Renowacja starych budynków: Możesz to zrobić sam ”,

Praca własna przy renowacji starych budynków - Co mogę zrobić sam?

Właściwie dobry pomysł: Ci, którzy wykonują dużo własnej pracy przy renowacji starych budynków, oszczędzają koszty budowy. Jednak przy obliczaniu siły własnych mięśni należy wziąć pod uwagę różne aspekty. Na przykład wymagane są umiejętności manualne i wystarczająca ilość czasu. Ponadto nie wszystkie prace można wykonać jako wkład osobisty. Jeśli chodzi o finansowanie, należy wziąć pod uwagę, że przeszacowanie ewentualnych wkładów osobistych może później prowadzić do zatorów płatniczych.

Wkład własny: tapeta tutaj © yunal1, fotolia.com

Podstawowe wymagania dotyczące samodzielnej renowacji starych budynków

Klient jeszcze przed kalkulacją powinien dokładnie oszacować, ile czasu, energii i kunsztu faktycznie ma do dyspozycji. W końcu niewłaściwie wykonane prace wewnętrzne, takie jak niewłaściwa izolacja lub wadliwy montaż okien, mogą później spowodować wysokie koszty następcze. Dlatego ważne jest włączenie doradcy specjalistycznego tam, gdzie brakuje Ci własnej wiedzy.

Wskazówka: Szczególnie ważne jest, aby nie przeceniać własnych wyników. Renowacja starych budynków jest często wymagająca, zarówno fizycznie, jak i pod względem wymaganej wiedzy specjalistycznej. aż do 30% zapisać

Regionalni rzemieślnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych regionalnych rzemieślników i firmy specjalistyczne, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Nie trać czasu z oczu!

Prace wewnętrzne są czasochłonne, wielu budowniczych jest dostępnych tylko do remontu po pracy lub w weekendy. Do tego brak doświadczenia i praktyki, co powoduje, że dużo pracy trwa dłużej niż gdyby zrobił to profesjonalista. Dłuższy okres budowy skutkuje większymi kosztami dodatkowymi, na przykład czynszem i dodatkowymi odsetkami. Aby ostatecznie finansowanie było poprawne, tę okoliczność należy zaplanować od samego początku.

Niezbędny dokładny plan budowy i kalkulacja kosztów © Marina Lohrbach, fotolia.com Wskazówka: Dobrze radzą sobie budowniczowie, którzy wolą ustalać potencjalne oszczędności własną pracą niżej niż zbyt wysoko.

Jaki osobisty wkład ma sens?

Na placu budowy spotyka się wiele różnych zawodów o różnych zadaniach. Niektóre z nich klient może bez problemu wykonać we własnym zakresie, w przypadku innych wskazane jest pozostawienie wykonania specjalistycznej firmie:

  • Na Właściciele budynków mogą pełnić rolę pracowników budowlanych wykonywać różne prace pomocnicze. Handel ten można całkowicie przejąć tylko w najrzadszych przypadkach, ponieważ oprócz specjalistycznej wiedzy potrzebnych jest kilku pracowników i wiele różnych maszyn.
  • Jeśli chodzi o to Tynkowanie sufitów, ścian i podłóg budowniczowie mogą zająć się pracami przygotowawczymi, a w niektórych przypadkach nawet przejąć konstrukcję ściany. Na przykład w obszarze podłogi praca osobista ma sens przy układaniu suchego jastrychu. Budowniczowie powinni odważyć się na tynkowanie i układanie jastrychu tylko wtedy, gdy mają doświadczenie i umiejętności manualne.
  • W odniesieniu do Instalacja elektryczna, grzewcza i sanitarna Obowiązuje zasada: Wiele prac może wykonywać tylko przeszkolony personel. Obejmuje to np. prace przy skrzynce bezpieczników. Gwarancja odgrywa w tych obszarach ważną rolę, dlatego własna praca powinna ograniczać się do prac przygotowawczych i pomocniczych, takich jak przygotowanie ścian.
  • Na Prace wewnętrzne jest wiele sposobów na udzielenie pomocy. Prace malarskie i montażowe czy układanie wykładzin podłogowych to tylko niektóre z nich. Jednak to samo dotyczy tutaj: Umiejętności i doświadczenie są wymagane, aby uzyskać doskonały i satysfakcjonujący wynik.
Renowacja: w przypadku jakich branż warto wykonywać własną pracę?

Ważne: fachowe doradztwo przy trudnych zadaniach

W zakresie prac statycznych, konstrukcyjnych czy fizyki budowli jak również we wszystkich dziedzinach uszczelniania nieodzowne jest fachowe doradztwo. Mając na miejscu kompetentnego kierownika budowy, ryzyko błędów konstrukcyjnych, które mogą później prowadzić do dalszych kosztów, można znacznie zmniejszyć. W przypadku tego rozwiązania należy jednak wcześniej zawrzeć szczegółowe umowy, na przykład dotyczące odpowiedzialności.

Przed rozpoczęciem modernizacji – koordynacja i spojrzenie na plany © Bauherren-Schutzbund e.V. Wskazówka: Wsparcie doświadczonych rzemieślników jest też często łagodniejszym czynnikiem w bankach, które generalnie uznają tylko niewielką część wkładu własnego.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny od rzemieślników i zaoszczędź do 30 procent

Wkład własny i finansowanie budowy

Pod nazwą "mięśnie hipoteczne" składki osobiste odgrywają ważną rolę w budowaniu finansów. Tutaj trzeba dokonać dokładnych obliczeń, podobnie jak banki. Bo jeśli przecenisz w kalkulacji własną pracę i nie uwzględnisz kosztów dodatkowych ze względu na dłuższy czas budowy, możesz mieć problemy z płatnościami, ponieważ kwota kredytu nie jest wystarczająca. Jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, kieruj się ocenami banku, które zazwyczaj uznają twoją własną pracę do maksymalnie 15% kosztów budowy.

Rzecz z gwarancją

Pomimo wszystkich zalet, renowacja starych budynków we własnym zakresie ma decydującą wadę: w przypadku wystąpienia szkód następczych z powodu złego wykonania nie ma gwarancji. W przypadku uszkodzenia budowniczy musi dokonać ulepszeń na własny koszt. To samo dotyczy sytuacji, gdy przy renowacji pracują wolontariusze prywatni pomocnicy.

Wkład własny na budowie: zalety i wady

Problemem może być również to, że tylko część pracy jest wykonywana jako praca osobista. Nie zawsze jest możliwe jednoznaczne rozróżnienie, czy odpowiedzialny jest zleceniodawca, czy zaangażowany rzemieślnik. To często prowadzi do sporów. Jednym z możliwych rozwiązań są precyzyjne umowy z firmami wykonawczymi i wyłączne przejęcie prac, które nie wpływają na żadne roszczenia gwarancyjne.

Wskazówka: Jeśli przyjaciele i krewni pomagają, muszą być zarejestrowani w stowarzyszeniu ubezpieczeniowym pracodawcy. W razie wypadku klient jest objęty ubezpieczeniem.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here