Renowacja betonu”,

Renowacja betonu: pięć kroków i wygląda jak nowa

Jesteś właścicielem mostu autostradowego, wieżowca lub stadionu piłkarskiego z betonu?? Mylisz się tutaj, jeśli budynek wymaga remontu - to nic dla majsterkowiczów. Ale masz również elementy betonowe w swoim domu i ogrodzie - może dojść do uszkodzenia muru granicznego lub klatki schodowej. Jeśli części są nośne, należy skonsultować się z inżynierem budowlanym. W przeciwnym razie możesz samodzielnie naprawić szkody - oto jak to zrobić.

Dlaczego beton pęka

Ślady rdzy na powierzchni wskazują na uszkodzenia betonu © Ugrum, stock.cegła suszona na słońcu.com

Ponieważ zawsze dobrze jest wiedzieć, jak mogą wystąpić szkody, krótkie zdanie. Nawet jeśli pręt zbrojeniowy jest dobrze otoczony betonem, wilgoć lub jakiekolwiek gazy z czasem dostaną się do stali. Czasami zaczyna rdzewieć i znacznie się rozszerza w tym procesie. Uzyskuje na to miejsce, wysadzając kawałki betonu, przynajmniej pęknięcia materiału. Pęknięcia i uszkodzenia mogą również wystąpić, jeśli wilgoć wniknie i zamarznie w temperaturach ujemnych. Wtedy woda rozszerza się i w pewnym momencie pęka najsilniejszy kamień. Dalsze uszkodzenia mogą również wynikać z samego naprężenia, na przykład na schodach.

Przyczyny uszkodzeń betonu

Wszystkie luźne kawałki zniknęły

Ale można to naprawić w kilku krokach. Najpierw usuwany jest luźny beton, w tym cały materiał, który jest już popękany. Może musi Można użyć dłuta lub nawet wiertarki udarowej. Tylko dlatego, że części nie można usunąć ręcznie, nie oznacza to, że będzie trwać długo.

Drugim krokiem jest uporanie się z zardzewiałym betonem. Rdza musi zniknąć, np. ręczną szczotką drucianą lub rotacyjnymi, które są mocowane w wiertarce. Jeśli masz, możesz również skorzystać z urządzenia do piaskowania. Stal musi być wtedy pusta.

aż do 30% zapisać

Regionalni rzemieślnicy
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańszych regionalnych rzemieślników i firmy specjalistyczne, porównaj oferty i oszczędź do 30%. Zapytaj teraz bez zobowiązań

Zapobiega rdzewieniu – dwa w jednym

Renowacja betonu: najpierw należy usunąć luźny beton, a następnie usunąć rdzę ze stali © Helmut, stock.cegła suszona na słońcu.com

Trzeci krok jest taki Malowanie stali środkiem antykorozyjnym. Dostajesz to w sklepie z narzędziami i nie używaj go zbyt oszczędnie. Nawiasem mówiąc, remedium nie ma konsystencji farby, a raczej cieńszej zaprawy. Miesza się zgodnie z instrukcją użytkowania i nakłada pędzlem. Jeśli jest to element, który jest narażony na obciążenia mechaniczne lub który wymaga naprawy napowietrznej, następuje również inny mostek sczepny podobny do zaprawy, ponownie pędzlem. Są produkty, które stanowią ochronę antykorozyjną i spoiwo w jednym.

Następnie nakładana jest zaprawa naprawcza – trzeba jednak zadbać o to, aby otrzymać dokładnie taki materiał, który nadaje się do renowacji betonu. W razie potrzeby pracujesz na kilka zmian, z których każda nie może być grubsza niż pięć centymetrów. Istnieją również zaprawy naprawcze, dla których zalecane są cieńsze warstwy, najlepiej postępować zgodnie z instrukcją obróbki. Zaprawa powinna dobrze wiązać między poszczególnymi warstwami, ale nie wysychać całkowicie.

Wykończenie to drobny wypełniacz, który wyrównuje niewielkie nierówności i może być przetwarzany na bardzo gładką powierzchnię. Ta warstwa nie powinna być grubsza niż 5 milimetrów.

Renowacja betonu w pięciu krokach

Zamknij pęknięcia w odpowiednim czasie

Czasami uszkodzenie składa się głównie z mniej lub bardziej drobnych pęknięć. Jeśli zadbasz o to w tym momencie i wypełnisz pęknięcia, unikniesz poważniejszych uszkodzeń. Dlatego istnieje różne wypełniacze takich jak pasty cementowe, dyspersje cementowe, żywice epoksydowe i żywice poliuretanowe. W zależności od tkaniny pęknięcia nie mogą mieć więcej niż 2 do 8 milimetrów grubości. Wypełniacze nakłada się szpachelką; jeśli chcesz, możesz wygładzić powierzchnię papierem ściernym pod koniec czasu schnięcia.

Istnieją środki do uszczelniania pęknięć w betonie. W przypadku części nośnych, takich jak stropy, należy jednak najpierw zapytać inżyniera budowlanego. © Animaflora PicsStock, stock.cegła suszona na słońcu.com

Drobne pęknięcia można zamknąć dzięki temu, że: być impregnowane cienkim płynnym wypełniaczem; są to przede wszystkim wymienione żywice. Metoda może wymagać kilkukrotnego użycia i nie jest odpowiednia, jeśli konieczne jest połączenie na siłę. Ponieważ te pęknięcia mogą stosunkowo łatwo otworzyć się ponownie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here