Ergonomiczne umeblowanie i wyposażenie pomieszczeń pracy”,

W przypadku miejsca pracy we własnych czterech ścianach obowiązują takie same wymagania jak w przypadku biur w firmie. Obowiązujące informacje zawierają przepisy dotyczące stacji roboczych VDU oraz norma DIN 5035 „Oświetlenie sztucznym światłem”. Norma europejska EN 12464-1 „Oświetlenie miejsc pracy w pomieszczeniach” określa: Natężenie oświetlenia 300 luksów jest wystarczające do prostych czynności biurowych, takich jak segregowanie lub kopiowanie. Każdy, kto czyta, pisze lub pracuje na ekranie, potrzebuje co najmniej 500 luksów.

Norma Euro przewiduje również, że system oświetleniowy w gabinecie musi być regularnie sprawdzany i serwisowany przez wykwalifikowanego elektryka. Tłem jest bezpieczeństwo w miejscu pracy i oszczędne korzystanie z energii elektrycznej. Firmy elektryczne oferują swoim klientom odpowiednie audyty rentowności. Ci, którzy się na to zdecydują, mogą osiągnąć znaczne korzyści finansowe – wynika z doświadczenia firm specjalistycznych.
A co z kosztami oświetlenia domowego biura? „Wielu pracodawców daje dotację. Osoby pracujące na własny rachunek mogą odliczać światła od podatków ”- mówi projektant wnętrz Fritz Lechner.

Jakie jest właściwe oświetlenie w gabinecie?

Nieprawidłowe oświetlenie w badaniu może powodować dolegliwości fizyczne, takie jak bóle głowy.

Zdjęcie: Klosterfrau Gesundheitsservice

Wybierając i instalując oświetlenie w swoim gabinecie, ważne jest, aby światło nie oślepiało i nie odbijało się od ekranu. Oświetlenie pośrednie nadaje się jako alternatywa dla bezpośrednio promieniujących lamp sufitowych lub przyciemnionych, zgodnie z zaleceniem Fördergemeinschaft Gutes Licht (FGL).
Dobrym wyborem są do tego lampy sufitowe lub uplighty w postaci kinkietu lub lampy podłogowej. Ważne, aby światło padało tylko z góry i nie oślepiało.
Powierzchnia robocza przy biurku powinna być oświetlona obrotową i odchylaną lampą z odbłyśnikiem; kieruje światło tam, gdzie jest potrzebne. Oprawa powinna być na tyle elastyczna, aby osoby lewo- i praworęczne mogły pracować bez cieni.

Oświetlaj bez oślepiania

Oświetlenie w gabinecie musi gwarantować dwie rzeczy: optymalnie i precyzyjnie doświetlić powierzchnię roboczą oraz równomiernie oświetlić pomieszczenie. Innarchitekt Fritz Lechner poleca „specjalne lampy wiszące do montażu na suficie lub lampy stojące obok biurka”. Odnosi się również do nowo opracowanej technologii mikropryzmatycznej Eldacon, która jasno oświetla miejsce pracy, nie oślepiając ani nie oślepiając. "I oszczędza energię", podkreśla monachijski architekt wnętrz, ponieważ: "Nowoczesne świetlówki zamiast ciepła generują światło."

Połącz światło dzienne i sztuczne

Przy poszukiwaniu optymalnego projektu oświetlenia kluczowe znaczenie ma aspekt oszczędnościowy. Oświetlenie stałe może kosztować pieniądze. Według Lechnera najbardziej efektywne jest połączenie światła dziennego i sztucznego. Wariant, który szczególnie nadaje się do biurek blisko okna w gabinecie. Najważniejsze: inteligentne oświetlenie samodzielnie reguluje wymaganą ilość światła i wyłącza się automatycznie po opuszczeniu pokoju. To oszczędza energię i pieniądze.
Innym przykładem innowacyjnej i ekonomicznej technologii oświetleniowej są smukłe trójpasmowe świetlówki (średnica 16 mm), które są zasilane ze stateczników elektronicznych (EVG) i są ściemniane. Ten system oszczędza do 25 procent energii w porównaniu z konwencjonalnymi trójpasmowymi lampami fluorescencyjnymi (26 milimetrów plus statecznik elektroniczny).

W swoim gabinecie najlepiej łączyć światło naturalne i sztuczne.

Zdjęcie: iStock/Poike

Jak właściwie wyposażyć gabinet??

Odpowiednie wyposażenie gabinetu i wyposażenie go w niezbędny sprzęt nie jest takie proste. W gabinecie było osobne urządzenie dla każdej funkcji. Miejsce i pieniądze nie miały znaczenia - a jeśli nie wiedziałeś, co dalej, dzwoniłeś do administratora systemu. Wszystko to może stać się problemem w domowym biurze. Powinieneś zatem polegać na kilku, ale naprawdę potrzebnych i wysokiej jakości produktach. 

Automatyczna sekretarka

Automatyczna sekretarka jest wymagana również w domowym biurze. Nowoczesne systemy telefoniczne zwykle oferują zintegrowane nagrywanie głosu, a prawie wszyscy operatorzy telefonii oferują obecnie skrzynkę głosową opartą na chmurze. Inni powiadamiają Cię o połączeniu SMS-em lub e-mailem lub wysyłają nagranie, również w formie e-maila, do Twojego notebooka. Możesz uzyskać dostęp do ważnych wiadomości z dowolnego miejsca. Inną możliwością jest przekierowanie połączeń przychodzących z telefonu stacjonarnego na telefon komórkowy. Z reguły ta usługa nic nie kosztuje, jeśli posiadasz taryfę na telefon komórkowy z tzw. „Sprachflatem”. 

faks

E-mail coraz częściej zastępuje faks. Zastanów się więc, jak często faktycznie wysyłasz lub odbierasz faksy. Dużo tańszą alternatywą jest po prostu zeskanowanie dokumentów i przesłanie ich w formie cyfrowej. Kolejna zaleta tego wariantu: dokumenty są jednocześnie archiwizowane i zapisywane na komputerze. Jako zwykły odbiorca faksu możesz kupić telefon ze zintegrowaną funkcją faksu. Faksy przychodzące są automatycznie digitalizowane jako pliki PDF i wysyłane do Ciebie e-mailem.

Dzięki urządzeniu wielofunkcyjnemu możesz zaoszczędzić sobie na zakupie wielu pojedynczych urządzeń.

Zdjęcie: shutterstock / FabrikaSimf

skaner

Do cyfrowego odczytu dokumentów papierowych niezbędny jest skaner. W dzisiejszych czasach jednak nie jest już konieczne kupowanie osobnego urządzenia. Na rynku dostępne są teraz urządzenia wielofunkcyjne, które można wykorzystać do faksowania, skanowania, kopiowania, drukowania i tworzenia zdjęć. Są one połączone bezpośrednio z komputerem za pomocą połączenia kablowego lub bezprzewodowo za pośrednictwem sieci WLAN lub Bluetooth. Dostępne są również aplikacje na urządzenia mobilne, takie jak tablety, dzięki którym dokumenty można łatwo i wygodnie skanować.

drukarka

To, czego nie powinno zabraknąć podczas tworzenia badania, to drukarka. Dobrze wykorzystaj swoje pieniądze i zdobądź - jak już wspomniano powyżej - nowoczesne urządzenie wielofunkcyjne. Z jednej strony oszczędza miejsce, a z drugiej wystarczy go rozłożyć tylko raz. Nie ma również potrzeby skomplikowanego okablowania dla wielu urządzeń. Jest wtedy dostępny do różnych zadań. Jedyna wada: jeśli funkcja wymaga naprawy, wszystkie usługi, które ma do zaoferowania urządzenie, zostają utracone. Zrozumienie usługodawców może pożyczyć Ci urządzenie zastępcze w nagłych wypadkach.

Laptop lub komputer stacjonarny?

Laptop jest również pierwszym wyborem, jeśli często nie jesteś poza biurem do pracy. W biurze wystarczy ustawić stację dokującą z dużym ekranem i oddzielną klawiaturą, aby pracować ergonomicznie. Stacjonarny komputer z dużą klawiaturą i ekranem jest niezbędny tylko wtedy, gdy Twoja praca często wymaga intensywnych obliczeniowo czynności graficznych, takich jak przetwarzanie CAD, obrazu, wideo lub układu. Tutaj warto kupić komputer stacjonarny, który zazwyczaj ma znacznie większą moc obliczeniową w porównywalnej cenie. W takich przypadkach przydaje się również drugi ekran.

Sieć przez radio lub kabel?

Połącz różne komputery za pomocą kabla sieciowego.

Zdjęcie: MEV

Jeśli pracujesz w kilku miejscach, które znajdują się w różnych pomieszczeniach, ale na tym samym piętrze, najłatwiej jest wdrożyć bezprzewodowe połączenie między komputerami i innymi urządzeniami technicznymi, takimi jak drukarki lub skanery. Umożliwia to również synchronizację kilku komputerów (lub telefonów komórkowych), dzięki czemu można uzyskać dostęp do danych adresowych i kalendarza z różnych urządzeń, na przykład.
Bardziej energooszczędne, szybsze i stabilniejsze jest bezpośrednie połączenie poszczególnych komponentów za pomocą kabla sieciowego - w tym przypadku router pełni również rolę elementu połączeniowego i przekazuje strumienie danych do odpowiednich urządzeń końcowych. W przypadku korzystania z serwera stacjonarnego do backupu danych – tzw. NAS (Network Attached Storage), należy go również połączyć kablem LAN. W ten sposób możesz szybko i bezpiecznie przesyłać większe ilości danych, takich jak filmy lub serie zdjęć. Urządzenia mobilne są również integrowane z siecią poprzez aktywną sieć WLAN.
Ważne: Aktualizuj całe oprogramowanie, przeprowadzając regularne aktualizacje. Aktywuj wszystkie funkcje bezpieczeństwa w routerze i zabezpiecz dostęp długimi, zaszyfrowanymi hasłami, aby zapobiec nieautoryzowanemu dostępowi z zewnątrz do sieci.

połączenie internetowe

Dziś nic nie działa bez szybkiego połączenia z Internetem. Zawodowo lub prywatnie trudno wyobrazić sobie życie bez e-maili, wyszukiwarek, elektronicznych deklaracji podatkowych czy bankowości internetowej. W zależności od tego, jak duży jest oczekiwany ruch danych, powinieneś mieć możliwie najszybsze łącze DSL - niestety w niektórych regionach Niemiec Internet jest nadal sparaliżowany, co coraz częściej stanowi problem dla freelancerów z wysokimi wymaganiami dotyczącymi przesyłu danych.

Jak mogę aktualizować moje dane??

Książka adresowa, kalendarz, listy zadań - bardzo przydatne, gdy telefon komórkowy wie, co wpisałeś w komputerze. Jeśli chcesz tylko zsynchronizować komputer i telefon komórkowy ze sobą, jest to bardzo łatwe dzięki połączeniu USB. Jeśli jest kilka komputerów i kilka telefonów komórkowych, powinieneś użyć do tego oprogramowania. Program pocztowy Outlook stanowi dobrą podstawę do skutecznej wymiany danych między mobilnymi i stacjonarnymi urządzeniami końcowymi w Twoim domowym biurze. Aby to zrobić, musisz jednak skonfigurować centralny serwer pocztowy z technologią IMAP do synchronizacji danych. Alternatywnie: korzystasz z usług zewnętrznego dostawcy. Ponadto dostępne są kompletne narzędzia do planowania projektów w chmurze, takie jak Trello za stosunkowo niewielkie pieniądze. Jeśli wszystkie urządzenia są odpowiednio skonfigurowane, możesz uzyskać dostęp do swoich danych w podróży — nawet z innych komputerów.

Możesz być również zainteresowany badaniem Zakładanie biura domowego: inspiracje i wskazówki Prawo i podatki Praca w biurze domowym: Twoje prawa i obowiązki Życie Utrzymanie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym w biurze domowym

Telefony komórkowe i aplikacje w domowym biurze

Jeśli płatne przekierowanie połączeń jest dla Ciebie za drogie, możesz również pobrać aplikację, dzięki której możesz łączyć połączenia z sieci komórkowej i stacjonarnej. Aplikacja łączy telefon komórkowy bezprzewodowo z routerem WLAN, dzięki czemu można teraz wykonywać połączenia przez obie sieci. W ten sposób e-maile lub faksy trafiają również na Twój telefon komórkowy. Jeśli masz router WLAN, który nie ma tej funkcji, istnieją taryfy na telefony komórkowe, które można wykorzystać również do wykonywania połączeń na telefony stacjonarne w promieniu dwóch kilometrów. Zwykle wystarcza to na regularne studia.

Smartfon jako małe biuro

Czy kiedykolwiek dzwoniłeś przez Internet?? Jest to również możliwe przy użyciu smartfona z dostępem do Internetu. Po prostu pobierz odpowiednią aplikację z Internetu i możesz wykonywać niedrogie połączenia z telefonu komórkowego za pośrednictwem usług internetowych, takich jak Skype - na całym świecie. 
Istnieją również usługi umożliwiające wysyłanie faksów przez sieć. Uniezależnia się to od drogich urządzeń, zwłaszcza w domowym biurze, a do tego jeszcze telefonu komórkowego, ponieważ z usług można korzystać za pomocą telefonu komórkowego lub laptopa wszędzie tam, gdzie jest internet.

Ze smartfonem zawsze masz przy sobie swoje biuro.

Zdjęcie: fotolia / rangizzz

Backup danych

Tworzenie kopii zapasowych danych to ważny temat, zwłaszcza w prywatnym gabinecie. Dzięki chmurze rozwiązujesz jednocześnie dwa problemy: z jednej strony może służyć do tworzenia kopii zapasowych danych online, a z drugiej strony można uzyskać do niej dostęp z dowolnego miejsca. Zapisuj swoje dane i kopie zapasowe z komputera, tabletu lub telefonu komórkowego w chmurze, zawsze masz do nich dostęp i jesteś chroniony na wypadek, gdyby Twoje urządzenia techniczne musiały zostać naprawione lub przestały działać. Jest zabezpieczony hasłem.

Oprogramowanie do zdalnej konserwacji

Jeśli laptop nie chce drukować lub jeśli program nie działa tak, jak powinien, dobra rada kosztuje dużo pieniędzy. Z reguły nie można wezwać wewnętrznego informatyka po pomoc w domowym biurze. Dlatego zalecamy program zdalnej konserwacji. Daje ekspertom dostęp do Twojego komputera. W ten sposób problemy można rozwiązać bardzo łatwo - bez konieczności przychodzenia do domu.

Bezpieczeństwo w domowym biurze

Po skonfigurowaniu i pełnym wyposażeniu biura domowego wiele osób często zaniedbuje własne bezpieczeństwo. Firmy elektryczne obserwują negatywny trend: coraz bardziej nowoczesna i złożona technologia zdobi domowe biuro - ale nie ma prawie żadnych zabezpieczeń dla użytkownika.

Zbyt mała liczba źródeł zasilania lub przepełnione wiele gniazdek stanowi poważne zagrożenie, nie tylko dla Twoich danych. Mogą doprowadzić do pożaru pokoju. Dlatego w badaniu nie powinno zabraknąć czujników dymu. Jeśli pojawi się dym, natychmiast włączają alarm i zapobiegają gorszym. Co więcej, uderzenia pioruna lub minimalne wahania napięcia w sieci energetycznej mogą już powodować ogromne uszkodzenia urządzeń elektrycznych. Możesz temu przeciwdziałać przy stosunkowo niewielkim wysiłku i chronić swoje dane i urządzenia. Zmodernizowane systemy ochrony przeciwprzepięciowej zapobiegają przedawkowaniu energii elektrycznej. Montaż przebiega szybko i bez zabrudzeń.

Projekt przestrzenny studium

Jeśli chcesz fizycznie oddzielić swój gabinet od reszty pokoju, możesz to zrobić dzięki sprytnym meblom, takim jak szafa biurowa. Możesz sprawić, że Twoje dokumenty znikną w samodzielnie wykonanym kontenerze rolkowym. Dywan i kilka zielonych roślin sprawią, że gabinet będzie wyglądał bardziej przytulnie. Rośliny zielone, takie jak figowiec lub zielona lilia, filtrują zanieczyszczenia wydmuchiwane przez drukarki lub inne urządzenia i poprawiają klimat w pomieszczeniach. Należy również starannie dobrać kolor ścian. Najlepiej nie malować wszystkich czterech ścian na jeden kolor, ale być może tylko jedną ścianę. Neutralne środowisko może zwiększyć Twoją produktywność. Przy okazji: jeśli masz małe mieszkanie i nie możesz obejść się bez całego pokoju jako gabinetu, powinieneś urządzić biuro w salonie lub wyposażyć rzadko używaną sypialnię w kompaktowe domowe biuro. Uwaga jednak: jeśli chcesz odliczyć od podatku swoje studium, musi ono być przestrzennie zamknięte - w razie wątpliwości warto wciągnąć lekką przegrodę.

Studia i dzieci

Szczególnie zagrożone są dzieci przebywające w pobliżu biura domowego, ponieważ często można je nadzorować tylko z połową uwagi. Kiedy dzieci bawią się na podłodze obok biurka, niezbędne są gniazdka i listwy zasilające z blokadami dostępu. Należy również zainstalować specjalne gniazdka zabezpieczające przed dziećmi. Ponieważ: porażenie prądem może być śmiertelne! Wyłącznik różnicowoprądowy w przypadku zwarcia błyskawicznie wyłącza cały obwód. Firmy elektryczne specjalizują się w tego typu oprawach.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here