Kamery nadzoru testowane w 2021 r.: Przegląd kamer WLAN ”,

1. Zasilanie
Przede wszystkim zastanów się, czy podłączenie zasilania jest w zasięgu w wybranym miejscu kamery bezpieczeństwa lub czy można ułożyć przedłużacz. W przeciwnym razie wybór pada na bezprzewodową kamerę do monitoringu, którą obecnie oferuje wielu producentów. Jedną z różnic w porównaniu z kamerami przewodowymi jest to, że nagrywanie rozpoczyna się dopiero po wykryciu ruchu w polu widzenia systemów kamer.
Bezprzewodowe kamery do monitoringu WLAN działają bez ładowania baterii średnio przez trzy miesiące. Nie należy jednak ufać informacjom producenta, ale korzystać z raportów z doświadczeń i testów.
Wskazówka: na tereny zewnętrzne wielu producentów oferuje odpowiednie panele słoneczne do kamer zewnętrznych, dzięki czemu modele akumulatorów muszą być rzadziej ładowane. Przykładami tego są kamery Netgear Arlo Ultra i Reolink Argus 2.

2. Lokalizacja
Istnieje kilka opcji zapisywania nagranych fragmentów wideo:
 

 • Zewnętrzna pamięć masowa w chmurze: dane zarejestrowane przez kamery bezpieczeństwa są przechowywane na serwerze firmy przez określony czas i można je przeglądać za pośrednictwem aplikacji. Kupując kamerę WiFi należy zwrócić uwagę na to, jak długo dane można przechowywać bezpłatnie. Płatną subskrypcję zwykle trzeba wykupić na dłuższe okresy.
 • Lokalny magazyn: Nagrania wideo znajdują się na karcie SD w kamerze i są nadpisywane, gdy tylko pamięć się zapełni. Większość aparatów jest sprzedawana z kartami pamięci o pojemności od 4 do 8 GB. Jeśli chcesz mieć dostęp do swoich danych przez kilka tygodni, upewnij się przy zakupie, że kartę pamięci można wymienić na kartę pamięci 15 GB +.
 • Zewnętrzna pamięć lokalna: Dane są "przechowywane" w pamięci zewnętrznej, na przykład na serwerze FTP lub urządzeniu pamięci masowej NAS we własnym domu.

Porównując kamery do monitoringu WiFi, przed zakupem sprawdź, czy możliwa jest żądana metoda przechowywania. W niektórych przypadkach oferowane jest tylko zewnętrzne przechowywanie w chmurze - nawet jeśli dane są przesyłane w postaci zaszyfrowanej, nie jest to rozwiązanie dla wszystkich. W przeciwieństwie do karty SD, jedną z zalet chmury jest to, że włamywacz nie może po prostu zapakować nagrań z kamerą. Dzięki trwałemu montażowi na ścianie możesz zminimalizować to ryzyko.

Tutaj znajdziesz odpowiednie oferty na systemy alarmowe

3. Rozdzielczość wideo
Nie chodzi o uzyskanie materiału filmowego, ale o uzyskanie solidnego wideo z monitoringu. Istnieją kamery monitorujące o rozdzielczości 4K, ale mają ogromną pojemność pamięci. Ogólnie rzecz biorąc, im wyższa rozdzielczość wideo, tym więcej miejsca jest wymagane. Dlatego warto trzymać się rozwiązań full HD. Zwykle wystarczają one np. do rozpoznania twarzy. Tutaj też warto zwracać uwagę na wyniki testów jakości obrazu – full HD to nie zawsze full HD.

4. Nocna wizja
Najlepsza rozdzielczość jest bezużyteczna, jeśli tylko połowa jest widoczna po zmroku, a promień widzenia jest poważnie ograniczony. Dlatego w teście kamer monitorujących przedstawiamy tylko modele, które przekonują również w ciemności.
Ogólnie obowiązuje zasada: im większa liczba świateł podczerwonych, tym lepsza funkcja widzenia nocnego. W międzyczasie coraz więcej kamer ma zintegrowany mini reflektor, który umożliwia kolorowe obrazy nawet w ciemności, takie jak Arlo Ultra i EufyCam 2C w teście. Niektóre kamery zewnętrzne oferują również opcję synchronizacji zewnętrznego reflektora. Ring Spotlight Cam lub Netatmo Presence to nawet kamera oświetlająca i monitorująca w jednym, dzięki czemu nadzór wideo jest szczególnie niepozorny.

Niektóre modele do monitoringu to kamera i światło w jednym.

Zdjęcie: Netatmo

5. Kąt strzelania
Większość kamer monitorujących ma kąt od 90 do 110 stopni. To wystarczy, aby chronić obszary takie jak wejścia do domów, części ogrodu lub większe powierzchnie. Jeśli chcesz objąć cały obszar, możesz zdecydować się na kamerę 360 stopni lub kamerę typu rybie oko na suficie.
Generalnie jednak duży kąt niekoniecznie jest lepszy, bo im więcej obiektyw uchwyci, tym większe ryzyko, że kamera np. zaatakuje nieszkodliwych przechodniów i podniesie fałszywy alarm. Niektóre modele aparatów przeciwdziałają temu, ponieważ użytkownik może blokować lub pikselować określone obszary obrazu w aplikacji lub definiować strefy aktywności.

6. Detektor ruchu
W przeszłości powszechną praktyką było wykrywanie ruchów wyłącznie za pomocą kontrolowanego oprogramowania porównywania obrazów. W rezultacie częstym problemem były fałszywe alarmy: zwierzęta, ludzie lub gałęzie zostały sklasyfikowane jako niebezpieczne. Dzięki nowym czujnikom podczerwieni (czujnikom ruchu PIR) kamera monitorująca wykrywa ciepło pochodzące z ruchu. W połączeniu z technologią porównywania obrazów znacznie poprawia się ocena ryzyka. Wszystkie prezentowane w teście kamery monitorujące współpracują z czujnikami ruchu PIR.
Jeśli czujnik ruchu jest aktywowany, kamera monitorująca WLAN wysyła wiadomość push na telefon komórkowy (w razie potrzeby). Niektóre modele oferują również opcję wysłania wiadomości e-mail zawierającej wideo z monitoringu.

7th. Głośnik do funkcji interkomu
Głośny i rzucający się w oczy sygnał alarmowy może zdziałać cuda, aby zmusić włamywacza do ucieczki. Dlatego wiele modeli kamer jest wyposażonych w głośnik i funkcję alarmu. Głośnik umożliwia również funkcję interkomu, dzięki czemu możesz komunikować się z osobami na miejscu. Kamery zewnętrzne z funkcją domofonu nadają się szczególnie do obszaru wejściowego przy drzwiach wejściowych. 

ósmy. Inteligentne połączenie z domem
Kamery WLAN szczególnie dobrze współpracują z inteligentnymi urządzeniami domowymi. Z jednej strony można podłączyć zewnętrzne syreny alarmowe lub dzwonki do drzwi, a z drugiej strony możesz zobaczyć, co dzieje się w domu, gdy połączone w sieć styki drzwiowe lub czujki dymu WiFi wysyłają ostrzeżenie za pośrednictwem aplikacji. Praktyczne jest również połączenie kamery wewnętrznej lub zewnętrznej z Amazon Alexa lub Amazon Echo Show. Obrazy na żywo monitorowanego obszaru są przesyłane na ekran Amazon Echo za pomocą polecenia głosowego.
Każdy, kto ceni sobie takie połączenia inteligentnego domu ze swoimi kamerami zewnętrznymi lub wewnętrznymi, powinien upewnić się, że kamera monitorująca jest kompatybilna z odpowiednim systemem inteligentnego domu lub platformą inteligentnego domu.

Dzięki Echo Show możesz przesyłać obrazy na żywo z innych pomieszczeń za pomocą poleceń głosowych.

Zdjęcie: Amazonka

9. Bezpieczne wideo HomeKit
Korzystając z funkcji HomeKit Secure Video, nagrania z kompatybilnych kamer monitorujących mogą być przeglądane bezpośrednio w aplikacji Home i, w razie potrzeby, zapisywane w iCloud. Od iOS 14 można nawet definiować strefy aktywności, a aplikacja nie tylko rozpoznaje, czy jest to zwierzę, czy osoba, ale także rozpoznaje, która osoba. Aby korzystać z rozszerzonych funkcji i zapisywać obrazy z ostatnich 10 dni w chmurze, wymagana jest subskrypcja od 3 euro miesięcznie, a także Apple TV lub iPad jako stacja bazowa. Przynajmniej obrazy na żywo mogą być przesyłane strumieniowo, a pojedyncze klipy zapisywane bez subskrypcji.

10. Załącznik
Wreszcie, przed zakupem kamery do monitoringu warto również pomyśleć o tym, jak należy ją zamontować. W związku z tym można sprawdzić, czy obudowa umożliwia pożądane zamocowanie, czy też należy zamówić odpowiednie akcesoria montażowe, takie jak uchwyt ścienny lub stojak. Kolejnym kryterium jest klasa ochrony. Kamery zewnętrzne powinny oczywiście być odporne na warunki atmosferyczne i działać doskonale, nawet gdy pada deszcz.

Przewodowe kamery monitorujące do użytku na zewnątrz

Testowana kamera monitorująca Netatmo Presence Full HD

Inteligentna kamera do dyskretnego nadzoru: Netatmo Presence Full HD.

W Netatmo Presence kamera jest ukryta w obudowie lampy. Dzięki temu monitoruje dyskretnie, a także odstrasza intruzów reflektorami. W teście kamera monitoringu Netatmo Presence punktuje przede wszystkim dzięki szerokiemu promieniowi nagrywania. Nawet w nocy jest większy niż 20 metrów podane przez producenta. Kamera bezpieczeństwa jest odporna na warunki atmosferyczne, a zatem dobrze chroniona przed czynnikami zewnętrznymi.
Kolejną szczególną cechą jest niezawodne rozróżnianie ludzi, zwierząt i pojazdów. W aplikacji możesz ustawić, który "typ obiektu" ma wyzwalać powiadomienie i nagrywanie wideo. Filmy są zapisywane na karcie SD. Alternatywnie można je również pobrać na smartfon lub wysłać do Dropbox. Połączenie z serwerem FTP umożliwia również obecność Netatmo.
Zalety

 • nie jest od razu rozpoznawany jako aparat
 • Można zdefiniować obszary alarmowe
 • szeroki promień monitorowania w świetle i ciemności
 • dobrze zaprojektowana aplikacja
 • Przechowywanie na karcie SD lub serwerze FTP
 • Możliwe przechowywanie w Dropbox
 • Kompatybilny z HomeKit i Asystentem Google

niekorzyść

 • stosunkowo wysoka cena

Testuj głosy i raporty z doświadczeń na Netatmo Presence
Świat sieci.de: „Netatmo Presence to dokładnie przemyślany produkt, który przekonuje inteligentnymi funkcjami i atrakcyjnym wzornictwem."
Test techniczny.organizacja: „Jakość obrazu jest na najwyższym poziomie, rozpoznawanie osób i pojazdów działa idealnie, a opcje nagrywania [

..

są zróżnicowane."
Technikblog: „Do tej pory inne systemy zawiodły z powodu niedojrzałych koncepcji baterii, miesięcznych kosztów portalu lub słabego przetwarzania kamery. Netatmo Presence jest dobrze wykonana, wygląda solidnie i bez problemu wytrzymuje każdy deszcz i zimno."
Ocena Amazon: 4,4 na 5 gwiazdek na 1.700+ referencji

Kamera monitorująca Lupus LE 201 Full HD w teście

Odporna na warunki atmosferyczne kamera IP Lupus WLAN do użytku na zewnątrz.

Lupusec jest znany ze swoich potężnych rozwiązań nadzoru. Dzięki kamerze bezpieczeństwa Lupus LE201 niemiecki producent pokazuje, że skoncentrowany ładunek technologii wcale nie musi być drogi. Za nieco mniej niż 100 euro otrzymujesz obiektyw szerokokątny 92 stopni i promień widzenia w nocy 30 metrów. Nawet w słabych warunkach oświetleniowych mała kamera monitorująca zachowuje swoje kontrasty w teście. Model kamery jest odporny na warunki atmosferyczne zgodnie z klasą ochrony IP67.
Jasność reflektora IR można regulować, podobnie jak czułość czujnika ruchu. Można zdefiniować obszary obrazu, które są istotne dla monitorowania. Pamięć SD można rozszerzyć do 128 GB. Oprócz lokalnego przechowywania w kamerze, nagrania mogą być przechowywane na serwerze FTP lub NAS. Przejrzysty interfejs sieciowy umożliwia przechowywanie na komputerze.
Zalety

 • bardzo dobra jakość obrazu
 • wysoka jakość
 • Karta SD, NAS lub serwer FTP jako pamięć masowa
 • Serwer poczty e-mail SMTP
 • daleki zasięg widzenia w nocy
 • Interfejs LAN i WLAN
 • Można podłączyć syrenę zewnętrzną Lupusec

niekorzyść

 • Instrukcje obsługi mogą być bardziej szczegółowe, aby móc szybciej wdrażać zaawansowane funkcje
 • brak zintegrowanego sygnału alarmowego

Głosy testowe i raporty z doświadczeń na temat Lupus LE 201
Smarthometest.informacje: „Lupusnet LE 201 imponuje szybką konfiguracją, funkcją noktowizora i pamięcią lokalną. Oprócz integracji i obsługi z komputera w domu, zawsze możesz mieć oko na swój dom dzięki aplikacji na smartfona."
Szpieg drzwi kamery.de: „Zakres usług jest ogromny, dlatego warto poświęcić czas na zgłębienie wszystkich subtelności. [

..

Obraz LUPUSNET HD-LE201, a także jego funkcja noktowizyjna z dostarczonymi zdjęciami są bardzo dobre. Ten produkt z Niemiec jest również bardzo tani."
Ocena Amazon: 4,2 na 5 gwiazdek z ponad 390 recenzji

Tabela porównawcza przewodowych kamer monitorujących do użytku na zewnątrz

Cechy *

Obecność Netatmo

Toczeń LE 201

Składowanie

Karta SD do 32 GB, serwer FTP,
Dropbox

Karta SD do 128 GB,
serwer FTP

Rezolucja

1.080 pensów

1.080 pensów

Nocna wizja

20m

30m

kąt

100°

92 °

Obszary monitorowania
definiować

tak

tak

Dwukierunkowe audio /
zintegrowany alarm

Nie? Nie

Nie? Nie

Inteligentny dom
Połączenie

Apple HomeKit, Asystent Google

System bezpieczeństwa Lupusec

Kompatybilność z
Pokaz echa

tak nie

Kompatybilność z
HomeKit / Bezpieczne wideo

Tak tak Nie? Nie

Cena (w przybliżeniu)

278 euro 83 euro

* wszystkie informacje w tabeli porównawczej bez gwarancji (możliwe aktualizacje oprogramowania i tak dalej)

Kamery do monitoringu zewnętrznego z zasilaniem bateryjnym

Kamera monitorująca Netgear Arlo Ultra w teście

Kamera bezpieczeństwa Arlo Ultra nadaje się do nadzoru zewnętrznego.

Zdjęcie: Netgear Arlo

System Netgear-Arlo to jedno z najpopularniejszych (i najdroższych) rozwiązań do monitoringu. Jest to szczególnie interesujące, jeśli ma być użytych kilka kamer monitorujących, ponieważ warunkiem uruchomienia jest stacja bazowa, która kosztuje około 50 do 100 euro (w zależności od zestawu). Można do nich zadokować do 15 kamer. Pomimo barier cenowych wejścia, niezawodne rozwiązanie monitorujące Netgear jest warte swojej ceny dla wymagających klientów ze względu na rozbudowane funkcje dodatkowe. Należą do nich np. rozpoznawanie człowiek-zwierzę, dwukierunkowy dźwięk i wbudowana syrena alarmowa. Jednak 7-dniowe bezpłatne przechowywanie w chmurze nie jest już dostępne. Możesz korzystać z usług abonamentowych bezpłatnie przez rok, ale po tym czasie zostaniesz wycofany do czasu wykupienia abonamentu za opłatą. Niewielką rekompensatą jest możliwość przechowywania danych na karcie SD dla tych, którzy i tak wolą zapisywać swoje dane lokalnie (i za darmo).
Dzięki szerokiemu polu widzenia 180 stopni bezprzewodowa kamera monitorująca rejestruje w teście około dwóch do trzech miesięcy przed terminem następnego naładowania akumulatora; W zależności od użytkowania w trybie bateryjnym większość z nich nie osiągnie 4 miesięcy określonych przez producenta. Jeśli jednak użyjesz odpowiedniego panelu słonecznego Arlo, możesz znacznie wydłużyć czas pracy. Jako jedyna przetestowana kamera do monitoringu, kamera do monitoringu Arlo Ultra oferuje funkcję geofencing, która automatycznie włącza i wyłącza tryb alarmu, w zależności od tego, gdzie znajduje się właściciel domu. Ponieważ jednak GPS czerpie dużo energii ze smartfona, każdy musi sam zdecydować, czy ta funkcja stanowi dla niego wartość dodaną osobiście.
Możliwość sterowania za pomocą asystenta głosowego to też kwestia gustu. Obraz na żywo można przeciągnąć do Amazon Echo Show lub Smart TV (przez FireTV) przez Amazon Alexa. Całość można również połączyć z Siri lub HomeKit, ale pamiętaj (jeszcze) nie z Apple SecureVideo.

Zalety

 • Dwukierunkowe audio
 • Można zdefiniować obszary monitorowania
 • rozpoznaje osoby, pojazdy, paczki i zwierzęta (z abonamentem)
 • Zintegrowana syrena
 • Kompatybilny z platformą inteligentnego domu IFTTT
 • kompatybilny z Alexą i HomeKit
 • Kompatybilny z panelem słonecznym Arlo
 • dobry tryb noktowizora w kolorze
 • bezpłatne przechowywanie w chmurze przez 7 dni
 • Automatyzacja geofencing

niekorzyść

 • wysoka cena wejścia
 • niektóre dodatkowe funkcje są aktywowane tylko w płatnym abonamencie
 • Wymienne baterie i dodatkowe aparaty są stosunkowo drogie
 • wciąż może być podatny na awarie ze względu na wiele nowych funkcji
 • brak bezpiecznego wideo Apple

Testuj głosy i raporty z doświadczeń na Netgear Arlo Ultra
Obraz komputerowy.de: „Najłatwiejszym sposobem konfiguracji w teście był smartfon, użytkownik potrzebuje tylko aplikacji Arlo. Krótkie filmy na wyświetlaczu wyjaśniają połączenie koncentratora i kamery. Wszystko gotowe w kilka minut. Operacja jest również prosta."
Łączyć.de: "Konkluzja testu: Bardzo dobry (zwycięzca testu). Pro: Sprytne funkcje aplikacji, takie jak rozpoznawanie paczek na wyciągnięcie ręki lub powiadamianie znajomych. Minusy: Zasięg między kamerami a bazą jest czasami zbyt mały."
Systemy antywłamaniowe i alarmowe.de: "Nieprawidłowe komunikaty alarmowe, które często występują w niedrogich kamerach, są bardzo rzadkie w przypadku Arlo Ultra. Dzięki prawdziwemu czujnikowi ruchu PIR i inteligentnemu rozpoznawaniu osób można prawie całkowicie uniknąć niepotrzebnych powiadomień push z powodu chybotliwych drzew, warunków pogodowych lub ptaków, nawet na zewnątrz."
Ocena Amazon: 4 na 5 gwiazdek z ponad 800 recenzji

Kamera monitorująca Reolink Argus 2 Full HD w teście

Kup teraz kamerę bezpieczeństwa baterii Reolink od Amazon.

Reolink Argus 2 to bezchmurna alternatywa dla Netgear Arlo Ultra. Tutaj możesz zapisać dane tylko na karcie micro SD. Jeśli ruch zostanie wykryty i zostanie uruchomione nagrywanie, otrzymasz wiadomość push i e-mail z fragmentem wideo, jeśli chcesz. Dzięki wbudowanemu głośnikowi bezprzewodowa kamera w najgorszym przypadku robi dużo hałasu. Dzięki funkcji interkomu kamera na baterie nadaje się również do użytku na zewnątrz przed drzwiami wejściowymi.
Aby uniknąć fałszywych alarmów, możesz wybrać jeden z trzech poziomów świadomości czujnika ruchu PIR. Uchwycone zostało okno podglądu 130 stopni. Wyraźny obraz jest zachowany nawet w ciemności; Reolink Argus 2 nie rozpoznaje szumu obrazu. Standardowa żywotność baterii wynosi około trzech miesięcy. Na szczęście Reolink Argus 2 można również podłączyć do panelu słonecznego, dzięki czemu nie musisz się już martwić o dopływ energii. Nawet jeśli bateria nie musi być często wymieniana: Jedną z zalet Reolink w porównaniu z Netgear jest to, że nowa bateria jest znacznie tańsza. Kosztuje około 25 euro.
Zalety

 • dobra jakość obrazu
 • elastyczne opcje mocowania
 • brak ograniczeń w chmurze
 • tania bateria do kupienia później
 • Szeroki kąt 130 stopni
 • możliwość rozbudowy o niedrogi panel słoneczny
 • niska cena
 • Dwukierunkowe audio
 • długa żywotność baterii

niekorzyść

 • brak możliwości integracji w inteligentnym domu
 • Jak dotąd brak integracji z innymi platformami (Amazon Alexa, HomeKit, IFTTT)
 • brak miejsca na serwerze NAS
 • brak automatycznego wykrywania obecności / nieobecności
 • Obsługa możliwa tylko za pomocą smartfona (nie przez przeglądarkę / komputer stacjonarny)
 • Filmy są zapisywane tylko lokalnie na karcie micro SD

Głosy testowe i raporty z doświadczeń na temat Reolink Argus 2
złota rączka.de: "Kamera Reolink Argus 2 jest bardzo popularna jako sprzęt. Jest mały, może być używany w ruchu dzięki baterii i zapewnia najwyższej jakości obrazy. Pozytywne są również opcje montażu i bardziej niż tani panel słoneczny."
Techstage.de: „Jeśli nie znasz danych swoich prywatnych kamer monitorujących w chmurze lub po prostu nie chcesz ponosić żadnych dodatkowych kosztów, możesz znaleźć urządzenie z wyboru w Reolink Argus 2."
Kontrolerzy domu.de: „Reolink Argus 2 przekonuje dobrą jakością obrazu i niezawodnym wykrywaniem ruchu. Dzięki dodatkowemu panelowi słonecznemu kamerę można bardzo elastycznie zamontować na posesji - wystarczy zasięg WiFi."
Ocena Amazon: 4,3 na 5 gwiazdek na 1.900+ referencji

Zewnętrzne kamery monitorujące w tabeli porównawczej

Cechy *

Netgear Arlo Ultra

Reolink Argus 2

Składowanie

Chmura, Mirco-SD
(co najmniej 16 GB)

Karta SD do 64 GB

Rezolucja

4K

1.080 pensów

Nocna wizja

8-10m

10m

kąt

180 °

130 °

Obszary monitorowania
definiować

tak

nie

Dwukierunkowe audio /
syrena

Tak tak

tak nie

Inteligentny dom
Połączenie

Amazon Alexa, IFTTT, SmartThings,
Mrugnięcie, naprężenie, HomeKit,
Asystent Google

-

Kompatybilność z
Pokaz echa

tak tak

Kompatybilność z
HomeKit / Bezpieczne wideo

tak nie Nie? Nie

Cena (w przybliżeniu)

409 euro 95 euro

* wszystkie informacje w tabeli porównawczej bez gwarancji (możliwe aktualizacje oprogramowania i tak dalej)

Przewodowe kamery wewnętrzne

Kamera monitorująca UpCam Cyclone HD Pro Full HD w teście

Kup teraz kamerę IP upCam Cyclone HD PRO od Amazon.

Wygląd UpCam Cyclone to z pewnością kwestia gustu, ale ma decydującą zaletę: obiektyw można obracać w poziomie o 355 stopni i w pionie o 120 stopni - za pomocą aplikacji za pomocą zdalnie sterowanego silnika. To sprawia, że ​​UpCam Cyclone HD Pro szczególnie nadaje się do monitorowania przestronnych pomieszczeń.
Kamerę monitorującą WLAN można podłączyć do płatnej usługi w chmurze, której ceny zaczynają się od około czterech euro miesięcznie. Jednak nagrania można również zapisywać bezpłatnie na zintegrowanej karcie SD o pojemności 8 GB. Miesięczne koszty następcze nie są zatem obowiązkowe. Możliwe jest również powiadomienie przez e-mail i przesłanie na serwer FTP.
Wyraźny obraz UpCam Cyclone jest szczególnie dobry jak na aparat w tym przedziale cenowym – zarówno w jasnym, jak i ciemnym kolorze. W tym celu producent postawił na wysokowydajny czujnik firmy Sony.
Zalety

 • dobre zdjęcia w nocy
 • W zestawie karta pamięci 8 GB
 • Monitorowanie przez interfejs sieciowy lub aplikację
 • Powiadomienia e-mailowe
 • Możliwość przechowywania na serwerze FTP
 • obrotowa kamera
 • niska cena
 • Dwukierunkowe audio
 • przyłącza zewnętrzne dla czujników i zewnętrznego systemu alarmowego

niekorzyść

 • Wspornik ścienny trochę niestabilny
 • brak zintegrowanego sygnału alarmowego

Testuj głosy i raporty z doświadczeń na upCam Cyclone HD Pro
Bądź bezpieczniejszy.de: "UpCam Cyclone HD Pro to nasza ulubiona kamera w kategorii kamer wewnętrznych. Dzięki wbudowanemu czujnikowi PIR fałszywe alarmy to już przeszłość."
Systemy antywłamaniowe i alarmowe.de: "Byliśmy mile zaskoczeni bardzo dobrą jakością obrazu i wszechstronnością upCam Cyclone HD Pro, fajnie było go przetestować."
Kamera Wi-Fi.info: „Moim zdaniem upCam Cyclon HD Pro to naprawdę dobra kamera monitorująca z wieloma funkcjami i dobrą jakością obrazu. Aparat jest również sprzedawany przez niemiecką firmę."
Ocena Amazona: 4.4 na 5 gwiazdek z ponad 700 recenzji

Kamera monitorująca Instar IN-8015 Full HD w teście

Kamera bezpieczeństwa Instar nie nadaje się do użytku na zewnątrz, ale sprawdza się bardzo dobrze jako kamera wewnętrzna.

Podobnie jak UpCam Cyclone, Instar IN-8015 jest w stabilnej podstawie. Pod względem wykonania aparat wygląda nieco bardziej wartościowo. Widok dookoła jest również możliwy dzięki wbudowanemu silnikowi. Podczas gdy kąt widzenia w stanie bezczynności wynosi 90 stopni, można go rozszerzyć do 350 stopni w poziomie i 100 stopni w pionie. Daje mu to prawie taką samą wydajność obrazu jak UpCam Cyclone.
Instar IN-8015 zdobywa punkty przede wszystkim dzięki wyjątkowo kontrastowemu obrazowi, ponieważ padające promienie podczerwone są usuwane przez filtr odcinający IR. W nocy dziesięć diod LED na podczerwień zapewnia wyraźny obraz. Zasięg widzenia w nocy jest nieco ograniczony do pięciu do dziesięciu metrów, ale jest całkowicie wystarczający do użytku w pomieszczeniach.
Wbudowany głośnik może z jednej strony służyć do komunikacji dwukierunkowej, z drugiej strony może odstraszać dźwięk alarmu. Aby uniknąć fałszywych alarmów, czułość czujnika ruchu można regulować etapami.
Użytkownik ma do wyboru różne opcje przechowywania danych: karta pamięci, serwer FTP lub przechowywanie w chmurze. W przypadku alarmu oprócz wiadomości push na smartfonie można również poprosić o e-mail z dowodami.
Zalety

 • szeroki kąt widzenia dzięki silnikowi
 • zintegrowana karta pamięci 16 GB
 • Nagrania interwałowe z regulowanym czasem interwału (np. dla nagrań poklatkowych)
 • różne opcje przechowywania
 • Dwukierunkowe audio
 • Połączenia dla czujników i zewnętrznego systemu alarmowego

niekorzyść

 • monitorowane przez odgłosy silnika i diody LED niezbyt rzucające się w oczy
 • opcjonalny wspornik ścienny niezbyt stabilny

Głosy testowe i raporty z doświadczeń na temat Instar IN-8015
Bądź bezpieczniejszy.de: "Cena na pierwszy rzut oka może wydawać się nieco wysoka, ale dostajesz też jedno z najlepiej wykonanych urządzeń na rynku."
Techstage.de mówi: „Kupujący musi być trochę gotowy do załatwienia sprawy. Ale dostaje też urządzenie z bardziej szczegółowymi opcjami ustawień niż z testowanymi do tej pory kamerami w chmurze."
Ocena Amazon: 4,3 na 5 na podstawie ponad 250 recenzji

Tabela porównawcza przewodowych kamer wewnętrznych

Cechy *

UpCam Cyclone HD Pro

INSTAR IN-8015

Składowanie

Chmura (od 4 euro/m), karta SD
do 128 GB, FTP / NAS

Chmura (od 3 euro/m), karta SD
do 128 GB, FTP

Rezolucja

1.080 pensów

1.080 pensów

Nocna wizja

10-12m

5-10m

kąt

100° (355° / 120°)

90° (350°/100°)

Obszary monitorowania
definiować

nie

tak

Dwukierunkowe audio /
zintegrowany alarm dźwiękowy

tak nie

tak nie

Inteligentny dom
Połączenie

nie

nie

Kompatybilność z
Pokaz echa

nie nie

Kompatybilność z
HomeKit / Bezpieczne wideo

Nie? Nie Nie? Nie

Cena (w przybliżeniu)

150 euro 256 euro

* wszystkie informacje w tabeli porównawczej bez gwarancji (możliwe aktualizacje oprogramowania i tak dalej)

Kamery wewnętrzne z zasilaniem bateryjnym

Kamera monitorująca EufyCam 2C w teście

Zamów teraz kamerę monitorującą EufyCam 2C w Amazon. 

Zdjęcie: Eufy

System bezpieczeństwa Eufy nadaje się zarówno do użytku wewnątrz, jak i na zewnątrz. To sprawia, że ​​kamera monitorująca jest nie tylko dobrą alternatywą dla Blink XT, ale także dla Netgear Arlo Pro Ultra, który już przedstawiliśmy powyżej. Jest to szczególnie interesujące, jeśli we wnętrzu ma być używanych kilka kamer monitorujących, ponieważ warunkiem uruchomienia jest Eufy HomeBase 2, która zapewnia płynną interakcję systemu i oprócz Eufy-Cams łączy również czujniki wejściowe. W zestawie dwie kamery i stacja bazowa za niecałe 200 euro - mniej niż połowę ceny w porównaniu do bardzo podobnego optycznie systemu Arlo Ultra; w zamian rezygnujesz z odrobiny specjalnego sprzętu, takiego jak dwukierunkowe audio lub zintegrowana syrena. W Eufy filmy są przechowywane na 16-gigabajtowej karcie pamięci przez trzy miesiące (zanim zostaną nadpisane) i mogą być przesyłane strumieniowo na żywo w dowolnym momencie. Użytkownicy iOS mogą również korzystać z przechowywania w chmurze Apple HomeSecure.
Wbudowana bateria wymaga ładowania tylko co sześć miesięcy i umożliwia elastyczne mocowanie kamery w całym domu. Dzięki polu widzenia 135 stopni bezprzewodowa kamera monitorująca rejestruje ostre, kolorowe obrazy - nawet w ciemności, gdy włączony jest „reflektor”. Kolorowe widzenie w nocy ma oczywiście negatywny wpływ na żywotność baterii. Ale działa bez reflektora. Następnie światła podczerwone zapewniają czarno-białe nagrania, które nadal należą do najbardziej szczegółowych w naszym teście kamer zewnętrznych.

Zalety

 • Czujnik ruchu z wykrywaniem osób dla dokładnych komunikatów alarmowych
 • Definiowany obszar aktywacji
 • bardzo dobry tryb widzenia w nocy
 • Lokalny magazyn
 • Kompatybilny z Alexą, Asystentem Google i HomeKit

niekorzyść

 • brak dwukierunkowego dźwięku
 • nie zaciemnia żadnych prywatnych stref sąsiada

Testuj głosy i raporty z doświadczeń na EufyCam 2C
Obraz komputerowy.de: "Kamera działa zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz i nie ma prawie żadnych wad - nawet w porównaniu z droższymi kamerami. Zestaw kamer oferuje wszystkie funkcje nawet bez abonamentu. Eufy polega na lokalnej pamięci masowej lub bezpiecznym bezpiecznym wideo HomeKit."
Techstage.de: „Eufy Cam 2c to przyjemnie prosty i jednocześnie potężny zestaw. Konfiguracja, tworzenie kopii zapasowych danych i ustawienia są również możliwe przy niewielkiej wiedzy technicznej. Nagrania i rozpoznawanie osób doskonale współpracują z kamerami."
Magazyn PC.de: „Bardzo dobry technicznie Eufycam 2C można również zobaczyć w naszym rankingu bezpieczeństwa. Pod względem bezpieczeństwa oferuje również najlepszy stosunek ceny do wydajności."
Ocena Amazon: 4,5 na 5 gwiazdek na 4.000+ referencji

Testowany system kamer bezpieczeństwa Blink Home

System Blink do monitoringu wideo nadaje się zarówno jako kamera wewnętrzna, jak i kamera bezpieczeństwa z czujnikiem ruchu do użytku na zewnątrz.

Blink XT to w rzeczywistości również kamera z czujnikiem ruchu do użytku na zewnątrz. Ponieważ ma pewne zalety w porównaniu z kamerą wewnętrzną Blink, zalecamy model XT do użytku w pomieszczeniach. Z jednej strony kamera monitorująca Blink XT zapewnia znacznie lepszy obraz niż jej siostrzany model dzięki rozdzielczości HD, a z drugiej strony nadzór jest mniej widoczny, ponieważ XT nie ma widocznej żarówki LED.
Ale dlaczego seria Blink jest w ogóle interesująca??  Istnieją dwa decydujące powody: niewielka kamera monitorująca ma żywotność baterii około dwóch lat. Ponieważ nie byliśmy w stanie przetestować Blink XT przez tak długi czas, na podstawie aktualnych wartości testowych zakładamy, że można osiągnąć co najmniej rok. Oznacza to, że Blink XT nadal jest znacznie powyżej średniej. Drugim powodem Blink jest stałe bezpłatne przechowywanie w chmurze. XT jest nawet stosunkowo niedrogi, bez konieczności rezygnacji z ważnych funkcji, w tym np. czujnika ruchu PIR z regulowaną czułością, który działa w promieniu sześciu metrów.
Blink jest również ciekawy do zastosowania w inteligentnym domu, ponieważ system jest kompatybilny nie tylko z Amazon Alexa, ale także z systemem oświetlenia Philips Hue za pośrednictwem bezpłatnej usługi IFTTT. Włamywacz jest zaskoczony świątecznym oświetleniem.

Zalety

 • bezpłatne przechowywanie w chmurze
 • stosunkowo długa żywotność baterii
 • kompatybilny z Amazon Alexa
 • Kompatybilny z Philips Hue przez IFTTT
 • niska cena pomimo niezbędnego modułu synchronizacji
 • w razie potrzeby możliwość rozbudowy do dziesięciu kamer

niekorzyść

 • brak nagrań „na żądanie”
 • brak alarmu dźwiękowego
 • Geofencing tylko jako funkcja premium lub bezpłatnie za pośrednictwem IFTTT
 • brak dwukierunkowego dźwięku
 • Powiadomienia push nie są wysyłane do czasu zakończenia nagrywania

Głosy testowe i raporty z doświadczeń w Blink XT
Świat sieci.de: „Dzięki systemowi monitorowania Blink oferuje doskonałe rozwiązanie bezpieczeństwa, które nawet laicy techniczni mogą skonfigurować w ciągu kilku minut bez żadnych problemów. Ponadto produkt przekonuje uczciwą ceną, przemyślaną aplikacją i długą żywotnością baterii."
Kontrolerzy domu.de: „Czym system monitorowania Blink różni się od konkurencyjnych produktów?? Zakres funkcji jest podobny, ale kamery Blink wyróżniają się kompaktową konstrukcją, darmową usługą w chmurze i stosunkowo niską ceną."
Test techniczny.org: „Szukasz szczególnie prostej i bezproblemowej, całkowicie bezprzewodowej kamery do monitoringu? W takim razie mrugnięcie jest obecnie jedną z najlepszych opcji! „>
Ocena Amazon: 4 na 5 gwiazdek z ponad 120 recenzji

Tabela porównawcza wewnętrznych kamer do monitoringu z zasilaniem bateryjnym

Cechy *

EufyCam 2C

Migaj XT

Składowanie

Karta pamięci eMMC 16 GB

Chmura (zawsze za darmo za 7.200
Sekundy)

Rezolucja

1.080 pensów

1.080 pensów

Nocna wizja

6m

10m

kąt

135 °

110 °

Obszary monitorowania
definiować

tak

Tak (od aktualizacji 2020)

Dwukierunkowe audio /
słyszalny alarm

Nie? Nie

Nie? Nie

Inteligentny dom
Połączenie

Amazon Alexa, Asystent Google,
Apple HomeKit

Amazon Alexa, Philips Hue
(przez IFTTT)

Kompatybilność z
Pokaz echa

tak tak

Kompatybilność z
HomeKit / Bezpieczne wideo

Tak tak Nie? Nie

Cena (w przybliżeniu)

240 euro 166 euro

* wszystkie informacje w tabeli porównawczej bez gwarancji (możliwe aktualizacje oprogramowania i tak dalej)

Kamery do monitoringu dla HomeKit Secure Video

Funkcje * Eve Cam Logitech Circle View
Składowanie iCloud iCloud
Rezolucja 1.080 pensów 1.080 pensów
Nocna wizja 5 mln 4,5m
kąt 150 ° 180 °
Obszary monitorowania
definiować
tak, przez HomeKit
Bezpieczne wideo
tak, przez HomeKit
Bezpieczne wideo
Dwukierunkowe audio /
słyszalny alarm
tak nie tak nie
Inteligentny dom -
Połączenie
HomeKit i HomeKit
Bezpieczne wideo
HomeKit i HomeKit
Bezpieczne wideo
Cena £ około 137 euro około 155 euro

*Wszystkie oświadczenia bez gwarancji

Testowana kamera wewnętrzna Eve Cam

Zamów teraz kamerę monitorującą Eve Cam w Amazon. 

Zdjęcie: Eve Systems

Eve Systems specjalizuje się w produkcji sprzętu dla Apple HomeKit. Jest więc rzeczą oczywistą, że pierwsza kamera monitorująca Eve obsługuje również rozwiązanie bezpieczeństwa HomeKit Secure Video - a raczej może zapisywać nagrania tylko za jego pośrednictwem. Ogólny pakiet jest słuszny i przekonuje większość Maków: szeroki kąt 150 stopni, dwukierunkowy dźwięk i przyzwoita jakość obrazu, w najlepszym przypadku z nieco bladymi kolorami. Można skrytykować brak podziału na strefy. Ponieważ kamera i tak jest zwykle używana z HomeKit Secure Video, tę opcję uzupełnia aplikacja Home. Dzięki silnemu magnesowi na podstawie, kamera monitorująca jest odporna na bomby w teście, na przykład na grzejniku. Trochę zaskakujący jest dobór kolorów obudowy. Tutaj jeden lub drugi z pewnością chciałby subtelnej bieli, która znacznie lepiej pasowałaby do serii Eve.

Zalety

 • obsługuje HomeKit Secure Video
 • szeroki kąt
 • Dwukierunkowe audio

niekorzyść

 • nieco blade kolory
 • Obudowa obecnie dostępna tylko w kolorze czarnym
 • Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego

Testuj głosy i raporty z doświadczeń na Eve Cam
miasto-bremerhaven.de: „W sumie wykonanie bardzo dobre, nie mogłem znaleźć żadnych wad. Szczerze mówiąc wspornik taki jak w Circle View wykonany z metalu jest fajny, ale moim zdaniem nie musi być z aparatem, który i tak nie jest umieszczony na środku pokoju."
Maclife.de: „Transmisja na żywo działa świetnie. Czasami system potrzebuje kilku sekund, aby obraz stał się naprawdę ostry i płynny, ale może to być spowodowane różnymi czynnikami."
blog o technologiach bezpieczeństwa.net: „Ewa Cam jest wysoce zalecana w obszarze nadzoru wideo dla systemów inteligentnego domu. Ponadto istnieje doskonały stosunek ceny do wydajności, bezpieczne przechowywanie nagrań i wysoki poziom ochrony prywatności."

Testowane kamery wewnętrzne i zewnętrzne Logitech Circle View

Zamów teraz kamerę monitorującą Logitech w Amazon. 

Zdjęcie: Logitech

Za około 20 euro więcej możesz kupić bezpieczną kamerę HomeKit Logitech Circle View. Kamera monitorująca ma o wiele więcej do zaoferowania niż testowany Eve Cam: kąt 180 stopni, wodoodporną aluminiową obudowę i - szczególnie interesujące do użytku w pomieszczeniach - dwie funkcje prywatności. Głowicę kamery można odchylić tak, aby obiektyw zakrywał tylko własną stopę. Jest też przycisk, za pomocą którego w prosty sposób można wyłączyć kamerę - krótkie naciśnięcie wystarczy, aby ją włączyć, wystarczy kilka chwil, by kamera wróciła do życia. Funkcjonalna i optyczna konstrukcja obudowy jest prawdopodobnie jedną z najlepszych obecnie na rynku i dlatego idealnie pasuje do floty Apple HomeKit Smart Home. Nagrania z kamery monitorującej są dobre, ale nie należy trzymać ich obok obrazów 4K z Arlo Ultra. Po powiększeniu obraz szybko staje się pikselowany. Eve Cam i Logitech Circle View nie robią wiele.

Zalety

 • obsługuje HomeKit Secure Video
 • wysokiej jakości aluminiowa obudowa
 • Dwukierunkowe audio
 • Funkcje prywatności
 • bardzo szeroki kąt

niekorzyść

 • Obudowa obecnie dostępna tylko w kolorze czarnym
 • Rozdzielczość/jakość obrazu nie jest idealna

Głosy testowe i raporty z doświadczeń w Logitech Circle View
Pasek na iPhonie.de: „Jakość wideo w Logitech Circle View można ocenić jako bardzo przyzwoitą. Kąt widzenia jest przyjemnie duży przy 180 stopniach, a dzięki rozdzielczości 1080p kamera wykorzystuje również obecne maksimum wideo HomeKit."
miasto-bremerhaven.de: "Kamera też dobrze się spisuje pod innymi względami, można się do niej szybko dostać za pomocą aplikacji domowej, obraz pojawia się szybko bez konieczności przeładowywania, domofon działa świetnie i do tej pory nie zauważyłem żadnych problemów. Z pewnością znów można by narzekać na rozdzielczość, bo ktokolwiek mocno przybliży, na dobre lub na złe, szybko natknie się na rozpikselowany obraz. Ale ponieważ twarze są wyraźnie rozpoznawalne, jest to dla mnie bardziej decydujące kryterium."
obraz komputerowy.de: „Filmy wyglądały w porządku na iPhonie, ale na dużym ekranie iPada lub na Macu było pixel mash. Obrazy nie zawsze były odpowiednio doświetlone, przez co czasami zatapiały się ciemne obszary. Wieczorem nie było lepiej: mimo funkcji noktowizora filmy wyglądały na źle wyprane. Ludzie byli rozpoznawalni, twarze czasami tylko trudne.

FAQ: Często zadawane pytania dotyczące kamer do monitoringu WiFi

Jak bezpieczne jest przechowywanie w chmurze?
Przechowywanie w chmurze powoduje stres dla niektórych klientów – w końcu kamera monitorująca w domu i wokół niego rejestruje prywatne dane. Chociaż ryzyko podsłuchu nagrań przez osoby trzecie nigdy nie może zostać wyeliminowane w 100 procentach, metody szyfrowania są generalnie na bardzo wysokim poziomie. Są porównywalne ze standardami bankowości internetowej.
Aby nadal wierzyć, że jesteś po bezpiecznej stronie, upewnij się, że dane są przechowywane na serwerach w Niemczech lub przynajmniej w UE. Alternatywnie możesz oczywiście całkowicie zrezygnować z przechowywania w chmurze. W takim razie polecamy kartę micro SD lub serwer NAS.
Gdzie są serwery w chmurze dla prezentowanych rozwiązań monitorujących?
Oto aktualne lokalizacje serwerów kamer monitorujących, które przedstawiliśmy w teście:

 • > Netgear: Irlandia
 • upCam: Niemcy
 • Instar: Niemcy
 • Logitech: brak odpowiedzi

Ile nagrań może pomieścić karta SD?
Oprócz przechowywania w chmurze karta SD to najprostszy sposób na zapisywanie nagrań z monitoringu. Możesz zdecydować, w jakiej jakości Twoje filmy mają być nagrywane. Im wyższa szybkość transmisji, tym wyraźniejszy obraz i więcej miejsca na dane wideo wykorzystuje. W związku z tym możliwy czas nagrywania zależy od wybranej przepływności, którą można ustawić w aplikacji lub w interfejsie internetowym.
Ogólna zasada dotycząca średniego czasu nagrywania to:
Czas nagrywania = pojemność karty SD / szybkość transmisji

Przykład: Czas nagrywania dla różnych rozmiarów kart SD i szybkości transmisji

Maks. Szybkość transmisji

Karta 16 GB

Karta 32 GB

Karta 64 GB

37,3 godziny

74,6 godziny

149,1 godziny

1.536

24,9 godziny

49,7 godzin

99,4 godziny

Co to jest serwer FTP?
Wiele kamer WLAN i kamer monitorujących oferuje opcję przechowywania filmów i obrazów na tak zwanym serwerze FTP. Serwer FTP to serwer internetowy, na którym można przechowywać dane. FTP to skrót od „File Transfer Protocol”, więc jest to protokół, za pomocą którego nawiązywane jest połączenie. Użyj darmowego lub płatnego programu FTP, aby uzyskać dostęp.
Ponieważ kamery monitorujące generują stosunkowo duży ruch danych, często są wykluczane z bezpłatnych ofert. Płatne programy FTP zaczynają się od około trzech euro miesięcznie.
Co to jest serwer NAS?
Mówiąc najprościej, serwer NAS to komputer z kilkoma dyskami twardymi, który umożliwia zapisywanie zdjęć i filmów w sieci domowej. Jest podłączony do routera lub innego dystrybutora, a następnie może uzyskać do niego dostęp każdy upoważniony do korzystania z sieci. W ten sposób nie tylko filmy z monitoringu, ale także filmy i muzykę można udostępniać rodzinie lub klubowi. NAS oznacza „Network Attached Storage”. Serwery NAS kosztują od 200 do 500 euro.
Aktualne oferty serwerów NAS na Amazon
Co to jest czujnik PIR?
Czujniki PIR są wykorzystywane w nowoczesnych kamerach monitorujących do identyfikacji osób. Są to pasywne czujki ruchu na podczerwień (PIR) wykonane z tantalu litu, które wykrywają ruch ludzi i wyzwalają sygnały elektryczne, optyczne lub akustyczne. Aby zapewnić niezawodne wykrywanie ruchu, większość producentów kamer monitorujących polega na połączeniu czujników PIR i porównywania obrazu opartego na oprogramowaniu.
Jak podłączyć kamerę monitorującą do systemu inteligentnego domu??
Kamery do monitoringu WLAN mogą wchodzić w interakcje z systemem inteligentnego domu tylko wtedy, gdy ich oprogramowanie jest do tego przeznaczone. Dlatego nie każdą kamerę można po prostu podłączyć do każdego systemu. Dostawcy inteligentnych domów często mają w swoim asortymencie własne kamery monitorujące, których można się potem nauczyć za pomocą aplikacji producenta smart home.
Ponadto istnieją otwarte systemy inteligentnego domu, takie jak Magenta SmartHome lub Homee, które integrują wiele produktów innych firm. Spojrzenie na odpowiednią listę kompatybilności producenta pomaga dowiedzieć się, która kamera monitorująca jest odpowiednia.
Jeśli żądana kamera do monitoringu nie jest kompatybilna z systemem inteligentnego domu, nadal istnieje możliwość skorzystania z kompleksowych platform inteligentnego domu. Są to programy, które łączą różne aplikacje w inteligentne funkcje jeśli-to. Przykładami są Amazon Alexa, Apple HomeKit, IFTTT lub iHaus App. Oznacza to, że systemy, które są faktycznie niekompatybilne, mogą się ze sobą komunikować.

Logitech Circle można zintegrować z Magenta Smart Home.

Zdjęcie: Logitech

Czy podłączenie kamery do monitoringu WLAN do inteligentnego domu ma sens??
Połączenie kamery monitorującej z systemem inteligentnego domu otwiera wiele możliwości. Oto kilka przykładowych scenariuszy:

 • Kontaktron zgłasza nieautoryzowany dostęp > kamera monitorująca rozpoczyna nagrywanie
 • Kamera zaczyna nagrywać > oświetlenie wnętrza jest włączone
 • Polecenie głosowe do Amazon Alexa> obraz z kamery jest przesyłany do Amazon Echo lub telewizora
 • Inteligentny alarm przeciwpożarowy uruchamia alarm> zobacz, co się dzieje za pośrednictwem transmisji na żywo, gdy jesteś w drodze

Jakich przepisów prawnych muszę przestrzegać podczas korzystania z kamery monitorującej??
Zwłaszcza, gdy kamery monitorujące są instalowane na zewnątrz, należy zwrócić uwagę na kilka rzeczy, aby nie naruszać prywatności innych osób.
Z jednej strony kamera może uchwycić tylko twoją własność. Jeśli kąt monitorowania jest zbyt duży, niektóre strefy można „wykluczyć” dla wielu modeli.
Jeśli złapiesz nieznajomych lub tablice rejestracyjne samochodu, muszą one być nierozpoznawalne, jeśli nadal będziesz korzystać z wideo.
Ogólnie rzecz biorąc, powinieneś polegać na niezawodnych systemach nadzoru z wysokim poziomem szyfrowania. Chroni to twoją prywatność - a także twoich sąsiadów.
Czy ma sens używanie kamery bezpieczeństwa Wi-Fi jako elektronicznej niani??
Atrakcją jest oczywiście nie tylko usłyszenie krzyku dziecka, ale także obejrzenie w dowolnym momencie łóżeczka za pośrednictwem aplikacji. W rzeczywistości istnieje wiele „słodkich” kamer do monitoringu Wi-Fi, które mogą być używane jako elektroniczne nianie z dwukierunkowym dźwiękiem.
Należy pamiętać, że wiadomość push na smartfonie można podsłuchać szybciej niż krzyk, który jest od razu odbierany przez zwykłą elektroniczną nianię. Jako dodatkowa niania zalecana jest kamera do monitoringu WLAN, gdy na przykład jesteś poza domem i chcesz sprawdzić, jak maluch radzi sobie z opiekunką.
Netgear Arlo ma w swoim asortymencie specjalną elektroniczną nianię, która również kontroluje wilgotność i odtwarza muzykę. Prostszą i tańszą alternatywą jest kamera WiFi TODAYI

Kamera monitorująca WiFi może być również przydatna do monitorowania zwierząt.

Zdjęcie: Logitech

Minikamery są warte zachodu?

Kamery monitorujące działają odstraszająco i dlatego niekoniecznie muszą być bardzo małe. Niemniej jednak są aplikacje, w których chciałoby się postępować trochę bardziej potajemnie. W tym miejscu mini kamery bezpieczeństwa mogą być świetną opcją. Nie zalecamy jednak małych wersji jako stałego systemu bezpieczeństwa. W porównaniu z nimi aparaty wielkości kciuka są bardzo czułe i często mają tylko krótki czas pracy na baterii bez podłączenia do zasilania.

Przegląd minikamer monitorujących

Wniosek: która kamera monitorująca w teście jest dla mnie najlepsza?

Przegląd testów najlepszych kamer do monitoringu pokazuje, że prezentowane modele przekonują dużym pakietem wydajności. W przypadku niektórych producentów funkcje takie jak przechowywanie w chmurze i strefy aktywności wiążą się z miesięcznymi kosztami, ale zwykle wynoszą one poniżej dziesięciu euro - wciąż rozsądna cena za silny system nadzoru.
Która kamera monitorująca jest dla Ciebie odpowiednia, ostatecznie zależy od Twoich priorytetów, celu i lokalizacji. Aby ułatwić podjęcie decyzji, oto najważniejsze informacje o zwycięzcach testu w skrócie:
Netatmo Presence: niepozorny nadzór, połączenie HomeKit, połączenie Dropbox
Lupus netgLE201: kompleksowy interfejs sieciowy, szerokie widzenie w nocy, powiadomienia e-mail
Arlo Ultra: przechowywanie kart SD, geofencing, auto i wykrywanie pakietów
Reolink Argus 2: Niedrogi aparat, tania bateria zastępcza, zasilanie energią słoneczną
UpCamins Cyclone: ​​zasięg 355 stopni, powiadomienia e-mail, karta pamięci 8 GB
Instar IN-8015: pokrycie 350 stopni, powiadomienia e-mail, karta pamięci 16 GB
EufyCam 2C: Rozpoznawanie osoby, definiowalny obszar aktywacji, bardzo dobry tryb widzenia w nocy, pamięć lokalna
Blink XT: bezpłatne przechowywanie w chmurze, długa żywotność baterii, kompatybilność z IFTTT
Eve Cam: obsługuje HomeKit Secure Video, szeroki kąt
Logitech Circle View: obsługuje HomeKit Secure Video, wysoką jakość, funkcje prywatności, bardzo szeroki kąt

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here