Upiększanie łazienki: najlepsze wskazówki ”,

Dzięki temu każda łazienka staje się oazą dobrego samopoczucia

W przeszłości nie stawiano żadnych specjalnych wymagań dotyczących łazienek. Służyły jedynie jako tzw. mokre komórki, które nie musiały spełniać żadnych specjalnych wymagań i nie były nastawione na wygodę. Dziś wygląda to inaczej: Domowa łazienka kojarzy nam się z miejscem relaksu, w którym chodzi o coś więcej niż o higienę osobistą.

Nic dziwnego, że coraz więcej osób optymalizuje swoją łazienkę zgodnie z osobistymi preferencjami. Aby zwykła łazienka zamieniła się w oazę dobrego samopoczucia, wcale nie trzeba jej kompletnie remontować. Równie łatwo możesz pracować z istniejącym materiałem - jeśli wiesz jak.

W tym artykule dowiesz się, jak za pomocą prostych środków można przekształcić łazienkę w oazę wellness bez skomplikowanego i kosztownego remontu.

Ustaw akcenty kolorystyczne

Większość łazienek nie jest do końca kolorowa. Poza białymi ścianami i płytkami prawie nie ma akcentów kolorystycznych – może poza kolorową szczoteczką do zębów. Nic więc dziwnego, że w tak zimnych pomieszczeniach nie ma nastroju relaksu.

Łazienka z umywalką nablatową i kolorowym lustrem © photosbysabkapl, stock.cegła suszona na słońcu.com

Wniesienie koloru do łazienki nie jest trudne. Możesz łatwo wdrożyć następujące cztery opcje:

  • Farba na ścianach: Aby ściany w łazience były kolorowe, nie trzeba całkowicie remontować. Przy niewielkim wysiłku możesz ustawić akcenty za pomocą flizelinowych tapet lub bordiur. Obrazy, farby do płytek lub naklejki do płytek, które można łatwo usunąć, ożywiają każdą łazienkę.
  • ręczniki: Trudno wprowadzić kolor do łazienki niż za pomocą ręczników, które ładnie układają się na półce. Jeśli chcesz, możesz kupić ręczniki w różnych kolorach i regularnie je wymieniać - więc nie ma nudy.
  • rośliny: Rośliny tworzą domową atmosferę i dają poczucie przytulności. Wybierając rośliny łazienkowe, należy zadbać tylko o to, aby były łatwe w pielęgnacji i, jeśli to konieczne, aby były. dogadać się bez dużej ilości światła dziennego. Do łazienki świetnie nadają się np. palmy szewskie, tzw. Ci, którzy lubią ją nieskomplikowaną, ale wciąż zieloną, mogą również postawić na sztuczną roślinę.
  • Rośliny sprawiają, że łazienka jest przytulna i domowa
  • dekoracja: Teraz możesz stać się naprawdę kreatywny. Jako ozdobę łazienki możesz w zasadzie użyć wszystkiego, co tylko zechcesz: ładnej miski wypełnionej piaskiem i muszlami z ostatnich wakacji na plaży, świec w różnych pojemnikach i kolorach, figurek, gumowych kaczków itp.
aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w hydraulikach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalistyczne sanitarne, porównaj oferty i zaoszczędź.

Utrzymuj linie w czystości

Nikt nie może odpocząć w pokoju, w którym wszystko leży chaotycznie na wszystkich półkach. Dlatego ważne jest, aby przy projektowaniu każdej łazienki stworzyć przestrzeń do przechowywania, a tym samym zapewnić wolną przestrzeń i wyraźne linie.

Nowoczesna łazienka z dużą ilością miejsca do przechowywania © stock.cegła suszona na słońcu.com

Oczywiście łazienka nie powinna wyglądać sterylnie. Rzeczy, których często używasz, powinny oczywiście być pod ręką i mogą również leżeć otwarcie. Zaleca się jednak przechowywanie rzadko używanych przedmiotów, takich jak dodatki do kąpieli, środki czyszczące, leki i papier toaletowy w możliwie zamkniętym miejscu.

Porządna łazienka jest o wiele bardziej zachęcająca i pozostawia więcej miejsca na dekorację.

Udekoruj sezonowo

Nic nie trwa wiecznie. Dekoracja Twojej łazienki również nie jest osadzona w kamieniu, ale w każdej chwili można ją zmienić zgodnie z własnymi życzeniami. Najprostszy sposób na wykonanie sezonowej dekoracji: wiosną dostępne są np. pastelowe odcienie, latem jasne i jasne kolory, jesienią beże, szyszki i gałązki, a zimą czerwone kolory i świece.

Jeśli chcesz, możesz oczywiście dostosować dekorację do różnych motywów, takich jak Afryka, Południowy Pacyfik czy vintage. W zasadzie przy odrobinie wyobraźni i planowania wszystko da się dobrze zrealizować, aby każda łazienka kilka razy w roku lśniła nowym blaskiem.

Upiększaj łazienki za pomocą zmieniających się dekoracji

Praca z oświetleniem

Wiele osób nie docenia znaczenia odpowiedniego oświetlenia w łazience. Większość łazienek ma tylko jedno źródło światła, oświetlenie sufitowe. Jednak w celu stworzenia swobodnej atmosfery szczególnie ważne są pośrednie źródła światła.

Jedną z możliwości jest np. oświetlenie lustra lub linie świetlne LED, które można dowolnie przymocować. Nastrojową atmosferę można stworzyć również przy świecach.

Oświetlenie zlewu w łazience © Naeblys, stock.cegła suszona na słońcu.com Łazienka z nowoczesnym oświetleniem © Mihalis A., piętro.cegła suszona na słońcu.com Toaleta dla gości z wbudowanymi punktami świetlnymi © interiorphoto, stock.cegła suszona na słońcu.com

Jeśli masz taką możliwość, dobrze sprawdzą się również ściemniane źródła światła do łazienki. Umożliwiają regulację jasności zgodnie z wymaganiami. Najlepiej sprawdzić, jakie oświetlenie pozwoli Twojej łazience świecić w najlepszym świetle.

Upiększanie łazienki: praca z oświetleniem

Zoptymalizuj istniejący materiał

Małe zmiany często mają duży wpływ. Aby móc naprawdę zrelaksować się pod prysznicem, ważne jest, aby mieć odpowiednią słuchawkę prysznicową. Na rynku jest duży wybór modeli, w których każdy znajdzie coś dla siebie.

Long runner to głowice prysznicowe z różnymi rodzajami strumienia, które mogą zrobić wszystko, od delikatnej mżawki po skuteczny masaż karku. Prysznic ze strumieniem deszczowym oprócz prysznica ręcznego zapewnia czysty relaks i zwykle można go zainstalować bez większego wysiłku.

Nowoczesna głowica prysznicowa © kontrastwerkstatt, fotolia.com

To samo dotyczy baterii przy umywalce, które można zastąpić nowszymi modelami, a także po prostu ustawić akcenty w starych łazienkach. Pokrywę sedesową można również bez problemu wymienić, a także można ją wykorzystać do dodania dodatkowych akcentów kolorystycznych do łazienki.

Nowy kran nie kosztuje fortuny © Osterland, fotolia.com

Nawet starszych mebli łazienkowych nie trzeba wymieniać na nowe. Folie meblowe w różnych kolorach, wzorach i wzorach nadają starym meblom nowy wygląd, a do tego są bezkonkurencyjnie tanie.

Optymalizacja łazienki nie musi być droga

Jak widać, przy niewielkim nakładzie pracy każdą łazienkę można zoptymalizować tak, aby dokładnie odpowiadała Twoim życzeniom i potrzebom. We własnej łazience można wiele osiągnąć przy niewielkim budżecie i przy odrobinie wyobraźni.

Optymalizacja łazienki zamiast remontu jest więc opłacalna nie tylko dla najemców, którym wolno dokonywać zmian w łazience tylko na małą skalę, ale także dla właścicieli domów, którym brakuje dość dużego budżetu na całkowity remont.

Na koniec mała wskazówka: nawet przy optymalizacji łazienki warto poprosić o radę eksperta. Często trafiają Ci się pomysły, które same by Ci nie wpadły – i w końcu otrzymujesz doskonały efekt.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here