Oszczędności na kredytach mieszkaniowych dla młodych profesjonalistów: Opłaca się zacząć wcześnie ”,

Oszczędzaj regularnie

Kiedyś oszczędzanie części dodatku szkoleniowego było rzeczą oczywistą. Dzisiaj młodym ludziom często trudno jest powstrzymać się od konsumpcji. Czy to nowy smartfon, wakacyjny wyjazd czy własny samochód – lista pragnień jest długa. Niemniej jednak ważne jest, aby młodzi profesjonaliści od samego początku postawili na coś na wysokim poziomie. „Badania pokazują, że kiedy zakładasz rodzinę, pragnienie posiadania domu staje się wielkie” – mówi Christian Hönicke, ekspert finansowy LBS. Nieruchomość jest również doskonałym planem emerytalnym - ale do jej nabycia wymagany jest kapitał własny. Osoby starsze wiedzą z doświadczenia: im wcześniej zaczniesz oszczędzać, tym łatwiej zbudować poduszkę finansową. Zapisywanie czegoś na boku, co rzadko działa młodym ludziom. Eksperci zalecają odłożenie stałej kwoty z pierwszego przelewu wynagrodzenia. „To, co nie jest dostępne od samego początku, nie zostanie pominięte”, mówi Hönicke.
 

Praktykanci szczególnie czerpią korzyści z oszczędności w domu. Bo państwo w szczególny sposób wspiera osoby o niskich zarobkach.

Zdjęcie: Shutterstock

Zabierz ze sobą fundusze

Umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego to idealna forma inwestycji dla młodych profesjonalistów. Wcześniejsze pokolenia wiedziały, że. Oszczędzanie dzieje się automatycznie - dzięki miesięcznym ratom. Ponadto ustawodawca wspiera osoby o niskich zarobkach w budowaniu majątku, gdy inwestują one pieniądze w umowę pożyczki z towarzystwa budowlanego. Osoby pragnące oszczędzać są nagradzane corocznie 9-procentowym odpisem oszczędnościowym dla pracowników z tytułu świadczeń budujących kapitał oraz 8,8-procentową premią za budowę domu. Pełne finansowanie (tj. 43 EUR zasiłku oszczędnościowego dla pracowników i 45 EUR premii na budowę domu) jest wypłacane, jeśli maksymalna kwota kwalifikująca się do finansowania jest wpłacona w ramach umowy pożyczki z towarzystwa budowlanego (patrz powyżej). Umowa Wohn-Riester-Bauspar oferuje największe możliwości finansowania: ci, którzy niewiele zarabiają, jak praktykanci, korzystają z podstawowego zasiłku w wysokości 175 euro rocznie przy niewielkiej inwestycji. Ponadto oszczędzający w wieku poniżej 25 lat otrzymują jednorazową premię wstępu w wysokości 200 €. Uczniowie mogą mieć teraz inne sprawy na głowie. Jednak Twoi rodzice mogą zapewnić, że nie przegapią atrakcyjnego finansowania. „Aby wesprzeć młodych ludzi w ich wysiłkach na rzecz oszczędzania, krewni często dokładają się do comiesięcznych opłat”, informuje kierownik regionalny LBS, Hönicke. Jest to przydatne na przykład w przypadku korzyści oszczędnościowych w przypadku premii za budowę domu. Niektórzy rodzice przekazują również niewielką kwotę kapitału na rozpoczęcie działalności na umowę z towarzystwem budowlanym, gdy rozpoczynają karierę.

Małe oszczędności, pełna premia: Ci, którzy niewiele zarabiają, otrzymują pełną premię mieszkaniową Riester za niewielkie składki oszczędnościowe. Dla stażystów w 1. i 2. Rok praktyki często minimalna kwota oszczędności (60 euro). Ale nawet możliwe do zarządzania depozyty i dotacje sumują się na przestrzeni lat, aby uzyskać przyjemne sumy.

Zdjęcie: DOM

Dostosuj korzyści oszczędnościowe

Jeśli celem jest posiadanie domu, bez względu na to, jak długoterminowo, ekspert LBS Hönicke zaleca kwotę oszczędności w wysokości 50.000 euro. „Na początku brzmi to jak dużo pieniędzy. Ale tylko 40%, więc tylko 20.Aby kwalifikować się do niskooprocentowanej pożyczki, trzeba zaoszczędzić tysiące euro” – wyjaśnia specjalista ds. finansów. Miesięczne raty mogą być tak małe: dzięki umowie kredytu w towarzystwie budowlanym młodzi dorośli mogą teraz zapewnić sobie historycznie niskie stopy procentowe, które ułatwią im późniejsze odnalezienie się we własnych czterech ścianach. Po kilku latach w pracy większość z nich z pewnością zarobi znacznie więcej niż podczas szkolenia. Wówczas oszczędzający w spółdzielni mieszkaniowej mogą w dowolnym momencie i bezpłatnie dostosować swoje stopy oszczędności do swojej aktualnej sytuacji finansowej. Powinni to również zrobić i najlepiej odpowiednio zwiększać swoje oszczędności z każdą podwyżką wynagrodzenia. Porada rodziców może być ponownie pomocna, aby dorosłe dzieci to zrobiły.

Porady eksperta – zapewnij sobie niskie stopy procentowe już teraz

Christian Hönicke, ekspert LBS, radzi już teraz zabezpieczyć niskie stopy procentowe.

Zdjęcie: LBS Zachód

Christian Hönicke, dyrektor regionalny w LBS:

"Nie tylko

Dokonaj finansowania

Budowanie oszczędności tak atrakcyjne dla młodych profesjonalistów. Młodzi ludzie mogą teraz zabezpieczyć historycznie niskie stopy procentowe, kiedy zawierają umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego. Jednak bardzo niewielu 18-latków myśli obecnie o zabezpieczeniu stóp procentowych. W końcu nie wiesz tego w żaden inny sposób: budowanie pieniędzy jest tanie. Jednak każdy, kto spogląda wstecz na swoje wieloletnie doświadczenie, wie, co powiedzieć: Były czasy, kiedy kredyty na nieruchomości na 7,5 procent nadal były bardzo dobrymi ofertami.
Zapisano VW Golfa Kończy się era wyjątkowo niskich stóp procentowych. Młodzi ludzie, którzy nie chcą kupować nieruchomości przez 10 czy 15 lat, prawdopodobnie odczują tego konsekwencje. Przy wyższych stopach procentowych będą musieli wydać znacznie więcej pieniędzy na kredyty hipoteczne. Jeśli stopy procentowe wzrosną z obecnych 1,5 procent do 2,5 procent, dodatkowe koszty odsetek za 200.000 euro pożyczki dla prawie 18 lat za dziesięć lat.Dodaj do 000 euro. Jeśli wzrosną o trzy punkty procentowe, to nawet 52.000 euro. Ale jeśli zapewnisz sobie niskie stopy procentowe w odpowiednim czasie, możesz zaoszczędzić równowartość nowego VW Golfa na przyszłym finansowaniu nieruchomości.

Skorzystaj z dwóch umów kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego – przykład

Wielu młodych ludzi oszczędza nawet dwie umowy o kredyt mieszkaniowy. Przykład pokazuje, dlaczego to ma sens: 18-letnia Katrin Giese kształci się na technologa mediów. Pierwszą umową zabezpiecza dwie dotacje dochodowe: premię mieszkaniową i pracowniczy dodatek oszczędnościowy. Państwo nagradza oszczędności w wysokości 43 euro miesięcznie 45,06 euro w postaci składek na budownictwo mieszkaniowe. Zasiłek szkoleniowy Katrin jest znacznie poniżej limitu dochodu * 25.600 euro rocznie. Młoda kobieta otrzymuje kolejne 43 euro rocznie, ponieważ inwestuje też 40 euro miesięcznie w świadczenia kapitałowe od szefa - na umowie pożyczki w spółdzielni mieszkaniowej. Limit dochodu * dla pracowniczego zasiłku oszczędnościowego (17.900 euro rocznie) młody profesjonalista jeszcze nie pęka. „Osoby o niskich zarobkach osiągają wysoki wskaźnik finansowania przy bardzo rozsądnych nakładach finansowych”, mówi Marc Höbel, kierownik okręgu w LBS. „Z zaledwie 83 euro miesięcznie (996 euro rocznie), inteligentni oszczędzający mogą już uzyskać roczne składki w wysokości 87 euro. Powoduje to, że stopa finansowania znacznie przekracza osiem procent ".

* Obowiązuje dochód podlegający opodatkowaniu

Jak młodzi ludzie oszczędzają na starość: Bausparen pokonuje młodych. Ponad połowa ankietowanych w wieku od 17 do 27 lat korzysta z umowy pożyczki z towarzystwa budowlanego na własne zabezpieczenie emerytalne

Zdjęcie: dom

Dodatkowo bezpieczne osiedle Riester

W celu zabezpieczenia premii Wohn-Riester, stażystka Katrin podpisała drugą umowę pożyczki dla towarzystwa budowlanego. Młoda kobieta przeprowadziła się do Moguncji na praktykę, gdzie dzieli mieszkanie z dwiema studentkami. Mieszkanie we wspólnym mieszkaniu jest ekscytujące, ale też wyczerpujące. Stażysta ma więc plany: „Kiedy zaoszczędzę wystarczająco dużo, kupię własne mieszkanie. Byłaby to również składka na moje zabezpieczenie emerytalne ". Od początku swojej praktyki płaci 15 euro miesięcznie na kredyt mieszkaniowy Riester, a nawet otrzymuje pełne roczne podstawowe zasiłki w wysokości 175 euro plus 200 euro premii za wstęp (patrz porady ekspertów). Katrin postanowiła w najbliższym czasie zwiększyć swoje oszczędności. Każdy, kto płaci 4 procent swojego dochodu podlegającego ubezpieczeniu społecznemu (z poprzedniego roku), otrzymuje pełny zasiłek Wohn-Riester, maksymalnie do 2100 euro wraz ze składkami. Ci, którzy korzystają ze wszystkich możliwości premii i budują kapitał dzięki pomocy rządowej, również mogą sobie pozwolić na posiadanie domu.

Ekspert radzi: Zacznij budować oszczędności wcześnie

Marc Höbel, Dyrektor Okręgowy w LBS

Marc Höbel, District Manager w LBS, podkreśla: „Dla stażystów pierwsza wypłata wynagrodzenia oznacza krok w kierunku niezależności finansowej. Oznacza to, że nadszedł czas, aby samemu zadbać o przyszłość. Nawet młodzi ludzie, którzy marzą o posiadaniu domu, powinni podpisać umowę oszczędnościową na kredyt mieszkaniowy Riester, która toruje drogę do własnych czterech ścian z atrakcyjnymi ulgami państwowymi."Ekspert finansowy radzi: "Dla stażystów w pierwszym roku praktyki, niewielkie składki oszczędnościowe często wystarczają, aby skorzystać z pełnych dodatków mieszkaniowych Riester. Bo jeśli nie zarobiłeś w poprzednim roku żadnych pieniędzy, wystarczy wpłacić minimalną składkę: 60 euro rocznie. „Oszczędzający Riester w wieku poniżej 25 lat mogą również liczyć na jednorazową premię startową w wysokości 200 euro.

Studenci mogą również skorzystać z Wohn-Riester

Studiowanie i jednocześnie zdobywanie doświadczenia zawodowego w firmie – wybiera ją coraz więcej maturzystów. Oprócz wiedzy praktycznej m.in podwójne studia Dalsze korzyści: podczas szkolenia młodzi ludzie są zatrudniani i podlegają składkom na ubezpieczenie społeczne. Składki na ubezpieczenie od bezrobocia, zdrowotne, długoterminowe i emerytalne zmniejszają dochód netto, ale zapewniają uprawnienia socjalne. Ponadto studenci dualni, którzy są obowiązkowo ubezpieczeni w systemie ubezpieczeń emerytalnych, automatycznie kwalifikują się do dotacji Riester.
Parzysty Studenci na konwencjonalnym programie studiów nie musisz być pominięty w Riestern. Możesz dosłownie wyliczyć swoje uprawnienia: Jeśli otrzymujesz wynagrodzenie podlegające ubezpieczeniu społecznemu w wysokości ponad 12 x 450 EUR za działalność, jesteś bezpośrednio uprawniony do finansowania. To może być również dla Studenci z mini pracami (do 450 euro miesięcznie) obowiązują. Ty byłeś. Styczeń 2013 r. automatycznie obowiązkowo ubezpieczony w ustawowym ubezpieczeniu emerytalnym. Mają jednak roszczenia Riester tylko wtedy, gdy nie pozwalają na zwolnienie z własnego wkładu. To obecnie 3,7 proc. zarobków. Praktyki, które muszą zostać ukończone zgodnie z regulaminem studiów lub egzaminu, nie kwalifikują się do finansowania.

Wohn-Riester to bardzo elastyczny produkt emerytalny.

Zdjęcie: Denis Junker / Fotolia

Elastyczność: Wohn-Riester można dostosować do różnych sytuacji życiowych

Młodym ludziom nie zawsze łatwo jest planować przez dziesięciolecia. Ale LBS-Riester-Bausparen można dostosować do różnych sytuacji życiowych. Osoby, które dołączą w wieku 16 lat, mogą otrzymać dofinansowanie na okres do 50 lat.

  • Wolność: Jeśli twoje plany się zmienią, przenieś swój kapitał Riester na inne umowy - takie jak emerytura premiowa banku oszczędnościowego. Jeśli nie wezwałeś jeszcze swojego kapitału na zakup nieruchomości na początku fazy płatności, otrzymasz dożywotnią rentę.
  • Mobilność: Jeśli musisz się przeprowadzić, sprzedaj swoją nieruchomość i wykorzystaj dochód na zakup nowej w ciągu czterech lat. Nie stracisz funduszy - nawet jeśli wynajmujesz na czas określony z powodów zawodowych i wprowadzasz się ponownie później.
  • Elastyczność: W fazie oszczędzania możesz dokonywać specjalnych spłat z finansowanej przez firmę Riester umowy kredytu mieszkaniowego LBS i umowy oszczędnościowej - specjalne spłaty w fazie pożyczki. Masz planowe zabezpieczenie i zabezpieczenie stopy procentowej do ostatniej raty.
  • Bezpieczeństwo: Możesz dalej budować swój majątek nawet na częściowej emeryturze. Osoby bezrobotne również otrzymują zasiłek, jeśli płacą co najmniej 60 euro rocznie. Dotowane do podatku aktywa emerytalne i dochody nie są liczone jako aktywa przy obliczaniu ALG II. Jeśli jeden partner pary małżeńskiej, która została oceniona razem, umrze, drugi partner może przenieść kapitał Riester na własną umowę pożyczki mieszkaniowej i oszczędnościowej LBS Riester.
  • Zasady: Aby otrzymać dofinansowanie, musisz wpłacić minimalną składkę. Małżonek niepracujący ma pośrednio prawo do zasiłku: Otrzymuje środki podstawowe przekazywane na jego konto Riester - bez wpłaty własnej.

Młodzi oszczędzający w kasach mieszkaniowych mają swobodę wyboru

W zasadzie kredyty mieszkaniowe i plany oszczędnościowe mają sens w każdym wieku – nawet, a zwłaszcza w czasach polityki zerowych stóp procentowych Europejskiego Banku Centralnego. Żaden inny produkt finansowy nie jest w stanie ustalić obecnych niskich stóp procentowych finansowania przez tak długi czas. W ciągu ostatnich kilku lat magazyn Finanztest opublikował kilka porównań finansowania, w których kredyty mieszkaniowe i produkty oszczędnościowe otrzymały najwyższe oceny. Jednak młodzi oszczędzający w kasach mieszkaniowych nadal mają szczególne zalety.
Nawet niewielkie składki wystarczą, aby skorzystać z pracowniczego dodatku oszczędnościowego i premii za budowę domu (WoP). W przeciwieństwie do starszych początkujących, oszczędzający w towarzystwie budowlanym poniżej 25 roku życia mają swobodę wyboru. Możesz wykorzystać swój kredyt - w tym dodatek oszczędnościowy i WoP - na cele inne niż mieszkaniowe i np. sfinansować samochód, komputer lub swoją pierwszą wymarzoną podróż. Jedynym wymogiem jest to, aby umowa była zachowana przez co najmniej siedem lat. Budowanie oszczędności jest więc alternatywą dla młodych ludzi, nawet jeśli decyzja o zakupie domu nie została jeszcze podjęta. Oszczędzający w spółdzielni mieszkaniowej, którzy są bezpośrednio uprawnieni do zasiłków i którzy na początku ostatniego roku nie ukończyli jeszcze 25 roku życia, otrzymają również jednorazową premię w wysokości 200 euro. Kwota ta trafia na konto Riester wraz z pierwszym zasiłkiem podstawowym – i od tego momentu odsetki są naliczane na bieżąco.

Tak żyje najmłodszy budowniczy w Niemczech Odważny młody profesjonalista postanawia zbudować dom. Tutaj dowiesz się, jak najmłodszy klient z Niemiec został właścicielem.

Właściwość startera jako podstawa

Wielu stroni od posiadania nieruchomości, ponieważ uważają, że pozornie herkulesowe zadanie domu jednorodzinnego jest ledwo dostępne.
Kawałek po kawałku: Idealną strategią, aby zbliżyć się do tego marzenia, jest nieruchomość na poziomie podstawowym. Jeśli wcześnie zaczniesz budować oszczędności i zabierzesz ze sobą wszystkie dotacje, często możesz kupić swoje pierwsze małe mieszkanie przed trzydziestką. Ponieważ od tego momentu czynsz nie idzie już do cudzych kieszeni, konsekwentne dalsze oszczędzanie budynku już wkrótce zaoferuje możliwość sprzedaży pierwszej nieruchomości i wykorzystania wpływów na większe mieszkanie.
Jeszcze szybciej razem: Jeśli partner wniesie później własne umowy kredytowe i oszczędnościowe, a oboje korzystają z wysokich dodatków na dzieci w ramach mieszkaniowej subwencji wyborczej (do 300 euro na dziecko na rok), dom jednorodzinny jest w zasięgu ręki nawet dla przeciętnie zarabiający.

Oszczędności na kredytach mieszkaniowych w młodym wieku: nieruchomość początkowa może być dobrą podstawą.

Zdjęcie: Istockphoto / Kupicoo

Pożyczka na nieruchomość: opłata gruntowa lub hipoteka?

Każdy, kto zaciąga kredyt na zakup nieruchomości, może ją zabezpieczyć hipoteką lub opłatą gruntową. Oba są wpisane do księgi wieczystej. Większość instytucji kredytowych zaleca dziś wariant opłaty gruntowej.
 

  • Hipoteka: W przypadku hipoteki kredyt jest na stałe powiązany z odpowiednim wpisem w księdze wieczystej. Korzyść: Kredyt hipoteczny wygasa automatycznie w momencie jego spłaty. Wada: Nie można go później wykorzystać ponownie do zabezpieczenia nowej pożyczki (na przykład na remont).
  • Opłata gruntowa: Opłata gruntowa jest niezależna od poziomu zadłużenia i nawet po spłaceniu kredytu pozostaje w księdze wieczystej do czasu jej wykreślenia. Możesz więc używać ich wielokrotnie jako zabezpieczenia kredytu. Wada: Usunięcie opłaty gruntowej z księgi wieczystej kosztuje.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here