O gospodarstwie ekologicznym Petera Maffaya”,

Kiedy kupił 70-akrową farmę z 1160, a następnie ją przebudował, Maffay chciał stworzyć wizję i to był jego obraz lepszej przyszłości. W Biohof Gut Dietlhofen 14 dzieci chorych lub znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznej może wyjechać na wakacje ze swoimi opiekunami i poznać życie na wsi. Gospodarstwem zarządza małżeństwo rolników z czwórką dzieci.
 

Życie ze zwierzętami: Osły, stado żubrów, staw rybny: Peter Maffay lubi dawać zwierzętom dom – dotyczy to również dzieci, które spędzają tu wakacje.

Zdjęcie: Wolfgang Köhler, Hamburg

To sielanka w pobliżu Weilheim i niemalże przypomina bajkowy świat łąk w musicalowej Tabaluga Maffaya. Wokalistka i kompozytorka jest przekonana, że ​​„natura jest najlepszym terapeutą”. To pomaga straumatyzowanym dzieciom. Sama Maffay kocha kraj. Już po kilku minutach w Gut Dietlhofen może „zwolnić i odpocząć”.

Jasne kolory, proste palety: Salon w domu dziecka pokazuje, jak łatwo można stworzyć szczęśliwą atmosferę mieszkania.

Zdjęcie: Fundacja Petera Maffaya

„Za dużo buduje się od zera, zbyt mało się zachowuje” – mówi Maffay. Zdecydowanie opowiada się za bardziej zrównoważonym rozwojem, sprzeciwia się rosnącemu wykorzystaniu gruntów i ostrzega przed niepotrzebnym zamykaniem jeszcze większej ilości krajobrazu. „Kiedy obserwuję wszystko, co w dzisiejszych czasach jest wyrzucane na placach budowy, bo sortowanie i przechowywanie kosztuje więcej niż kupno nowego, to myślę, że coś jest nie tak z naszym systemem gospodarczym. Marnujemy surowce i zasoby. „Dlatego odwiedzający Gut Dietlhofen mogą podziwiać stary traktor jako dobrze działającą biżuterię. Trzeba było jednak odbudować dom dziecka, zwany Domem Tabaluga. Niestety nie udało się uratować starego budynku. Nowe jest także boisko sportowe.

Stare budynki są uparte. uważam, że to sympatyczne. Niezwykle atrakcyjne jest mieszkanie lub praca w domu, który ma historię i oddycha historią. Peter Maffay, klient

Kawiarnia na dziedzińcu była jednak kiedyś stajnią, dawna stodoła jest teraz miejscem spotkań ze sceną: tutaj oczywiście można słuchać muzyki do syta, a goście mogą tu wspólnie gotować. Przebudowany starszy bungalow jest teraz pensjonatem dla potrzebujących rodzin, który podobnie jak dom dziecka jest utrzymywany przez Fundację Petera Maffaya. Kościół nie jest wyznaniowy i jest otwarty dla każdego, kto chce żyć swoją wiarą.

Stodoła spotkań: Tutaj możesz śpiewać, tworzyć muzykę i gotować. Wydarzenia mają na celu łączenie ludzi.

Zdjęcie: Wolfgang Köhler, Hamburg

Goście, wędrowcy i klienci w sklepie rolniczym są bardzo mile widziani; w całym regionie popularne są świeże jaja od 240 kur. Peter Maffay również przynosi je rano dla swojej rodziny. Mieszka zaledwie kilka kilometrów dalej nad jeziorem Starnberg. „Konserwacja i renowacja starych konstrukcji budowlanych zawsze mnie fascynowała” – mówi. W gospodarstwie ekologicznym był szefem planowania, ręcznie rysując wszystkie plany renowacji. Praca ręczna – chętnie to przyznaje – woli zostawić pracę innym.

Wizja przyszłości: W swojej książce Peter Maffay wzywa do przemyślenia: ochrony przyrody, wiary, edukacji, życia. To są jego przyszłe tematy. W gospodarstwie ekologicznym Gut Dietlhofen realizuje wizję pełnej szacunku wspólnoty. Możesz zamówić książkę tutaj.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here