Kontrakt Bauspar gotowy do przydziału? Należy to zrobić teraz ”,

Data przydziału umowy kredytu spółdzielczego mieszkaniowego jest zawsze otwarta w momencie podpisania umowy: środki, które istnieją do przydziału, zależą przede wszystkim od oszczędności i spłat całego spółdzielni mieszkaniowej, tzw. Z tego powodu Bausparkassengesetz zabrania nazywania stałej daty przydziału. Każde towarzystwo budowlane poda niewiążący, prawdopodobny termin, który zwykle można dotrzymać. Okno czasowe pomiędzy zawarciem umowy kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego a jej alokacją nazywa się w żargonie technicznym „czasem oczekiwania”. Mąż zaufania Federalnego Urzędu Nadzoru Finansowego (BaFin) powołany przez nadzór bankowy monitoruje proces alokacji i czuwa nad przestrzeganiem przepisów prawa przez kasę mieszkaniową.

Po kilku latach, zwykle między ósmym a dziesiątym, umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędności jest faktycznie gotowa do alokacji: Oznacza to, że minimalny kredyt w wysokości 40 lub 50 procent (w zależności od taryfy) uzgodnionej kwoty kredytu mieszkaniowego i oszczędności został zaoszczędzony, zakończył się minimalny okres oszczędzania i osiągnięto wymaganą minimalną ocenę. Minimalna ocena jest obliczana na podstawie sumy wpłat w ramach umowy kredytu spółdzielni mieszkaniowej (w tym odsetek), okresu oszczędzania i łącznej kwoty (saldo oszczędności spółdzielni mieszkaniowej plus pożyczka): Za pomocą numeru ratingu spółdzielnie mieszkaniowe mogą zapewnić możliwie najuczciwsza sekwencja w przydziale umów z towarzystwami budowlanymi,.
Kiedy Twoja umowa o kredyt mieszkaniowy i oszczędności jest gotowa do alokacji, możesz otrzymać kwotę kredytu i oszczędności wypłaconej Ci przez Spółdzielnię Pożyczkowo-Oszczędnościową. Kwota oszczędności z kasy oszczędnościowo-budowlanej składa się z Twoich oprocentowanych oszczędności, w tym ewentualnie dotacji, takich jak składki na budownictwo mieszkaniowe, dodatki mieszkaniowe Riester lub pracownicze dodatki oszczędnościowe oraz pożyczka z kasy oszczędnościowo-budowlanej na pozostałe 50 lub 60 procent całkowitej kwoty uzgodnionej przy zawarciu umowy z kontraktu.

Po kilku latach umowa kredytu i oszczędności jest gotowa do rozdysponowania: W tym celu należy odłożyć saldo minimalne 40 lub 50 procent (w zależności od taryfy) uzgodnionego kredytu i kwoty oszczędności, minimalne oszczędności okres musiał się skończyć i należy osiągnąć niezbędną minimalną ocenę. 

Zdjęcie: iStock / Photografeus

Przydział sumy Bauspar

Z reguły spółdzielnia mieszkaniowa poinformuje Cię na kilka miesięcy, zanim Twoja umowa pożyczki w spółdzielni mieszkaniowej będzie gotowa do przydziału. Kwota oszczędności w spółdzielni mieszkaniowej zostanie wypłacona na wniosek po akceptacji przydziału.

Akceptacja alokacji

Masz już na myśli odpowiednią nieruchomość? Wspaniały! Następnie wystarczy potwierdzić na piśmie, że zaakceptowałeś przeznaczenie kredytu mieszkaniowego i kwotę oszczędności. Oświadczasz również, że chcesz przeznaczyć kredyt na cele mieszkaniowe, tj. na cele takie jak zakup, budowa lub przebudowa nieruchomości mieszkalnej. Obejmuje to zakup nieruchomości, na której chcesz zbudować własne cztery ściany.

Niech kwota kredytu odpocznie

Umowa kredytu i oszczędności jest gotowa do przydziału, ale nie zaplanowałeś jeszcze konkretnego projektu nieruchomości? bez problemu. Czasami projekt domu po prostu nie pasuje do obecnej sytuacji życiowej. Wtedy możesz zrezygnować z przydziału i pozostawić umowę uśpioną. Być może chciałbyś również zwiększyć kwotę oszczędności kredytu mieszkaniowego w Twojej umowie. Z biegiem czasu mogą wzrosnąć nie tylko ceny nieruchomości, ale także Twoje wymagania dotyczące własnego domu. Porozmawiaj ze swoim doradcą LBS o tej opcji.

Na co można wykorzystać umowę oszczędnościową w towarzystwie budowlanym??

Jeśli chodzi o oszczędzanie domu, wiele osób od razu myśli o budowie lub kupnie własnego domu. Jednak umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego może zdziałać jeszcze więcej. LBS oferuje następujące opcje, na przykład:

Oszczędności budowlane na modernizację domu

Kto tego nie wie? Ogrzewanie w domu nie działa już optymalnie, a okna również nie spełniają aktualnych standardów jakości. Rezultat: wysokie koszty energii. Z biegiem lat każdy dom będzie wymagał remontu. Umowa kredytowo-oszczędnościowa zapewnia bezpieczeństwo finansowe, ponieważ gdy jest gotowa do przeznaczenia, może być wykorzystana na prace konserwacyjne lub remonty – w tym na zwiększenie wartości nieruchomości. Umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego ma szczególne zalety, zwłaszcza dla modernizatorów, którzy często potrzebują mniejszych sum. W przeciwieństwie do wielu banków, towarzystwa budowlane nie pobierają składek procentowych od klientów, którzy mają mniej niż 50.Finanse € 000. Dodatkowo kredyty mieszkaniowe do 50.000 euro można przyznać bez kosztownego i odpłatnego wpisu do księgi wieczystej.

Fundusze pożyczkowe i oszczędnościowe można wykorzystać również na modernizację własnego domu. 

Zdjęcie: iStock / hanohiki

Oszczędność budynku na przyszłe potrzeby mieszkaniowe

Nie jesteś jeszcze pewien, kiedy chcesz zbudować lub kupić nieruchomość, ale nadal chcesz mieć rezerwy w rękawie? Również w tej sytuacji idealnie sprawdza się umowa kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego. Jako oszczędzający w towarzystwie budowlanym masz swobodę decydowania, na co chcesz wykorzystać umowę z towarzystwem budowlanym, czy to na zakup nieruchomości, budowę lub remont.
 

Budowanie oszczędności jako zabezpieczenie emerytalne

Państwo wspiera budowę, zakup lub odpowiednią do wieku przebudowę zajmowanej przez właściciela nieruchomości mieszkalnej z dotacją Wohn-Riester. Kwalifikujący się dorośli otrzymują zasiłek podstawowy w wysokości 175 euro rocznie, z dodatkowym zasiłkiem na dziecko w wysokości do 300 euro na dziecko. W czteroosobowej rodzinie z małymi dziećmi oznacza to prawie 1.000 euro razem. Uprawnienia płyną zarówno w fazie oszczędności, jak i pożyczki.

Budowanie oszczędności jako zabezpieczenie emerytalne

Jeśli masz mniej niż 25 lat i masz podpisaną i zaoszczędzoną umowę kredytu mieszkaniowego i oszczędnościowego, możesz cieszyć się specjalnymi korzyściami z Wohn-Riester. Oprócz podstawowego zasiłku w wysokości 175 euro rocznie otrzymujesz również jednorazową premię startową w wysokości 200 euro. Ale możesz korzystać nie tylko z Wohn-Riester, możliwe są również inne dotacje państwowe: dodatek mieszkaniowy i pracowniczy dodatek oszczędnościowy na świadczenia kapitałowe. Dowiedz się więcej na stronie internetowej swojej spółdzielni mieszkaniowej lub podczas osobistej konsultacji.

Budowanie oszczędności dla dzieci i wnuków

Jako oszczędzający w towarzystwie budowlanym możesz również zapewnić swoim dzieciom i wnukom bezpieczną przyszłość, oszczędzając dla nich co miesiąc sumy pieniędzy. Jako opiekun prawny możesz np. co miesiąc inwestować część zasiłku na dziecko. W przeliczeniu na lata gromadzi to pokaźną sumę pieniędzy. Ponadto gwarantujesz dzieciom i wnukom prawo do kredytu w towarzystwie budowlanym o historycznie niskich stopach procentowych.


Oszczędności w towarzystwie budowlanym jako lokator

Umowa kredytu w towarzystwie budowlanym jest odpowiednia również dla najemców i wynajmujących. Najemcy mogą, w porozumieniu z właścicielem, wykorzystać sumę oszczędności budynku, na przykład na usunięcie barier w mieszkaniu lub zakup nowej wyposażonej kuchni. Wynajmujący mogą sfinansować niezbędne działania konserwacyjne - takie jak wymiana starego systemu grzewczego - za pomocą kredytu mieszkaniowego i umowy oszczędnościowej. Oczywiście kredyt można również wykorzystać na zakup nieruchomości.

Jako oszczędzający na kredytach mieszkaniowych możesz również zapewnić swoim dzieciom bezpieczną przyszłość, oszczędzając dla nich co miesiąc sumy pieniędzy. 

Zdjęcie: iStock / Rawpixel

Wskazówka: Za pomocą kalkulatora kasy oszczędnościowo-budowlanej LBS możesz również dowiedzieć się online, która taryfa kasy oszczędnościowo-budowlanej najlepiej odpowiada Twoim celom. 

Najważniejsze terminy techniczne dotyczące przydziału kredytu mieszkaniowego i umowy oszczędnościowej

Oszczędzanie domu jest łatwe. Ale w świecie finansów nie da się obejść całkowicie bez technicznych warunków. Osoby oszczędzające mieszkanie powinny zapoznać się z tymi terminami, jeśli chodzi o przyznanie kredytu mieszkaniowego i umowy oszczędnościowej.
 

Daty wyceny Numer oceny Minimalna liczba ocen Minimalne oszczędności Minimalny czas oszczędzania okres oczekiwania przydział

Daty, w których LBS zapewnia (indywidualne)
Określane są numery wyceny i kolejność, w jakiej
Umowy z towarzystwami budowlanymi są przydzielane. Zazwyczaj są dwa zadania
do czterech miesięcy od daty wyceny.

Zmienna mierzona, która wyraża, jak długo oszczędzający w towarzystwie budowlanym zaoszczędził, ile pieniędzy
Ma. LBS określa następnie kolejność, w jakiej pożyczki
być sprawiedliwie wybaczonym. Ci, którzy dużo wcześniej zaoszczędzą, dostaną swoje
Pożyczki, a nie ktoś, kto oszczędza swój czas. ten
indywidualny numer oceny znajduje się na rocznym wyciągu z konta.

Jeśli oszczędzający w towarzystwie budowlanym osiągnął minimalną ocenę,
Przydziel pożyczkę z kasy oszczędnościowo-budowlanej do LBS. Składa się z zachowań oszczędnościowych
oszczędzającego w spółdzielni mieszkaniowej, jego oszczędności czasu i pożądanej kwoty oszczędności budowlanych
razem. Zapewnia również, że oszczędności
Wspólnota oszczędzających w kasach mieszkaniowych wystarczająco długo na finansowanie
być dostępnym.

Minimalna kwota, jaką oszczędzający w spółdzielni mieszkaniowej wpłacił w ramach umowy
musi być w stanie ubiegać się o pożyczkę. To jest
- w zależności od zawartej taryfy - zwykle 40 lub 50 proc
kwota kredytu mieszkaniowego. Minimalne saldo oszczędności jest jednym z kilku
Wymagania dotyczące przydziału.
Okres między zawarciem umowy kredytu w towarzystwie budowlanym a
Data alokacji lub data wyceny
(w zależności od warunków towarzystwa budowlanego danego LBS).
Jest to jeden z warunków alokacji sumy Bauspar.
W zależności od taryfy minimalny okres oszczędzania wynosi od 12 do 60 miesięcy.
Czas między zawarciem umowy a alokacją.
Oznacza to, że do spłaty przeznaczane są oszczędności i pożyczki z towarzystwa budowlanego
pod warunkiem, że. Procedura różni się w zależności od regionu. Do
główne wymogi alokacji obejmują wygaśnięcie
Minimalny czas oszczędzania i osiągnięcie
Minimalne saldo oszczędności i minimalna liczba ocen.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here