Finansowanie uzupełniające: profesjonalne wskazówki dotyczące niskich stóp procentowych ”,

Z jak dużym wyprzedzeniem powinieneś planować?

Najlepiej rozpocząć pracę nad tematem dalszego finansowania na dwa do trzech lat przed końcem okresu oprocentowania stałego. Nie czekaj na ofertę z banku, gdyż zwiększa to Twoje szanse na uzyskanie korzystnych warunków w dłuższej perspektywie. Porównywanie ofert różnych banków wymaga czasu, ale wysiłek zwróci się w ciągu najbliższych kilku lat: Dzięki taniej pożyczce kontynuacyjnej możesz zauważalnie obniżyć część oprocentowania, a tym samym miesięczną stawkę za swój dom lub zwiększyć część spłaty, tak że szybciej uwolnisz się od długów.
 

Najlepiej zająć się tematem dalszego finansowania na dwa do trzech lat przed końcem okresu oprocentowania stałego.

Zdjęcie: iStock / skynesher

Jakie są opcje?

Masz do wyboru trzy opcje nowego kredytu mieszkaniowego: prolongatę, zmianę terminu spłaty kredytu lub pożyczkę terminową. To, który z nich najbardziej Ci odpowiada, zależy od różnych czynników.
 

 1. Przedłużenie
  Przedłużenie oznacza, że ​​przedłużasz starą umowę kredytową ze swoim bankiem. Nie musisz wiele, aby to zrobić: po prostu podpisz ofertę banku i odeślij - a finansowanie nieruchomości będzie kontynuowane. Pewne jest również, że jako dotychczasowy klient otrzymasz lepsze warunki niż nowi klienci. Powód: kiedy nowy klient ubiega się o pożyczkę, należy dokładnie sprawdzić jego zdolność kredytową. Bank uwzględnił to obciążenie w ofercie. Dla porównania, wysiłek związany z finansowaniem kontynuacyjnym jest niski. Skoro już rzetelnie obsłużyłeś pożyczkę, w drugiej turze otrzymasz korzystniejsze warunki. Ale jest też haczyk: prawie wszystkie warunki, które wtedy wynegocjowałeś, pozostają takie, jakie są. Jedynymi śrubami regulacyjnymi są stałe oprocentowanie i termin. Możliwe 5, 10, 15 lub 20 lat. 
   
 2. Zmiana harmonogramu pożyczki
  Dla tych, którzy potrzebują dalszego finansowania po 15 lub 20 latach, przedłużenie zwykle się nie opłaca. W takim przypadku zmiana harmonogramu, czyli przejście do innego banku, jest zwykle tańsze. Wiąże się to z większym wysiłkiem, ale można też zaoszczędzić kilka tysięcy euro. Porównując między sobą oferty finansowania kontynuacyjnego oraz z ofertą Twojego banku, możesz dowiedzieć się, czy zmiana terminu spłaty kredytu jest opłacalna w Twoim przypadku.
   
 3. Pożyczka terminowa
  Tak zwana pożyczka terminowa oferuje obecnie najlepszy stosunek kosztów do korzyści. W ten sposób zabezpieczasz aktualne warunki pożyczki kontynuacyjnej, która zostanie wypłacona dopiero za dwa lub trzy (maksymalnie pięć) lat. To ubezpieczenie odsetek kosztuje - w zależności od dostawcy - od 0,01 do 0,05 procent miesięcznie. Zasadniczo im dłużej "zarezerwujesz" korzystne oprocentowanie, tym wyższa składka. Taka pożyczka ma sens tylko wtedy, gdy stopy procentowe wzrosną w średnim okresie. Właśnie tego oczekuje większość ekonomistów i ekspertów finansowych, biorąc pod uwagę obecny wzrost inflacji. Wniosek: pożyczkobiorca płaci pożyczkę terminową, ale w zamian otrzymuje zabezpieczenie planowania; zwłaszcza jeśli zablokuje stopy procentowe, dopóki nieruchomość nie będzie wolna od zadłużenia.

Ważne w przypadku dalszego finansowania: wybierz stałą stopę procentową, która jest wystarczająco długa, aby Twoja pożyczka mogła zostać w całości spłacona.

Jeśli chodzi o Twój nowy kredyt mieszkaniowy, masz do wyboru trzy opcje: prolongata, prolongata pożyczki lub pożyczka terminowa.

Zdjęcie: iStock / SARINYAPINNGAM

Jaka jest alternatywa dla dalszego finansowania??

Pożyczka terminowa to nie jedyny sposób na zabezpieczenie niskiego oprocentowania na później. Możesz również na wczesnym etapie wesprzeć swoje finansowanie umową pożyczki budowlanej, na przykład z LBS: W przypadku konwencjonalnego kredytu budowlanego sam określasz spłatę i okres spłaty. Wtedy można ustalić pozostałe zadłużenie i zawrzeć umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego na tę kwotę. Gdy umowa jest gotowa do alokacji za kilka lat, kwota oszczędności w spółdzielni mieszkaniowej może zastąpić pozostały dług. W ten sposób możesz obliczyć finansowanie od pierwszego do ostatniego dnia i mieć pewność planowania. Kontrakty kredytowe i oszczędnościowe mają jeszcze jedną zaletę: specjalne spłaty można dokonywać bezpłatnie w dowolnym momencie i w dowolnej wysokości.

Jakie są oprocentowanie finansowania uzupełniającego??

Stopy procentowe są nadal niskie. Otrzymujesz tanie pożyczki kontynuacyjne w wysokości poniżej 1 procenta na pozostały dług (stan na maj 2021 r.). Nawet jeśli przewiduje się nieznaczny wzrost poziomu oprocentowania na 2021 rok, można założyć, że obecne stopy procentowe są znacznie niższe niż w momencie zaciągnięcia kredytu na nieruchomość. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli obecne oprocentowanie jest niższe niż oprocentowanie pierwszego kredytu hipotecznego, możesz spodziewać się stosunkowo niższych stóp procentowych. Jeśli natomiast stopy procentowe wzrosną, oprocentowanie kolejnej pożyczki również będzie wyższe.

Przeczytaj więcej ciekawych artykułów tutaj Budowanie oszczędności i finanse Co to jest kredyt mieszkaniowy i umowa oszczędnościowa? Oszczędności i finanse na kredyt mieszkaniowy Umowa oszczędnościowa na kredyt mieszkaniowy: Przydatna nie tylko dla potencjalnych budowniczych Oszczędności i finanse na kredyt mieszkaniowy Umowa kredytowa: pożyczka z zabezpieczeniem

Na co należy uważać przy finansowaniu uzupełniającym?

Mamy dla Ciebie jeszcze pięć wskazówek, abyś mógł w pełni wykorzystać potencjał oszczędności w finansowaniu nieruchomości i uzyskać najlepsze warunki:

Wskazówka 1: obserwuj zmiany stóp procentowych

Jeśli poświęcisz czas na monitorowanie zmian stóp procentowych, masz dobre karty: z jednej strony nie tracisz odpowiedniego czasu. Z drugiej strony możesz lepiej oszacować, jak długo powinna wynosić stała stopa procentowa.

Wskazówka 2: Sprawdź swoją sytuację finansową

Pomyśl o tym: czy Twoja sytuacja finansowa poprawiła się lub pogorszyła od czasu zakupu domu?? Na przykład możliwe jest, że finansowanie było pierwotnie skierowane tylko do jednego zarabiającego. Jeśli są teraz dwa dochody, daje to większą swobodę finansową i poprawia twoją pozycję negocjacyjną w zakresie dalszego finansowania.

Wskazówka 3: zredukuj górę zadłużenia

Jeśli masz wolne środki, powinieneś wykorzystać je przed kolejnym finansowaniem w celu zmniejszenia nowej kwoty kredytu. Jeśli stopa pozostaje taka sama, ale oprocentowanie jest niższe, a część pozostałego zadłużenia można również spłacić bezpośrednio, część do spłaty znacznie wzrasta. W ten sposób szybciej uwolnisz się od długów.

Wskazówka 4: bądź elastyczny

Zawsze zostawiaj otwarte tylne drzwi dla swojej kolejnej pożyczki: Powinna istnieć możliwość dostosowania spłaty raz lub dwa razy w trakcie trwania okresu i dokonywania specjalnych spłat. W przypadku udzielania kredytów hipotecznych kredytobiorcy często muszą negocjować to prawo - i mogą być zmuszeni do płacenia niewielkich dopłat odsetkowych. Często przyjmuje się wówczas, że możliwe są dodatkowe spłaty w wysokości pięciu procent pierwotnej kwoty pożyczki rocznie. Alternatywnie pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy mogą również ustalić łączną kwotę.

Wskazówka 5: Przeprowadź ponowną ocenę nieruchomości

Ponowna ocena nieruchomości może mieć sens – zwłaszcza jeśli rynek nieruchomości dobrze się rozwinął. Jeśli dom jest dziś wart więcej, stosunek wartości kredytu do wartości nieruchomości jest zmniejszony – to znaczy ta część wartości nieruchomości, która jest finansowana kapitałem obcym. Efekt: im niższy wskaźnik wartości kredytu do wartości zabezpieczenia, tym lepsze oprocentowanie.
Warto wiedzieć: nie musisz czekać do wygaśnięcia stałej stopy procentowej, aby zoptymalizować finansowanie. Dziesięć lat po dokonaniu pełnej płatności masz specjalne prawo do wypowiedzenia.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here