Wezgłowie: 11 pomysłów na projekt ”,

Najpopularniejsza i najwygodniejsza jest wyściełana tylna ściana, która jest dostępna we wszystkich kolorach i materiałach. Upewnij się, że wezgłowie łóżka wizualnie pasuje do reszty wnętrza. Wybrano tu zagłówek wykonany ze skóry, który doskonale oddaje wiejski styl pokoju.

Wiele łóżek jest już sprzedawanych z pasującym zagłówkiem.

Zdjęcie: living4media / Great Stock!

Wymienne ściereczki ścienne

Dużo taniej jest użyć koca lub prześcieradła jako wezgłowia. Coraz częściej, zwłaszcza w pokojach młodzieżowych, pojawiają się tkaniny ścienne z tradycyjnymi mandalami i orientalnymi symbolami. Na przykład możesz przymocować ścierkę do ściany za pomocą pinezek. Jednak klipsy do zasłon są lepsze - więc szmatkę można zdjąć lub wymienić w dowolnym momencie bez pozostawiania śladów na ścianie.

Ręczniki ścienne są dostępne w różnych rozmiarach i w wielu różnych wzorach.

Zdjęcie: living4media / Lewis, Kate

Drewno - naturalnie piękne

Łóżka są zwykle wykonane z drewna. Nic więc dziwnego, że z tego naturalnego materiału wykonane są również zagłówki. W zależności od upodobań drewno możesz pomalować jak chcesz. Osoby, które urządzają w stylu Scandi, preferują naturalne, jasne drewno. Idealnie komponują się z nim takie materiały jak bawełna, len i futro.

Chcąc samodzielnie pomalować wezgłowie, należy użyć farby nieszkodliwej dla zdrowia.

Zdjęcie: living4media / Heinze, Winfried

Utknąłem za tym pewnym czymś

Jeśli sam wykonasz swój zagłówek, możesz być kreatywny - dlaczego nie po prostu przymocować sztukaterię do tylnej ściany i użyć jej do ustawienia wezgłowia? Pomysł jest niedrogi i szybki w realizacji, a Ty też tworzysz czarujący klimat.  

Listwy sztukatorskie wykonane ze styropianu są łatwe w obróbce. Jeśli chcesz, możesz je pomalować bezrozpuszczalnikowymi farbami ściennymi.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication

Upcykling w sypialni

W przypadku upcyklingu produkty odpadowe i bezużyteczne przedmioty są poddawane recyklingowi zgodnie z mottem „zrób nowe ze starego”. Do tego zagłówka użyto starego ogrodzenia z palików. Kontynuacją „Shabby-Chic” był stolik boczny, który składa się z tych samych listew ogrodzeniowych.

Upcykling wymaga kreatywności – stare ogrodzenie z palików przyciąga wzrok.

Zdjęcie: living4media / Raider, Peter

Płyty OSB - nie tylko nadają się do budowy

Ten przykład pokazuje, że płyty OSB są używane nie tylko w budowie domów. W połączeniu z jasnymi pastelowymi kolorami i roślinami doniczkowymi panel idealnie wpasowuje się w pomieszczenie i nadaje mu naturalny wygląd. Na płytę montażową OSB o wymiarach 22mm x 250 cm x 125 cm trzeba obliczyć około 30 euro.

Płyty OSB mają naturalny wygląd i są stabilne. Charakterystyczna faktura jest coraz bardziej przekonująca w pomieszczeniach.

Zdjęcie: living4media / Möller, Cecilia

Pleciony zagłówek

Zagłówek z odmiennością - półokrągły, pleciony zagłówek przyciąga wzrok w sypialni i dobrze komponuje się z wystrojem w stylu folklorystycznym: Połącz wzory i materiały i stwórz wesołą atmosferę, w której lubisz się wycofywać.

Nie tylko materiał wezgłowia łóżka wygląda wyjątkowo, ale także kształt sprawia, że ​​łóżko jest centralnym punktem w pokoju.

Zdjęcie: living4media / Vkstockimages

Stare drzwi z nową funkcją

Nadal mają stare drzwi z remontu? Doskonały! Wtedy możesz nadal używać go jako zagłówka. Tutaj za łóżkiem umieszczono białe kasetonowe drzwi – uroczy pomysł, zwłaszcza w domach w stylu wiejskim.

Najwyraźniej bezużyteczne przedmioty, takie jak te drzwi, często oferują niewyobrażalny potencjał.

Zdjęcie: living4media / Möller, Cecilia

Rozszerzenie ściany dla większej przestrzeni

W takim przypadku nadstawka ścienna pełni zarówno funkcję zagłówka, jak i miejsca do przechowywania. Jeśli remontujesz swój dom, możesz zaplanować taki projekt w odpowiednim czasie i obejść się bez stolików bocznych. Sposób ukrycia półki zależy od stylu Twojego wnętrza. Na przykład możesz użyć drewnianych listew lub wytapetować ścianę. Możesz skontrastować kolor płyty osłony, jak pokazano tutaj, lub wybrać inny materiał.

Wystająca ściana zapewnia więcej miejsca na podłodze nie tylko w łazience. W sypialni można obejść się bez bocznego stolika i jednocześnie stworzyć zagłówek do łóżka.

Zdjęcie: living4media / Zouev, Tanya

Aksamitna elegancja

Ten zakrzywiony zagłówek wygląda wyjątkowo elegancko. Pod względem kolorystycznym idealnie komponuje się z resztą pomieszczenia. Na przykład aksamit jest odpowiednim materiałem na taki zagłówek.

Zagłówki mają różne kształty. Ten zakrzywiony model wygląda wyjątkowo elegancko.

Zdjęcie: living4media / Cox, Stuart

Zrób to sam: naklejki ścienne

Ci, którzy lubią realizować projekty DIY, mogą np. popracować z tatuażami ściennymi w pokoju dziecięcym. Zaleta: można je ponownie usunąć w dowolnym momencie.

Pokoje dziecięce są ciągle zmieniane. Jeśli nie chcesz angażować się w zagłówek łóżka, możesz pracować z tatuażami ściennymi.

Zdjęcie: living4media / Bauer Syndication

Instrukcje: sam zbuduj zagłówek

Potrzebujesz tego

dla łóżka 2,10 mx 2,10 m:

  • 2 płyty wiórowe 8 mm (1,20 x 1,10 m)
  • 9 m łat dachowych
  • pianka o grubości 1 cm (1,30 x 2,30 m)
  • Tkanina dolna (1,30 x 2,30 m)
  • 2 wzorzyste paski tkaniny (1,00 x 0,8 m)
  • 2 x paski na rzep po 0,8 m każdy
  • Dodatkowo: piła, śruby 30 mm, wkrętarka akumulatorowa, zszywacz, maszyna do szycia, taśma dwustronna klejąca
Uruchom galerię zdjęć 5 Pokaż wszystko

Krok 1: zbuduj tylną ścianę

Przyciąć łaty dachowe na wymiar i przykręcić je do płyty wiórowej, jak pokazano na rysunku. Krzyżak na środku stabilizuje całość.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Krok 2: tapiceruj tylną ścianę

Umieść piankę na płycie wiórowej i zagnij ją na krawędziach. Teraz musisz go zszywać z tyłu łat dachowych.
Warto wiedzieć: Możesz również użyć grubszej pianki (do pięciu centymetrów), ale powinna być przymocowana równo. Następnie dolna tkanina jest zszywana - rozciągnij ją na płasko i ułóż ładnie jeden na drugim w rogach.  

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Krok 3: uszyj tkaninę

Obszyj materiał za pomocą maszyny do szycia. Jeśli jednak wcześniej wyprasujesz krawędzie, będzie to łatwiejsze. Z tyłu materiału przyszyć rzep do górnej krawędzi.

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Krok 4: załóż okładki

Odpowiednik taśmy Velcro jest teraz zszywany z tyłu drewna. Zamocuj paski tkaniny za pomocą rzepów, umieść je na tylnej ścianie i przymocuj końce do materaca. Twój zagłówek jest gotowy.  

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Gotowy zagłówek: Oczywiście nie ma ograniczeń co do projektu - Ty decydujesz, jak zaprojektujesz zagłówek!

Zdjęcie: www.bine-braendle.de

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here