Kora brzozy: oto, co może zrobić zrównoważony materiał dla majsterkowiczów ”,

Kup teraz słoik do przechowywania wykonany z drewna brzozowego w Amazon.

Ponieważ złotożółte wnętrze kory brzozy jest również odporne na wilgoć, w Ameryce Północnej i Kanadzie buduje się z niej nawet kajaki. Robili to starożytni Indianie. Skandynawowie pokrywają dachy korą brzozową. Tutaj w Niemczech ludzie mają tendencję do trzymania się mniejszych przedmiotów. Oprócz słoików do przechowywania wszystkich suchych produktów spożywczych, istnieje również wiele specjalnych pudełek na chleb z kory brzozowej. Dzięki pomysłowym połączeniom wtykowym do produkcji pojemników nie jest nawet potrzebny klej - dzięki temu produkty są jeszcze bardziej ekologiczne.

Kup teraz pudełko na chleb z kory brzozy od Amazon.

Zdjęcie: produkty Leidheuser

Udekoruj korą brzozy

Dzięki ciekawej biało-brązowej powierzchni, front z kory brzozowej jest cudownie dekoracyjny i doskonale komponuje się z prostym i naturalnym skandynawskim stylem umeblowania hygge. Do kupienia są różne przedmioty dekoracyjne wykonane z naturalnego materiału - od małych rozproszonych serc do dekoracji stołu po doniczki i panele ścienne.

Zamów teraz w Amazonii dekoracje ścienne z kory brzozowej.

Używanie kory brzozowej do rękodzieła: Co można z tym zrobić?

Dzięki panelom z kory brzozowej możesz w mgnieniu oka stworzyć własną, niepowtarzalną dekorację. Nie pozostaje nic innego jak wyciąć, przykleić lub zawiązać węzeł. Dzieci też mogą pomóc. Poniżej znajdują się cztery proste pomysły na rzemiosło z kory brzozowej.

Pomysł na majsterkowanie 1: ozdobić ramki do zdjęć korą brzozy

Nudna rama obrazu pokryta jest korą brzozy, co stanowi ozdobne podkreślenie. Po prostu przytnij paski ostrymi nożyczkami do odpowiedniego rozmiaru, przymocuj je do ramy klejem superglue lub gorącym klejem - i gotowe!

Miłośnicy przyrody prezentują zdjęcie zwierzęcia w odpowiednim stylu w oprawie pokrytej korą brzozową.

Zdjęcie: Flora Press/zdjęcie i reklama

Pomysł na majsterkowanie 2: przyciągająca wzrok latarnia lub wazon na kwiaty

Łatwiej już się nie da: udrapować blat tortu, płat kory brzozowej i piórko wokół nieużywanego słoja i zawiązać sznurkiem. Unikalny przedmiot możesz wykorzystać jako lampion lub wazon na kwiaty.

Ten pomysł na rękodzieło z korą brzozy jest gotowy za pięć minut.

Zdjęcie: Flora Press / Kerstin Schmidt

Pomysł na majsterkowanie 3: podkładka z kory brzozy jako naturalna dekoracja stołu

Na podkładkę wytnij arkusz brzozy o wymiarach 30 x 40 centymetrów i zaokrąglij rogi nożyczkami. Jeśli chcesz dodać metkę, owiń ją sznurkiem i przymocuj do niej metkę spinaczem do bielizny. W przypadku kieszeni na serwetki po prostu sklej dwa małe arkusze kory brzozowej po lewej, prawej stronie i na dole. Wrzos przewiązany wstążką to wisienka na torcie tej naturalnej dekoracji stołu.

Ta podkładka z kory brzozowej jest dziecinnie prosta w wykonaniu i naprawdę wygląda świetnie.

Zdjęcie: living4media / Allig, Birgid

Pomysł na majsterkowanie 4: Sezonowy naturalny kosz

Ten pomysł na rękodzieło z korą brzozową jest również gotowy w kilka minut: pomaluj koszyk na frytki na wybrany przez siebie kolor lub po prostu pozostaw go w naturalnym kolorze. Narysuj trzy małe serduszka (w razie potrzeby wydrukuj szablon) z tyłu brzozowej deski, wytnij je i przyklej do kosza klejem superglue. Następnie możesz wypełnić to naturalnymi dekoracjami dopasowanymi do pory roku.

Ten majsterkowanie z korą brzozową wykonuje się w zaledwie czterech prostych krokach.

Zdjęcie: Flora Press/zdjęcie i reklama

Jak działa zbiór kory brzozowej?

Zewnętrzną korę brzozy najlepiej obierać między połową czerwca a początkiem lipca. Kora jest cięta tylko na głębokość około 6 milimetrów i pionowo na żądaną długość, a następnie odrywana. Im młodsze drzewo, tym cieńsza i bardziej elastyczna kora brzozy. Jeśli drzewa są jeszcze żywe, wycinkę powinni przeprowadzać wyłącznie profesjonaliści. Ponieważ wewnętrzna kora brzozy w żadnym wypadku nie może zostać uszkodzona, aby drzewo nie wysychało i po kilku latach mogła ponownie utworzyć się nowa kora. W najgorszym przypadku całe drzewo może umrzeć, jeśli zewnętrzna kora zostanie niewłaściwie usunięta.
Kora brzozy jest przechowywana w ciemnym i suchym miejscu do czasu dalszej obróbki. Kora, która stała się porowata, ponownie staje się bardziej elastyczna dzięki parze wodnej.

Kora brzozy jako zapalniczka

Kora brzozy zawiera widoczną białą substancję betulinę. Ten związek chemiczny zapewnia szczególnie dobre spalanie materiału. Ciasno zwinięta kora brzozowa idealnie nadaje się zatem jako zapalniczka do szwedzkich kominków, pieców lub mis kominkowych.

Czy możesz jeść korę brzozy??

Każdy, kto kiedykolwiek próbował obejść się bez cukru przemysłowego, powinien znać ksylitol. Naturalny substytut cukru zawarty jest w dolnej warstwie kory brzozowej. Sok z brzozy i jej liście są również jadalne.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here