Remont balkonu: Tak wygląda teren zewnętrzny jak nowy”,

Jeśli podłoże nie pozwala na rozszerzanie się i kurczenie materiału, powstają napięcia i płytki pękają. Ponieważ producenci płytek nie wiedzą, na jakiej podłodze zostaną ułożone płytki, udzielają jedynie kilkuletniej gwarancji na swoje produkty. Pamiętaj więc, że sama mrozoodporność na niewiele się zda. Połóż duży nacisk na obróbkę za pomocą podkładu, kleju i zaprawy.  Cennymi usługami jest tu również tzw. mata odsprzęgająca, która oddziela od siebie podłoże i wykładzinę, zapobiegając w ten sposób naprężeniom i ruchom prowadzącym do pęknięć. 
 

Płytki mogą pękać z powodu wahań temperatury.

Zdjęcie: iStock / Duety Fotograficzne

Jak naprawiasz płytki na zewnątrz?

Nie każdy ma ochotę na remont całego balkonu, gdy widzą drobne pęknięcia. Dla tych, którzy chcą, aby porowate płytki, spoiny i pęknięcia były wodoodporne, proste systemy uszczelniające są rozwiązaniem oszczędzającym koszty i pracę.
Po oczyszczeniu płytek wystarczy wylać impregnat balkonowy i rozprowadzić gumową raklą. Po około pięciu minutach ekspozycji wytrzyj wilgotną szmatką. Wynik jest imponujący. Powierzchnia płytek pozostaje wodoodporna przez wiele miesięcy, ale nie zmienia koloru i jest oddychająca.

Jak odnowić płytki balkonowe?

Jeśli zdecydowałeś się na wymianę płytek w trakcie remontu balkonu, to warto pomyśleć również o systemie odwodnienia. W przypadku glazurowanych, paroszczelnych płytek woda unosząca się z ogrzewania zbiera się od spodu. Wilgoć, która nagromadziła się w porach, po pewnym czasie spowoduje pęknięcie glazury. Jeśli stworzysz odpowiedni system odwadniający przed nałożeniem wykładziny podłogowej, możesz odprowadzić wodę przesiąkającą w ukierunkowany sposób. Dzięki drenażowi będziesz chroniony przed uszkodzeniem przez cofkę.

Drenaż chroni przed cofaniem się wody.

Zdjęcie: Gutjahr Systemtechnik GmbH

Więc śmiało

Usuń starą podłogę. Powierzchnia musi być sucha, odpylona i równa. Większe nierówności skompensować wypełniaczem i pozostawić do wyschnięcia. Istnieją dodatkowe systemy renowacji pokryć balkonowych z matą odsprzęgającą, która jest wodoszczelna i niweluje niewielkie nierówności. Zapobiega powstawaniu pęknięć w wyniku naprężeń związanych z temperaturą.
Rozczesać klej do płytek o grubości około czterech milimetrów. Osadź profile kątowe na zewnętrznych krawędziach. Przytnij poszczególne odcinki maty odsprzęgającej i umieść złącza na styku. Przejścia maty wypełniasz dwuskładnikowym klejem uszczelniającym, a następnie pokrywasz szeroką taśmą uszczelniającą. 

Utrzymuj gradient

Podłogi balkonowe zawsze mają nachylenie od 1,5 do 2 procent od domu. Do tego
Aby sprawdzić nachylenie, umieść przymiar składany na podłodze pod balustradą.
To jest 1,5 centymetra wysokości. Umieść jedną na miarce składania pod kątem prostym
100-centymetrowy pasek. Słupek zatem wskazuje od balustrady do domu, a raczej
do ściany. Teraz połóż poziomicę na drążku. Kiedy poziomica
pozioma wskazuje, że nachylenie jest prawidłowe, w przeciwnym razie samo w sobie jest uszkodzenie konstrukcji
Zaprogramowana woda stojąca.

Jak położyć płytkę na płytce??

Jeśli chcesz uprościć swoją pracę i nie chcesz wybijać starych płytek na balkonie, istnieje rozwiązanie układania płytki na płytce, w którym wykonywane są w zasadzie te same czynności co przy nowych płytkach i te same używane są materiały. Różni producenci produkują lejące się, elastyczne kleje proszkowe. Możesz to po prostu nałożyć - przykleja się bez pustek. Po trzech godzinach można chodzić po płytkach, a po kolejnych trzech godzinach można przystąpić do fugowania. Jednak ryzyko pęknięć nie jest zmniejszane przez układanie płytek jedna na drugiej - jedyne, co tutaj pomaga, to mata oddzielająca, którą umieszcza się między starą a nową wykładziną podłogową. Nawiasem mówiąc, pomaga również nowym płytkom lepiej przylegać do starych.

Wyremontuj drewno na balkonie

Czy to parapety, balustrady czy schody: jeśli chcesz odnowić drewno na swoim balkonie, powinieneś regularnie odnawiać ochronę drewna na zewnątrz. W pierwszym kroku wyszczotkuj i zetrzyj kurz i brud z drewna. Możesz również usunąć widocznie wyszczerbiony stary lakier. Następnie w kierunku słojów można nakładać twardy olej woskowy, lakier lniany, glazurę lub podkład do drewna. Najlepiej malować płaskim, miękkim pędzlem. Podkłady chronią przed przebarwieniami i dlatego są szczególnie polecane do drewna jasnego lub surowego. Po 12 godzinach schnięcia nałóż glazurę po raz drugi. Nawiasem mówiąc, istnieją również podkłady i lazury do drewna wykonane z czysto naturalnych surowców. Są wykonane bez produktów petrochemicznych i są w 100% biodegradowalne.

Powłoki to najlepszy sposób na ochronę drewna przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi.

Zdjęcie: Bondex

Farby chroniące przed warunkami atmosferycznymi do balustrad drewnianych

Jeśli zdecydowałeś się przemalować drewnianą balustradę, aby odnowić swój balkon, zalecane są specjalne farby chroniące przed warunkami atmosferycznymi. Tutaj również musisz wcześniej ponownie wyczyścić drewno. Aby to zrobić, stare deski są starannie obrabiane za pomocą szczotki drucianej lub szlifierki orbitalnej. Upewnij się, że usunięto wszelkie pozostałości ze starej farby przed nałożeniem nowej farby. Użyj miękkiego płaskiego pędzla do podkładu, a także do płaszcza chroniącego przed warunkami atmosferycznymi. Powłokę chroniącą przed czynnikami atmosferycznymi można nakładać natychmiast po nałożeniu podkładu. Po dwóch godzinach oczekiwania możesz zacząć od ostatniej warstwy. Dzięki wielokrotnym pociągnięciom kolor jest jednolity i pokazuje się w całej swojej intensywności. Przy dobrym materiale bazowym kolor utrzyma się nawet do dziesięciu lat. Jeśli drewno lekko zszorstkujesz papierem ściernym przed nałożeniem ostatniej warstwy, będzie ono jeszcze lepiej wytrzymać.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here