Pomysły na oświetlenie do sypialni ”,

Tak zwane taśmy LED można przymocować do ścian, mebli lub elementów dekoracyjnych za pomocą taśmy klejącej. Możesz nawet użyć go do pokrycia schodów w domu, aby uniknąć potknięć. Diody jako środek oświetleniowy są nie tylko funkcjonalne, ale również mają bardzo estetyczny efekt przy prawidłowym montażu.

Dzięki taśmom LED nie tylko zapewnisz oświetlenie w sypialni, możesz również wykorzystać je do tworzenia kreatywnych obiektów oświetleniowych.

Zdjęcie: Paulmann

Pomysły na oświetlenie z punktami

 Spoty to obrotowe lampy wpuszczane w technologii halogenowej. Zaleta: są ściemniane, dzięki czemu można dostosować oświetlenie w sypialni do własnych potrzeb, w zależności od pory dnia i nastroju.

Plamy można zatopić prawie całkowicie w suficie lub ścianie - idealne rozwiązanie, jeśli nie lubisz dużych lamp w sypialni.

Zdjęcie: Paulmann

Plamki przyczepione bezpośrednio nad łóżkiem służą wieczorem jako lampki do czytania w sypialni.

Zdjęcie: Paulmann

Dobre połączenie: sypialnia jest oświetlona punktami od góry, a od dołu listwami LED przymocowanymi do krawędzi łóżka.

Zdjęcie: Paulmann

Lampy podłogowe i stołowe do sypialni

Lubisz różnorodność? W takim razie lampy podłogowe i stołowe idealnie sprawdzą się jako oświetlenie sypialni! Można je szybko regulować i zwykle mają również regulowaną wysokość. Czy to na szafce nocnej, czy w kącie obok komody – funkcjonalne lampy stojące prawie wszędzie dobrze się prezentują.

Lampy podłogowe i stołowe to wszechstronne i wszechstronne oświetlenie w sypialni.

Zdjęcie: Ib Laursen

Istnieją lampy podłogowe nawet w metalicznym lub miedzianym wyglądzie. Oznacza to, że są nie tylko źródłem światła, ale także szykownymi i nowoczesnymi elementami dekoracyjnymi, które wizualnie wzbogacą Twoją sypialnię.

Zdjęcie: Tom Tailor Home

Najlepszym sposobem na stworzenie precyzyjnego oświetlenia są lampy stołowe. Jeśli jednak zdecydujesz się to zrobić, powinieneś dodać dodatkowe oświetlenie górne. W przeciwnym razie sypialnia może wydawać się zbyt ciemna nawet w ciągu dnia.

Zdjęcie: Anioł Cerdá

Oświetlenie pośrednie w sypialni tworzy przytulną atmosferę.

Zdjęcie: Meble Chaplins

Oświetlenie pośrednie w sypialni

Lena Schaumann, ekspert ds. oświetlenia i założycielka Lumizil, udziela wskazówek dotyczących oświetlenia w sypialni: „Im bardziej pośrednie światło, tym przytulniejszy i wygodniejszy staje się pokój. Światło nie pada bezpośrednio na poszczególne przedmioty, ale początkowo odbija się od ścian i podłóg. Źródło światła jest ukryte za ekranem lub czymś podobnym i dlatego nie można go bezpośrednio zobaczyć. W ten sposób światło jest mocno rozproszone i unika się twardych cieni. Istnieje kilka wariantów oświetlenia pośredniego, na przykład listwy przypodłogowe i listwy sztukatorskie ze zintegrowanymi diodami LED, taśmy LED, kinkiety z ekranami, wnęki z ukrytymi źródłami światła czy telewizory z podświetleniem LED. Taśmy LED są szczególnie popularne, ponieważ są samoprzylepne i mają tylko kilka milimetrów szerokości. Można je szybko przymocować do wszelkiego rodzaju przedmiotów, czy to pod łóżkiem, czy za szafą."

Przytulne: Możesz również stworzyć pośrednie światło w sypialni za pomocą dekoracyjnych lamp podłogowych.

Zdjęcie: Dom Missoni

Jeśli chcesz zrezygnować z rozbudowanego oświetlenia w sypialni, możesz również doświetlić szafę punktami lub paskami.

Zdjęcie: Livarea

Lampy sufitowe najlepiej nadają się do oświetlania bardzo przestronnych sypialni.

Zdjęcie: Livarea

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here