Rzutowanie płyty betonowej”,

Kiedy płyta betonowa wnika w izolację

Budynek prefabrykowany nieremontowany © rotschwarzdesign, fotolia.com

Projektowanie płyt betonowych to grzech budowlany minionych dni. Są to sufity podłogowe, które wystają poza ceglane ściany. Powód, dla którego zostały zbudowane, jest prosty: w ten sposób można niewielkim wysiłkiem stworzyć balkony na zewnętrznej elewacji.

Płyta betonowa rozprasza ciepło

Przejście od muru do stropu to już mostek termiczny. Ponieważ beton jest bardzo dobrym przewodnikiem ciepła, dzięki czemu więcej ciepła traci się przez materiał stropu niż przez ścianę. Efekt ten nasila się jeszcze bardziej, gdy płyta betonowa jest wyciągana daleko na zewnątrz.

Płyta betonowa wspornikowa z mostkiem termicznym

Radykalne rozwiązanie przynosi najwięcej

Wspornikowe płyty betonowe to prawdziwy problem izolacji termicznej. Ponieważ podobnie jak ściana przebijałyby również izolację nałożoną na elewację. W takim przypadku mostek termiczny pozostałby. Rozwiązaniem jest ocieplenie całej płyty betonowej – od góry, od dołu i na końcach.

Zwisająca płyta betonowa: Izolacja może pomóc

Radykalnym, ale bardzo skutecznym rozwiązaniem jest całkowite usunięcie wystającej płyty betonowej, a tym samym balkonu i przebudowanie go w formie odsprzęgniętej termicznie. W takim przypadku elewacja byłaby najpierw ocieplona, ​​a następnie balkon zostałby umieszczony z przodu.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here