Renowacja starych kuchni – 7 wskazówek, które nie kosztują dużo ”,

Remont starej kuchni – 7 wskazówek, które nie kosztują dużo

Tam, gdzie rąbie się drewno, muszą spadać drzazgi. Widać to szczególnie dobrze w ruchliwej kuchni. Po pewnym czasie pojawiają się drobne rysy lub łuszczenie, które przeszkadzają wizualnie. Być może nie podoba Ci się już projekt i chciałbyś zmienić swoje wnętrze. Ci, którzy zwracają uwagę na zrównoważony rozwój, a jednocześnie chcą oszczędzić swój budżet, powstrzymują się od zakupu nowego. Po renowacja meble wyglądają na blat i jeszcze przez długi czas mogą służyć użytecznymi usługami. Poniższe wskazówki zawierają pomysły na niedrogie przeprojektowanie.

Wskazówka 1: Napraw lub wymień blat i listwy przyłączeniowe

Nawet jeśli nowoczesne blaty są wyjątkowo wytrzymałe, z czasem trochę cierpią z powodu intensywnego użytkowania i mogą wymagać odświeżenia. Drobne defekty na listwach brzegowych, na powłoce lub na listwach łączących należy jak najszybciej naprawić, aby wilgoć nie wnikała w materiał. Wymień stare listwy i wykonaj nową fugę silikonową, aby uzyskać świeży wygląd. Nowy blat jest opłacalny, jeśli podkonstrukcja jest nadal w porządku. Możesz kupić te panele tanio w sklepie z narzędziami i tam je przyciąć na wymiar. Osoby lubiące rękodzieło mogą pokryć starą płytę kaflami lub mozaiką - to świetnie wygląda i nadaje kuchni indywidualny charakter.

Zainstaluj blat © New Africa, stock.cegła suszona na słońcu.com Oszczędność wskazówka: Czy masz jakieś płytki z budowy?? Mogą być idealne na nowy blat!

Wskazówka 2: Folie samoprzylepne do frontów meblowych

Nie podoba Ci się już design drzwi i szuflad?? Przy odrobinie umiejętności możesz Folie jako nowa powłoka na fronty przytwierdzać. Aby to zrobić, najpierw zmierz powierzchnie i uzyskaj folie meblowe w pożądanym wzorze. Folie meblowe dostępne są w wielu wzorach, takich jak:

 • Imitacja drewna
 • Zbudowany
 • Kolory metaliczne
 • Kolory farb
 • szablon

Jeśli chcesz wykonać gruntowną pracę, zdejmij drzwi i szuflady przed przyklejeniem folii. Ostrożnie wyczyść powierzchnię i upewnij się, że podczas nakładania taśmy pod folią nie tworzą się pęcherzyki powietrza.

Fronty kuchenne: nowe foliowanie dla nowego połysku Wskazówka dotycząca przetwarzania: Twoja praca będzie łatwiejsza, jeśli wcześniej odkręcisz uchwyty i paski. aż do 30% zapisać

Najlepsze oferty dla kuchni

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze kuchnie marzeń, porównaj oferty i zaoszczędź.

Wskazówka 3: dołącz nowe uchwyty

Aby zmienić wygląd kuchni na wymiar, wystarczy wymienić uchwyty meblowe. Użyj wąskich pasków uchwytów, które pasują na całą szerokość, aby uzyskać nowoczesny wygląd. Okrągłe uchwyty z porcelany z pięknymi wzorami idealnie komponują się z wiejskim stylem. Przebija się kuchnia z litego drewna eleganckie uchwyty wykonane z mosiądzu, szkła lub stali nierdzewnej indywidualny dotyk. Kupując listwy uchwytowe zwróć uwagę na istniejące otwory w meblu i ich rozstaw.

Wymień uchwyty w szafkach kuchennych

Wskazówka 4: Kolorowa farba do wszystkich powierzchni

Klejenie folii to nie twoja sprawa lub nie możesz znaleźć odpowiedniego koloru? Następnie po prostu pomaluj swoje stare meble kuchenne odpowiednim lakierem. posługiwać się Akryle, które są wykonane na bazie wody. Te kolory można dobrze ze sobą mieszać, co daje bardzo wytrzymałą powłokę. Aby przetestować krycie, może pomóc warstwa testowa. Po całkowitym wyschnięciu możesz zobaczyć, jak farba będzie działać na odpowiedniej powierzchni. Małe wałki malarskie lub szerokie pędzle nadają się do czystej i równomiernej aplikacji. Każdy, kto jest uzdolniony artystycznie, maluje kwiaty, wzory lub ramki. Działa to również świetnie z szablonami, które możesz wyciąć samodzielnie lub kupić niedrogie prefabrykowane. Fascynujące efekty można osiągnąć innymi technikami:

 • Gąbki
 • Marmurki
 • Drukowanie znaczków
 • Maskowanie niektórych obszarów (np. B. do optyki ramowej lub blokowej)

W przypadku drobnych obrazów warto na koniec nałożyć ochronny lakier bezbarwny.

Malowanie frontów kuchennych: tak to działa

Wskazówka 5: Shabby look – delikatnie szlifuj i maluj

Shabby look lub styl wiejskiego domu charakteryzują się: rustykalna estetyka który działa z celowymi oznakami zużycia i mieszanką motywów wiejskich i kwiatów. Aby nadać kuchni odrapany wygląd, nałóż kilka warstw farby. Ostatnia warstwa jest biała. Jeśli Twoja kuchnia była już kilkakrotnie malowana, możesz zaoszczędzić sobie trochę tej pracy. Gdy wszystko wyschnie, z grubsza przeszlifuj meble. Nadal widać surowe drewno na niektórych krawędziach i widoczne są różne kolory. Chroń wynik matowym lakierem. Jeśli chcesz, nadal możesz dodać piękne dekory, zamienić uchwyty lub wyrzeźbić ozdoby na poszczególnych powierzchniach.

Wskazówka 6: Niezwykła optyka z technologią serwetek

Czy próbowałeś już popularnej techniki serwetkowej?? To trochę niezwykłe w przypadku remontu kuchni, ale daje świetne i indywidualne efekty. Zdobądź serwetki z wzorami, które pasują do Twojego stylu wystroju wnętrza. Wytnij poszczególne elementy takie jak wąsy, kwiaty, figurki lub wykorzystaj całe powierzchnie serwetek. Ostrożnie oczyść powierzchnię, aby klej dobrze się trzymał i nałóż wzory zgodnie z potrzebami.

Jeśli nie masz pewności co do projektu, możesz go zdobyć Zrób próbkę: Zwilżyć drzwi lub szufladę wodą i położyć na nich wycięcia na serwetki. Części wystarczają na jakiś czas i można je łatwo wyjąć lub przenieść. Jeśli podoba Ci się aranżacja, zrób ją Zdjęcie jako szablon i zacznij od właściwego klejenia. Aby Twoje dzieło wyglądało pięknie przez długi czas, ważny jest finalny, transparentny lakier ochronny, który nie żółknie.

Wskazówka 7: wymień przednie elementy

Czy bryła Twojej kuchni jest nadal w dobrym stanie i chcesz poczynić szybkie postępy w remoncie?? Wystarczy wymienić przednie elementy. Pojedyncze drzwi i panele do szuflad można zamówić w sklepach meblowych lub okuć. Możliwe jest posiadanie wygodnego Funkcja miękkiego zamykania integrować się z. Zutylizuj stare fronty w odpowiedni sposób lub wykorzystaj je do innych projektów.

Wymień fronty kuchenne

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here