Działka budowlana droższa niż kiedykolwiek!

Ale: ceny nie wszędzie rosły tak samo w 2020 r.: „W zależności od kraju związkowego i wielkości gminy istnieje znaczna różnica cen”, zauważa Urząd Federalny. Szczególnie na południu Niemiec niektórzy nie mogli uwierzyć własnym oczom: w Badenii-Wirtembergii metr kwadratowy kosztował średnio 245 euro, w Bawarii nawet 349 euro. Tylko w miastach-państwie Hamburga i Berlina zapłaciłeś 1.128 euro lub 931 euro za metr kwadratowy jeszcze więcej.
Z drugiej strony, jeśli chciałeś kupić działkę w Saksonii-Anhalt, Turyngii lub Meklemburgii-Pomorzu Przednim, mogłeś kupić działkę budowlaną w okazyjnej cenie: ostatnio zapłaciłeś tu od 46 do 63 euro za metr kwadratowy rok.
 

Ta nierówność była również widoczna w porównaniu miasto-wieś: im większe miasto, tym wyższa cena. Za działkę budowlaną w dużym mieście o powierzchni co najmniej 500.000 mieszkańców, budowniczowie musieli sięgnąć głęboko do kieszeni. Ci, których było na to stać, płacili średnio 1.213 euro za metr kwadratowy. W gminach poniżej 2.000 mieszkańców, nabywcy nieruchomości kupili działkę budowlaną wielokrotnie taniej – średnio za 71 euro za metr kwadratowy. W najmniejszych gminach sprzedawcy osiągnęli średnią cenę za metr kwadratowy 62 euro.

Możesz być także zainteresowany Know-how w zakresie nieruchomości Ceny nieruchomości w Niemczech Know-how w zakresie nieruchomości 10 najdroższych miast w Niemczech w 2020 roku Know-how w zakresie nieruchomości Reklama Koszty budowy na metr kwadratowy: Musisz to obliczyć we współpracy z

Obszary biznesowe jeszcze droższe niż obszary mieszkalne

Federalny Urząd Statystyczny porównał również powierzchnie sprzedawane w dzielnicach biznesowych i mieszkaniowych. Okazało się, że 76 procent całej sprzedaży dotyczyło działki budowlanej w dzielnicy mieszkalnej. Tutaj kupujący płacili średnio 234 euro za metr kwadratowy. Dla porównania, powierzchnie gotowe do budowy w obszarach biznesowych były nieco droższe, średnio 242 euro za metr kwadratowy.

Działka budowlana: co to właściwie jest?

Grunty budowlane to termin określający tereny, na których można zabudować zgodnie z przepisami prawa publicznego. W tym kontekście mówi się również o "gruntach gotowych pod budowę" lub "gruntach przewidzianych do budowy". W zasadzie dotyczy to gruntów lub części gruntów. Ich rozwój wymaga spełnienia pewnych wymogów prawa budowlanego. Decydującym czynnikiem jest na przykład stopień, w jakim stopień rozwoju pozwala na rozwój. Grunty przemysłowe, tereny przeznaczone do celów komunikacyjnych i otwarte przestrzenie, na których nie wolno zabudować, nie liczą się jako grunty budowlane.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here