Kuchnie wystawowe”,

Kuchnie wystawowe: okazyjna cena lub nie?

Kuchnie wystawowe, znane również jako kuchnie przykładowe lub kuchnie sprzedażowe, mogą być prawdziwą okazją. Na te kuchnie dostajesz dużą zniżkę, bo pracownia kuchni chce stworzyć miejsce na nowe modele wraz z wyprzedażą. Jednak w pewnych okolicznościach kuchnia wystawowa może być dość kosztowna.

Ładne i niedrogie - kuchnie wystawowe © Dariusz Jarzabek, stock.cegła suszona na słońcu.com

Dlatego zwróć uwagę na poniższe punkty, jeśli szukasz eleganckiej kuchni w przystępnej cenie.

1. Porównaj wymiary z planem kuchni

Zwykle bez problemu: mała szafka kuchenna © by-studio, stock.cegła suszona na słońcu.com

Kuchnię wystawową można rozbudować o dodatkowe szafki. Jednak nie otrzymasz rabatu na te szafki, ale płacisz cenę katalogową. Im więcej szafek potrzebujesz, tym droższa będzie Twoja nowa wyposażona kuchnia. Dlatego jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić pieniądze, wybierz model kuchni, który pasuje do Twojej kuchni bez większych zmian. Konsultant kuchenny może Ci powiedzieć, czy tak jest, jeśli przyniesiesz mu plan kuchni.

Planowanie kuchni: należy na to zwrócić uwagę

2. Sprawdź wysokość roboczą kuchni modelowej

Trochę trudniej: kuchnie wystawowe w kształcie litery L lub U © js-photo, stock.cegła suszona na słońcu.com

Wysokość robocza również powinna być odpowiednia. Można go zmienić za pomocą nóżek szafek dolnych i wyższych paneli cokołowych, ale dla osób wysokich zaleca się zakup kuchni z bardzo wysokimi szafkami dolnymi. Zyskujesz w ten sposób dodatkową przestrzeń do przechowywania, co jest szczególnie korzystne w małej kuchni. Dodatkowo bardzo wysoka podstawa nie prezentuje się szczególnie dobrze.

Wysokość robocza w kuchni: jak znaleźć optymalną wysokość roboczą

3. Pomyśl o przyłączach prądu i wody

Na rzucie narysuj również miejsca, w których znajduje się przyłącze wody, króciec do pieca i - jeśli jest - skrzynka ścienna dla powietrza wywiewanego. Kolejność szafek dolnych w kuchni modelowej można dowolnie zmieniać, aby dostosować ją do warunków przestrzennych w domu. Zapobiega to konieczności przenoszenia połączeń.

aż do 30% zapisać

Najlepsze oferty dla kuchni

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze kuchnie marzeń, porównaj oferty i zaoszczędź.

4. Weź pod uwagę nowy blat

Jeśli zlewozmywak ma być umieszczony w innym miejscu niż kuchnia pokazowa, potrzebny będzie nowy blat, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Rzadko jednak zdarza się, że blat kuchenny z wystawy idealnie pasuje do kuchni. Dlatego najlepiej zaplanować te koszty z wyprzedzeniem. To samo dotyczy listew przyściennych, którymi pokryta jest niewielka odległość między blatem kuchennym a ścianą.

5. Zwróć uwagę na pożądane funkcje urządzeń elektrycznych

Kuchnie modelowe - dostępne również z nietypowymi urządzeniami, np. płytą indukcyjną © FSEID, stock.cegła suszona na słońcu.com

Ponadto, jeśli masz modelową kuchnię, przyjrzyj się uważnie urządzeniom elektrycznym. Możesz potrzebować określonej funkcji, takiej jak ustawienie pieczenia chleba, której nie każdy piec lub piekarnik ma. Generalnie jednak można powiedzieć, że kuchnie wystawowe są zazwyczaj wyposażone w dobre, a często nawet drogie urządzenia, takie jak duża lodówka side-by-side. Również pod tym względem dealerzy przywiązują dużą wagę do pokazania atrakcyjnej oferty. Ponieważ urządzenia działają już od jakiegoś czasu, nie są to najnowsza generacja. Jeśli chodzi o zużycie energii, być może będziesz musiał pójść na małe kompromisy, a w tych urządzeniach z trudem znajdziesz najnowsze technologie.

6. Dokładnie obejrzyj meble, sprzęt i akcesoria

Ważny! Sprawdź wszystkie szafki i urządzenia pod kątem usterek © sh99, stock.cegła suszona na słońcu.com

Modelowe kuchnie w pracowniach kuchennych i sklepach meblowych nigdy nie były używane. Jednak wiele osób spojrzało na nie i otworzyło drzwi i szuflady. Może to prowadzić do uszkodzeń, takich jak rysy na frontach. Dlatego zawsze uważnie przyjrzyj się modelowej kuchni i wypróbuj wszystkie szuflady i szuflady.

7th. Pomyśl o kosztach dostawy, montażu i pomiaru

Montaż kuchni © Andrey Popov, stock.cegła suszona na słońcu.com
Dostawa i montaż są zazwyczaj w cenie, nawet w przypadku kuchni wystawowych. Lepiej jednak zapytać, aby nie obciążać Cię dodatkowymi kosztami. Oczywiście możesz też odebrać kuchnię i samodzielnie ją zmontować. Ponadto zapytaj, czy pomiar jest uwzględniony. Podczas tej wizyty na miejscu sprawdzane jest, czy zabudowa kuchni na wymiar da się bezproblemowo zmontować. W przypadku kuchni wystawowej dostawa często może być szybsza niż w przypadku kuchni zaplanowanej na indywidualne zamówienie, ponieważ wszystkie szafki zostały już wyprodukowane. O ile nie rozbudowujesz, kuchnia wzorcowa to również dobry sposób na szybkie ustawienie kuchni po przeprowadzce.

ósmy. Zapytaj o gwarancję na meble i sprzęty

Kuchnia: gwarancja i gwarancja

Przed podpisaniem umowy sprzedaży należy również zapytać o gwarancję. Jest to szczególnie ważne w przypadku urządzeń elektrycznych, ponieważ ich wymiana może szybko stać się kosztowna.

9. Użyj resztek szafek w innym pokoju

Jeśli kuchnia wystawowa jest trochę za duża dla Twojej kuchni, mogą pozostać szafki dolne i wiszące. One też są twoje. Dlatego zastanów się, czy ten mebel ma inne zastosowanie. Ewentualnie można je zamontować w jadalni lub w spiżarni. Alternatywnie możesz użyć szafek w magazynie lub w piwnicy, aby utrzymać porządek.

10. Zarezerwuj ulubiony

Na koniec warto również polubić kuchnię wzorcową, bo sama niska cena nie sprawi, że będziecie szczęśliwi. Jeśli znalazłeś piękną wyposażoną kuchnię, która nie została jeszcze sprzedana, możesz zapytać, czy niedługo będzie musiała ustąpić miejsca nowszemu modelowi. Wiele studiów kuchennych i sklepów meblowych z pewnością nie zrobi rezerwacji na późniejszą wyprzedaż.

Wskazówka: Możesz również przeczytać nasze artykuły Ile kosztuje nowa kuchnia i jak najłatwiej zaoszczędzić? i osiem wskazówek dotyczących oszczędzania w nowej kuchni na wymiar

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here