Profile przejścia

Profile przejściowe: w ten sposób zamykasz przejścia podłogowe jak profesjonalista

Nowa wykładzina podłogowa w salonie, kuchni czy przedpokoju wizualnie wzbogaca przestrzeń mieszkalną. Ale te same wykładziny podłogowe rzadko są instalowane we wszystkich salonach. Na przykład w sypialni wyłożona jest wykładziną dywanową, podłoga w przedpokoju jest ozdobiona laminatem, a w salonie wysokiej jakości parkiet tworzy przyjemną atmosferę. Problem: Jeśli wykładziny podłogowe z różne wysokości konstrukcyjne są ułożone, najpóźniej na przejściach z pokoju do pokoju pojawiają się nieestetyczne krawędzie. Ale są one nie tylko wadą wizualną, mogą też okazać się niebezpieczne przeszkody okazać się. Na szczęście istnieją różne profile przejściowe, za pomocą których można optymalnie zaprojektować przejścia podłogowe. Ujawniamy wszystko na temat różnych profili przejściowych i tego, jak doskonale działa montaż.

Profil przejściowy między dwiema wykładzinami podłogowymi © noobiel, stock.cegła suszona na słońcu.com

Jakie są profile przejścia?

Profil przejścia między dwoma pokojami

Najprostszy rodzaj Profil przejścia służy tylko do poprawy wizualnej i nie musi kompensować różnic wysokości. Stosuje się go zawsze, gdy struktura wykładzin podłogowych w dwóch sąsiednich pomieszczeniach ma w przybliżeniu tę samą wysokość. Profile regulacji z drugiej strony są idealne, jeśli wysokość montażu jest bardzo różna. W zależności od indywidualnego produktu różnice wysokości do trzech centymetrów można skompensować za pomocą profilu regulacyjnego. W ten sposób zagrożenia potknięcia się znikają w mgnieniu oka, a powierzchnia podłogi jest atrakcyjnie zmodernizowana. Trzecim wariantem profili, za pomocą których można ukryć przejścia podłogowe, są te Profile wykończeniowe. Służą do zamykania szczelin między wykładziną podłogową a np. oknem sięgającym od podłogi do sufitu lub drzwiami tarasowymi.

Rodzaje profili przejściowych

W jaki sposób dołączone są profile przejściowe??

Dodatkowo różne rodzaje profili przejściowych istnieje wiele różnych metod mocowania tych elementów. Klasyczne profile przejściowe, które składają się z dwóch szyn i stanowią doskonały przykład przykręcony do podłogi Wola. Stań obok niego Profile samoprzylepne, dla opcjonalnego. Okazują się one niezwykle praktyczne, ponieważ można je nawet przymocować bez wiercenia lub wkręcania.

Mocowanie profili przejściowych: klej lub śruba Wskazówka: Profile przejściowe są wykonane z różnych materiałów i może występować w wielu kolorach i wzorach do kupienia. Istnieją profile przejściowe wykonane ze stali nierdzewnej i aluminium, ale także z tworzywa sztucznego lub drewna. Ważne jest, aby dobrać profile tak, aby pasowały do ​​wykładziny podłogowej. aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w podłogach
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warstwy podłogowe, porównaj oferty i zaoszczędź.

Samoprzylepne profile przejściowe: instrukcje krok po kroku

Samoprzylepne profile przejściowe zachwycają wyjątkowo prostym i szybkim montażem, bez wiercenia i wkręcania. Dzięki temu profile są idealne dla laików lub majsterkowiczów, którzy chcieliby samodzielnie przeprowadzić prace remontowe w domu.

 1. Zmierz dokładnie: Przed zakupem profili przejściowych np. w sklepie z narzędziami, powinieneś dowiedzieć się, w ilu otworach drzwiowych znajdują się profile przejściowe, jak długie i jak szerokie muszą być i czy profile muszą być użyte, aby zniwelować większe różnice na wysokości.
 2. Przytnij profile na wymiar: W celu prawidłowego docięcia profilu przejściowego na wymiar należy dokładnie wymierzyć obszar, w którym profil ma być zainstalowany. Folia i okładka samoprzylepna zdecydowanie powinny pozostać na profilu. W zależności od materiału, z którego wykonany jest profil, można go następnie dociąć piłą ukośną lub Flex.
 3. Klej na profilu: Ustaw profil przejściowy w zamierzonej pozycji, usuń wszystkie folie i osłony samoprzylepne i mocno dociśnij profil na swoim miejscu.
Naklejany profil przejściowy w połączeniu ze schodami Ważny: Samoprzylepny profil przejściowy wytrzymuje do dziesięciu lat przy prawidłowym montażu. Jeśli nie masz pewności, czy wariant samoprzylepny jest najlepszym wyborem, możesz: porady eksperta merytorycznego pozwolić. Nasza funkcja wyszukiwania pomaga znaleźć najlepszych specjalistów w Twojej okolicy. Zamocuj profile przejściowe prawidłowo i trwale

Profile przejściowe do wiercenia i wkręcania: instrukcje krok po kroku

Podłogowe profile przejściowe do wiercenia i wkręcania kosztów Montaż zajmuje trochę więcej czasu i wysiłku, ale można je mocować dokładniej i przede wszystkim są trwałe. Niemniej jednak nieprawidłowe procedury mogą szybko doprowadzić do błędów montażowych. Poniższe instrukcje są jeszcze bardziej pomocne.

 1. Zmierz dokładnie: Podobnie jak w przypadku profili samoprzylepnych, należy najpierw dokładnie zmierzyć, które profile przejściowe są potrzebne, jaka jest różnica w wysokości i jaka szerokość profilu ma sens.
 2. Przytnij profile na wymiar: To samo dotyczy profili samoprzylepnych: najpierw dokładnie odmierz, a następnie przytnij za pomocą odpowiedniego narzędzia.
 3. Wstępne wywiercenie otworów: Aby móc później przykręcić profil do podłogi, należy najpierw nawiercić otwory. Ponieważ jastrych jest zwykle wiercony, należy użyć wiertła do kamienia. Jeśli pod wykładziną podłogową znajduje się inna powierzchnia, np. drewno, należy oczywiście wybrać odpowiednie wiertło.
 4. Przykręć profil: Teraz wystarczy tylko założyć profil i przykręcić go śrubami.
Możliwe również: szyna ze stali nierdzewnej do oddzielania wykładzin podłogowych Wskazówka: Oprócz profili przejściowych, które trzeba mocno przykręcić, są też takie, w których początkowo naprawiono tylko jedną listwę przypodłogową Wola. Z kolei listwę maskującą można po prostu przymocować. Daje to ładniejszy ogólny obraz, ponieważ można zrezygnować z widocznych w inny sposób śrub.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here