"Alexa, proszę więcej basu!"- Porównanie Amazon Echo Studio

Sprawdziliśmy, w jakich kategoriach "nowy" w rodzinie Echo może szczególnie dobrze punktować.

 • Jakość dźwięku: Dzięki pewnym innowacjom technicznym duży inteligentny głośnik powinien wyznaczać nowe standardy i być w stanie konkurować z systemami multiroom, takimi jak Sonos Play i Teufel Multi One. Szczególną cechą jest pięć strategicznie rozmieszczonych głośników, które zapewniają dźwięk wypełniający pomieszczenie i przenoszą muzykę z różnych kierunków do ucha słuchacza. Technologia Dolby Atmos w połączeniu z dźwiękiem rzeczywistości 360 stopni firmy Sony zapewnia przyjemny dźwięk przestrzenny 3D, nawet z jednym urządzeniem odtwarzającym. Dźwięk 3D jest również dostępny dla wielu formatów muzycznych, które nie były wcześniej skonfigurowane dla dźwięku przestrzennego 3D, ale tylko z subskrypcją Amazon Music. Dzięki ciągłej analizie 3,5-kilogramowe Echo Studio stale dostosowuje się do warunków panujących w pomieszczeniu, aby uzyskać najlepszy dźwięk. Zintegrowany głośnik niskotonowy 133 mm zapewnia również wystarczającą ilość basów, prawdziwą innowację dla wszystkich innych ech i prawdziwą radość dla fanów głośnych dźwięków.

Z Alexą Twoja muzyka jest zawsze na wyciągnięcie ręki. Po prostu zapytaj Alexę i ciesz się muzyką.

Zdjęcie: Amazonka
 • Łączność: Zgodnie z oczekiwaniami Echo Studio wykazuje doskonałą łączność ze wszystkimi produktami z rodziny Amazon. Na przykład głośnik WLAN można bezprzewodowo podłączyć do Amazon Fire TV Stick 4K (lub drążka drugiej generacji) lub również nowej Fire TV Cube w celu synchronizacji i optymalizacji dźwięku telewizora. Dzięki połączeniu z innym Echo Studio, innymi głośnikami z serii Echo lub Echo Sub, dźwięk przestrzenny można jeszcze bardziej ulepszyć i skonfigurować system multiroom. Zintegrowane sterowanie głosowe Alexa umożliwia bezdotykowe sterowanie inteligentnymi urządzeniami domowymi, takimi jak lampy, kamery, gniazdka lub inteligentne urządzenia gospodarstwa domowego za pośrednictwem Alexa Skills. Studio oferuje również interfejs WLAN, Bluetooth i ZigBee, dzięki czemu inteligentne urządzenia domowe z tymi standardami bezprzewodowymi mogą być nauczane bezpośrednio w Echo Studio. Można je łączyć w grupy za pomocą sekcji „Inteligentny dom” w aplikacji Alexa.
   
 • Połączenia i połączenia: Oprócz wejścia i wyjścia 3,5 mm, które jest standardem w prawie wszystkich inteligentnych głośnikach, Echo Studio ma również wejście optyczne. Dodatkowo urządzenia mobilne można zadokować do głośnika przez Bluetooth i – jeśli jest wspierane przez producenta – można nimi nawigować za pomocą poleceń głosowych. Jednak komunikacja z zewnętrznymi głośnikami Bluetooth, które wymagają wprowadzenia kodu PIN, nie jest obsługiwana. Ponadto, w przeciwieństwie do innych głośników WLAN, nie ma połączenia z siecią LAN.
   
 • Konfiguracja i sterowanie: Podobnie jak w przypadku wszystkich głośników Echo, Echo Studio jest konfigurowane za pomocą aplikacji Alexa. Przesyła on klucz WLAN do studia i integruje go z siecią. Oprócz sterowania za pomocą aplikacji i poleceń głosowych, Echo Studio można również kontrolować za pomocą czterech przycisków sterujących na górze głośnika. 

Echo Studio: zalety i wady na pierwszy rzut oka

Zalety niekorzyść
Bardzo dobra jakość dźwięku Dźwięk przestrzenny 3D
dostępne tylko z Amazon Music
Wysoka łączność Niewielkie ograniczenia
w łączności Bluetooth
Zintegrowany koncentrator ZigBee Brak połączenia LAN
Obsługa Dolby Atmos i dźwięku 3D  

Echo Studio w teście i porównaniu

Echo Studio istnieje na rynku dopiero od niedawna, ale zostało już przetestowane przez wiele specjalistycznych magazynów, blogów i gospodarstw domowych. Kupujący Amazon oceniają głośnik 4,4 na 5 gwiazdek. Chwalą ulepszone właściwości dźwiękowe i dobry stosunek ceny do jakości. Krytykowana jest jednak utrata jakości odtwarzania dźwięku przez Bluetooth i nieco wyboisty poziom głośności. 
Echo Studio zostało już zauważone również w świecie zawodowym i ocenione w teście praktycznym: 

 • „Dzięki Echo Studio Amazon chce również zachwycić audiofilskich klientów Alexa. A to, co mówi Echo Studio, to naprawdę coś. Urządzenie Alexa nigdy nie brzmiało tak dobrze."(Chip, 11/2019)
 • "Kto (...) przysięga Alexa (...), w Echo Studio znajdziesz spójny pakiet całościowy. Networking jest wliczony w cenę, dźwięk jest lepszy niż wszystko, co wcześniej słyszano z komory Echo - a cena 200 euro jest bardzo atrakcyjna."(Połącz, 11/2019)
 • „W porównaniu do innych inteligentnych głośników tej wielkości, Amazon Echo Studio oferuje nie tylko wyraźnie najlepszy stosunek ceny do wydajności. Brzmi równie dobrze, a nawet lepiej niż konkurencja. „(N-tv.de, 11/2019)
 • „Pomimo podejścia hi-fi i obsługi dźwięku 3D z Dolby Atmos i Sony 360 Reality Audio, Echo Studio nie jest skierowane do purystów audio. Będą nadal inwestować kilka tysięcy euro w swoje głośniki - i nadal będą uzyskiwać w zamian lepszy dźwięk."(Baza komputerowa, 11/2019)

Jak cicha jest konkurencja? 4 alternatywy dla Amazon Echo Studio

Dzięki Echo Studio Amazon gra teraz w lidze dużych systemów multiroom. Przyjrzeliśmy się bliżej trzem głośnikom Wi-Fi Sonos, Bose i Teufel i porównaliśmy je bezpośrednio, aby sprawdzić, czy mogą być alternatywą dla Echo Studio pod względem dźwięku, łączności i funkcji. W porównaniu uwzględniliśmy również Amazon Echo Plus jako alternatywę Echo. 

  Amazon Echo Studio

SONOS
Jeden

Dźwięk Bose
Dotknij 10 głośników

Raumfeld / diabeł 
Wiele Jeden S

Amazonka
Echo Plus (3. Gen)
Cena £
(Amazonka)
około. 199 euro około. 200 euro około. 159 euro około. 199 euro około. 99 euro
głośnik 3 głośniki średniotonowe 51 mm,
25mm wysokości,
133 mm głośnik niskotonowy
2 wzmacniacze
Klasa D /
Głośnik wysokotonowy / średniotonowy
k. A.

1 wzmacniacz
Klasa D /
Głośnik wysokotonowy /
Średniotonowy

76-mm
Głośnik niskotonowy,
20 mm
Głośnik wysokotonowy
Aplikacja Alexa
Aplikacja
SONOS
Aplikacja
Dźwięk
Dotknij aplikacji
Pole kosmiczne
Aplikacja
Alexa
Aplikacja
Utrzymany
kontrola głosu
Alexa Google
Asystent /
Alexa / Siri
Alexa Google
Asystent /
Alexa
Alexa
Zintegrowana kontrola głosowa tak tak nie nie tak
zdalne sterowanie nie nie tak  nie nie
Kompatybilny z Apple Air Play nie tak nie nie nie

Utrzymany

Usługi przesyłania strumieniowego
Muzyka Apple,
Spotify,
Amazonka
Muzyka,
Deezer,
Słyszalny,
Muzyka Google,
Dostroić

Muzyka Apple,
Spotify,
Muzyka Amazon,
Słyszalny

Muzyka Apple,
Spotify,
Muzyka Amazon,
Deezer,
Dostroić

Muzyka Apple,
Spotify,
Muzyka Amazon, 
youtube,
Google
Muzyka,
Napster,
SoundCloud,
TIDAL, dostroić 

Muzyka Apple,
Spotify,
Muzyka Amazon,
Deezer,
Słyszalny,
Google
Muzyka
Bluetooth tak tak
(LE)
tak

tak

(4.2)
tak
Wejście 3,5 mm tak nie tak tak  tak (również wyjdź)
Połączenie LAN nie tak tak tak nie
Inne połączenia Wejście optyczne,
Koncentrator ZigBee
  USB, micro USB USB ZigBee
Rozszerzenia Echo sub

Belka

Głośnik niskotonowy

Graj 5

SoundTouch 20

SoundTouch 30

Adapter SoundTouch Link
"Technologia Raumfelda" Echo sub
Możliwe odtwarzanie stereo tak tak tak tak tak
Multiroom tak tak tak tak tak
Funkcja alarmu i budzenia tak tak nie tak tak
Odporne na wilgoć nie tak nie nie nie
Wymiary w mm
(wys. x szer. x gł.)
206 x 175 x 175

161,45 x 119,7 x 119,7

212x141x87 167x180x86 148 x 99 x 99
waga 3,5 kg 1,85 kg 1,87 kg 1,30 kg 0,78 kg
Zabarwienie Szary czarny /
biały
czarny /
biały
czarny /
biały
czarny /
antracyt /
biały
Ocena (Amazonka) 4.4
5 gwiazdek
4.1
5 gwiazdek
4.1
5 gwiazdek
3.4
5 gwiazdek
4,6
5 gwiazdek

Sonos One kontra Echo Studio

Sonos One jest wyposażony w dwa głośniki, głośnik wysokotonowy i średniotonowy oraz dwa dodatkowe wzmacniacze. Brakuje jednak głośnika niskotonowego. To wyjaśnia również, dlaczego Sonos nieco słabnie w większych pomieszczeniach. Poza tym dźwięk jest pełny i ciepły. Dlatego wielu ekspertów ocenia, że ​​zrównoważony dźwięk ma wyższą jakość niż dźwięk Echo Studio. Za pomocą „Sonos Trueplay”, inteligentnego pomiaru pomieszczenia za pomocą sześciu zintegrowanych mikrofonów, głośnik kalifornijskiego producenta może również optymalnie dostosować dźwięk do odpowiedniej pozycji pomieszczenia. Sterowanie przez Alexa działa bez żadnych problemów za pośrednictwem zintegrowanego mikrofonu, nawet jeśli od czasu do czasu musisz przełączać się między aplikacją Sonos i aplikacją Alexa w celu optymalnego działania. Plus w zakresie ochrony danych: oddzielna dioda LED wskazuje, kiedy mikrofon sterujący głosem jest aktywny. Warto również wspomnieć: Sonos One ma powierzchnię odporną na wilgoć i dlatego może być używany również w łazience.
 

Zalety:

+ Inteligentny pomiar pomieszczenia
+ Wejście LAN
+ Odporne na wilgoć


Niekorzyść:

- Bas nie przeznaczony do dużych pomieszczeń
- Brak wejścia audio 3,5 mm
- Brak bluetooth

Niezależnie od tego, czy śpisz, gotujesz, czy po prostu odpoczywasz — inteligentnym głośnikiem Sonos można łatwo sterować za pomocą głosu lub aplikacji.

Zdjęcie: Sonos

Bose SoundTouch 10 w porównaniu z Echo Studio

Niemiecki producent marki Bose reklamuje się najwyższą jakością w marketingu swojego SoundTouch 10. W rzeczywistości dźwięk głośnika, który jest na rynku od 2015 roku, jest zrównoważony i pełen zdefiniowanych basów, ciepłych średnich i dobrze zdefiniowanych wysokich tonów. Dlatego dźwięk systemu SoundTouch czasami wydaje się większy niż w rzeczywistości głośnik. Również z tym głośnikiem Bose spełnia wysokie standardy jakości dźwięku. Ponadczasowo zaprojektowany głośnik WLAN można łatwo i łatwo obsługiwać za pomocą aplikacji lub dostarczonego pilota. Jednak do sterowania głosowego wymagane jest dodatkowe urządzenie obsługujące Alexa, takie jak Amazon Dot. Dostęp do ulubionych utworów i list odtwarzania można uzyskać bezpośrednio za pomocą sześciu przycisków ustawień. 
 

Zalety:

+ Bardzo pełen dźwięku
+ Bezpośredni dostęp za pomocą zaprogramowanych przycisków
+ Połączenie USB i micro USB
+ zdalne sterowanie 


Niekorzyść:

- Brak zintegrowanego sterowania głosowego
- Dźwięk nie jest obsługiwany (od 01.03.2019)

Teufel Multi One S w porównaniu z Echo Studio

Seria Multi-One jest efektem współpracy berlińskich firm Teufel i Raumfeld. Oba obiecują maksymalną kompatybilność swoich inteligentnych głośników. W rzeczywistości Multi One S obsługuje ponad 100 usług przesyłania strumieniowego. Można nim sterować za pomocą aplikacji lub bezpośrednio na urządzeniu za pomocą dowolnie przypisywanych przycisków stacji. Sterowanie głosowe Alexa jest możliwe tylko przy pomocy odpowiedniego wariantu Amazon Echo. Dźwięk kwadratowego głośnika WLAN jest generowany przez głośnik wysokotonowy, głośnik średniotonowy, dwie membrany pasywne i dwa wzmacniacze. Bas nie jest zainstalowany, ale dźwięk jest zrównoważony. W 2019 roku prelegent został nawet nagrodzony Złotym Uchem przez specjalistyczny magazyn „Audio”.
 

Zalety:

+ Bardzo dobra jakość dźwięku
+ Inteligentne sterowanie wieloma pomieszczeniami dzięki technologii Raumfeld
+ Obsługuje ponad 100 usług przesyłania strumieniowego


Niekorzyść:

- Brak zintegrowanego sterowania głosowego

Teufel Multi One S zapewni Ci rozrywkę ulubioną muzyką w każdej możliwej do wyobrażenia sytuacji życiowej.

Zdjęcie: Bose

Amazon Echo Plus w porównaniu do Echo Studio

Trzecia generacja Echo Plus pojawiła się na rynku dopiero we wrześniu 2019 r. W przeciwieństwie do dużej wersji Echo Studio ma jednak tylko dwa głośniki, 20-milimetrowy tweeter i 76-milimetrowy woofer. Zapewniają one przyzwoity dźwięk i solidne basy, ale w przypadku dźwięku przestrzennego 3D trzeba iść na kompromisy. Korzystając z korektora, użytkownik może indywidualnie dostosować wariacje basów, średnich i wysokich tonów. Podobnie jak jego starszy brat, Echo Studio, Echo Plus obsługuje również wszystkie popularne usługi przesyłania strumieniowego i wiele systemów inteligentnego domu. Zintegrowany jest również koncentrator ZigBee.  Podobnie jak w przypadku Echo Studio, asystenci głosowi Google i Apple nie są obsługiwani.
 

Zalety:

+ Doskonała kompatybilność z inteligentnym domem
+ Dobrze wyważony dźwięk
+ Czujnik temperatury
+ Koncentrator ZigBee
 

Niekorzyść:

- AirPlay, Siri i Asystent Google nie są dostępne
- Obsługiwane są niewielkie usługi przesyłania strumieniowego

Amazon Echo (3. Pokolenie) teraz z Amazon.

Zdjęcie: Amazonka

Wniosek: porównanie Amazon Echo Studio

Dzięki Dolby Atmos, dźwiękowi przestrzennemu 3D i pięciu inteligentnym głośnikom, Echo Studio faktycznie osiąga nowy wymiar audio zapowiedziany przez Amazon - przynajmniej w porównaniu ze wszystkimi innymi głośnikami z rodziny Echo. Jeśli spojrzeć na ogromny wzrost wydajności, cena poniżej 200 euro wydaje się bardziej niż odpowiednia. W porównaniu z konkurencją Echo Studio nie przekonuje pod każdym względem. Jeśli chodzi o równowagę jakości dźwięku, Sonos, Bose i Teufel wciąż wyprzedzają konkurencję, nawet jeśli musisz zrezygnować z używania go jako inteligentnego centrum domowego. W tym tkwi siła Echo Studio. Jeśli szukasz dobrze skoordynowanego połączenia głośnika WLAN, inteligentnego koncentratora domowego i sterowania głosowego, Echo Studio to zdecydowanie dobry wybór. Dzięki głośnikowi niskotonowemu ma również większą moc niż jakiekolwiek inne urządzenie w porównaniu i dlatego może wypełnić dźwiękiem także większe pomieszczenia. Oprócz Dolby Atmos lepszy bas to chyba największa różnica w stosunku do Echo Plus, który jest tylko o połowę droższy.

Echo Studio automatycznie rejestruje akustykę w pomieszczeniu, aby zagwarantować jak najlepszy dźwięk. 

Zdjęcie: Amazonka

Rekomendacja głośnika od DAS HAUS 

 • Echo Plus jest idealny do pomieszczeń o normalnej wielkości i średnich wymaganiach.
 • Jeśli zależy Ci na bardziej delikatnej jakości dźwięku, przyjrzyj się bliżej modelom Bose, Teufel i Sonos.
 • Sonos One szczególnie nadaje się do łazienek ze względu na ochronę przed zachlapaniem.
 • Echo Studio to produkt wybierany do dużych pomieszczeń i integracja z systemem kina domowego Fire TV.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here