Rośliny łazienkowe: te 10 rodzajów jest najlepszych”,

Które rośliny nie potrzebują światła dziennego w łazience?

Rośliny, które nie potrzebują światła dziennego to np. jednolistna, paproć gniazdowa i szczęśliwe piórko.

Które rośliny potrzebują światła dziennego w łazience??

Rośliny wymagające światła dziennego to np. bluszcz, paproć mieczowa i monstera deliciosa.

Czy storczyki można trzymać w łazience??

Storczyki doskonale nadają się do łazienki, ponieważ najlepiej czują się w tropikalnym klimacie o dużej wilgotności.

Znasz już nasz podcast?

Rośliny do łazienki - to brzmi obiecująco. W szczególności wewnętrzne łazienki z niewielką ilością światła dziennego lub bez światła dziennego są tym, co chcesz uczynić bardziej przytulnym. Zielone rośliny mogą tam zdziałać cuda. Ale nie każda roślina doniczkowa radzi sobie z tak małą ilością światła i dużą wilgotnością w łazience. Dlatego zawsze zwracaj uwagę na preferencje poszczególnych gatunków. Rośliny z regionów tropikalnych i subtropikalnych na ogół dobrze dogadują się z ciepłym, wilgotnym klimatem. Podczas gdy gatunki kochające cień nadają się do ciemnych kąpieli, miłośnicy słońca wolą jasne miejsca. Poniżej przedstawimy 10 roślin łazienkowych.

Rośliny do ciemnych łazienek


1. Liść

Pojedynczy arkusz jest idealny do słabo oświetlonej łazienki. 

Zdjęcie: iStock / GavinD

Jeśli chcesz zazielenić słabo oświetloną łazienkę, dobrze jest użyć jednego arkusza. Dzięki soczyście zielonym liściom i białym przylistkom roślina ta emanuje elegancją. Podobnie jak w ich południowoamerykańskiej ojczyźnie, roślina tolerująca cień lubi tutaj wilgotno i ciepło. Roślina doniczkowa radzi sobie z niewielką ilością światła i dlatego doskonale rozwija się w ciemnej łazience. Kolejna zaleta: pojedynczy liść to jedna z roślin poprawiających klimat w pomieszczeniach.

Wiedza o roślinach Jednoliść: nowoczesna roślina doniczkowa Jednoliść (Spathiphyllum) to roślina doniczkowa, która idealnie pasuje do nowoczesnej atmosfery. Wskazówki dotyczące lokalizacji i opieki.

2. Paproć gniazdowa

Paproć gniazdowa uwielbia ciepły, wilgotny klimat w łazience.

Zdjęcie: Flora Press / produkcja flory

Paprocie, takie jak paproć gniazdowa, to absolutny klasyk w łazience: dzięki mocnym zielonym liściom ta roślina łazienkowa tworzy nastrój i działa orzeźwiająco niczym spacer po lesie. Nie zaszkodzi jej również wysoka wilgotność w łazience. Wręcz przeciwnie: paproć gniazdowa reaguje na suche powietrze brązowymi końcówkami liści. To jedna z najlepszych roślin łazienkowych.

3. Szczęśliwe pióro

Solidny Zamioculcas dobrze się rozwija w łazience, nawet gdy jest mało światła.

Zdjęcie: iStock / Christian Sturzenegger

Szczęśliwe piórko lub zamioculcas jest również znane jako najtwardsza roślina doniczkowa na świecie. Idealnie nadaje się do słabo oświetlonej łazienki bez bezpośredniego światła słonecznego. Jeśli zapomnisz go od czasu do czasu podlać, nie musisz się martwić: szczęśliwe piórko może przechowywać wodę w swoich częściach rośliny. Tylko zalanie wodą jest jej zgubą.

Wiedza o roślinach Niezniszczalne Zamioculcas: tak łatwo o nie dbać Nie masz zielonego kciuka? W takim razie Zamioculcas lub szczęśliwe pióro to właśnie dla Ciebie odpowiednia roślina doniczkowa.

4. Palma górska

Palmy wewnętrzne, takie jak palma górska, roztaczają tropikalny klimat.

Zdjęcie: iStock / Benoitbruchez

Jeśli chcesz mieć w łazience więcej świątecznego charakteru, najlepiej wykorzystać palmy jako rośliny do wnętrz. Palma górska jest idealna do wilgotnych pomieszczeń o niewielkim nasłonecznieniu. W swojej ojczyźnie w Ameryce Środkowej roślina rośnie przede wszystkim jako podszycie przyjazne dla cienia. Ważne: palma górska ma bardzo duże zapotrzebowanie na wodę. Rośliny doniczkowe lubią, gdy raz w tygodniu zanurzasz je w dipie.

Wiedza o roślinach Górska palma: mini palma do pokoju Chcesz palmę jako roślinę doniczkową, ale masz mało miejsca i światła? Następnie chcielibyśmy przedstawić Wam górską palmę.

5. Dłoń szewca

Szewcowa palma z nakrapianymi liśćmi.

Zdjęcie: iStock / skymoon13

Jako łatwa w pielęgnacji roślina doniczkowa, palma szewcowa zdobi już wiele biur i sklepów. Ale czy wiesz, że tropikalna roślina z listowiem czuje się również w dobrych rękach w łazience?? Roślina doniczkowa rośnie nawet w ciemnych zakamarkach – w żadnym wypadku nie powinna być wystawiana na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Podlewaj je regularnie w dłuższych odstępach czasu bez gromadzenia się wilgoci w doniczce.

Wiedza o roślinach Wytrzymała palma szewcowa Tutaj znajdziesz przydatne wskazówki dotyczące pielęgnacji szewskiej palmy jako rośliny doniczkowej.

Rośliny do jasnych łazienek


1. Efeutute

Efeutute to szczególnie dekoracyjna roślina wisząca do łazienki.

Zdjęcie: iStock / dropStock

Efeutute ceni również wysoką wilgotność. Zielona roślina z liśćmi w kształcie serca czuje się jak w domu w jasnej lub częściowo zacienionej łazience. Wskazówka: możesz również wspaniale uprawiać Efeutute jako roślinę wiszącą lub wiszącą. Jeśli postawisz go na szafce, wkrótce utka zieloną zasłonę.

Wiedza o roślinach Efeutute: tropikalny artysta wspinaczki Efeutute (Epipremnum pinnatum) to oszczędna roślina doniczkowa, która upiększa każde pomieszczenie. Jak dbać o ozdobną roślinę z liśćmi.

2. Paproć mieczowa

Dzięki ozdobnym liściom paproć mieczowa poprawia klimat w pomieszczeniu.

Zdjęcie: Rada Kwiatowa / Erik van Lokven

Podczas gdy paproć gniazdowa woli częściowo zacienione miejsce w łazience, paproć mieczowa lubi ją nieco jaśniejszą. Jeśli w łazience jest za ciemno, szybko zrzuca delikatne liście. Utrzymuj podłoże pod roślinę do kąpieli równomiernie wilgotną bez zalegania wody. Wiecznie zielona roślina doniczkowa jest nawożona raz w tygodniu w okresie wegetacji.

3. Tyllandsia

Tillandsie można kreatywnie zaaranżować w łazience. 

Zdjęcie: iStock / Alohapatty

Tillandsie pierwotnie pochodzą z tropikalnej Ameryki Południowej - większość z nich rośnie jako epifity na drzewach lub skałach. Więc nie potrzebują nawet podłoża, tylko przedmiot do trzymania. Pochłaniają wodę i składniki odżywcze przez łuski ssące na liściach. Jeśli chodzi o lokalizację, lubią światło, ciepło i wilgotno – miejsce w łazience jest więc idealne na egzotykę. Nie należy ich jednak umieszczać bezpośrednio na oknie. Wskazówka: możesz użyć drewnianej ramy i drutów, aby stworzyć wiszący ogród Tillandsia do łazienki. Po prostu umieść zielone rośliny między przewodami i spryskuj je co tydzień wodą o niskiej zawartości wapna i temperaturze pokojowej.

4. Storczyki

Swoimi egzotycznymi kwiatami orchidee dodają do łazienki kolorowe akcenty.

Zdjęcie: iStock / lenta

Jeśli chcesz być otoczony kolorowym morzem kwiatów w mokrym pomieszczeniu, powinieneś ustawić kolorowe orchidee. Ponieważ egzotyczne piękności czują się jak w domu w tropikalnym klimacie o dużej wilgotności. Jednak w przeciwieństwie do np. pojedynczego liścia, potrzebują jasnego miejsca, aby rosnąć. Dlatego parapet w łazience to najlepsze miejsce dla roślin. Jeśli chcesz pobudzić tworzenie się kwitnienia, zadbaj o równomierne ciepło. Temperatura pokojowa powyżej 20 stopni Celsjusza jest idealna dla wielu gatunków storczyków. I to samo dotyczy nas, bo w łazience i tak lubimy komfortowo ciepło.

Wiedza o roślinach Łatwe w pielęgnacji storczyki: wskazówki dla początkujących Storczyki to prawdziwie egzotyczne gatunki, w których można się zakochać. Pokażemy Ci, dlaczego storczyki często są błędnie klasyfikowane jako trudne.

5. Monstera deliciosa

Monstera deliciosa, znana również jako skrzydło okienne, jest obecnie bardzo modna i czuje się szczególnie dobrze w ciepłych, jasnych łazienkach.

Zdjęcie: iStock / FeelPic

Monstera stała się w ostatnich latach nieodzowną rośliną trendów. Pochodzi z lasów Ameryki Środkowej i Południowej, dlatego bardzo dobrze znosi wilgotny klimat w łazience. Woli być w jasnym miejscu, ale nie w pełnym słońcu! Można go również umieścić w miejscach częściowo zacienionych lub zacienionych, ale wtedy nie wykształci pięknych liści. Monstera nie tylko przyciąga wzrok ze względu na dekoracyjne liście, ale także prawie nie wymaga konserwacji. Wystarczą okazjonalne podlewanie i spryskiwanie nieświeżą wodą. W miesiącach od kwietnia do sierpnia najlepiej co 14 dni podawać jej płynny nawóz do roślin zielonych.

Wiedza o roślinach Monstera: trendsetter wśród roślin doniczkowych Monstera jest zaskakująco łatwa w pielęgnacji jako roślina doniczkowa i wyznacza trendy dzięki przyciągającym wzrok liściom. Przedstawiamy skrzydło okienne.

Wiszące rośliny w łazience

W łazience wyzwaniem jest nie tylko klimat, ale i samo pomieszczenie ma swoje pułapki. Często nie ma parapetów pod doniczki, a przestrzeń na podłodze jest ograniczona. Dlatego mądrze jest zamontować w łazience wiszący kosz, który jest przymocowany do sufitu i tym samym zajmuje mniej miejsca. Bluszcz można też posadzić np. w wiszących doniczkach. Zapewnia również dobre powietrze i filtruje zanieczyszczenia. Jest to szczególnie ważne w łazience, gdzie perfumy, woda zapachowa, lakier do włosów i co. zostaw swój ślad.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here