Finansowanie domu: lepiej nie popełniać tych 5 błędów ”,

Solidny kredyt mieszkaniowy składa się z kapitału własnego, pożyczek i finansowania uzupełniającego. Jeśli sam nie jesteś dobrze zorientowany w sprawach finansowych, warto poszukać profesjonalnej pomocy. Doradca finansowy dobierze kredyt mieszkaniowy dokładnie dopasowany do Twojej sytuacji. Pomaga określić kapitał własny i wyjaśnia różne opcje finansowania, w tym związane z nimi terminy techniczne, takie jak „Roczna stopa procentowa”, „Stała stopa procentowa”, „Oprocentowanie debetu” i „Stawka amortyzacji”. ", co powinieneś zrozumieć. Nie są mu też obce potencjalne dotacje, które w pewnych okolicznościach mogą przynieść ulgę w wysokości kilkudziesięciu tysięcy euro. I wie, jakich dokumentów potrzebujesz na rozmowę z bankiem.

Doradca finansowy pomoże Ci znaleźć odpowiedni kredyt mieszkaniowy dla Twoich potrzeb.

Zdjęcie: iStock / skynesher

3. Błędy w udzielaniu kredytów hipotecznych: niedoszacowanie stóp procentowych

W czasach niskich stóp procentowych wielu potencjalnych właścicieli nieruchomości uważa, że ​​niewielkie różnice w stopach procentowych od 0,1 do 0,2 procent są raczej nieistotne. W razie wątpliwości ufasz swojemu bankowi domowemu, nawet jeśli nie jest to najtańszy dostawca. Uwaga: Wszystkie pieniądze, które trafiają na odsetki ze zwykłą pożyczką dożywotnią, brakuje do spłaty. Oznacza to, że nie tylko płacisz wyższe odsetki, ale także wolniej spłacasz kwotę kredytu – co również zwiększa komponent odsetkowy. W okresie kredytowania od 15 do 25 lat niewielkie różnice w efektywnej rocznej stopie procentowej mogą zatem wzrosnąć do znacznych sum. W każdym razie porównaj ze wszystkimi ofertami pożyczek, jak wysokie są kwoty odsetek i, w stosownych przypadkach,. pozostały dług jest w rzeczywistości na identycznych warunkach. Ważne jest również uzgodnienie specjalnych spłat! Błogosławieństwo finansowe czasami przychodzi niespodziewanie, a nieruchomość bez długów ogromnie poprawia samopoczucie wielu osób!

Przeczytaj więcej ciekawych artykułów tutaj Oszczędności i finanse Na ile domu mogę sobie pozwolić? Oszczędności i finanse w postaci kredytów mieszkaniowych Mocna hipoteka: wkład osobisty staje się kapitałem Finanse mieszkaniowe Kredyty mieszkaniowe i finanse Kupno domu bez kapitału własnego: szanse i ryzyko pełnego finansowania

4. Błąd przy udzielaniu kredytów hipotecznych: zapomnij o dodatkowych kosztach

Każdy właściciel budynku planuje w swoim finansowaniu, że koszt budowy domu prawdopodobnie ponownie wzrośnie. Jednak wielu nie docenia dodatkowych kosztów budowy: notariusz, wpis do księgi wieczystej, podatek od przeniesienia własności nieruchomości, pozwolenie na budowę, geodezja, podłączenie do sieci komunalnej, ubezpieczenie, roboty brukarskie, ogrody i późniejsze specjalne wymagania konstrukcyjne mają znaczący wpływ. Ponieważ dodatkowe koszty budowy nie są takie same w całych Niemczech, tutaj również warto skonsultować się z ekspertem - albo z doradcą finansowym, albo z rzeczoznawcą budowlanym, z którym i tak powinieneś skonsultować się później w celu kontroli budowlanej.

5. No-go w kredytach hipotecznych: Ustaw zbyt wysokie miesięczne raty

Ostatecznie na finansowanie budowy wychodzi zawrotna suma, co powoduje, że wielu budowniczych akceptuje wyższą miesięczną stopę kredytu niż pierwotnie planowano. Błąd! Ponieważ Twoje dochody i miesięczne wydatki nie poprawiły się z dnia na dzień. Oraz: Oszczędzasz czynsz, ale koszty dodatkowe pozostają - i zazwyczaj są one wyższe dla własnego domu niż dla wynajmowanego mieszkania. Właściciele nieruchomości powinni od początku odkładać około jednego procenta wartości nieruchomości rocznie na utrzymanie. Nawet jeśli dom jest nowy - najpóźniej po 20 latach ogrzewanie często staje się konieczne i co jakiś czas coś się psuje. Należy również właściwie ocenić specjalne spłaty – choć obniżają one pozostałe zadłużenie lub nawet termin, to nie prowadzą od razu do niższych miesięcznych rat kredytu w przypadku kredytów dożywotnich.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here