bosch Professional GSB 18V-21 w teście:

 • 4,6 na 5 gwiazdek na amazon.de
 • „Dobry” (2.1) w Stiftung Warentest
 • 2 miejsce we wszystkim najlepszym.de

Zwycięzca ceny i wydajności: wkrętarka akumulatorowa Dewalt DCD777S2T

Kosztujący nieco poniżej 150 euro Dewalt DCD777S2T jest najtańszym wkrętarką akumulatorową w porównaniu i nadal może bez problemu nadążyć za innymi wkrętarkami akumulatorowymi. Płynny rozruch i mocne przenoszenie mocy są szczególnie pozytywnie podkreślane przez kupujących. W rzeczywistości krytyka dotyczy tylko rozmiaru dostarczonej obudowy; W stosunku do śrubokręta jest o wiele za duży. Ponieważ jest to system walizek do układania w stos, rozmiar obudowy został celowo wybrany przez producenta. W kategorii „Trwałość” w Stiftung Warentest (edycja 02/2019) wkrętarka akumulatorowa Dewalt osiągnęła 1,1, co czyni ją zwycięzcą tej częściowej oceny.
 

Zalety

niekorzyść

Bateria systemowa

Bardzo głośno

Stosunek ceny do wydajności

Nieporęczny

Szybkie czasy ładowania

Nie zawiera klipsa do paska

Dewalt DCD777S2T w teście:

 • 4,8 z 5 gwiazdek na amazon.de
 • Drugie miejsce z „Dobrym” (2,0) w Stiftung Warentest

Wkrętarka akumulatorowa Makita DDF482RF

Wkrętak Makita DDF482RF to przede wszystkim jedno: kompaktowy. W porównaniu z innymi wkrętarkami akumulatorowymi ma dość krótką główkę, która umożliwia bezpieczne wkręcanie wkrętów nawet w wąskich przestrzeniach. Makita jest najbardziej znana z segmentu profesjonalnego, ale teraz producent stopniowo podbija rynek majsterkowania swoimi solidnymi produktami.

Wskazówka: Makita zawsze wprowadza na rynek specjalne edycje w innych kolorach lub innych kombinacjach pakietów. Jeśli jesteś tu zaradny, możesz zaoszczędzić w zależności od edycji lub zdobyć śrubokręt Makita w nietypowym kolorze.
 

Zalety

niekorzyść

Bateria systemowa

Brak zestawu bitów w zestawie

Dobrze zbalansowany

Silnik szczotki węglowej

Dioda LED nadal świeci

Częstym powodem reklamacji jest chwiejny uchwyt wiertarski


Makita DDF482RF w teście:

 • 4,7 na 5 gwiazdek w amazon.de
 • „Dobry” (2.2) w Stiftung Warentest
 • "Dobry" (1.7) u zwycięzcy testu.de
 • Zwycięzca testu za wszystko, co najlepsze.de

Wkrętarka akumulatorowa Einhell TE-CD 18 Li-i Brushless

Wkrętarka akumulatorowa Einhell jest jedyną z testowanych wkrętarek z funkcją udaru. Jednak to jest właśnie problem: w wielu testach podaje się, że wiercenie udarowe powoduje odkształcenie uchwytu wiertarskiego. W teście stwierdzono, że przykładanie siły jest trudne, ponieważ włącznik/wyłącznik wiertarki udarowej nie reaguje z wystarczającą czułością. To z kolei skutkuje jajkiem. Na pozytywne podkreślenie - oprócz bardzo niskiej ceny - jest dostarczany dodatkowy uchwyt, dzięki któremu wkrętarka akumulatorowa pewnie leży w dłoni podczas wiercenia. Widać to również w częściowej ocenie "Handling" w Stiftung Warentest (wydanie 02/2019). Z "2.0" to najlepsza z testowanych śrubokrętów. Ci, którzy niekoniecznie potrzebują funkcji uderzenia, znajdą wygodnego pomocnika w bezprzewodowej magicznej różdżce Einhell.

Zalety

niekorzyść

Funkcja uderzenia

Brak zestawu bitów w zestawie

Uchwyt w zestawie

Silnik słabnie bardzo dużymi śrubami

Akumulator systemowy (sprzedawany oddzielnie)

Podczas wiercenia udarowego uchwyt wiertarski ma tendencję do obijania jajek

Einhell TE-CD 18 Li-i w teście:

 • 4,6 na 5 punktów na amazon.de
 • 3. miejsce z „Dobry ” (2,0) w Stiftung Warentest
 • 3 miejsce we wszystkim najlepszym.de
 • 3 miejsce (1,6) w praktyce majsterkowania
 • "Bardzo dobry" w domu z technologią

Porównanie testu wkrętarki akumulatorowej 12 V

Stół testowy do wkrętarek 12 V

umieszczenie

Paczka baterii

Moment obrotowy-
ment
miękkie twarde

Maks.
prędkość obrotowa

Lampka ledowa

Maks.
Uchwyt wiertarski
-Zakres

szczotkować-
luźniejszy
silnik

waga

Cena £

AEG BS12C2
LI-202B

Makita
DF333DSAE

Einhell
TE-CD 12 Li

Bosch
GSR 12V-15

Metabo
Powermaxx
BS Podstawowe
600080500

1

Najwyższy model

2

Porada
kadra edytorska

3

Wartość pieniądza-
zwycięzca

4

5

2x 2,0 Ah

2x 2,0 Ah

2x 1,3 Ah

2x 2,0 Ah

2x 2,0 Ah

k.A. / 34 Nm

17 poziomów

14 Nm / 30 Nm

20 kroków

k.A. / 25 Nm

18 kroków

15 Nm / 30 Nm

20 + 1 poziomy

17 Nm / 34 Nm

20 kroków

1.500 obr/min

1.700 obr/min

1.300 obr/min

1.300 obr/min

1.400 obr/min

tak

tak

tak

tak

tak

10 mm

10 mm

10 mm

10 mm

10 mm

nie

tak

nie

nie

1,1 kg

1,2 kg

0,96 kg

0,95 kg

0,8 kg

około. 130 euro

około. 120 euro

około. 75 euro

około. 135 euro

około. 90 euro

Topowy model w teście: wkrętarka akumulatorowa AEG BS12C2 LI-202B

W modelu AEG BS12C2 szybkie ładowanie jest szczególnie zauważalne: akumulator jest gotowy do ponownego użycia już po 30 minutach w ładowarce. Wadą monety jest odpowiednio nieco krótsza żywotność baterii. Z drugiej strony śrubokręt bardzo wygodnie leży w dłoni, rozkład ciężaru jest tutaj dobrze rozplanowany. Wydajność jest konsekwentnie opisywana jako dobra lub nawet bardzo dobra w teście i sprawia, że ​​wkrętarka akumulatorowa AEG jest zwycięzcą testu w zakresie 12 woltów.
 

Zalety

niekorzyść

Sprzączka

Tylko niska żywotność baterii

Kompaktowa konstrukcja o długości tylko 168 mm

Ergonomiczny miękki uchwyt

Szybki czas ładowania

Bateria systemowa

Wkrętarka akumulatorowa AEG BS12C2 Li-202B w teście:

 • 5 z 5 gwiazdek na amazon.de
 • 2. miejsce z zadowalającym (2,7) w Stiftung Warentest
 • 3. miejsce z „dobrym ” (1,6) w praktyce majsterkowania

Wskazówka redaktora: możesz pracować z wkrętarką akumulatorową Makita DF333DSAE 12 V

Klienci chwalą wkrętarkę akumulatorową Makita 12 V za prawie niezmordowaną moc. Nawet po wielu latach wiertarko-wkrętarka nie wykazuje oznak zmęczenia. Rozkład masy pasuje również do tego urządzenia. Testerzy opisują, że śrubokręt jest bardzo dobrze wyważony w dłoni. Akcesoria również robią wrażenie: wiertarko-wkrętarka jest dostarczana w paczce z walizką transportową, akumulatorem, ładowarką i drugim akumulatorem.
 

Zalety

niekorzyść

Wskaźnik poziomu naładowania na wkrętarce akumulatorowej

Częsty powód reklamacji: w
Dostawa obejmuje tylko jedną baterię zamiast dwóch
 

Bateria systemowa

Sprzączka

Dobrze zbalansowany

Makita DF333DSAE w teście:

 • 4,8 z 5 gwiazdek na amazon.de

Zwycięzca ceny i wydajności: wkrętarka akumulatorowa Einhell TE-CD 12 Li

Einhell TE-CD 12 Li jest zdecydowanie najtańszą wkrętarką akumulatorową spośród 12-woltowych modeli. Według klientów właśnie to jest zauważalne. Wkrętarka to solidna maszyna do okazjonalnych prac typu „zrób to sam”. Jeśli jednak chcesz wykonać dużo ręcznej pracy i wkręcania, powinieneś przełączyć się na jeden z pozostałych wkrętaków. Podkreśla to również Stiftung Warentest: wkrętarka akumulatorowa otrzymała tylko „3,7” za „funkcję” w teście (wydanie 02/2019).
 

Zalety

niekorzyść

Niedrogi model podstawowy

przetwarzanie

Miękki start

długość życia

Długa żywotność baterii

Bateria systemowa


Einhell TE-CD 12 Li w teście:

 • 4,5 na 5 gwiazdek na amazon.de
 • 3. miejsce z „wystarczający” (3,7) w Stiftung Warentest
 • 5. miejsce z "dobrym " (2,2) w porównaniu.organizacja
 • "Bardzo dobry" w domu z technologią
 • "Dobry " (2,4) z samym sobą jest człowiekiem
 • 1.5 w praktyce domowej poprawy
 • 77% w werkzeugcheck.com

Wkrętarka akumulatorowa Bosch Professional GSR 12V-15

Przy 169 milimetrach Bosch GSR 12V-15 to przede wszystkim jedno: bardzo krótki. Dzięki kompaktowej konstrukcji urządzenie może być używane w wielu miejscach, w których inne wkrętarki akumulatorowe nie są w stanie. Jakość uchwytu wiertarskiego jest często krytykowana w teście. Po krótkim okresie użytkowania może zacząć drżeć i wymaga odpowiedniej naprawy. Stiftung Warentest sprzeciwia się temu: wkrętarka akumulatorowa Bosch z oceną 2,0 jest zwycięzcą w indywidualnej ocenie „Obsługa” i zajmuje drugie miejsce z wynikiem 1,5 w kategorii „Trwałość” (wydanie 02/2019). 

Zalety

niekorzyść

Bateria systemowa

Uchwyt wiertarski ma tendencję do jajek

Krótka długość głowy

Przełącznik kierunku dość płynnie

Bogate akcesoria


Bosch Professional GSR 12V-15 w teście:

 • 4,8 z 5 gwiazdek na amazon.de
 • Zwycięzca testu z „dobrym ” (2.3) w Stiftung Warentest
 • Zwycięzca testu z „dobrym ” (1.5) w porównaniu.organizacja
 • 86% przy werkzeugcheck.com
 • 2 miejsce we wszystkim najlepszym.de

Wkrętarka akumulatorowa Metabo Powermaxx BS Basic 600080500

Jedną z zalet Metabo Powermaxx BS Basic jest przystawka kątowa dostępna jako akcesorium. To sprawia, że ​​jest niezawodnym pomocnikiem, zwłaszcza przy montażu mebli, ponieważ potrafi wkręcić nawet najmniejszy narożnik. To sprawia, że ​​jest to idealne drugie urządzenie, jeśli masz już mocniejsze urządzenia, na przykład 18 V.
 

Zalety

niekorzyść

Wskaźnik ładowania
na wkrętarce akumulatorowej

W zestawie kilka akcesoriów

Sprzączka

Diody LED nie można włączyć ręcznie,
ale tylko wtedy, gdy śruba jest wkręcana

Gniazdo sześciokątne

Bateria systemowa

Uchwyt wiertarski można wyjąć
bądź dla krótszej głowy

Metabo Powermaxx BS Basic 600080500 w teście:

 • 4,7 na 5 gwiazdek w amazon.de
 • 4 miejsce z "dobrym" w teście.Internet

Wkrętarka akumulatorowa 3,6 V w porównaniu testowym

Stół testowy do śrubokrętów 3,6 V

umieszczenie

Paczka baterii

Maks.
Moment obrotowy

Maks.
prędkość obrotowa

Lampka ledowa

narzędzie-
nagranie

waga

Cena £

Bosch
Wybierz PSR

Worx WX252

Einhell
TE-SD 3,6 / 1 Li

Hikoki
DB3DL2WCZ

1

Najwyższy model

2

Porada 
kadra edytorska

3

Wartość pieniądza-
zwycięzca

4

Zintegrowany 1,5 Ah

Zintegrowany 1,5 Ah

Zintegrowany 1,5 Ah

2x 1,5 Ah

4,5 Nm

3 Nm

4,5 Nm

5 Nm

21 kroków

210 obr/min

230 obr/min

180 obr/min

600 obr/min

tak

tak

tak

tak

1/4"
Gniazdo sześciokątne

1/4"
Gniazdo sześciokątne

1/4"
Gniazdo sześciokątne

1/4"
Gniazdo sześciokątne

526 gramów

500 gramów

380 gramów

450 gramów

około. 70 euro

około. 35 euro

około. 25 euro

około. 80 euro

Najwyższy model w teście: wkrętarka akumulatorowa Bosch Home and Garden PSR Select

Bosch PSR Select na pierwszy rzut oka wygląda masywnie: wynika to z mechanizmu Easy Select, w którym 12 standardowych bitów jest zintegrowanych z głowicą w celu bezpośredniej wymiany. Szybka zmiana wymaganego bitu to bardzo przyjemna sprawa, zwłaszcza przy montażu mebli. Jest nawet dodatkowy "bit Ikea" w zestawie. Ze względu na niską prędkość i długi czas ładowania wynoszący około 4 godziny, podobnie jak bardzo kompaktowy Bosch IXO, bardziej nadaje się do hobbystycznych majsterkowiczów niż do użytku profesjonalnego.
 

Zalety

niekorzyść

Zintegrowany magazyn bitów

Nie można wymienić baterii

Miękki uchwyt

Długi czas ładowania

Mocne oświetlenie LED

Bardzo głośno

Bosch PSR Select w teście:

 • 4,5 na 5 gwiazdek na amazon.de
 • "Bardzo dobry " u siebie jest człowiekiem
 • 1.8 na zwycięzcę testu.de

Porada redaktora: Wkrętarka akumulatorowa Worx WX 252

Większość wkrętarek akumulatorowych szybko osiąga swoje granice, jeśli chodzi o narożniki i krawędzie. Zaletą Worx WX252 jest wysuwany wał napędowy, dzięki któremu można łatwo dostać się w ciasne przestrzenie. Dodatkowo posiada blokadę wrzeciona, dzięki której możliwe jest również ręczne dokręcanie lub odkręcanie śrub. Niektórzy użytkownicy krytykują małą liczbę załączników, nawet jeśli podstawowe wyposażenie jest niewystarczające.

Zalety

niekorzyść

Wysuwany wał napędowy

Nie można wymienić baterii

Automatyczna blokada wrzeciona

Szybko słabnie wraz z oporem śruby

Mała liczba załączników

Wkrętarka akumulatorowa Worx WX 252 w teście:

 • 4.4 z 5 gwiazdek na amazon.de

Zwycięzca testu ceny i wydajności: wkrętarka akumulatorowa Einhell TE-SD 3.6 / 1 Li

Model Einhell to najtańsza wkrętarka akumulatorowa wśród narzędzi 3,6 V, ale nadal imponuje w teście. Ciągłe użytkowanie podczas montażu mebli lub trudno dostępnych narożników nie stanowi problemu dla małej maszyny. Jednak zintegrowana bateria generuje trochę urazy. Przy czasie ładowania od 3 do 5 godzin wkrętarka nie działa przez długi czas. Ale to nie powinno być kryterium wykluczenia dla naprawdę taniego wkrętarki akumulatorowej. Niedroga alternatywa dla kompaktowego IXO firmy Bosch.
 

Zalety

niekorzyść

Mały i kompaktowy

Nie można wymienić baterii

Bardzo łatwe

Długi czas ładowania

Ergonomiczny uchwyt

Einhell TE-SD 3,6 / 1 Li w teście:

 • 4.4 z 5 gwiazdek na amazon.de
 • „Dobry” (2.1) z jaźnią jest człowiekiem

Wkrętarka akumulatorowa Hikoki DB3DL2WCZ

Wkrętarka akumulatorowa Hikoki jest szczególnie popularna wśród hobbystów: wkręcanie na domowym komputerze jest dziecinnie proste dzięki śrubokrętowi przegubowemu. Kupujący są również pod wrażeniem, że wkrętarka posiada wymienne baterie. Nie jest to możliwe w przypadku innych modeli w tym przedziale cenowym.
 

Zalety

niekorzyść

Funkcja załamania

W zestawie kilka akcesoriów

Wymienne baterie

Silny zapach gumy

Hikoki DB3DL2WCZ w teście:

 • 4.3 z 5 gwiazdek na amazon.de
 • Zwycięzca ceny i wydajności z „dobrym” (1,8) w porównaniach testowych.com
 • Zwycięzca testu za wszystko, co najlepsze.de
 • 4,5 na 5 gwiazdek na walizce narzędziowej.Internet

Wkrętarka akumulatorowa: najważniejsze pytania i odpowiedzi

Jakiego wkrętarki akumulatorowej potrzebuję??

Jeśli potrzebujesz małego urządzenia, które ma pomóc w montażu mebli i jest rzadko potrzebne, wystarczy wkrętarka akumulatorowa o napięciu 3,6 V. Kompaktowe wkrętarki idealnie nadają się również jako uzupełnienie istniejących, większych urządzeń.
Jednak w przypadku prac dorywczych, takich jak wiercenie otworów w ścianie, należy wrzucić wyższy bieg. Do tego nadają się wkrętaki z zakresu od 10,8 do 12 V. Z jednej strony nie są aż tak ciężkie, a z drugiej są atrakcyjniej wycenione niż modele 18-woltowe.
Jeśli jednak oczekują na realizację większe projekty, takie jak remont domu lub długoterminowa płyta gipsowo-kartonowa lub stolarka, to wkrętarka akumulatorowa z 18 V jest właściwym towarzyszem. Tutaj możesz również wybrać wiertarkę udarową, która również wykonuje wiele prac związanych z wierceniem. Już pukasz do obszaru profesjonalnego i jesteś odpowiednio wytrzymały.

Która wkrętarka akumulatorowa Bosch jest najlepsza??

Kompaktowego Bosch PSR Select z 3,6 V i „funkcją Ikea” nie powinno zabraknąć w żadnej skrzynce narzędziowej. Dzięki zintegrowanym bitom jest przygotowany do wszelkich prac i wskakuje wszędzie tam, gdzie normalnie pracowałbyś ze śrubokrętem. Jest idealnym, poręcznym dodatkiem do wydajnej wkrętarki akumulatorowej, takiej jak Bosch Professional GSR 18V-21. Dzięki połączeniu obu wkrętarek akumulatorowych jesteś optymalnie przygotowany do każdego projektu DIY.

Która wkrętarka akumulatorowa jest dobra i tania??

Wkrętarki akumulatorowe firmy Einhell to idealne modele podstawowe do prostych prac rzemieślniczych. Narzędzia Einhell są niedrogą opcją, zwłaszcza gdy wkrętak jest rzadko używany.
Do ciągłej pracy w trudnych warunkach lepszym wyborem są wkrętarki akumulatorowe Bosch Professional i Makita. W przeszłości obie marki były dostępne tylko dla profesjonalnych rzemieślników, ale teraz linie narzędzi są dostępne również dla majsterkowiczów na korzystnych warunkach. Nie tak dobrze znany jest producent Worx, który wciąż jest daleko w porównaniu ze swoimi wkrętarkami akumulatorowymi.
Wskazówka: Jeśli masz już narzędzia bezprzewodowe od producenta, możesz pozostać w systemie dzięki nowym narzędziom. Baterie można wtedy bez problemu wymieniać między sobą. Dodatkowe wkrętaki są dostępne jako niedrogie samodzielne narzędzia bez baterii.

Jak używać wkrętarki akumulatorowej??
 1. W celu wkręcenia najpierw wkłada się uchwyt na bity do uchwytu wiertarskiego wkrętarki akumulatorowej. Z drugiej strony, jeśli chcesz wiercić, wiertło jest mocowane bezpośrednio w uchwycie. W tym celu należy ręcznie obrócić uchwyt wiertarski, aż uchwyt wiertła/bitów zmieści się w szczękach mocujących. Następnie uchwyt wiertarski jest skręcony razem, aby mocno zamocować uchwyt na bity/wiertło.
   
 2. Większość śrubokrętów ma opcję regulacji dla dwóch poziomów mocy u góry urządzenia, oznaczonych znakami "1" i "2" lub "niski" i "wysoki". Tutaj ustawia się bieg i zmienia się poziom między „miękkim” i „twardym”. 1. 2. bieg ma niską prędkość z wysokim momentem obrotowym, 2. bieg. Drugi bieg oferuje wkręcanie z większą prędkością, ale z mniejszym momentem obrotowym.
   
 3. Za uchwytem wiertarskim znajduje się funkcja regulacji, która umożliwia ustawienie różnych poziomów momentu obrotowego. Im niższy poziom, tym mniejszy nacisk na śrubę podczas obracania, jeśli śruba jest zablokowana, zabezpieczenie przed przekręceniem zaskoczy szybciej.
   
 4. Wkrętarki akumulatorowe zwykle mają przełącznik suwakowy w przejściu od rękojeści do głowicy, który można obsługiwać z lewej i prawej strony. W zależności od tego, która strona jest wciśnięta, urządzenie skręca w lewo lub w prawo. Na przykładzie śruby oznacza to, że albo wkręca albo wykręca śrubę.
   

Poniższe zasady dotyczą samego bezpiecznego wkręcania: Ustabilizuj śrubę dwoma palcami i uruchom śrubokręt z małą prędkością. Jak tylko śruba się zatrzaśnie, zwiększ prędkość.

Jeszcze ciekawsze testy dla majsterkowiczów Test młota obrotowego - 6 ciężarków ciężkich do materiałów litych Test wyrzynarki akumulatorowej: Porównanie 9 najpopularniejszych modeli Test dalmierza laserowego - porównanie 10 dalmierzy

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here