Bausparen: Tak młodzi ludzie mogą kupić własny dom!

Oczywiście obecny niski poziom oprocentowania oznacza, że ​​oprocentowanie zaoszczędzonego kredytu jest również dość niskie - jednak konto z pieniędzmi na wezwanie zazwyczaj też nie przynosi wyższych stóp procentowych. Dodatkowo: W przeciwieństwie do kredytu mieszkaniowego i umowy oszczędnościowej, konwencjonalne oszczędzanie nie daje szansy na niskooprocentowaną pożyczkę. Szczególnie młodzi ludzie mogą liczyć na specjalne zasady i atrakcyjne dotacje, jeśli chodzi o oszczędzanie w domu.

2. Szczególnie młodzi ludzie korzystają z dotacji do kas mieszkaniowych

Osoby młode o wciąż niskich dochodach korzystają w szczególności z umowy kredytu w towarzystwie budowlanym, ponieważ państwo dopłaca do umów znaczne dotacje, np. premię za budowę domu i pracowniczą ulgę na świadczenia kapitałowe. 
 

  • Premia mieszkaniowa: Każda osoba powyżej 16 roku życia, która zapłaci do 700 euro (1400 euro dla osób w związku małżeńskim) rocznie na kredyt mieszkaniowy i umowę oszczędnościową, otrzyma premię na budowę domu w wysokości 10 procent od tych płatności - tj. do 70 euro (single) czyli 140 euro (mężatki) rocznie. W obecnych niskich stopach procentowych jest to szczególnie cenna promocja. Limit dochodu, do którego można ubiegać się o premię za budowę domu, od 2021 r. jest dochodem podlegającym opodatkowaniu w wysokości 35.000 euro (single) lub 70.000 euro (żonaty). Ważne: Wiele gospodarstw domowych o wyższym dochodzie brutto również może otrzymać dotację. Ponieważ kilka pozycji jest odliczanych od dochodu brutto w celu ustalenia dochodu do opodatkowania. Warto przyjrzeć się zeszłorocznemu zeznaniu podatkowemu. Przykłady obliczeń można znaleźć na: www.funty.de / wop
     
  • Oszczędności pracownicze: Przed zawarciem umowy kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego młodzi pracujący powinni zapytać pracodawcę, czy firma udziela swoim pracownikom świadczeń kapitałotwórczych. W niektórych zawodach są one częścią układu zbiorowego, ale wiele firm wypłaca również dobrowolnie świadczenia kapitałowe wraz z wynagrodzeniem. Warunkiem jest jednak, aby pracownicy ukończyli już okres próbny. Pracodawca musi wpłacić kwotę bezpośrednio do umowy z towarzystwem budowlanym. W tym przypadku młodzi ludzie również korzystają z pracowniczego dodatku oszczędnościowego. Państwo promuje oszczędności w wysokości maksymalnie 470 euro rocznie z 9-procentowym dodatkiem oszczędnościowym dla pracowników na pracownika. Odpowiada to rocznej dotacji w wysokości maksymalnie 43 euro. Tutaj obowiązują również limity dochodów. Osoby samotne są dozwolone do 17.Zarabiaj 900 euro rocznego dochodu podlegającego opodatkowaniu, osoby w związku małżeńskim są dwukrotnie wyższe. Aby ubiegać się o dofinansowanie, dostawca umowy kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego przesyła do urzędu skarbowego tzw. elektroniczne zaświadczenie o utworzeniu majątku za zgodą oszczędzającego.
Zdjęcie: LBS

"Moja rada: Przy podpisywaniu umowy nie zapomnij złożyć tak zwanego nakazu zwolnienia do odpowiedzialnej spółdzielni budowlanej - w przeciwnym razie spółdzielnia budowlana musi potrącić podatek od zysków kapitałowych od zapłaconych odsetek i wpłacić go bezpośrednio do urzędu skarbowego. Odpowiedni dostawca poinformuje Cię o wymaganej kwocie nakazu zwolnienia."

- Kathrin Hartwig, LBS

3. Młodzi ludzie mogą wcześniej zacząć oszczędzać w kasach mieszkaniowych

Aby jak najdłużej cieszyć się premią na budowę domu, rodzice powinni zawrzeć odpowiednią umowę pożyczki z towarzystwa budowlanego dla swoich dzieci, gdy tylko skończą 16 lat. To jest prawnie wymagany minimalny wiek do otrzymania dofinansowania. Ważne jest, aby umowa była zawarta w imieniu dziecka, aby otrzymywało premię na budowę domu i wszelkie inne dotacje - nawet jeśli rodzice lub dziadkowie wpłacają comiesięczne oszczędności.

4. Młodzi oszczędzający w towarzystwach budowlanych mogą elastycznie korzystać ze składek i kredytów

Młodzi ludzie zwykle nie wiedzą jeszcze, czy kiedyś wybudują, kupią dom, mieszkanie, a może wcale. Każdy, kto nie ukończył 25 roku życia w momencie podpisania umowy, nie musi wykorzystywać salda oszczędności na określony cel, aby otrzymać dotację państwową. Oznacza to, że chociaż otrzymałeś od państwa premię na budowę mieszkania, niekoniecznie musisz budować lub kupować dom, ale możesz również wykorzystać kredyt i premię na inne cele.
Oszczędzający w spółdzielni mieszkaniowej mogą jednak skorzystać z tego specjalnego przepisu tylko raz w życiu – więc każdy, kto ma mniej niż 25 lat i podpisał już drugą umowę spółdzielni mieszkaniowej, nie może skorzystać z tego przepisu dwukrotnie. Ponadto dotyczy to tylko oszczędności mieszkaniowych i zasiłków państwowych. Jeśli korzystasz z kredytu z towarzystwa budowlanego powiązanego z umową, musisz go wykorzystać na cele mieszkaniowe.

5. Najemcy korzystają również z oszczędności w spółdzielni mieszkaniowej

Możesz również skorzystać z umowy kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego jako lokator, np. w celu sfinansowania modernizacji. Jeśli właściciel wyrazi zgodę na środek, umowa kredytu budowlanego toruje drogę do fajnie wyposażonej kuchni lub nowocześniejszej łazienki. Oczywiście należy wcześniej szczegółowo uzgodnić projekt z wynajmującym.

6. Podpisz drugą umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego z dotacją firmy Riester

Młodzi ludzie, którzy również zawierają umowę pożyczki w spółdzielni mieszkaniowej, mogą zbierać jeszcze więcej dotacji państwowych. Tu kończy się mieszkaniowa dotacja wyborcza – czyli 175 euro rocznie, niezależnie od dochodów. Dodatkowe do 300 euro na dziecko (do roku urodzenia 2007: 185 euro). Stan zapewnia również młodym oszczędzającym w wieku poniżej 25 lat jednorazową premię startową w wysokości do 200 euro. Aby otrzymać maksymalną dotację, cztery procent dochodu z poprzedniego roku podlegającego ubezpieczeniu społecznemu musi zostać wpłacone na tę umowę pożyczki w spółdzielni mieszkaniowej, maksymalnie do 2100 euro, w tym dodatki.

Każdy, kto podpisał umowę oszczędnościową na kredyt mieszkaniowy Riester przed ukończeniem 25. roku życia. Urodziny, otrzymuje jednorazową premię wejściową 200 €, a tym samym łącznie 488 € od państwa.

Zdjęcie: LBS / DOM

7th. Osiągnij swój cel niewielkim wkładem

Szczególnie młodym ludziom często trudno jest postawić na wysokie ceny. Przy zwykłych ratach Bauspar oszczędzanie jest mniej więcej automatyczne i nie zaszkodzi zbytnio uniknąć konsumpcji. Przy okazji: oszczędzający w spółdzielni mieszkaniowej oszczędzają dużą fortunę - tak stwierdzono w badaniu.

Tak żyje najmłodszy budowniczy w Niemczech Odważny młody profesjonalista postanawia zbudować dom. Tutaj dowiesz się, jak najmłodszy klient z Niemiec został właścicielem.

ósmy. Umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego można elastycznie dostosowywać

Potrzebujesz więcej pieniędzy? Jeśli okaże się, że kwota oszczędności w spółdzielni mieszkaniowej nie jest wystarczająca do zaspokojenia Twoich potrzeb, możesz ją zwiększyć w drodze porozumienia lub uzupełnić drugą umową spółdzielni mieszkaniowej. Zespół LBS na Twojej stronie z przyjemnością Ci doradzi i odpowie na wszystkie Twoje pytania.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here