Usuń stary klej do płytek

Usuń stary klej do płytek - te narzędzia sprawią, że powierzchnia znów będzie gładka

Jeśli chcesz położyć nowe płytki w łazience, kuchni lub innym pomieszczeniu, zrzucenie starych płytek zwykle nie jest zbyt trudne. Jednak stary klej do płytek na ścianach lub podłodze może być dość uparty. W tym poradniku znajdziesz kilka wskazówek, jak ponownie oczyścić powierzchnie.

Klej do płytek - zwykle zaprawa cementowa zmieszana z wodą

Zanim zabierzesz się do pracy, powinieneś wyjaśnić okolice jaki rodzaj kleju do płytek? to jest o. Jest to jednak zwykle dość łatwe, ponieważ większość klejów do płytek, a zwłaszcza klejów stosowanych w prywatnych domach i mieszkaniach, składa się w przeważającej części z cementu i jest mieszana z wodą. Istnieją również kleje dyspersyjne i kleje na bazie żywic reaktywnych. Jednak nawet przez profesjonalnych glazurników stosuje się je tylko tam, gdzie klej musi mieć bardzo szczególne właściwości. Generalnie można więc przyjąć, że stary klej do płytek jest zaprawą na bazie cementu. Podobnie jak klej na bazie żywicy reaktywnej, można go usunąć tylko mechanicznie. Natomiast klej dyspersyjny można usunąć za pomocą zmywacza do farby.

Usuwanie starych płytek i kleju do płytek: Sprawdź substancję

Wyjaśnij również pytanie, z jakiego materiału wykonana jest podpowierzchnia. Beton lub mur nie mają nic przeciwko, jeśli są obrabiane za pomocą narzędzi, takich jak wiertarka udarowa. Z drugiej strony w przypadku mniej wytrzymałych materiałów budowlanych, takich jak Ytong, zgrubna obróbka szybko powoduje uszkodzenia, które trzeba później naprawić. Dlatego należy uważać na wrażliwą powierzchnię.

Za pomocą tych narzędzi i maszyn można usunąć stary klej do płytek

Usuwanie płytek i kleju do płytek za pomocą młotka i dłuta zajmuje dużo czasu © Angela Rohde, stock.cegła suszona na słońcu.com

Stary klej do płytek można usunąć ręcznie lub maszynowo. Praca z młotek i dłuto Często jednak zajmuje to dużo czasu i jest też dość wyczerpujące. Więc jeśli chcesz, żeby było szybciej i łatwiej, lepiej to wykorzystaj flex z tarczą szlifierską, szlifierką do betonu, a do podłogi rumpel z tarczą diamentową lub dużą szlifierką podłogową. Takie maszyny można wypożyczyć w wielu sklepach ze sprzętem, jeśli nie warto ich kupować.

Usuwanie kleju do płytek i starych płytek: Te narzędzia są pomocne

Jeśli jest to mały obszar lub niewielka ilość kleju, można to również zrobić za pomocą Szlifierka usunąć. Specjalnie do tego celu istnieją szlifierki do ścian lub sufitów, które są często stosowane w konstrukcjach z płyt kartonowo-gipsowych i dlatego są również oferowane pod nazwą szlifierki do płyt kartonowo-gipsowych. Zasadniczo można jednak użyć innego urządzenia szlifierskiego, takiego jak mimośrodowa szlifierka.

Za pomocą szlifierki do betonu możesz jednocześnie wygładzić powierzchnię © makasana-photo, stock.cegła suszona na słońcu.chodź do 30% zapisać

Specjaliści glazurnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warstwy podłogowe, porównaj oferty i zaoszczędź.

Usuwanie kleju do płytek - dość zakurzona sprawa

Niezależnie od tego, w jaki sposób usuniesz stary klej do płytek, przed przystąpieniem do prac należy dokładnie uszczelnić pomieszczenie. Możesz użyć folii do zamknięcia drzwi i innych pomocy, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się kurzu po całym domu. Nawet wąskie szczeliny można zakleić taśmą malarską, a wnętrze gniazdek i włączników światła zabezpieczyć przed kurzem. Pomyśl także o odpowiedniej odzieży ochronnej i noś okulary ochronne. Latające resztki kleju do płytek mogą uszkodzić oczy. Drobny pył jest również szkodliwy dla zdrowia. Dlatego noś dobry respirator.

Zachowaj ostrożność podczas używania wiertarki udarowej © didesign, stock.cegła suszona na słońcu.com

Usuń stary klej do płytek za pomocą dłuta, kąt między dłutem a ścianą lub podłogą powinien być jak najostrzejszy. Spowoduje to rozerwanie pozostałości kleju z podłoża w większych kawałkach. Jeśli chcesz użyć wiertarki udarowej z nasadką dłutową zamiast ręcznego dłuta i młotka, powinieneś zachować ostrożność. W przeciwnym razie łatwo może się zdarzyć, że uszkodzisz również podłoże i będziesz musiał je wyrównać.

Chroń pomieszczenie i siebie przed kurzem i brudem Wskazówka: Młotka i dłuta można również użyć do usunięcia pozostałości kleju z tyłu płytki, jeśli chcesz ponownie użyć płytek. Możesz również użyć Flex do wykonania tej pracy, jeśli będziesz ostrożny.

Po usunięciu wszystkich pozostałości kleju wypełnij wszelkie dziury i pęknięcia wypełniaczem i przeszlifuj miejsca, nad którymi pracowałeś po stwardnieniu wypełniacza. Następnie wyszlifuj całą powierzchnię gładko. Ułatwi Ci to układanie nowych płytek.

Możliwe alternatywy: Wygładź powierzchnie szpachlówką lub ponownie tynkiem

Jeśli chcesz zaoszczędzić sobie konieczności zdzierania starego kleju do płytek, możesz wygładzić podłogę szpachlówką typu flow. Sam wpada w przestrzenie pomiędzy nimi, tworząc gładką powierzchnię. Wypełniacz płynny jest jednak dość drogi, więc ta alternatywa jest bardziej odpowiednia dla mniejszych powierzchni. Innym sposobem na wyrównanie powierzchni jest nałożenie nowej warstwy tynku.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here