Stary dom na wsi odnowiony: Wbrew wszelkim przeciwnościom ”,

Od razu zakochaliśmy się w uroku i atmosferze tego domu. Okolice znaliśmy już z kilku kąpieli. Klient

Podjęto więc decyzję o wyremontowaniu starego domu

Więc rodzina po prostu sama kupiła dom. Początkowo niewiele się zmieniło, stary budynek w dotychczasowej formie wykorzystali jako domek weekendowy. Czasami nawet zostawiali w pokojach meble poprzedniego właściciela. Czyli właściwie wszystko zgodnie z planem: dom na wypoczynek. Coraz trudniej było im obojgu wrócić do miasta. „Czuliśmy się tu tak jak w domu, że pomyśleliśmy o rezygnacji z mieszkania w mieście i wyprowadzce się na wieś całkowicie” – mówi klientka. Oboje często byli w drodze do pracy. Chcieli mieć dzieci, więc wkrótce i tak potrzebowali więcej miejsca. Dlaczego więc nie wyremontować starego domu na wsi??

Zburz stary dom zamiast go remontować?

„Pierwszy architekt, z którym rozmawialiśmy, doradził nam dość szybko: lepiej zburzyć i zbudować od nowa”, wspomina klient. Ale to nie wchodziło w rachubę dla nich dwojga. Chcieli uroku starego XIX-wiecznego domu. Zachowany wiek. Wyburzenie domu nie wchodziło dla nich w rachubę. Mieli szczęście z drugim biurem architektonicznym. „To było dość młode biuro i od razu zrozumieli, co jest dla nas ważne. „Zanim rozpoczęły się prace remontowe, nadeszły złe wieści: belki stropowe i wsporniki belek zostały zniszczone przez wilgoć i szkodniki. Ściany też były mokre. Ponieważ pod częściami starego domu nie było fundamentów i nie było płyty podłogowej: ściany były częściowo takie same w piasku, około 70 centymetrów głębokości. „To oznaczało o wiele więcej pracy niż oczekiwano” — mówi klient.

Przebudowa starego domu

Więc dwoje z nich usunęło belki stropowe i sufitowe. Ale na tym się nie skończyło: nadal musieli zburzyć ściany, usunąć rdzeń ze starego domu i usunąć wszystkie oprócz kilku ścian fundamentowych. Sami zorganizowali rozbiórkę. W pewnym momencie w salonie była koparka. To niekoniecznie jest na liście życzeń wymarzonego domu. „Dotarliśmy do punktu, z którego nie mogliśmy wrócić. Po prostu patrzyliśmy w przyszłość ”- mówi klientka żmudnego remontu. Radykalny demontaż również otworzył możliwości. Nowa płyta stropowa odlana z cementu stabilizuje budynek. Pozioma bariera, wbudowana w pozostałe ściany dookoła, zatrzymuje podciąganie wilgoci. Pomieszczenia w starym domu były za niskie ze średnią wysokością sufitu wynoszącą dwa metry. Więc kazali murować pierwsze piętro dobre pół metra wyżej. Kotwa pierścieniowa stabilizuje statykę nowej konstrukcji. Otrzymali schody w domu i zabezpieczyli je przed uszkodzeniem podczas pracy z plastikową osłoną. Dostał jeszcze trzy stopnie na górze i nową balustradę, która kopiuje swojego poprzednika. A nad oknem w płaskim dachu, aby światło dzienne oświetlało teraz schody.

Stary dom po remoncie

Górna kondygnacja została zbudowana w konstrukcji szkieletowej drewnianej. W tym celu wykorzystano sosnowe belki stropowe, gdy stary dom został wyremontowany, a dach na nowo ocieplony i pokryty. Najbardziej oczywistą zmianą jest jednak rygiel, który przesuwa się przez środek domu i zapewnia więcej przestrzeni życiowej. „Byliśmy zaskoczeni, gdy architekci pokazali nam kartonowy model z ogromnym przedłużeniem” – wyjaśnia klient. „Ale potem stało się dla nas jasne, że możemy zachować atmosferę domu i jednocześnie pokazać, że zmieniliśmy go bardzo. „Ostatecznie budynek został ocieplony i otynkowany, od góry pokryty drewnem, które zdobi starą szopę.

Zdjęcia odnowionego wiejskiego domu 3 zdjęcia

Meble są - podobnie jak dom - mieszanką przeszłości i teraźniejszości. Kilka nowych mebli zostało dodanych do pamiątek i istniejących części ze starego mieszkania.

Zdjęcie: Charlotte Krauss Start galeria zdjęć

Meble są - podobnie jak dom - mieszanką przeszłości i teraźniejszości. Kilka nowych mebli zostało dodanych do pamiątek i istniejących części ze starego mieszkania.

Zdjęcie: Charlotte Krauss

Okna przesuwne pochodzą ze starego ganku. Zanim stary dom został zburzony, zostały usunięte, podwójnie oszklone i świeżo pomalowane z powrotem do domu.

Zdjęcie: Charlotte Krauss

Pani domu była w ciąży z pierwszym dzieckiem podczas remontu. Ta dwójka ma teraz dwoje dzieci i czuje się całkowicie swobodnie w swojej zielonej oazie z lasem.

Zdjęcie: Charlotte Krauss

Dalsze plany odrestaurowanego starego domu

Rodzina wciąż jest zajęta zmianami w starym domu. W foyer planuje okrągłą ławkę i zabudowaną szafę, w której znikną wszystkie marynarki. Obecna ciemna i wilgotna piwnica powinna być bardziej użyteczna. Inne budynki na posesji również mają zostać przebudowane. Rodzina chce stworzyć miejsce dla gości w dawnej stodole. W ten sposób nawiązuje do oryginalnego pomysłu wspólnego domu w naturze. A zamiast szopy powinien powstać warsztat. Więc jest jeszcze wiele do zrobienia. Jesteśmy podekscytowani!

Choć mieszkamy tylko 30 minut drogi od miasta, to już tak bardzo się tu zadomowiliśmy, że ledwo co nas cofa. Klient

Fakty i Liczby

Przestrzeń życiowa. 185 metrów kwadratowych
Konstrukcja: murowana (poniżej) i drewniana (powyżej)

Materiały i produkty

Sofa: Bolia; Kominek: hwam; Parkiet: Hinterseer, Parat Oak Country; Płytki (kuchnia): fabryka płytek ceglanych; Regał: Haseform Bucherturm; Lampa na kredensie: Werner Voß; Wanna: Kaldewei; WC: Keramag; Brodzik i ścianka działowa: światy prysznicowe; Baterie: Hansgrohe; Kafelki: "Pył", Provenza; Tynk: Steico.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here