Rozświetlające obrazy: tak umieścisz swoją pracę we właściwym miejscu ”,

Dekorowanie wiszącego Petersburga: jak idealnie prezentować obrazy Istnieje wiele sposobów na udekorowanie ścian obrazami. Powieszenie petersburskie przekształca poszczególne eksponaty w sensacyjne dzieło sztuki totalnej.

Jak prawidłowo oświetlić obrazy?

Dzięki odpowiedniemu oświetleniu możesz nadać swoim dziełom wyjątkowy charakter. Należy jednak zwrócić uwagę na stosowane światło i kąt, pod jakim oświetlamy obrazy. Ważne: nigdy nie umieszczaj swoich dzieł sztuki bezpośrednio tam, gdzie są wystawione na działanie dużej ilości słońca. Promieniowanie UV z czasem zanika kolory. Ponadto wybierz dokładnie, które obrazy chcesz oświetlić. Efekt jest jeszcze lepszy, jeśli wystawiasz tylko pojedyncze ulubione utwory. Pamiętaj też: im więcej szczegółów ma zdjęcie, tym intensywniejsze światło może obsłużyć. Diody LED są szczególnie klimatycznym i kompatybilnym wariantem, ponieważ nie emitują promieni UV ani ciepła. Dzięki temu kolory pozostają świeże, a także oszczędza się energię elektryczną. Podświetlenie tworzy wyjątkowy efekt na zdjęciach wykonanych ze szkła akrylowego: dzięki prostym taśmom LED z tyłu możesz sprawić, że przód zdjęcia będzie świecić.
Wskazówka do czytania: powiemy Ci, jak powiesić obrazki, aby pasowały do ​​siebie! 

Dzięki kinkietom tworzysz imponujący efekt, obrazy są optymalnie oświetlone i lśnią w idealnym świetle. 

Zdjęcie: living4media / Allig, Birgid

Rodzaje i formy oświetlenia obrazu

Podczas oświetlania zdjęć masz wybór między oświetleniem bezpośrednim, umieszczonym blisko obrazu, a ogólnym oświetleniem pomieszczenia. W przypadku tych ostatnich możesz wybierać między lampami sufitowymi, lampami podłogowymi lub lampami stołowymi. W zależności od systemu oświetleniowego należy wziąć pod uwagę:
1. Podkładacze ścian 
Wallwasher to płaskie oprawy, których światło pada bezpośrednio wzdłuż ściany. Powyżej lub nieco z boku zdjęć, mają efekt specjalny i optymalnie umieszczają dzieło sztuki w centrum. Poza obrazem reszta pomieszczenia jest skąpana w przyćmionym świetle. Uwaga: nie umieszczaj wallwasherów pod zdjęciami. To sprawia, że ​​wyglądają na większe, ale też bardziej upiorne i tworzą ponurą atmosferę.

Kup teraz kinkiet LED od Amazon.

2. Zdjęcia i oświetlenie luster 
Oświetlenie lustra znane jest z łazienki, gdzie służy do oświetlania luster. Zazwyczaj montuje się je bezpośrednio nad ramą, dzięki czemu oświetlają zdjęcia z bliskiej odległości. Tworzy to szczególnie intymną atmosferę i natychmiast zwraca uwagę wszystkich na zdjęcia. W przeciwieństwie do świateł LED, potrzebujesz tutaj zewnętrznego źródła zasilania.

Tutaj możesz kupić oświetlenie obrazu LED od Amazon.

3. Lampy stołowe i podłogowe 
Dzięki odpowiednim lampom możesz dodać jeszcze jeden akcent: jeśli Twój obraz wisi nad komodą, lampa stołowa w tym samym stylu dobrze komponuje się z otoczeniem. Ponadto lampy stołowe są bardzo dekoracyjne i można je ustawić w dowolnym innym miejscu w dowolnym momencie. To samo dotyczy lamp podłogowych. Dzięki ekstrawaganckiemu wzornictwu i pięknemu obrazowi możesz stworzyć gustowny kącik w każdym pomieszczeniu. 

Kup teraz lampę stołową BRUBAKER z ​​Amazon.

4. Systemy kablowe i szynowe 
Te systemy oświetleniowe są idealne, jeśli chcesz przebudować pomieszczenie i dostosować oświetlenie. Obracając, przesuwając i dopasowując poszczególne światła, skupienie światła można zmieniać indywidualnie. Nie musisz się więc martwić o oświetlenie, jeśli za jakiś czas zechcesz ponownie zmienić swoją galerię. Idealny dla każdego, kto lubi trochę urozmaicenia!

Kup teraz system szyn Paulmann od Amazon.

5. Światła sufitowe
W pomieszczeniu, w którym chcesz wystawić obrazy, powinieneś wybrać odpowiednie lampy sufitowe. Na przykład w korytarzu nie musisz się martwić o oddzielne oświetlenie obrazu, możesz stworzyć optymalne światło za pomocą lamp sufitowych. Tutaj również polecamy lampę z regulowanymi reflektorami, dzięki czemu można je skierować bezpośrednio na zdjęcia. Światło powinno pokrywać większość obrazu, aby nie było ciemnych krawędzi ani czarnych narożników. Najlepszy jest kąt świecenia około 30 stopni.

Kup teraz obrotową lampę sufitową LED od Amazon.

Zrób to sam: samodzielnie twórz podświetlane fototapety

Jako alternatywę dla oświetlenia zewnętrznego możesz również zintegrować światła ze zdjęciami. Daje to niezwykły efekt i jest bardzo łatwe do samodzielnego stworzenia. Tutaj znajdziesz instrukcje krok po kroku dotyczące tworzenia własnych oświetlonych zdjęć:

Możesz łatwo zaprojektować własne zdjęcia dzięki zintegrowanemu oświetleniu. 

Zdjęcie: tesa

Materiał i narzędzia:
 

 • trzy głębokie ramki do zdjęć (25 x 25 cm)
 • niebieski karton
 • czarny karton
 • trzy lekkie łańcuchy zasilane bateriami LED (o długości ok. 1 metra)
 • Szablony listów
 • nożyce
 • ołówek
 • linijka
 • Skalpel rzemieślniczy
 • przezroczysty papier
 • Regulowane gwoździe samoprzylepne tesa® do tapet i tynku (2 kilogramy)
 • tesa Easy Cut® dozownik na stół kompaktowy
 • tesa® samoprzylepna rolka permanentna ecoLogo®
 • taśma rzemieślnicza tesa®

Krok 1:

Ponieważ tło obrazu jest białe, światło może prześwitywać. Zacznij więc od stworzenia czarnego tła poprzez odtworzenie tła za pomocą czarnego kartonu. Zamocuj nowe tło na starym, na przykład za pomocą wałka samoprzylepnego tesa® permanent ecoLogo®.

Krok 2:

Po doprowadzeniu również przezroczystego papieru do odpowiedniego rozmiaru, przyklej go do czarnego tła za pomocą wałka klejącego, aby przezroczysty obszar pozostał wolny na środku.

Dzięki czarnemu tłu światło nie może już przebijać. 

Zdjęcie: tesa

Krok 3:

Używając skalpela rzemieślniczego, ostrożnie wytnij kształty liter wzdłuż szablonów.

Krok 4:

Napraw litery na środku przezroczystej powierzchni.

Bez względu na to, jaki napis wybierzesz: powitanie zawsze wygląda zachęcająco.

Zdjęcie: tesa

Krok 5:

Mocujesz bajkowe światła wewnątrz ramy.

Krok 6:

Ponownie zmontuj elementy z obudowami baterii zwisającymi z otwartego rogu. Teraz przyklej pasek samoprzylepny z tyłu obudowy i usuń folię ochronną.

Łańcuch świateł tworzy wizualną atrakcję w pomieszczeniu. 

Zdjęcie: tesa

Krok 7:

Starannie przymocuj pojemnik na baterie do ramy. W ten sposób każdy oświetlony obraz ma swój własny przełącznik.

Krok 8:

Aby zawiesić ramki do zdjęć, użyj regulowanych gwoździ samoprzylepnych tesa® do tapet i tynku oraz postępuj zgodnie ze wskazówkami i instrukcjami zawartymi w ulotce dołączonej do opakowania. Ponieważ wysokość gwoździa samoprzylepnego można regulować, nadal można dokonywać drobnych korekt, gdy zdjęcia już wiszą. kompletny? Następnie cofnij się o krok i podziwiaj swoje oświetlone malowidła ścienne!

Regulowane gwoździe samoprzylepne są szczególnie przydatne do późniejszej regulacji wysokości obrazów. 

Zdjęcie: tesa

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here