Zrób własne azjatyckie lampy z papieru”,

  • Duży worek na śmieci
  • taśma klejąca
  • Przezroczysty papier
  • Pasta i trochę kleju do drewna
  • duży pędzel
  • Liście i gałęzie bambusa
  • Papier Joss (szczęśliwy papier z chińskiego sklepu)
  • dwa wsporniki ogólnego przeznaczenia
  • nylonowy sznurek
  • Jako źródło światła: reflektor ścienny lub lampa liniowa. Jeśli w ścianie nie ma bezpośredniego podłączenia zasilania: kabel Euro z wyłącznikiem i wtyczką.

Tak wyglądają gotowe lampy azjatyckie. Wspaniale dodatkowo: ciemne drewno i ciepłe odcienie np. jako farba ścienna.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Krok 1: podłącz źródło światła

Reflektor ścienny lub lampa liniowa nadają się jako źródło światła do lamp azjatyckich. Możesz kupić zarówno w sklepach ze sprzętem, jak i sklepach z elektroniką. Najpierw wiercisz otwory w ścianie, następnie przykręcasz wspornik i montujesz lampę. Tylko nie używaj lamp halogenowych - bardzo się nagrzewają i istnieje ryzyko pożaru papierowego parasola. Jeśli chcesz zawiesić ozdobną lampę na ścianie bez bezpośredniego podłączenia do prądu, możesz kupić kabel euro z wtyczką i przełącznikiem w sklepie z narzędziami. Kabel jest po prostu przykręcany do zacisku lusterka w lampie.

Krok 1 dla azjatyckich lamp papierowych: przymocuj źródło światła do ściany.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Krok 2: zbuduj parasol

Rozerwij kalkę kreślarską na kawałki około 15 na 15 centymetrów. Następnie wymieszaj pastę i nałóż odrobinę kleju do drewna. Dodaj około jednej łyżki kleju do 250 mililitrów pasty. Dzięki temu lampa jest bardziej odporna i można ją nawet wytrzeć wilgotną ściereczką. Rozłóż worek na śmieci na stole, przymocuj go taśmą po bokach i lekko zwilż. Umieść pierwszą warstwę papieru w pożądanym kształcie na wilgotnym worku na śmieci. Teraz posmaruj je obficie pastą i nałóż kolejną warstwę na wierzch. W ten sposób sklejasz dwie lub trzy warstwy papieru jedna na drugą.

Krok 2 przy robieniu lamp azjatyckich: przyklej kawałki papieru jeden na drugim. Tak powstaje parasol.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Krok 3: przyklej liście

Teraz azjatycka lampa ma ładny wzór. Aby to zrobić, dociśnij pojedyncze liście bambusa, całe gałązki lub papier kafelkowy na dobrze wklejoną powierzchnię. Następnie wklej jeszcze co najmniej jedną warstwę papieru i przykryj nią liście i gałązki. Struktura musi dobrze wyschnąć przez kilka godzin. Wskazówka: podczas suszenia obciąż rogi obciążnikami, aby zapobiec tworzeniu się nadmiernych fal. Z drugiej strony niewielkie wypaczenia są pożądane, ponieważ nadają strukturę klosza. Nawet suszenie suszarką przyspiesza proces suszenia.

Krok 3 dla lamp azjatyckich: praca w bambusie.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Jako alternatywę lub dodatek do bambusa możesz również wtopić w lampy azjatyckie ładnie wzorzysty papier joss.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Krok 4: zawieś lampę

Przymocuj dwa uniwersalne zaciski do dwóch górnych rogów lampy azjatyckiej. Przymocuj dwa małe haczyki do sufitu i upewnij się, że między źródłem światła a papierowym ekranem jest wystarczająco dużo miejsca. Następnie możesz zawiesić kinkiet na nylonowym sznurku.

Krok 4: Zawieś lampy azjatyckie na dwóch wspornikach i nylonowym sznurku.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here