Porady dotyczące renowacji starych budynków ”,

Renowacja starych budynków - wskazówki i sugestie

Dla wielu osób stare budynki mają szczególny urok ze względu na swój szczególny urok. Jak pięknie jest mieszkać w takich budynkach, wysiłek związany z renowacją jest równie duży. Dlatego wielu budowniczych unika ryzyka, jakie pociąga za sobą taki środek. Tylko ci, którzy właściwie ocenią zagrożenia i potencjał renowacji starych budynków, będą w stanie z powodzeniem zrealizować takie zadanie budowlane.

Renowacja starych budynków: porównanie remontowanych i niehigienicznych © tektur, fotolia.com

Zagrożenia związane z renowacją starych budynków

Poza standardowymi budynkami prefabrykowanymi i jednolitymi budynkami mieszkalnymi z okresu powojennego, zasób budowlany w Niemczech jest bardzo zindywidualizowany. Stan budynku odzwierciedla historię budynku i decyduje o tym, jak rozległy i ryzykowny jest remont. O ile budynki użytkowane na stałe i odpowiednio utrzymane są zazwyczaj w stosunkowo dobrym stanie, to zazwyczaj inaczej wygląda to ze starymi budynkami, które przez długi czas były puste. Ponadto nie wszystkie uszkodzenia i wady widać na pierwszy rzut oka. Niektóre z nich stają się widoczne dopiero w trakcie pomiaru drzewa. Może to prowadzić nie tylko do opóźnień w procesie budowy, ale także do wzrostu kosztów.

Renowacja starych budynków: Zagrożenia i potencjały

Koszty budowy i czas budowy są zatem największym ryzykiem przy renowacji. Tutaj pomaga zaplanować kwotę na nieprzewidziane działania przy szacowaniu kosztów budowy. Sensowne jest również uwzględnienie w harmonogramie buforów czasowych, aby można było elastycznie reagować na dodatkowe działania. Problematyczna może być również organizacja placu budowy. Stare budynki często znajdują się w zabytkowych centrach miast, gdzie przestrzeń jest rzadkością. Do prac budowlanych dostępnych jest tylko kilka powierzchni magazynowych, a dostawa materiałów budowlanych może być utrudniona.

aż do 30% zapisać

Regionalni rzemieślnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych regionalnych rzemieślników i firmy specjalistyczne, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Potencjał renowacji starego budynku

Szczególnie dla budowniczych, którzy mają niewielkie doświadczenie z istniejącymi budynkami, na pierwszy rzut oka trudno jest rozpoznać, jaki potencjał oferuje nieremontowany stary budynek. Przede wszystkim wzrost wartości zyskują zabytkowe stare budynki, takie jak zabytkowy samochód. Warunkiem jest jednak zachowanie pierwotnego stanu w miarę możliwości po remoncie oraz odpowiednie utrzymanie budynku. Wysokiej jakości odnowione stare budynki należą do najpopularniejszych nieruchomości do kupowania i wynajmu, zwłaszcza w miastach. Reprezentacyjny charakter starego budynku preferują również kancelarie prawne, urzędy skarbowe i biura projektowe dla swoich lokali handlowych. Wysoki popyt na rynku nieruchomości sprawia, że ​​wraz z wiekiem wartość nieruchomości rośnie.

Bliźniak przed modernizacją © Bauherren-Schutzbund e.V.

Kolejną zaletą wielu starych budynków jest ich lokalizacja. W mniejszych i większych miastach często znajdują się w historycznych centrach, które często do dziś stanowią centrum miasta. W rezultacie większość z tych nieruchomości jest dobrze połączona. Sklepy, szkoły, przedszkola i inne obiekty użyteczności publicznej znajdują się na miejscu. Ponadto zwykle są już podłączone do publicznej sieci zasilającej, takiej jak kanalizacja i sieć energetyczna. Można w ten sposób pominąć czasochłonną pracę nad zagospodarowaniem nieruchomości. Znalezienie działki pod budowę porównywalnego nowego budynku w centrum miasta nie jest w wielu miejscach możliwe, zwłaszcza nie za rozsądną cenę.

Te czynniki lokalizacji zwiększają również wartość i wartość odsprzedaży starego budynku po renowacji. Niektóre działki starych budynków również często oferują potencjał do ekspansji, ponieważ wiele z nich ma małe warsztaty i budynki pomocnicze na podwórkach. Dopóki nie stoi na przeszkodzie interes publiczny, mogą one zostać przekształcone lub wyburzone i zastąpione zabudową mieszkaniową.

Kolejnym pozytywnym aspektem renowacji starych budynków jest lepsza równowaga ekologiczna, jaką taki środek ma w porównaniu z nowym budynkiem. W zasadzie nakłady energetyczne na remont budynku są mniejsze niż na budowę nowego budynku, ponieważ istniejąca tkanka budowlana zmniejsza energię potrzebną do produkcji i transportu materiałów budowlanych.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj ceny od rzemieślników i zaoszczędź do 30 procent

Renowacja starych budynków: postaw na jakość

Renowacja starego budynku to nie tylko naprawa nieruchomości, ale zachowanie jej wartości. Jako współcześni świadkowie minionych epok kształtują pejzaż miasta, a mieszkańcy doceniają również szczególny urok życia w domu z historią. Remont starego budynku może jednak kosztować. Dlatego warto polegać na materiałach, metodach budowy i materiałach budowlanych, które zapewniają długotrwałe zachowanie wartości po renowacji. Idealne są tutaj wysokiej jakości materiały budowlane, które mają długą żywotność.

Wskazówki dotyczące udanej renowacji starych budynków

Okresy, w których komponenty muszą zostać wymienione lub odnowione, mogą w ten sposób znacznie się wydłużyć. W ten sposób czasami wyższe koszty inwestycji w wyższej jakości i trwalsze materiały prędzej czy później opłaciły się w okresie użytkowania. Jednak sensowne jest skoordynowanie ze sobą żywotności poszczególnych materiałów i warstw komponentów.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here