Zaplanuj poprawnie remont łazienki ”,

1. tydzień

2. tydzień

3. tydzień

4. tydzień

5. tydzień

Ogrzewanie-,
Gaz, hydraulika-
Hydraulik

stary
instalacja
zdemontować

Surowe-
instalacja
podgrzewacz,
gaz,
woda

Instalacja końcowa,
Przedmioty i
kaloryfer

Murarz,
Płyty gipsowo-kartonowe

Nowy
otwory
bić,
Partycje
wyprostowany

ciepło-
izolacja
gromadzić się

Okładzina,
Zamknij sloty

Ściana i
Okładka-
odzież

stolarz

Okno i
Ramy drzwi
ustawić

Zawieś w drzwiach

Elektryczny-
Hydraulik

Surowa instalacja,
kable
Zakłopotany

Instalacja końcowa

licznik,
Gniazda

malarz

Okna, drzwi,
malować ściany

Dekarz

stare kafelki
strącać

Układaj płytki

Porównaj koszty remontu łazienki

Podczas remontu łazienki możesz zaoszczędzić na kosztach, uzyskując wyceny z różnych firm przed zatrudnieniem rzemieślników - co najmniej trzy różne dla każdego rodzaju pracy! Warto się wysilić. W przypadku większych przeróbek łazienek z drogim wyposażeniem mogą wystąpić różnice cenowe do 50 procent. Nasza rada: nie zawsze wybieraj najtańszą ofertę. Zwróć także uwagę na jakość materiałów i zawsze sprawdzaj, czy firma rzemieślnika nie wymieniła lub nie zapomniała o usłudze i tylko dlatego koszty remontu łazienki wydają się tańsze.

Straty materialne

Aby nie zostać poniesionym z kosztami zepsutego lub wadliwego towaru, należy dokładnie sprawdzić każdy list przewozowy i każdą dostawę. Cokolwiek brakuje lub jest za dużo, uszkodzone lub w złym kolorze, należy niezwłocznie zgłosić na piśmie. Poproś dostawcę o potwierdzenie swoich zastrzeżeń - nawet jeśli uszkodzone jest tylko opakowanie. Jeśli później wykryjesz szkody materialne, zalecamy, aby zostało to potwierdzone przez rzemieślnika wykonującego pracę.

Znasz już nasz podcast?

Płynny proces

Remont łazienki trwa około pięciu tygodni. Aby nie pozostało Ci w tym czasie możliwość wzięcia prysznica i umycia się, wskazane jest wcześniejsze wyjaśnienie i zaplanowanie, gdzie możesz to zrobić. Warto też pomyśleć o procesie rehabilitacji i zadać sobie pytanie, w jaki sposób można ułatwić pracownikom pracę w domu i łazience. Oczywiście należy również w odpowiednim czasie poinformować sąsiadów o pracy w łazience i związanym z nią hałasie. Najważniejsze kroki w szczegółach:

Poinformuj sąsiadów o pracy

Poinformuj sąsiadów na około dwa tygodnie przed rozpoczęciem remontu łazienki, aby przygotować ich na hałas i brud. Upewnij się, że podczas prac budowlanych przestrzegane są okresy odpoczynku.

Uzyskaj oferty od ekspertów tutaj:

Reguluj usuwanie odpadów budowlanych

Zamów pojemnik na gruz na około tydzień przed demontażem starej łazienki i ustal ze swoimi rzemieślnikami dokładnie, kto będzie wyrzucał jakie odpady i jakie gruzy.

Zapobiegaj zabrudzeniom

Remont łazienki to zakurzona sprawa: drobne chmury wpełzają przez każdą szczelinę w drzwiach, szare zasłony rozchodzą się po całym domu, zaczynając od łazienki. Aby opanować kurz, użyj wilgotnych koców lub prześcieradeł, aby zbudować śluzę przed drzwiami łazienki - to wiąże kurz. Zasłony warto również kilka razy dziennie moczyć w wodzie lub regularnie spryskiwać wodą. Powinieneś także mieć zawsze pod ręką miotłę, łopatę i odkurzacz, a także dodatkowe opakowanie worków do odkurzacza.
 

Jasne ścieżki do łazienki

Aby ułatwić pracę rzemieślnikom, warto utorować im drogę do łazienki oraz zrobić miejsce na materiały i narzędzia przed placem budowy. Chroń również swoje meble i podłogę. Drzwi, które można zarysować, po prostu wiesza się, meble przykrywa się kocami i wykładziną podłogową, a schody kładzie się tekturą falistą. Gdy pada, antypoślizgowa folia samoprzylepna na kartonie zapobiega jego zmiękczeniu pod mokrymi podeszwami butów.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here