Wykończenie domu: oszczędzaj pieniądze dzięki wkładowi osobistemu ”,

Pozyskując oferty, zwróć uwagę na drobny druk i pamiętaj, że dostawcy domów aranżacji wnętrz mają pewną swobodę w tym, co dokładnie rozumieją przez taki dom. Ponieważ termin "wykończenie domu" nie jest jasno zdefiniowany. Można jednak powiedzieć, że zwykle oznacza to, że właściciel budynku otrzymuje zamkniętą, tj. przeciwdeszczową i izolowaną termicznie powłokę, która ma już wbudowane okna i drzwi oraz puste przepusty na kable elektryczne. Dodatkowo do punktu odbiorczego domu prowadzą kable elektryczne, gazowe i wodne. O wszystko inne możesz zadbać sam. Nacisk kładziony jest na słowo „może”, ponieważ to, co dokładnie musi zostać wdrożone jako projekt „zrób to sam”, nie jest osadzone w kamieniu. Wiele firm budowlanych oferuje domy rozbudowy w różnych fazach rozbudowy, przy czym należy zwracać baczną uwagę na to, co zawiera pakiet usług, a co ważniejsze – czego nie ma. Z reguły w zależności od własnych mocnych i słabych stron możesz określić, za co chcesz być odpowiedzialny i jakie działania pozostawiasz profesjonalistom. Wolałbyś nie instalować sanitariatów? bez problemu. Jeśli przy zawieraniu umowy umiejętnie negocjujesz, później podejmiesz się tylko tych zadań, które faktycznie Ci odpowiadają.
Wskazówka: jeśli chcesz wykluczyć ryzyko błędnego obliczenia wymagań materiałowych, możesz polegać na często oferowanych pakietach rozszerzeń. Firma budowlana dostarcza następnie niezbędne materiały i przydatne instrukcje, aby pomóc klientowi.

Oszczędzaj, robiąc własne rzeczy

Głównym argumentem przemawiającym za podjęciem decyzji o zakupie domu z gołej kości jest z pewnością czynnik oszczędności kosztów. Bo jeśli sam zajmujesz się budową, zwykle oszczędzasz kilka 10.000 euro w porównaniu do ukończenia domu pod klucz. Obowiązuje zasada: im więcej sam wykonasz, tym dom będzie tańszy. Decydującym czynnikiem są tutaj koszty wynagrodzeń ponoszonych przez specjalistów firmy budowlanej lub ich podwykonawców. Bo praca profesjonalistów ma swoją cenę. Należy jednak pamiętać, że jak wszyscy wiemy, czas to także pieniądz. Jeśli tu i ówdzie pojawi się problem z wystrojem wnętrza, który opóźnia ukończenie domu, być może płacisz czynsz za swoją starą nieruchomość o kilka miesięcy dłużej niż pierwotnie planowano. Następnie – w zależności od tego, jak poważnie zalegasz z harmonogramem – prędzej czy później pojawia się pytanie, czy duży projekt nadal w ogóle się opłaca.
Nie ma co do tego wątpliwości: nabycie domu zbudowanego z domu to dużo pracy, ale w końcu jest też coś, czego nie można kupić za pieniądze: duża część dumy z tego, co się ma stworzyłaś siebie i projektowałam według własnych życzeń. Zwykle bliższa więź łączy się z rzeczami, które kończysz własnymi rękami, niż z tymi, które po prostu zlecasz. Innymi słowy: identyfikujesz się ze swoją pracą. W odniesieniu do własnych czterech ścian jest to tylko pozytywny efekt uboczny, którego nie należy ignorować.

Prawidłowo oceń jego umiejętności techniczne

Najważniejsze, żeby nie przeceniać własnego kunsztu. Każdy, kto ma dwie lewe ręce, prawdopodobnie nie odważy się zająć projektem „Extension House”. Ale nawet doświadczeni majsterkowicze powinni z wyprzedzeniem zadać sobie krytyczne pytanie, czy faktycznie mogą zrealizować wszystkie zaplanowane projekty w docelowym okresie. W przypadku wątpliwości co do bezbłędnej realizacji niektórych etapów, warto przekazać je firmie budowlanej. Stosowanie niebezpiecznej półwiedzy jest tutaj nie na miejscu. W końcu wady konstrukcyjne mogą czasami stanowić ogromne ryzyko dla Ciebie i Twoich bliskich, a także skutkować kosztownymi przeróbkami. Ponadto ważne jest, aby za wszelką cenę uniknąć bałaganu gwarancyjnego. Jeśli znasz swoje granice, długo nie złamiesz wyszczerbionej korony. Zamiast tego skoncentruj się w pełni na swoich podstawowych kompetencjach.

Jeśli sam zajmujesz się budową, zaoszczędzisz średnio ponad 10, wykonując własną pracę w domu wykończeniowym.000 euro.

Zdjęcie: iStock / skynesher

Jaką pracę w domu wykończeniowym mogą podjąć majsterkowicze?

Czynności polegające na projektowaniu ścian i podłóg predestynują do samodzielnej pracy w wybudowanym domu – choćby dlatego, że nie wiążą się z żadnymi istotnymi zagrożeniami. Możliwe jest również dociągnięcie dodatkowych ścian w konstrukcji stanu surowego przekazanej przez firmę budowlaną: Po wykonaniu szkieletu szkieletowego można np. wykonać ścianki działowe z płyt gipsowo-kartonowych, aby stworzyć bardziej komfortowe warunki w dużych pomieszczeniach. Pamiętaj: płyta gipsowo-kartonowa wymaga podkładu przed malowaniem, tapetowaniem lub dekorowaniem tynkiem dekoracyjnym.Bardzo ważne jest przestrzeganie czasów schnięcia określonych przez producenta. Następnie zabezpiecz podłogę, włącznik światła i w razie potrzeby kaloryfery folią malarską i bibułą przed wszelkiego rodzaju rozlaniami.
Zgodnie z własnym życzeniem możesz optycznie założyć własną krainę po pracy, w weekendy lub na wakacjach. Prace malarskie są proste: rozprowadź farbę na dużej powierzchni za pomocą wałka do malowania. W przypadku gładkich powierzchni najlepiej użyć wałka z krótkim włosiem, aby uzyskać najlepsze rezultaty. Ogólnie rzecz biorąc, zawsze bardziej efektywne jest nałożenie kilku cienkich warstw niż jednej grubej warstwy.
Chcesz papier? Następnie ustaw stół do tapetowania, ustaw drabinę i upewnij się, że jest stabilna. Wymieszaj pastę i za pomocą pędzla wyszczotkuj paski tapety na stoliku. Paski ubić luźno i pozostawić pastę na około 15 minut. Następnie naklej tapetę na ścianę pasem po pasie, zawsze dociskając ją pod sufitem i wygładzając w kierunku podłogi. Podpowiedź: pracuj w parach, aby lepiej radzić sobie z wklejonymi paskami i oczywiście szybko iść do przodu.
Nakładanie dekoracyjnego tynku dekoracyjnego - np. w postaci tynku wcieranego lub tynku w rolce - można łatwo zrealizować w trakcie aranżacji wnętrz. Jeśli chcesz wprowadzić kolor do gry, masz dwie możliwości: Z jednej strony możesz pomalować tak zwany biały tynk farbą emulsyjną po jej nałożeniu. Z drugiej strony masz możliwość barwienia tynku farbą barwiącą podczas mieszania, a następnie nakładania go na ścianę za pomocą pacy murarskiej lub gładzącej. Następnie nakłada się strukturę za pomocą plastikowej kielni do wcierania tynku lub wałka malarskiego z krótkim włosiem do nakładania tynku. W końcu istnieje struktura powierzchni, która upiększa Twój dom i dosłownie go upiększa.

Posadzki w domu z gołej kości: podstawowe techniki

Zbuduj dom sam - dla przeciętnego majsterkowicza jest to możliwe nie tylko przy projektowaniu ścian, ale także przy układaniu wykładzin podłogowych. Obsługa laminatu to nic innego jak nauka rakietowa, ponieważ dzięki nowoczesnym systemom zatrzaskowym można łatwo łączyć poszczególne panele laminowane, wpuszczając pióro we wpust. Upewnij się, że zostawiłeś na ścianach miejsce na szczeliny dylatacyjne dobrych dziesięciu milimetrów. Podczas układania należy przyciąć „ostatnią” deskę na wymiar. Jeśli odpady mają tylko kilka centymetrów długości, są sortowane. Jeśli odcięty kawałek mierzy np. 35 centymetrów, możesz go użyć do dalszej pracy w następnym rzędzie. Ponieważ: W schemacie układania, połączenia desek powinny zachodzić na siebie o około 30 do 40 centymetrów z rzędu do rzędu.
Jeśli chcesz samodzielnie układać płytki, aby zaoszczędzić na wykończeniu wnętrza domu, powinieneś najpierw pomyśleć o technice układania. Możliwe również dla niedoświadczonych użytkowników: układanie równoległe. Najpierw należy określić środek pokoju. Następnie ułóż płytki symetrycznie na lewą stronę. Podstawowa idea tego podejścia jest prosta: cięte płytki są po prostu mniej widoczne na krawędziach. Na wszelki wypadek pierwsze rzędy można ułożyć luźno. Jak tylko upewnisz się, że wszystko pasuje, ponownie zbierz płytki i zacznij kleić.
Podłoga PCV przeżywa od jakiegoś czasu renesans - również dlatego, że majsterkowicze mogą błyskawicznie rozłożyć i naprawić trwałą wykładzinę podłogową bez pomocy eksperta. Nawet laicy mają możliwość luźnego układania towarów masowych z PVC lub ich sklejania bez żadnych problemów. Zaleca się mocowanie klejem do PCV, szczególnie w większych pomieszczeniach. W tym celu pasy są składane do środka pomieszczenia. Następnie nałóż klej. Następnie wykładzina podłogowa jest składana i przecierana od środka do krawędzi. Ważne jest, aby upewnić się, że wyczyścisz wszelkie fale za pomocą poziomu, na przykład.

To, jaką pracę możesz wykonać samodzielnie w wykończalni, zależy od Twoich zdolności manualnych.

Zdjęcie: iStock / skynesher

Którą pracę lepiej pozostawić specjalistom?

W przypadku niektórych obszarów aranżacji wnętrz należy dwa razy zastanowić się, czy odważymy się zrobić to samemu, czy pozostawić to firmie budowlanej. Dokładnie to, które czynności są oczywiście zależne od Twojego osobistego poziomu wiedzy i posiadanego doświadczenia. Tynkowanie ścian to z pewnością jedna z bardziej wymagających prac związanych z majsterkowaniem. Powodem tego nie jest to, że sam proces jest szczególnie skomplikowany, ale raczej to, że dokładne tynkowanie wymaga trochę praktyki. Jeśli więc po raz pierwszy masz do czynienia z projektem „Tynkowanie ” należy wziąć pod uwagę czynnik czasu i zadać sobie pytanie, czy całość jest warta zachodu, czy też nie należy angażować się gdzie indziej. Dobrze wiedzieć: poważni dostawcy domów zajmujących się projektowaniem wnętrz utworzyli infolinię serwisową, z której klient może skorzystać w celu uzyskania porady, jeśli nie wie, co dalej.
Zawsze warto zostawić część zadań specjalistom. Zwłaszcza jeśli nie jesteś do końca pewien, czy Twoja wiedza jest wystarczająca, aby osiągnąć pożądany efekt. Dotyczy to niewątpliwie instalacji grzewczej i sanitarnej. Jeśli sam nie jesteś specjalistą - i nie masz przyjaciela, znajomego lub członka rodziny, który pomógłby ci w tym podprojektze - po prostu trzymaj ręce z dala od tego. To samo dotyczy instalacji elektrycznych. Te prace nie tylko muszą być wykonywane ściśle zgodnie z normami DIN, ale ryzyko związane z obchodzeniem się z prądami wysokiego napięcia jest ogromne - jeśli nie zagrażające życiu. Więc jeśli nie zarabiasz na życie jako elektryk, ten podprojekt jest absolutnie nie do przyjęcia.

Wniosek: dobudówka jest szczególnie opłacalna dla doświadczonych majsterkowiczów

Najważniejsze jest to, że doświadczeni majsterkowicze mogą zbudować własny dom, kupując dobudówkę bez konieczności grzebania w portfelach. Masz również możliwość samodzielnego przygotowania domu krok po kroku. Po zakończeniu klient jest również wynagradzany tym, że potrafi mocno utożsamiać się z zrealizowanym projektem na dużą skalę. Nie należy jednak lekceważyć projektu, a przede wszystkim przeceniać swoje umiejętności techniczne. O ile projektowanie ścian i układanie wykładzin podłogowych zazwyczaj nie stanowią większych wyzwań, o tyle w przypadku instalacji grzewczych i sanitarnych sytuacja wygląda zupełnie inaczej. To samo dotyczy instalacji elektrycznej. Często potrzebna jest tu pomoc ekspertów.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here