Wymień uszkodzone płytki”,

Wymiana uszkodzonych płytek - tak naprawisz uszkodzenie w ośmiu krokach

Pęknięcie w płytce zaburza ogólny wygląd © ArTo, fotolia.com

Uszkodzenia płytek mogą mieć wiele przyczyn. Na przykład w przypadku płytek podłogowych często przedmioty spadają na podłogę i powodują odpryski drobnych kawałków ceramiki. Z kolei w przypadku płytek ściennych często przy wymianie mebli, takich jak półka czy lustro, widoczne stają się wywiercone otwory. Jeśli masz płytki na wymianę lub możesz je kupić, to uszkodzenie można naprawić, wymieniając płytki. Oto jak możesz to zrobić. Jako narzędzia i materiały do ​​pracy będziesz potrzebować

 • okulary ochronne
 • Nóż do fugowania, szlifierka kątowa lub przystawka frezarska do wiertarki
 • młotek
 • Dłuto lub szpatułka do stawów
 • Możliwie. Zaprawa naprawcza
 • Szczotka ręczna lub odkurzacz
 • taśma klejąca
 • elastyczny klej do płytek
 • Szpatułka karbowana
 • Poziom duchowy
 • elastyczna fuga
 • Gumowa szpatułk
 • gąbka
Wymiana uszkodzonej płytki: są to narzędzia, których będziesz potrzebować Połączenia można ciąć nożem do fug © DGM Photo, stock.cegła suszona na słońcu.com
 1. Pierwszym krokiem jest usunięcie spoin. Potrzebujesz do tego szlifierki kątowej, przystawki frezarskiej do wiertarki lub noża przegubowego. Użyj jednego z tych narzędzi, aby usunąć fugę wokół uszkodzonej płytki. Jeśli spoiny są bardzo wąskie lub wykonane z miękkiego materiału, takiego jak silikon, możesz również wypróbować nóż rzemieślniczy. Podczas usuwania fug uważaj, aby nie uszkodzić sąsiednich płytek i w razie potrzeby pracuj nieco wolniej.
 2. Uszkodzone płytki usunąć młotkiem i szpachelką do fug © VRD, fotolia.com
 3. Po usunięciu fugi użyj młotka i dłuta lub szpachli. Za pomocą tych dwóch narzędzi możesz rozbić uszkodzoną płytkę, a następnie kawałek po kawałku poluzować ją z podłoża. W miarę możliwości uderzaj w kierunku środka płytki, aby siła powstająca podczas uderzenia nie była przenoszona na sąsiednie płytki i je uszkadzała. Stary klej do płytek można również usunąć młotkiem i dłutem lub szpachelką. Krawędzie przylegających płytek można łatwo usunąć z resztek zaprawy za pomocą szerokiego śrubokręta płaskiego.
 4. Teraz zbadaj podpowierzchnię. Powinna być absolutnie wypoziomowana, aby nowa płytka była wyrównana z innymi płytkami po zakończeniu naprawy. Istniejące ubytki lub pęknięcia można wypełnić zaprawą naprawczą, a wystające elementy odkuć dłutem. Możesz określić, czy podłoże jest optymalnie przygotowane, umieszczając nową płytkę w powstałej szczelinie.
 5. Wymień płytkę: Powierzchnia musi być absolutnie równa do 30% zapisać

  Specjaliści glazurnicy
  Tanie oferty

  porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
  Wskazówka: Znajdź najtańsze warstwy podłogowe, porównaj oferty i zaoszczędź.
 6. Wszystkie zabrudzenia usuniesz szczotką ręczną lub odkurzaczem. Następnie weź trochę taśmy i odklej wszystkie sąsiednie płytki. Zapobiegnie to przedostawaniu się kleju do płytek na nienaruszone płytki.
 7. Jeśli klej do płytek rozprowadzi się na całej powierzchni, nie powstaną żadne ubytki © Zoran, stock.cegła suszona na słońcu.com
 8. Do naprawy płytek najlepiej używać elastycznego kleju do płytek. Rozprowadzić na powierzchni pacą zębatą.
 9. Elementy dystansowe zapobiegają przesuwaniu się płytek ściennych © Marco2811, stock.cegła suszona na słońcu.com
 10. Teraz weź nową płytkę i umieść ją na kleju do płytek. Zanim jednak wciśniesz płytkę w klej, należy sprawdzić, czy fugi mają taką samą szerokość ze wszystkich czterech stron. Jeśli jest to płytka ścienna, najlepiej przymocować ją odpowiednimi przekładkami. Użyj również poziomicy lub innego przedmiotu, aby sprawdzić, czy wysokość jest taka sama jak innych płytek.
 11. Naprawa prawie zakończona wraz z fugowaniem © fotodrobik, stock.cegła suszona na słońcu.com
 12. Przed fugowaniem nowej płytki klej do płytek musi całkowicie stwardnieć. Dlatego przed fugowaniem należy odczekać co najmniej 24 godziny. Jeśli to możliwe, używaj elastycznej fugi. Rozprowadzić w stawach gumową szpatułką. Najlepiej pracować ukośnie do stawu.
 13. Jeśli fuga zacznie wysychać, weź wilgotną gąbkę i użyj jej do wygładzenia fugi. Następnie usuń brud z nowej płytki. Następnie wystarczy poczekać, aż fuga całkowicie stwardnieje. Zajmuje to również około dnia.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here