Zasady rolnika: co aplikacja pogodowa mówi o przeszłości??

Stracone dni z zasadami pionka

Niektóre zasady dotyczące pionków opierają się na określonym dniu, tak zwanym dniu loterii. Innymi słowy, jeśli w tym dniu pogoda będzie taka, to będą deszczowe dni, tygodnie lub miesiące później. Albo słońce będzie świecić od tego dnia do kolejnego dnia losu. Te utracone dni to głównie święta kościelne lub dni pamięci dla świętych i dlatego i tak były mocno zakotwiczone w kalendarzu ludności. Dzięki temu wszyscy wiedzieli, jaki jest dzień i od razu zrozumieli rządy chłopskie. Dziś ta wiedza nie jest już dostępna w dużej części populacji, co sprawia, że ​​wiele chłopskich zasad jest niezrozumiałych dla współczesnych ludzi - bardzo niewielu będzie wiedziało na pamięć, kiedy lub kiedy obchodzona jest św. Eulalia? Znane stracone dni, takie jak walentynki, są nadal pamiętane przez ludzi z innych powodów historii kultury. Lub są zaangażowane do dziś z dużym entuzjazmem i świadomością tradycji, ale zawsze z ironicznym przymrużeniem oka. Jak Dzień Siedmiu Uśpionych.

Jak przydatne są zasady dotyczące pionków?

Wiele osób w dzisiejszych czasach nie może sobie wyobrazić, że ludzie przed erą technologii byli w stanie rejestrować zdarzenia naturalne, formułować dla nich reguły i obserwować rozwój. Tak więc zdarza się, że wielu rzekomo współczesnych ludzi, wiedza z minionych dni, fragmenty historii kultury, jest odrzucana jako bzdura. Obejmuje to również zasady dotyczące pionków. Trudno sobie wyobrazić, żeby rolnicy, ze wszystkich ludzi, którzy historycznie zawsze byli obwiniani o brak dobrych manier, pewną samotność, a przede wszystkim niepełne wykształcenie, ustanowili obowiązujące przepisy dotyczące pogody.
To, że tak jest w przypadku zdumiewająco wysokiego wskaźnika trafień, zostało już udowodnione przez kilka nowoczesnych badań i prac badawczych prowadzonych przez różnych meteorologów: Reguły Farmera są nadal dość wiarygodnymi prognozami pogody. Jeśli spojrzysz na każdą zasadę pionków w jej kontekście i zastosujesz ją poprawnie.

Wiele zasad dotyczących pionków wytrzymuje analizę.

Zdjęcie: iStock / Xurzon

Co należy wziąć pod uwagę przy stosowaniu zasad pionków?

Zasady rolnika zostały opracowane regionalnie. Rolnicy w dzisiejszym Szlezwiku-Holsztynie ustalają zasady oparte na pogodzie w swoim regionie, a rolnicy w dzisiejszej Badenii-Wirtembergii ustalają zasady oparte na pogodzie w swoim regionie. Jeśli więc chcesz zastosować regułę rolnika, musisz pamiętać, że być może w ogóle nie jest zrymowana dla twojego miejsca zamieszkania, a tym samym ma dla ciebie niewielką lub żadną ważność. Nawiasem mówiąc, tak powstały zasady rolników, które najwyraźniej są ze sobą sprzeczne i mówią coś przeciwnego. Bo pogoda była i nie zawsze jest taka sama w całym kraju, nawet wtedy i do tej pory, ale na co dzień może się różnić w zależności od miejsca. Pogoda jest bardzo lokalna. Ponieważ zasady uprawy są, jak już wspomniano, częścią historii kultury, nadal istnieją mali wydawcy lub lokalne stowarzyszenia historyczne, które publikują zasady uprawy dla swojego obszaru w broszurze lub jako część rocznego kalendarza z poradami i wskazówkami dotyczącymi ogrodnictwa. Dowiedz się w lokalnej księgarni, czy jest coś takiego dla Twojego miejsca zamieszkania. Wiek wciąż ma znaczenie.
Innym źródłem błędów przy stosowaniu chłopskich reguł jest nieprzestrzeganie zmiany kalendarza, która miała miejsce w 1582 roku: z kalendarza juliańskiego na nasz aktualny kalendarz gregoriański. Różnica to dobre dziesięć dni. Oznacza to, że jeśli dla pogody w Walentynki ustawiono regułę pionka, to obowiązuje ona w dniu 14. Luty kalendarza juliańskiego. Oznacza: na 24. luty kalendarza gregoriańskiego.
Postępująca zmiana klimatu, globalne ocieplenie i inne katastrofy środowiskowe, które nawiedziły planetę od wczesnego okresu nowożytnego, również w dużym stopniu wpłynęły i zmieniły pogodę w ciągu ostatnich 100 lat. Zasada niektórych rolników nie jest już słuszna po prostu dlatego, że zmieniła się wyjściowa sytuacja do oceny klimatu i prognozowania pogody. Kto mógł liczyć na budowę, uruchomienie i wybuch elektrowni jądrowych już w 1480 roku??

Rolnik obowiązuje przez cały rok

A więc jak dokładnie są przepisy rolników na poszczególne miesiące?? A jakie wnioski, jako hobbystyczny ogrodnik, możesz z tego wyciągnąć dla swojego ogrodu i rytmu pracy?? Tutaj znajdziesz wszystkie ważne informacje od stycznia do grudnia.

Rolnicy zasady na styczeń

Dla rolników pierwszy miesiąc nowego roku, nawet pierwsza noc nowego roku, jest ważnym wskaźnikiem na resztę roku i dla zbiorów od lipca do września. Dlatego w styczniowych przepisach rolników jest już wiele odniesień do jesieni i spodziewanych zbiorów. Ważne z punktu widzenia winiarzy i winiarzy: dzień św. Styczeń - czyli dziś 30. pod względem technologii kalendarza. Styczeń. Nawet jeśli 20. Styczeń to wciąż dzień św. Sebastiana.
*Sylwester spokojnie i wyraźnie wskazuje na dobry rok.
* Jeśli styczeń jest jasny i biały, lato na pewno będzie gorące.
* Styczeń musi pęknąć z zimna, jeśli zbiory mają dobrze opadać.
* Lód i śnieg w styczniu zwiastują błogosławiony rok.
* Mgła w styczniu przynosi mokrą wiosnę.
* Burza i mróz dla Sebastiana są dobre dla nasion.
* Jeśli styczeń jest wilgotny i ciepły, rolnik lubi być biedny.
* Jeśli rzeki są małe w styczniu, jesienią jest dobre wino.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: Jeśli więc styczeń jest dość mglisty, to patrzący w przyszłość ogrodnicy mogą zaryzykować zajrzenie do rynny i sprawdzenie, czy spodziewany na wiosnę deszcz też może dobrze spływać, czy też trzeba jeszcze wyczyścić rynnę. Zatrzymaj się również nad najbliższą rzeką, aby sprawdzić, czy musisz zwolnić trochę miejsca w swojej piwnicy na wino?. Ale nie czekaj zbyt długo, aby zrobić miejsce, w końcu w ogrodzie jest już dużo do zrobienia w styczniu.

Zgodnie z zasadą rolników, śnieg w styczniu jest powodem do obfitych zbiorów.

Zdjęcie: iStock / FamVeld

Rolnik zasady na luty

Drugi miesiąc roku przez długi czas nazywany był też hornung, ponieważ rogi zwierząt rosną intensywniej w lutym. W przepisach rolnika odgrywa rolę przede wszystkim w przewidywaniu częstotliwości opadów deszczu lub suszy. Udowodniono statystycznie, że po deszczowym lutym następuje więcej dni deszczowych w kolejnych tygodniach, a po raczej suchym lutym jest mniej dni deszczowych.
* Święta Eulalia w słońcu przynosi dużo owoców i dobrego wina.
* Jeśli Święta Gromniczne są jasne i czyste, to będzie długa zima. Ale kiedy burzy i śniegi, wiosna nie jest daleko.
* Jeśli zamarzło na czas na Świętego Walentego, pogoda już dawno przepadła.
* Jeśli w Hornung często wieje zachód, rok nie będzie najlepszy.
* Jeśli luty jest chłodny, to będzie dobry rok dla żyta.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: Jeśli na 12. luty, dzień św. Eulalii (tj. 22. luty w kalendarzu gregoriańskim), jest dużo słońca, być może powinieneś wziąć swoje coroczne wakacje jesienią, aby dać czas na zbiory, puszkowanie, pieczenie i zamrażanie. Bo wtedy możesz spodziewać się dużego plonu w swoim ogrodzie owocowo-warzywnym. Gdy w lutym robi się dość sucho, warto co jakiś czas sprawdzać, czy rośliny w ogrodzie potrzebują trochę wody. Jeśli jest odwrotnie, luty przynosi dużo deszczu, dlatego należy regularnie opróżniać doniczki i doniczki. Zbyt dużo wody wokół korzeni nie jest dobre dla większości roślin. Ale jest też kilka innych rzeczy do zrobienia w ogrodzie w lutym.

Zasady rolnika na marzec

Jako trzeci miesiąc w roku rolnicy wykorzystali marzec do przewidywania reszty roku – jego ostatnie trzy dni, czyli 29., 30. i 31. marzec, wskaż pogodę na wiosnę, lato i jesień.
* Ponieważ pada w marcu, będzie padać w czerwcu.
* Żadne błogosławieństwo słońca nie następuje po marcowym deszczu.
* Jeśli to Kunigunde (3. marzec) zamarza, czuć to przez 40 dni.
* Józef czysty (19. marzec), jest dobry rok miodowy.
* Gdy w marcu zagrzmi, żyto sobie poradzi.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: W marcu tradycyjnie rozpoczyna się siew roślin, które wolisz na parapecie, aby pod koniec maja można je było wystawić na zewnątrz. Jeśli trzeci miesiąc roku obfituje w burze, wiesz już, że zgodnie z zasadami rolnictwa twoje zbiory będą dość obfite. Więc może zasiej jedno lub drugie ziarno mniej. Przeczytaj tutaj, co jeszcze można robić w ogrodzie w marcu.

Rolnicze zasady obiecują: deszcz w marcu oznacza jeszcze więcej deszczu później.

Zdjęcie: iStock/Willowpix

Zasady rolnika na kwiecień

Wszystko, co przyniesie Klee, jest mile widziane. Koniczyna to pasza, z którą rolnicy przywożą swoje zwierzęta na zimę. A propos zwierząt: zachowanie ptaków również odgrywa rolę w zasadach hodowli – w końcu dzikie zwierzęta intuicyjnie wiedzą, co jest dla nich dobre.
* Kwietniowa pogoda i szczęście na mapie zmieniają się co chwilę.
* Kwietniowy śnieg przynosi stopnie i koniczynę.
* Kiedy jaskółki budują w kwietniu, jest dużo jedzenia, zboża i wycieleń.
* Jeśli kwiecień jest piękny i czysty, maj będzie jeszcze bardziej dziki.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: Miejmy nadzieję, że Twój parapet będzie rósł i rozkwitał, miej oko na pogodę na zewnątrz. Kiedy jest ponuro i zimno, a kwiecień pokazuje swoją brzydką stronę, pamiętaj, aby użyć maty rozgrzewającej i światła UV, aby pomóc Twoim sadzonkom rosnąć. Ale także na zewnątrz w ogrodzie, pielęgnacja roślin rozpoczyna się w kwietniu.

Chłopskie zasady na maj

Maj to miesiąc z własną magią. Po częściowo szarych dniach kwietnia pełne życie kiełkuje w maju. Ale w pewnych okolicznościach jest to zwodnicze zachowanie wiosenne: w maju święci z lodu naprawdę mogą ponownie przysporzyć kłopotów.
* Niech deszcz przynosi dobrobyt i siano.
* Na pewno nie pojawisz się przed nocnymi mrozami, dopóki Sophie się nie skończy.
* Północny wiatr w maju przynosi suszę.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: Najważniejsze dni maja to święci z lodu. Maja, a więc według kalendarza gregoriańskiego 21. Początek maja i na południu Niemiec z Saint Sophie na 15. Maj, ergo 25. Maj, przestań. Pankratius, Servatius i Bonifatius huśtawka między 12 grudnia. i 14. Maj kalendarza juliańskiego w całych Niemczech zimny klub. Oznacza to, że w nocy temperatury mogą spadać poniżej 0 stopni, a przymrozki mogą uszkodzić rośliny. Wrażliwe rośliny, takie jak cytrusy, cukinia, ogórek, seler, fasola, bazylia czy pomidory należy w związku z tym wprowadzić do mieszkania do końca maja lub umieścić z powrotem w cieplej szklarni. Lub przynajmniej przykryj je na zewnątrz ocieplającym polarem. Rośliny wrażliwe na mróz należy wyhodować do 26. Nie można wysiewać bezpośrednio w ziemi. Generalnie nie zapomnij podlewać roślin pomimo zimna! Szczególnie rośliny doniczkowe szybko wysychają przy silnym wietrze. A więc w maju jest dużo pracy w ogrodzie.

Chłopskie zasady na czerwiec

Dla zasad rolnika ważne są dwa dni czerwca: dzień popielicy 27. Czerwiec i Piotr i Paweł dwa dni później. Rolnicy liczą na dobrą mieszankę deszczu i słońca w czerwcu, ponieważ rosnące owoce potrzebują dużo wody w tym momencie, ale wciąż ciepłe. Dlatego ogrodnicy i rolnicy tak obawiają się owczego przeziębienia.
* Jeśli zboże i wino mają kwitnąć, czerwiec musi być ciepły.
* Pogoda w popielicę może trwać siedem tygodni.
* Piotr i Paweł jasno i wyraźnie, to będzie dobry rok.
* Jeśli w czerwcu będzie chłodno, rolnik poczuje się duszno.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: Niestety nie możemy już powiedzieć z całą pewnością, czy przejście od kalendarza juliańskiego do kalendarza gregoriańskiego, dziesięciodniowa różnica przy przepisaniu tych ustalonych straconych dni, zostało wzięte pod uwagę, czy nie. Czy dzień popielicy jest faktycznie siódmym dniem w naszym obecnym kalendarzu. Lipiec i Piotr i Paweł w dniu 9. Lipiec powinien być, czy dni są naprawdę właściwe. Jeśli chcesz się na to zorientować, sugerujemy, abyś zapisał pogodę między odpowiednim dniem partii a odpowiednim dniem w lipcu i sprawdził, w którym dniu pogoda bardziej odpowiada pogodzie w kolejnych tygodniach.
Chłód owiec, że twoje rośliny z drugiej strony między 5th. i 20. Czerwiec może nadejść, kiedy chłodne i wilgotne powietrze wieje do kraju z północnego zachodu, zwykle uderza najmocniej między 10. i 12. Czerwiec również kalendarza gregoriańskiego. Dlatego miej oko na pogodę i, jeśli to konieczne, przykryj rośliny wrażliwe na zimno na noc lub dwie. Ponieważ niższe temperatury z pewnością mogą spowodować drobne uszkodzenia. Zebraliśmy dla Ciebie najważniejsze zadania do wykonania w czerwcu zarówno w ogrodzie ozdobnym, jak i przydomowym.

Jak będą zbiory winogron w tym roku? Zgodnie z zasadą rolnika zdradza pogodę w czerwcu.

Zdjęcie: iStock / diephosi

Chłopskie zasady na lipiec

Ważnym dniem loterii, czyli ważnym, stałym wskaźnikiem dalszej pogody w roku, są dni psie. lipiec do 23. Ostatni sierpień. Wiele zależy od nich, jeśli chodzi o prognozę pogody według chłopskich przepisów.
*W lipcu musi smażyć się z upału, co należy doradzić w sierpniu.
* Jeśli lipiec jest gorący, wrzesień będzie dobry.
* Tak złota jak słońce w lipcu, pszenica jest zmielona na złoto.
* Niepewne perspektywy na dni psów, niepewne perspektywy na resztę roku.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: Nalej, nalej i nalej jeszcze raz. Gdy lipiec przyniesie pożądany przez rolnika blask, najlepiej codziennie podlewać ogród, a ładunek lub dwa nawozu nie zaszkodzą. Dla roślin dobrze jest podlewać rano, zanim słońce zaświeci na rośliny. Bo wtedy ciepło nie pozwala na natychmiastowe odparowanie wody i płyn nie zaczyna wrzeć w doniczce - co może uszkodzić korzenie. Jeden lub drugi owoc jest już do zebrania. Cóż więc może być przyjemniejszego niż po skończonej pracy poczęstować się kolorowym kubkiem owoców pełnym świeżo zebranych witamin z własnej uprawy - a w lipcu w ogrodzie jest wiele do zrobienia?

Rolnik zasady na sierpień

Zbiory rozpoczynają się w sierpniu, w miesiącu ucha. Ale kiedy dokładnie?? To, co teraz jest niedojrzałe, trzeba szybko dokończyć. Oraz: pogoda musi grać dalej. Nie tylko dlatego, że w przeciwnym razie istnieje ryzyko pleśni i nieurodzaju. Również dlatego, że siano i słoma są sprowadzane do hodowli, a jeśli jest ich za mało, rolnik nie może przetrzymać wszystkich swoich zwierząt przez zimę. Więc powinno padać jak najmniej, a jeśli tak, to tylko rano. Sierpień to intensywny miesiąc dla rolników i hobbystów.
* Jeśli sierpień przyniesie dużo burz, zima będzie mroźna i gorzka.
* Czego sierpień nie mógł zrobić, wrzesień już nie wrze.
* W sierpniu poranny deszcz zwykle mija przed południem.
* Jeśli w sierpniu wieje z północy, przed Tobą stabilna pogoda.
* Jak pogoda w Święto Wniebowzięcia, tak może być cała jesień.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: Jeśli w sierpniu pada rano, jest bardzo prawdopodobne, że po południu można jeszcze wyjść do ogrodu i zebrać to, co wtedy będzie dojrzałe. Jeśli jest dużo burz, możesz przygotować się na mroźną zimę i zwolnić więcej miejsca do przechowywania jednej lub drugiej rośliny w piwnicy lub szklarni. W zależności od pogody w Dzień Wniebowzięcia, czyli 15. sierpnia (lub 25. sierpnia), możesz zaplanować resztę klasycznych prac ogrodniczych, które musisz wykonać w sierpniu dla swojej zielonej oazy.

Sierpniowe burze już mówią rolnikom, że ich rośliny będą potrzebować odpowiedniej ochrony na zimę.

Zdjęcie: iStock / Say-Ser

Zasady rolnika na wrzesień

Większość zbiorów nadeszła – ale nie wszystkie. Poza tym liczymy na mały deszcz, a także na pierwsze przymrozki. Ponieważ niektóre owoce i warzywa, a zwłaszcza winogrona, czekają na rafinację przez zimne noce. Również we wrześniu rozpoczyna się pozyskiwanie drewna, czyli przygotowania do zimy. Ale indyjskie lato może również przynieść bardzo ładne dni, które sprawiają, że jesteś naprawdę wdzięczny tuż przed Świętem Dziękczynienia.
* Ładna pogoda obiecała słońce przez tygodnie Aegidius.
* Wrzesień ciepły i jasny zapowiada dobry przyszły rok.
* Jeśli we wrześniu nadal będzie grzmiać, w okolicach Bożego Narodzenia śnieg będzie wysoki.
* Kiedy Michael przechodzi przez kałuże, czeka nas łagodna zima.
* Jeśli Michał będzie słonecznie, to za dwa tygodnie będzie zima.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: Pierwszy dzień miesiąca, Aegidius, powinien być jak najbardziej wolny od deszczu, aby można było wykonać wszystkie prace w ogrodzie. Przedostatni dzień św. Michała, zgodnie z regułą gospodarza, daje widok na zimę. Kiedy więc pod koniec września świeci słońce, zima nie jest daleko i warto pomyśleć o tym, jak uchronić zimujące na zewnątrz rośliny przed mrozem i mrozem. Sprawdź, jakie prace należy wykonać we wrześniowym ogrodzie i czy masz wszystko na stanie, aby zimować swój ogród. Zanim jednak zapadnie w Ciebie szara zima, warto zachować jasne jesienne kolory i zabrać ze sobą jeden lub dwa piękne kawałki na jesienną dekorację okna z ogrodu.

Zasady rolnika na październik

Wszystko jeszcze nie zostało zebrane. Niektóre warzywa potrzebują zimnej nocy lub dwóch, aby były naprawdę smaczne. Czy nadejdzie mróz?? Zasady rolników są generalnie skierowane na nadchodzący rok. Krótka przerwa w Święto Dziękczynienia, aby spojrzeć wstecz na miniony sezon żniwny, aby rozpoznać ewentualne błędy, a potem idzie pełną parą, ponieważ nadejście zimy jest nieuchronne w każdej chwili. A do tego czasu jest jeszcze wiele do zrobienia.
* W październiku burza i wiatr zwiastują początek zimy.
* Kiedy w październiku zamarza i pada śnieg, styczeń przynosi łagodny czas.
* Gdy Szymon i Juda przejdą, droga na zimę będzie wolna”.
* Nalewa St. Gallus (16. Październik) jak beczka, przyszłe lato też będzie mokre.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: Jeśli w juliańskim październiku, czyli w kalendarzu gregoriańskim między 10. Październik i 10. Listopad, silne wiatry, dobrze spakuj rośliny. Wtedy nie brakuje dni, aż nadejdzie zima. Ale nie zapomnij go podlać. Dużo wiatru silnie wysusza glebę. W szczególności rośliny doniczkowe cierpią z powodu zbyt suchej gleby. Od 28. Październik, dzień Szymona i Judy, gdyby twój ogród był zimowany zgodnie z zasadami rolnika. I możesz pomóc rodzimym gatunkom ptaków zimować domowym pokarmem dla ptaków, zapewnić miejsca do spania jeżom i innym zwierzętom w ogrodzie, wykorzystać jesienne liście i wykonać wszystkie inne ważne prace w ogrodzie w październiku.

Zasady rolnika na listopad

Ważnymi pytaniami dla rolników w listopadzie są: Jak długo będzie trwać zima? Oraz: co przyniesie nadchodzący rok?? Zasady rolnika pomogły rolnikom zaplanować zimę po żniwach i zastanowić się, co robić w tygodniach, w których nie można uprawiać pól. W przeszłości ten czas służył do konserwacji sprzętu, naprawy wózków i kół, czy ostrzenia kos.
 

* Jeśli liście zawisną do listopada, zima będzie długa.
* Listopad jasny i jasny, jest zły na przyszły rok.
* Ma św. Marcina (11. listopad) biała broda, zima staje się surowa i surowa.
* W listopadzie świt grozi długim deszczem.
* Listopadowy grzmot tworzy dobre lato.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: W listopadzie ogród trzeba posprzątać. A jeśli nie masz dużo liści do wyczyszczenia, bo drzewa są jeszcze pełne, to zgodnie z zasadami rolnika, zima zostanie gościem na dłuższą chwilę. Oznacza to: Sprawdź ochronę przed zimnem na swoich roślinach, spójrz na rośliny doniczkowe w piwnicy i podlej je, jeśli to konieczne. Jeśli spadnie pierwszy śnieg, wiesz, że nowy sezon ogrodniczy nie rozpocznie się tak szybko i że masz mnóstwo czasu na zaplanowanie swojego ogródka warzywnego na przyszły rok.

Tyle liści w listopadzie? Wtedy zima będzie tak długa jak jesień, mówi zasada rolnika.

Zdjęcie: iStock / benedek

Rolnik zasady na grudzień

* W grudniu jest bardzo zimno, utrzymuje się przez pełne 18 tygodni.
* Kiedy na Św. Mikołaju pada deszcz, zima staje się surowa i makabryczna.
* Grudniowa burza i śnieg, krzyczy rolnik juchhee.
* Im grubszy lód w okolicach Świąt Bożego Narodzenia, tym wcześniej rolnik nabiera wiosny.
* Jeśli na imprezę wigilijną jest zielono, śnieg pada na pisanki.
* Posępny lub jasny wieczór sylwestrowy oznacza szczęśliwego nowego roku.
Wniosek dla ogrodników hobbystów: Tutaj dowiesz się, jak najlepiej zadbać o ogród w grudniu i jakie prace należy wykonać przed rozpoczęciem nowego roku. Warto też uważać na śnieg w ogrodzie, który zgodnie z zasadami rolnika zwiastuje dobry rok zbiorów. Wybiegający w przyszłość ogrodnicy-hobbyści sporządzili listę rzeczy, które pojawią się w ogrodzie na początku sezonu.

Współczesny chłop rządzi od ministra Hendricksa - przekleństwo lub błogosławieństwo?

W formie rymów ludzki mózg może lepiej zapamiętywać różne rzeczy. W lutym 2017 roku urzędująca minister środowiska Niemiec Barbara Hendricks chciała wykorzystać ten fakt. W trakcie kampanii „Dobre dla środowiska”. Zdrowe dla wszystkich „sformułowane nowe zasady hodowli. Chciała zwrócić uwagę na żale w rolnictwie i na to, jak społeczeństwo radzi sobie dzisiaj z rolnikami. Minister zależało mu na dialogu między środowiskiem a rolnictwem, aby „pozwól, aby przyszłość rosła razem”, jak głosi hasło resortu środowiska. Rezultatem były powiedzenia takie jak:
* Za dużo nawozu na polu najpierw trafia do wody, potem do pieniędzy.
* Jeśli świnia stoi na jednej nodze, chlew jest za mały.
* Jeśli wszystko pozostanie tak, jak jest, wkrótce nie będzie już piać kogutów na łajnie.
* Jeśli na ziemi jest tylko kukurydza, nie ma śladu chomika.
Niestety, ten strzał okazał się odwrotny, jeśli chodzi o technologię obrazu, a rolnicy poczuli się bardziej zniesławieni niż wspierani przez kampanię Federalnego Ministerstwa Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego. Hendricks przeprosił ich za współczesne zasady rolnictwa. Jednak jeden cel kampanii został osiągnięty: znaczna większość ludzi nagle pomyślała o niewygodnych tematach, takich jak hodowla przemysłowa, uczciwe wynagrodzenie dla rolników, ceny mleka, związek między nadmiernie nawożonymi polami a zanieczyszczoną wodą gruntową, marnowanie żywności lub ile miejsca powinna mieć świnia w oborze. Dyskusja, która od tamtego czasu stawała się coraz większa i trwa do dziś.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here