Automatyczne nawadnianie: zalety, koszty i instalacja”,

Ekspert może z grubsza oszacować, ile wody potrzebuje trawnik, drzewa, krzewy, drzewa lub grządki warzywne - ale zależy to również od ilości światła słonecznego i warunków wiatrowych na miejscu. Wiatr wysusza ziemię. Do tego dochodzi stan gleby: gleby gliniaste lepiej zatrzymują wodę, gorzej piaszczyste. Mieszanka jest najlepsza, wtedy nie ma nasiąkania wodą. Automatyczne systemy nawadniające mogą pobierać dane pogodowe z Internetu i mierzyć wilgotność gleby - jeśli jest wystarczająco wilgotna, przerwa nawadniania jest pomijana.
Dzięki optymalnie zaprojektowanemu systemowi możliwe są oszczędności do 70 procent. W rozmowie ekspert wyjaśnia, jakie inne zalety oferuje i jak może współpracować ze zbiornikiem na wodę deszczową. Daje również wskazówki dotyczące instalacji, z którymi należy przestrzegać pewnych przepisów. Możesz również dowiedzieć się, jakich kosztów zakupu i instalacji musisz się spodziewać w naszym podcastie. Warto posłuchać!

Możesz znaleźć więcej odcinków naszego podcastu Podcast o konserwacji ogrodu Odcinek 21: Ogrodnictwo bez szkodliwych dla środowiska chemikaliów Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Odcinek 19: Jak oszczędzać energię elektryczną, wodę i energię cieplną Trendy w życiu Odcinek 17: Biegowy mistrz olimpijski Peter Schlickenrieder w Hometalk

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here