Sprytne połączenie Baukindergeld i Wohn-Riester ”,

Pomoc finansowa jest imponująca: państwo ma prawie dziesięć miliardów euro zasiłku rodzinnego na dzieci. Uprawnieni beneficjenci otrzymują łącznie 12 na dziecko.000 euro. Jeśli masz troje dzieci, łącznie dostajesz 36.000 euro, przy czwórce dzieci to nawet 48.000 euro. Baukindergeld można również łączyć z innymi dotacjami państwowymi. Obejmuje to Wohn-Riester, premie na budowę mieszkań i wszystkie dotacje publiczne od rządów federalnych i stanowych. Przede wszystkim każdy, kto chce stworzyć gniazdo dla swojej rodziny, nie może przegapić dotacji Wohn-Riester. Rodzice z dwójką małych dzieci otrzymują zasiłek w wysokości 950 EUR rocznie, jeśli wpłacają minimalną kwotę własną do swoich umów oszczędnościowych w kredytach mieszkaniowych Riester.

Rodziny nie tylko korzystają z Baukindergeld - jeśli połączysz go z dodatkami Wohn-Riester, sfinansowanie własnego domu stanie się możliwe.

Zdjęcie: iStock / Lacheev

Kto dostaje Baukindergeld?

Państwo wspiera rodziny, które kupują nieruchomość zajmowaną przez właściciela na dziesięć lat z zasiłkiem na dzieci. Zastrzyki finansowe są jednak powiązane z następującymi warunkami:.

  • Zakup lub budowa nowej nieruchomości mieszkalnej zajmowanej przez właściciela jest finansowany i tylko wtedy, gdy jest to jedyna nieruchomość mieszkalna wnioskodawcy. Każdy, kto się wyprowadzi i wynajmie dom, nie otrzyma dalszych opłat.
  • Uwzględniane są tylko te dzieci, które urodziły się w momencie składania wniosku i które w tym czasie nie miały ukończonych 18 lat. Wsparcie jest jednak kontynuowane, jeśli dzieci osiągną pełnoletność lub wyprowadzą się w ciągu dziesięciu lat.
  • Istnieją limity dochodów zależne od liczby dzieci. Jest to oparte na średnim dochodzie gospodarstwa domowego podlegającym opodatkowaniu w drugim i trzecim roku kalendarzowym przed rokiem złożenia wniosku.
  • Rodziny mają sześć miesięcy na złożenie wniosku po przeprowadzce do nowego domu.
Bausparen i Finansowanie Baukindergeld: Przedłużono termin składania wniosków Przedłużono termin: Nowe zasady Baukindergeld. Powinieneś już to wiedzieć!

Zasiłek na dzieci tylko dla właścicieli po raz pierwszy?

"Rodziny otrzymują zasiłek rodzinny na pierwszą nieruchomość zajmowaną przez właściciela" - tak można przeczytać w prasie i broszurach informacyjnych o nowej dotacji mieszkaniowej. Czy to oznacza, że ​​rodzinom, które kupiły własne domy lata temu, na pewno nic nie ujdzie na sucho?? Nawet jeśli spełniają limit dochodu i wszystkie inne wymagania kwalifikacyjne? Nie, stwierdzenie jest niejednoznaczne. Ponieważ Baukindergeld jest dostępny nie tylko dla początkujących właścicieli. Rodziny, które posiadały w przeszłości inny dom, ale sprzedały go przed podpisaniem umowy kupna nowego lub uzyskaniem pozwolenia na budowę innej nieruchomości również kwalifikują się. Nowy dom nie musi być pierwszym - ale jedynym, jaki posiadali we wspomnianym czasie domownicy.

Bezpieczne zasiłki mieszkaniowe Riester

Jeszcze przed zakupem domu wsparcie Wohn-Riester pomaga rodzinom szybciej zgromadzić niezbędny kapitał. W fazie pożyczki uprawnienia ułatwiają spłatę zadłużenia. „Przy dwójce małych dzieci zasiłek Riester i zasiłek na opiekę nad dzieckiem sumują się do 3 rocznie.350 euro ”, oblicza Schmitt. W sumie daje to imponujące 33 po dziesięciu latach.500 euro. W przeciwieństwie do Baukindergeld, który jest ograniczony do dziesięciu lat, istnieją zasiłki Riester na dzieci, o ile mają prawo do zasiłku rodzinnego. Oznacza to, że dotacja mieszkaniowa Riester dla rodzin może być wykorzystywana do czasu spłaty nieruchomości i prawa do zasiłków dla rodziny. W zależności od sytuacji dochodowej możliwe są dodatkowe ulgi podatkowe.

Dobrze wiedzieć: Pełne zasiłki są wypłacane, gdy 4% dochodu brutto z poprzedniego roku podlegającego ubezpieczeniu emerytalnemu jest wpłacane na umowę mieszkaniową Riester. Środkowy partner musi wnieść tylko 60 euro.

Łączne kwoty finansowania w skrócie

Liczba dzieci

1

2

3

4

Limit dochodów
w euro

90.000

105.000

120.000

135.000

Baukindergeld
rocznie w euro

1.200

2.400

3.600

4.800

Baukindergeld
za 10 lat w euro

12.000

24.000

36.000

48.000

Residential Riester plus zasiłek na dziecko
rocznie w euro

1.850

3.350

4.850

6.350

Residential Riester plus zasiłek na dziecko
za 10 lat w euro

18.500

33.500

48.500

63.500

Rozsądnie planuj dotacje

Baukindergeld nie jest opłacany co miesiąc, ale raz w roku, czyli 1.200 euro za dziecko. Ale jaki jest najlepszy sposób na włączenie tych środków do finansowania?? Po prostu: Baukindergeld można wykorzystać jako dodatkową roczną stopę oszczędności lub jako specjalną spłatę kredytu mieszkaniowego i umowy oszczędnościowej. Szybciej zmniejsza to długi, skraca okres finansowania i oszczędza interes rodziny. Z reguły doradca LBS przygotuje indywidualne oferty finansowania, precyzyjnie dopasowane do potrzeb rodziny. „W każdym razie zasiłek na dziecko zwiększa swobodę finansową lub może znacznie obniżyć koszty finansowania, a tym samym przyczynić się do solidnego finansowania”, wyjaśnia ekspert finansowy Schmitt.
Na przykład: każdy, kto otrzymuje dofinansowanie na dwoje dzieci, zawiera umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego w wieku powyżej 60 lat.000 euro i spłaca dochód rządu w jednej racie rocznie. Dzięki stypendiom dla dwojga dzieci zaoszczędziłeś dobre 40 procent sumy oszczędności na budynku w ciągu dziesięciu lat. Niezbędny kredyt na niskooprocentowaną pożyczkę jest łatwo dostępny. To, do czego właściciele wykorzystają tę umowę towarzystwa budowlanego – czy to na nowy budynek, modernizację czy remont – zależy od nich.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here