Uszczelnienie balkonu płynnym plastikiem

Balkon powinien być ciasny. W przeciwnym razie woda wniknie w tkankę budowlaną i na dłuższą metę nie przyniesie żadnej korzyści. Płynny plastik to sprawdzony materiał do uszczelniania. Dlaczego to jest dobre i jak to zrobić, tak tutaj jest napisane.

Ładny balkon © Iriana Shiyan, podłoga.cegła suszona na słońcu.com

Płynne tworzywa sztuczne nie zostały wynalezione do balkonów, ale od dawna sprawdzają się w uszczelnianiu dachów płaskich. Więc w pewnym momencie sensowne było przeniesienie tego na balkony i tarasy. Jest ku temu wiele dobrych powodów.

Wiele dobrych powodów, dla których warto uszczelniać tworzywa sztuczne

Na przykład jest to Wysokość konstrukcji. Często nie masz dużo miejsca, np. ze względu na dolną krawędź drzwi wejściowych, a to zaleta, jeśli nie potrzebujesz więcej niż kilka milimetrów na uszczelkę. Po drugie, jest kilka trudnych Detale jak odpływy deszczowe lub słupki balustrad. Są to newralgiczne punkty uszczelnienia i właśnie tam najlepsze rezultaty można osiągnąć stosując płynny uszczelniacz, który pokrywa każde złącze i sam tworzy jednorodną warstwę.

Do tego balkony są spore Wahania temperatury może być narażony. Materiał działa, tworzą się pęknięcia. Prawidłowo przetworzona, płynna uszczelka z tworzywa sztucznego może wytrzymać to wszystko przez wiele lat. Elastycznym rozwiązaniem jest płynny plastik, ale także optycznie – można zastosować atrakcyjną optycznie wierzchnią warstwę wiele opcji projektowych zastosuj lub możesz zastosować inny dodatek. Wtedy płynny plastik spełnia tylko techniczny cel uszczelnienia.

Dobre powody dla płynnego uszczelniacza z tworzywa sztucznego Wskazówka: Co musisz wziąć pod uwagę, zanim zaczniesz

  • Najlepiej pozostać „w systemie”, czyli zaopatrzyć się we wszystkie niezbędne komponenty u tego samego producenta. Są wtedy dokładnie skoordynowane ze sobą.
  • Dokładne przestudiowanie metody przetwarzania jest szczególnie ważne w przypadku płynnego plastiku, ponieważ producenci ustalają różne specyfikacje. I powinieneś się ich trzymać.
  • Z płynnym plastikiem masz do czynienia z lepką masą, która bywa nieprzyjemna. Wskazane jest stosowanie cienkich rękawic roboczych.
  • Niektóre materiały muszą stwardnieć przed nałożeniem kolejnej warstwy. Hydroizolacji balkonu nie da się wykonać „za jednym zamachem”.

Pierwszym krokiem jest zrobienie gładkości Pod ziemią. Często trzeba usunąć płytki lub inne okładziny, a następnie szlifować powierzchnię na gładko szlifierką kątową z tarczą diamentową. Zalecana jest maska ​​na twarz, ponieważ resztki kleju są czasami piaskowane, co może skutkować niezdrowym kurzem.

aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w balkonach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze regionalne firmy specjalizujące się w balkonach, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Opieka jest koniecznością

Wszelkie pęknięcia lub dziury należy następnie zaszpachlować drobnoziarnistym wypełniaczem – który należy stosować na zewnątrz. Po utwardzeniu obszary te są ponownie szlifowane. Im staranniej zapewnisz gładką powierzchnię, tym łatwiejsze są dalsze etapy pracy.

Przed nałożeniem pierwszej warstwy krawędzie zaklejamy taśmą PCV. Zapewnia to czyste przejścia, a także zalecane są słupki balustrad i inne elementy specjalne. Taśma krepowa, której zwykle używa się do malowania, nie jest tak dobrze dopasowana, choćby dlatego, że jest zwykle bardzo wąska.

A później Elementarz stosowany. Niektórzy producenci radzą sobie bez podkładu w swoich systemach, dla niektórych zależy to również od materiału bazowego. Niektóre oferują podkłady dwuskładnikowe, które należy wymieszać przed obróbką, inne są gotowe do użycia. W każdym razie podkłady są bardzo cienkie i najlepiej nakładać wałkiem malarskim. Pędzel stosuje się w narożnikach i przejściach – wszędzie tam, gdzie wałek nie obejmuje całej powierzchni.

Uszczelnianie balkonu płynnym tworzywem sztucznym: etapy pracy

Potem zwracasz się do tego runo do, który jest włączony do hydroizolacji. Ma na celu zapobieganie pękaniu hydroizolacji. Niektórzy producenci deklarują, że ich system nie potrzebuje takiego polaru. Inni mówią, że jeśli chcesz być po bezpiecznej stronie, zabuduj taki polar.

Jeśli zdecydowałeś się na system z polarem, teraz wycinasz wszystkie elementy, które są niezbędne do krawędzi, otworów i innych detali. Ponieważ płynny plastik musi być później szybko przetworzony, ważne jest wcześniejsze przygotowanie tych kawałków. Ponieważ czasami naprawdę trudno jest znaleźć pasujący element - nie powinno być presji czasu. Polar można łatwo przyciąć zwykłymi nożyczkami domowymi.

Teraz nakładany jest płynny plastik. Jest to również dostępne w dwa składniki i gotowy do użycia. Do aplikacji można użyć pędzla lub wałka, ale także pacy do wygładzania. Zaczyna się od krawędzi i przejść. Tu nakładasz plastik, bierzesz przygotowany kawałek flizeliny, nasączasz płynnym plastikiem i wciskasz w nałożony plastik. Ważne jest, aby był w pełni zintegrowany z tworzywem sztucznym.

Duże obszary są teraz przetwarzane w ten sam sposób. Ważne jest, aby plastik był nałożony mniej więcej tej samej grubości na całość. Przed tym krokiem powinieneś dokładnie przemyśleć kolejność, w jakiej pokrywasz podłogę - w przeciwnym razie znajdziesz się w miejscach, do których nie możesz już dotrzeć lub stoisz w kącie i nie możesz już dostać suchych stóp z balkonu.

Mokro na mokro

Do tego czasu powinieneś przetworzyć około dwóch trzecich całkowitej ilości płynnego plastiku, reszta jest następnie nakładana natychmiast. Odbywa się to „mokro na mokro”, więc pierwsza warstwa nie może być jeszcze sucha. Ogólna zasada dla Wymagania materiałowe: Nawiasem mówiąc, na warstwę o grubości dwóch milimetrów potrzeba łącznie około dwóch kilogramów płynnego plastiku na metr kwadratowy.

Przed nałożeniem płynnego plastiku należy podjąć decyzję, czy balkon ma mieć widoczną powierzchnię wykonaną z płynnego plastiku, czy preferowany jest inny materiał. Drewnianą podłogę lub płytki można przykleić do płynnego plastiku za pomocą odpowiedniego kleju. Jednak ze względu na przyczepność wskazane jest posypanie płynnego tworzywa piaskiem kwarcowym przed stwardnieniem i odessanie nadmiaru piasku po jego wyschnięciu.

Na plastikowej uszczelce można zainstalować dowolną inną wykładzinę podłogową © Creativmarc, fotolia.com

Alternatywą jest teraz jeszcze jedna Warstwa nośna z uszczelnieniem podnieść. Przede wszystkim gwarantuje to, że nogi krzesła i inne rzeczy nie uszkodzą faktycznej uszczelki. Po raz kolejny mamy do czynienia z materiałem składającym się z dwóch komponentów, ale także z materiałów gotowych do użycia. Nakłada się je ponownie za pomocą pacy wygładzającej lub wałka. Tutaj naprawdę sprowadza się do uzyskania całkowicie gładkiej powierzchni.

Do projektowania powierzchni można posypać różne materiały – jak dokładnie, to znowu różni się w zależności od producenta. W każdym razie w ten sposób można zrealizować szeroką gamę kolorów i wzorów. Suplementy poprawiają również antypoślizgowość i antypoślizgowość. Wskazane jest, aby nie wchodzić na wykończoną powierzchnię trochę dłużej niż zalecają producenci – jeśli przyjedziesz o chwilę za wcześnie, ryzykujesz na podłodze pamiątkę, której nie będziesz mógł się pozbyć aż do następnego remontu.

Wskazówka: Możesz również przeczytać nasz artykuł Ponowne uszczelnianie balkonów – bezpieczne odprowadzenie wody

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here