Łazienka bez barier: przekształcenie wanny w prysznic”,

Nawet jeśli na rynku istnieją różne systemy, proces przekształcania wanny w prysznic przebiega podobnie:
1. Ekspert łazienkowy rejestruje wymiary łazienki, w tym starą wannę. Wspólnie ze specjalistą znajdziesz odpowiednie kompletne rozwiązanie do swojej łazienki. Należy przestrzegać przyłączy wodno-kanalizacyjnych oraz cech konstrukcyjnych takich jak skośne sufity, okna czy świetliki.
2. Strefa prysznica i podniesione krawędzie, a także kabina są wykonane na wymiar zgodnie z Twoimi specyfikacjami.
3. Stara wanna jest usuwana i utylizowana przez specjalistyczną firmę. Stary mur, który nie jest już potrzebny, jest również odcinany i usuwany.
4. W razie potrzeby rury są ponownie układane. Na przykład odpływ często musi być obniżony, aby można było zainstalować brodzik bez barier.
5. Często nie trzeba wprowadzać żadnych zmian w płytkach na ścianie i podłodze. Powierzchnię zajmowaną przez wannę pokrywa nowa powierzchnia prysznicowa.

Przebudowa kuchni bez barier: ważne dla niezależnego życia w domu Życie Wyjaśnienie pojęć dla życia bez barier Toaleta bez barier dla zachowania godności i niezależności

6. Tam, gdzie stała stara wanna, łazienka wyłożona jest panelami akrylowymi aż po kafelki. Jeśli chcesz, możesz wybrać nową baterię - często można przejąć wannę.
7th. Zastosowano nowy brodzik lub powierzchnię prysznicową.
ósmy. Kabina prysznicowa na zamówienie jest ustawiana i wyposażona w uchwyty i / lub siedzisko prysznicowe zgodnie z wymaganiami.
9. Po ostatecznym oczyszczeniu połączenia są fugowane silikonem. Po stwardnieniu silikonu kąpiel można zwykle używać następnego dnia.
Wskazówka: O ile przebudowa wanny na prysznic nie wiąże się z pracami glazurniczymi, przebudowa może zostać przeprowadzona w ciągu jednego dnia przez specjalistyczną firmę. Jeśli płytki są zużyte lub już ci się nie podobają, nie wahaj się ich wymienić lub założyć kafelki. Szkoda by było, gdyby nowy, niskobarierowy lub bezbarierowy prysznic znalazł się w łazience, w której nie czujesz się komfortowo.

Wymiana starej wanny na nową, pozbawioną barier kabinę prysznicową zajmuje stosunkowo niewiele czasu i zachwyca nie tylko nowym blaskiem.

Zdjęcie: epr / HSK Duschkabinenbau KG epr / HSK Duschkabinenbau KG

Konwersja pod spadzistym dachem

Przy wystarczającej wysokości nad głową bez problemu można dopasować kabinę prysznicową do wymiarów spadzistego dachu. Jeśli nie ma miejsca nad głową, należy rozważyć, czy można to osiągnąć, instalując odpowiedni świetlik. Istnieją również systemy okien dachowych na klucz, które zapewniają jeszcze więcej miejsca niż tradycyjne okno dachowe.

Wyposażenie obejmuje prysznic bez barier

Oprócz dostępu bez barier lub z niskimi barierami istnieją inne ważne cechy prysznica dostosowanego do wieku. Nie tylko zapewniają bezpieczeństwo, ale także ułatwiają pracę personelu pielęgniarskiego czy opiekuńczych bliskich.
 

Chwyć za uchwyty

Zamocowanie odpowiednich poręczy jest ważne dla bezpiecznego wejścia i wyjścia z prysznica. Najlepiej też, aby osoby starsze trzymały się jednej ręki podczas brania prysznica, aby uniknąć upadku.
 

Siedzisko prysznicowe

Stała instalacja siedziska prysznicowego stwarza zwiększone bezpieczeństwo podczas mycia, niezależnie od tego, czy osoba jest w stanie zrobić to sama, czy osoba pomocnicza podejmie się tego zadania. Systemy składane sprawiają, że z prysznica mogą bez problemu korzystać również inne osoby.
 

Mata pod prysznic

Jeśli użytkownik prysznica bez barier może brać prysznic stojąc, mata antypoślizgowa może zapewnić dodatkowe wsparcie. Ważne jest, aby mata prysznicowa miała odpowiedni rozmiar do brodzika i była najlepiej wyposażona w przyssawki zapewniające bezpieczne trzymanie.
 

Dopasowywanie

Bateria termostatyczna posiada przycisk do ograniczania maksymalnej temperatury wody. Zapobiega to ryzyku oparzenia gorącą wodą.
 

Głowica prysznicowa

Uchwyt słuchawki prysznicowej powinien być tak zaprojektowany, aby słuchawkę prysznicową można było regulować we wszystkich kierunkach jedną ręką. Więc druga ręka jest zawsze wolna, by się trzymać.
Wskazówka: Przyciski połączeń alarmowych są wodoodporne. Więc nie zdejmuj guzika z ubraniami przed prysznicem. W razie wypadku w kabinie prysznicowej może nie być dostępny i nie można wykonać połączenia alarmowego.

Osoby, które podczas remontu łazienki z barierkami nie mogą wybrać między wanną a prysznicem, mogą wybrać wannę bezbarierową.

Zdjęcie: epr / SFA Sanibroy

Koszt remontu

Koszt przebudowy wanny na prysznic zależy od warunków konstrukcyjnych i wybranego przez Ciebie rozwiązania prysznicowego. Dodatkowe udogodnienia, takie jak siedzisko prysznicowe czy poręcze również podnoszą cenę. Od około 4.000 euro są oferty od wyspecjalizowanych firm na kompletny remont. Trudno jest ustalić górną granicę, ponieważ istnieją prawie nieskończone możliwości od sytuacji konstrukcyjnej po sprzęt.
Jeśli chcesz połączyć kompletną renowację łazienki z instalacją prysznica bez barier, rachunek obejmuje również nowe kafelki, nową podłogę, umywalki i inne udogodnienia są zaktualizowane. Średnio około 30.Ustalono 000 euro, ale i tutaj nie ma prawie żadnej górnej granicy do ustalenia. Najlepiej jest uzyskać wycenę od specjalistycznej firmy, która uwzględni Twoje życzenia i potrzeby.

Możliwości dofinansowania remontu łazienki bez barier

Każdy, kto potrzebuje opieki i jest również sklasyfikowany na poziomie opieki, może ubiegać się o dotację z funduszu opiekuńczego na przekształcenie obszaru mieszkalnego bez barier lub z niskimi barierami. Ta dotacja maksymalnie 4.Tysiące euro można również przeznaczyć na przekształcenie wanny w prysznic.
Dalsze możliwości finansowania zapewnia państwowy bank KFW (Kreditanstalt für Wiederaufbau). Tutaj też dotacja do 5.000 euro można zamówić bezpośrednio w banku. KFW udziela również pożyczki z dyskontem do 50.Dostępnych jest 000 euro, które są przetwarzane przez bank domowy.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here