Zrób drogę: porównano 5 e-skuterów ”,

Jak często i gdzie chcesz jeździć na e-hulajnodze?? Odpowiedź na to określa optymalny profil wydajności. Ponieważ najważniejsze różnice między poszczególnymi modelami leżą w ich zużyciu energii i zasięgu. Moc nominalna nie powinna być mniejsza niż 300 watów. Obowiązuje zasada: im większa moc, tym szybciej hulajnoga przyspiesza i tym łatwiej wspinać się po pochyłościach – to może mieć znaczenie w zależności od trasy. Zasięg zależy również w zasadzie od terenu i nachylenia. Ważne: informacje producenta zawsze podają maksimum w idealnych warunkach. Masa własna hulajnogi elektrycznej jest ważna, jeśli chcesz ją transportować złożoną. Jego nośność określa, jaką wagę może wytrzymać model. Czas ładowania prawie wszystkich hulajnóg elektrycznych wynosi kilka godzin, ale istnieją znaczne różnice między modelami. Porównaliśmy dla Was również hulajnogi dziecięce i jeśli nie jedzie tak szybko, możemy polecić kilka dobrych rollatorów.

Hulajnoga elektryczna w porównaniu testowym 2021: Nasza ocena

Nasz przegląd łączy analizy testerów i ekspertów z raportami doświadczeń nabywców odpowiednich e-skuterów. Podsumowując, korzystasz z kompleksowego przeglądu zalet i wad omawianych modeli. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć, aby znaleźć e-hulajnogę, która najlepiej spełni Twoje potrzeby. Nasze pięć modeli obejmuje szeroki zakres możliwych profili użytkowników.

Tabela testowa

  bogaty-
szerokość max.
Belas-
Tung czas ładowania zalety wady
Segway-
Ninebot
Maks
G30D
II
65 km 100 kg 6,0
godziny
 • wytrzymały
  pod
  Trwanie-
  Załaduj
 • siła
  Zasięg
 • dobra
  Komfort jazdy
 • wysoka
  waga
 • wyższy
  Cena £
Xiaomi
Śr 1S
30 km 100 kg 5,5
godziny
 • praktyczny
  Bezpieczeństwo-
  Funkcje
 • kompaktowy
  razem-
  składany
 • Hamulec-
  energia-
  Wycofać się-
  nabytek
 • Niska
  Zasięg
 • Niektóre
  wydajność-
  słaby
Rybak
joco
1.0
20 km 120 kg 3,0
godziny
 • szybki
  załadowany
 • siła
  moc
 • bardzo
  wytrzymały
 • bardzo
  Niska
  Zasięg
 • nie
  zawieszenie
ULICA
WZMACNIACZ
Jeden
26 km 120 kg 5.0
godziny
 • liczny
  ekwipunek
 • przez aplikację
  zablokować
 • Hamulec-
  energia-
  Wycofać się-
  nabytek
 • drogie
Wironia
XI-
700s
30 km 120 kg 4,5
godziny
 • szybki
  schowane
 • jakość
  widoczność
 • mobilny-
  nawias
  niepraktyczny
 • rzeczywisty
  Zasięg
  odbiega od
  Producent-
  deklaracje
  z dala

Zwycięzca testu w porównaniu testu e-skutera: Segway Ninebot Max G30D II

Nasz najlepszy kandydat na pierwszy rzut oka imponuje pełną mocą 700 watów w szczycie i bardzo dużym zasięgiem do 65 kilometrów na jednym ładowaniu. Segway Ninebot Max G30D II jest dopuszczony do ruchu ulicznego, co znajduje odzwierciedlenie w takich kryteriach, jak reflektory z przodu i z tyłu, a także hamulec elektryczny z tyłu i hamulec bębnowy z przodu. Możesz wybierać spośród trzech trybów jazdy: Standard, Sport i Eco. Według producenta z Max G30D II można opanować pochyłości do 20 procent. ADAC i raporty z testów.krytykuję również wysoką wagę, wynoszącą niecałe 20 kilogramów. Pozytywnym minusem jest bardzo dobre wykonanie przy maksymalnym obciążeniu 100 kilogramów. Na przykład ADAC wystawia swoją najwyższą ocenę w teście wytrzymałościowym - dobra wiadomość dla wszystkich często jeżdżących kierowców. Czas ładowania znajduje się w środku pola po 6 godzinach. Meister Scooter zgłasza stosunkowo wysoki poziom hałasu, który nie jest zauważalny podczas jazdy.

Segway Ninebot Max G30D II w lustrze testowym

ADAC z oceną 2,2. Są odliczenia za wysoką wagę, najwyższą ocenę za odporność. Meister Scooter wybiera Segway Ninebot Max G30D II jako zwycięzcę testu w 2021 roku i pozytywnie podkreśla osiągi i konstrukcję silnika. Z raportami z testów.de jest 1.3 dla "Pummelchen mit Puste ". porównanie.org przyznaje ocenę „bardzo dobrą”, a także chwali wysoki zasięg. Klienci Amazona dają średnio 4,3 na 5 gwiazdek, a dla poprzednika, który jest identyczny w konstrukcji, 4,5 gwiazdki.

Zwycięzca ceny do wydajności w porównaniu testu e-skutera: Xiaomi Mi 1S

Lekki, kompaktowy i idealny dla każdego, kto jeździ na krótszych dystansach - to nasz zwycięzca w zakresie ceny do wydajności. Po pierwsze: zasięg Xiaomi Mi 1S jest zbyt ograniczony dla częstych kierowców. Zespół Meister Scooter uznał, że maksymalne 30 kilometrów jest nieco słabe. Niska moc znamionowa 275 watów szybko osiąga swoje granice na pochyłościach. Dużym plusem przyjemnie lekkiej Xiaomi jest to, że e-hulajnogę można szybko i kompaktowo złożyć do transportu. To zajmuje tylko kilka sekund. Przy wadze 12,5 kg, jego waga jest znacznie niższa niż naszego topowego modelu Segway. Szczególnie imponujące są liczne funkcje bezpieczeństwa. Zaczynasz z dobrą widocznością dzięki odblaskom i reflektorom, które są oznaczone gwiazdką. Istnieje również możliwość wyposażenia e-hulajnogi w funkcję blokady za pomocą aplikacji. Więc żadna nieupoważniona osoba nie może po prostu odjechać z Xiaomi. Idealny dla większej trwałości: regeneracja siły hamowania KERS przekształca energię hamowania w energię elektryczną, a tym samym oszczędza energię elektryczną.

Xiaomi Mi 1S w testowym lusterku

Z gwiazdą, wysoka widoczność i odzyskiwanie siły hamowania wyniku Xiaomi Mi 1S. Wynik: model został nazwany „wskazówką”. Raporty z testów.de daje ocenę 1.3. Porównując.org jest "bardzo dobry" dla "bestsellera". Na Meister Scooter Xiaomi otrzymuje wynik 74,6 procent. Tylko możliwy do opanowania zakres powoduje potrącenia. Klienci dają średnio 4,5 na 5 gwiazdek na Amazon.

Inne dobrze oceniane e-skutery w porównaniu testowym

Po prostu wsiadaj i odjeżdżaj - nadal szukasz odpowiedniego modelu, aby spełnić swoje marzenie o komfortowej e-mobilności? Oceniliśmy dla Ciebie jeszcze trzy hulajnogi elektryczne.

Przeczytaj więcej interesujących artykułów testowych tutaj Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Gib Gummi: Hulajnogi dla dzieci w porównaniu testowym Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Kompaktowe speedstery: Hoverboardy w porównaniu testowym Wskazówki dotyczące gospodarstwa domowego Dla młodych kierowców wyścigowych: porównano 5 trójkołowców

Rybak ioco 1.0: Idealny na krótkie wycieczki po mieście

Prawie 14 kilogramów wagi i szybkie składanie - Fischer ioco 1.0 to praktyczna hulajnoga elektryczna do ruchu miejskiego. Maksymalne obciążenie jest bardzo wysokie i wynosi 120 kilogramów, więc hulajnoga nadaje się również na zakupy. Ale trasa nie powinna być za daleko. Zasięg zaledwie 20 kilometrów określony przez producenta jest ponownie znacznie niższy, zgodnie z licznymi raportami z doświadczeń na Amazon. W idealnym przypadku trasa również nie jest wyboista: według Sterna e-hulajnoga jeździ na oponach z pełnej gumy, a według klientów Amazon nie ma też zawieszenia. Aby to zrobić, prowadź Fischer ioco 1.0 bezpieczny nawet o zmierzchu i w ciemności, dzięki odblaskom z przodu i z tyłu oraz włączanym reflektorom. A: przy czasie ładowania zaledwie 3 godziny jest szybko gotowy do jazdy.

Rybak ioco 1.0 w lustrze testowym
porównanie.org wybiera rybaka ioco 1.0 dla zwycięzcy stosunku ceny do wydajności i ocenione z "dobrym". Gwiazda jest przekonana o nośności i dobrych osiągach na pochyłościach. Na Amazon niski zasięg jest szczególnie zauważalny: wynik to 3,9 na 5 gwiazdek.

Streetbooster One: Wysoka wydajność, szybko schowana

Streetbooster One charakteryzuje się dobrą równowagą między wyposażeniem technicznym, wysoką wytrzymałością i praktycznym prowadzeniem. Możesz jednym ruchem złożyć e-hulajnogę do rozsądnych rozmiarów. Podczas użytkowania możesz przejechać maksymalnie 26 kilometrów na jednym ładowaniu akumulatora i poruszać się z modelem do 120 kilogramów. Czas ładowania jest stosunkowo niski, bo 5 godzin, ale pobór mocy jest dość wysoki - moc znamionowa 350 watów wystarcza na każde pochylenie. Możesz wybierać między wyświetlaczami na wyświetlaczu LCD Streetbooster One lub powiązanej aplikacji. Możesz również użyć tego do skonfigurowania immobilizera. Gwiazda jest słusznie pod wrażeniem akcesoriów: oprócz narzędzi i kabli do ładowania zawierają one również blokadę łańcuszkową z numerem.

Streetbooster One w testowym lustrze
Oprócz akcesoriów, Streetbooster One zdobywa punkty dzięki dobrej obsłudze producenta Sterna. Dodatkowo model jest solidny i solidnie wykonany. Klienci Amazon są całkowicie przekonani, ostatecznie z wynikiem 4,7 na 5 gwiazdek.

Viron XI-700s: Pakiet bezpieczeństwa na krótkie odległości

Jeśli chcesz czuć się szczególnie bezpiecznie na e-hulajnodze, to Viron XI-700 jest opcją. Dzięki odblaskom i jasnym reflektorom LED jesteś wyraźnie widoczny w każdych warunkach oświetleniowych. Oprócz hamulca elektronicznego i bębnowego hulajnogą można sterować także hamulcem nożnym. Możesz użyć aplikacji, aby skonfigurować ochronę przed kradzieżą. Viron XI-700 jest również bardzo szybko składowany dzięki systemowi składania Click & Go. Dużą wadą jest zasięg: według Meister Scooter jest znacznie poniżej 30 kilometrów obiecanych przez producenta.

Viron XI-700 w lustrze testowym
Meister Scooter uważa Viron XI-700 za solidny model z mocnymi hamulcami, wynik: 67,6 procent. Gwiazda chwali funkcje bezpieczeństwa aplikacji. Klienci od czasu do czasu narzekają na niepraktyczny uchwyt na telefon komórkowy na Amazon, ale dają średnio 3,9 na 5 gwiazdek.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here