Wskazówki dotyczące sprzątania: 10 najlepszych porad eksperta Jeleny Weber ”,

Youtuber Jelena Weber przetestowała wskazówki dotyczące sprzątania i podsumowała najlepsze.

Fot. Ryszard Brzozowski

Pierwsza wskazówka dotycząca sprzątania od Jeleny Weber: Odkryj entuzjazm dla minimalizmu

Każdy, kto czyta minimalizm, może pomyśleć o nagim, ponurym mieszkaniu, w którym można znaleźć tylko najpotrzebniejsze rzeczy. Przy takiej idei efektu końcowego nie ma motywacji do sprzątania. Jelena Weber odradza przyglądanie się minimalistycznemu stylowi życia z taką uwagą. Zamiast tego, przy sprzątaniu bardziej przydatne jest usunięcie z życia wszystkiego, co jest po prostu „bezużyteczne” i zachowanie tego, co jest dla Ciebie ważne, a nawet uszczęśliwia. Rezultatem jest więcej miejsca dla siebie, mniej odpylaczy, a tym samym mniej pracy. A kiedy zaglądasz do garderoby, nie masz już złych przeczuć w obliczu niezliczonych masowych zakupów pod wpływem impulsu. Każdy, kto zdecyduje się na szafę kapsułową, znajdzie tylko ubrania, które naprawdę się podobają i pasują do siebie. Tak jest fajny minimalizm!

Porządkowa wskazówka 2 od Jeleny Weber: postępuj szybko i dokładnie

Jelena Weber zaleca, aby sprzątanie i porządkowanie całego mieszkania nie zajmowało więcej niż sześć miesięcy. Bo inaczej masz wrażenie stąpania na miejscu. Z drugiej strony, jeśli naprawdę posprzątałeś, zrobisz diabła, aby ponownie wkroczyć stary chaos. Marie Kondo, najbardziej znana na świecie ekspertka od sprzątania, również daje tę wskazówkę dotyczącą sprzątania. Według Jeleny Weber jest to szczególnie ważne: aby rzeczywiście utrzymać porządek po jego ustanowieniu, sprzątanie musiało być wyczerpujące. Ci, którzy robią to sobie zbyt łatwo, nie będą długo korzystać z uporządkowanej przestrzeni.

Porada dotycząca sprzątania 3 od Jeleny Weber: Zacznij od piwnicy lub strychu

Jaki jest najlepszy sposób na rozpoczęcie sprzątania? Zwłaszcza, gdy najpierw musisz nauczyć się rozstawać z rzeczami, zdaniem Jeleny Weber, najlepszym sposobem na rozpoczęcie sprzątania jest opróżnienie strychu lub piwnicy. Bo to właśnie tam można znaleźć większość rzeczy, które nie są dla Ciebie ważne. Nie jest tak trudno coś wyrzucić - jeśli jest zepsute lub całkowicie bezużyteczne - lub oddać jak ma to miejsce w przypadku pamiątek, np. zdjęć. Lepiej zaplanować je pod koniec sprzątania.

Porada dotycząca sprzątania 4 od Jeleny Weber: pracuj według kategorii

Jeśli idziesz dalej pokój po pokoju lub jeszcze lepiej według kategorii - np. akcesoria kuchenne, elementy garderoby i dodatki lub dokumenty? Jelena Weber opowiada się za tym drugim. Powód tej wskazówki dotyczącej sprzątania: Jeśli sprzątasz według kategorii, uzyskasz lepszy wgląd w to, ile w sumie rzeczy masz w tym obszarze. Na pewno znajdziesz jedną lub drugą rzecz, którą masz niepotrzebnie w wielu wersjach.

„Ups, wciąż jest kapelusz przeciwsłoneczny, o którym zupełnie zapomniałem. A co: mam 10 białych bluzek?"Takie i podobne odkrycia pojawiają się, jeśli weźmiesz pod uwagę wskazówkę dotyczącą sprzątania, polegającą na sprzątaniu według kategorii i tworzeniu porządku.

Zdjęcie: iStock / stevecoleimages

Porada dotycząca sprzątania 5 od Jeleny Weber: gdzie ją umieścić? - Wyjaśnij z góry!

Jelena Weber ma następującą wskazówkę dotyczącą sprzątania, aby kartonowe pudła i torby pełne wyrzuconych rzeczy nie tworzyły nowego chaosu lub aby można było wyjąć niektóre rzeczy i zachować je: Nawet zanim coś zepsujesz, powinieneś wyjaśnić, w jaki sposób można się tego szybko pozbyć. Niedługo w pobliżu będzie pchli targ? Kto przyjmuje darowizny?? Kiedy zostaną odebrane odpady wielkogabarytowe?? Tutaj znajdziesz wskazówki, jak i gdzie możesz sprzedawać, podarować lub oddać książki.

Porada dotycząca sprzątania 6 od Jeleny Weber: nałóż wstrzymanie zakupów

Jelena Weber radzi, aby nie kupować niczego nowego w okresie sprzątania, aby nie przeszkadzać podczas sprzątania całego mieszkania. Podczas sprzątania i tak uczysz się przemyśleć swoje zachowania zakupowe. Ponieważ zdajesz sobie sprawę, ile bezużytecznych rzeczy kupiłeś.

Porządkowa wskazówka 7 od Jeleny Weber: Działaj, gdy emocje są zaangażowane w wyrzucanie gnoju

"Jeśli mamy problemy z rozstaniem się z prezentami, może powinniśmy przyjrzeć się relacji z obdarowującym i spróbować nad tym popracować" - wyjaśnia Jelena Weber w swoim "Kompasie sprzątania". Z drugiej strony pewne rzeczy kojarzymy nie z ludźmi, ale z doświadczeniami. Jeśli były negatywne, youtuber uznał za bardzo wyzwalające posprzątanie tych pamiątek i wpuszczenie świeżego powietrza do swojego mieszkania i życia.

Więcej na temat sprzątania i porządkowania Trendy w życiu To, co lubię: Jak zaprowadzić porządek w pokoju dziecięcym Porządek w pokoju dziecięcym: posprzątaj właściwie Wskazówki dotyczące domu Stwórz miejsce do przechowywania: Siedem pomysłów na więcej miejsca

Porządek nr 8 od Jeleny Weber: „Czasem nigdy nie nadchodzi”

Prawdopodobnie znasz tę myśl, która zwykle pojawia się, gdy robisz bzdury: „Mogę tego kiedyś potrzebować”. Aż do tego momentu „w pewnym momencie”, co realistycznie prawdopodobnie nigdy się nie zdarzy, rzeczy będą leżeć na przeszkodzie. W międzyczasie mogą być używane przez kogoś innego, zwłaszcza jeśli nadal są w dobrym stanie. Jelena Weber daje następującą wskazówkę wszystkim, którzy znają tę myśl podczas sprzątania: Po prostu pożycz rzeczy, których rzadko potrzebujesz, na wszelki wypadek!
Ulotki, broszury i instrukcje - które często można znaleźć w Internecie - są również przechowywane, ponieważ mogą być potrzebne w pewnym momencie. Jeśli nie chcesz się bez niego obejść, Jelena Weber radzi, aby notatki włożyć do określonej szuflady. I wtedy powinieneś podjąć się od czasu do czasu sprzątać.

Porządek 9 od Jeleny Weber: Efektywnie wykorzystuj ścieżki

Co jeszcze musi zejść do piwnicy, skoro już zbiegam na dół? Jeśli w drodze do pracy jest pojemnik na odpady szklane, w którym mogę bezpośrednio wyrzucić nasze odpady szklane? Jeśli nie chodzisz po mieszkaniu, domu lub na spotkania z pustymi rękami, sprzątasz na boku. Jelena Weber wypróbowała to i jest zadowolona z tego, jak oszczędza czas ta metoda oczyszczania. Przy odrobinie praktyki automatycznie myślisz o szybkim odłożeniu, zgodnie z jej doświadczeniem.

Porada dotycząca sprzątania 10 od Jeleny Weber: Ustal stałe miejsca

Ta wskazówka Jeleny Weber jest szczególnie ważna w przypadku dużej kampanii sprzątania, aby wszystkie pokoje pozostały uporządkowane na dłuższą metę: Przydziel stałe miejsce każdemu przedmiotowi lub każdej kategorii przedmiotów. Dotyczy to również drobiazgów, takich jak spinacze do papieru lub gumki do włosów. Następnie konsekwentnie trzymaj się tego systemu. Wtedy w przyszłości będzie jasne, gdzie umieścić wszystko, co leży losowo - to znacznie ułatwi ci pracę.

Wskazówka do książki: „Kompas do sprzątania”

Tutaj możesz zamówić książkę „Der Aufräum-Kompass " z Amazon.

Zdjęcie: ZS Verlag

Wszystkie te wskazówki i wiele innych można znaleźć w przewodniku „Kompas do sprzątania – posprzątaj, uporządkuj, utrzymuj porządek: najlepsze strategie na piękny dom” firmy ZS Verlag. Youtuber zebrał wiele rad i doświadczeń z tym, od sprzątania po sprzątanie i sprzątanie. Aby mieć pewność, że wszystko jest schludnie schowane, książka zawiera również instrukcje dla majsterkowiczów dotyczące porządkowania pomocy, takich jak wkłady do szuflad, półka na listy lub drążek na ubrania do zawieszenia. Jelena Weber wymieniła adresy, pod którymi można sprzedawać lub podarować odzież, meble i akcesoria do domu, aby szybko i rozsądnie pozbyć się zaśmieconych rzeczy.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here