Arkusze bitumiczne”,

Płyty bitumiczne: klasyczny materiał w nowoczesnej formie

Renowacja dachów płaskich © Nik, fotolia.com

Arkusze bitumiczne są jednym z klasycznych materiałów uszczelniających do dachów płaskich i są nadal szeroko stosowane. Montowane są zarówno jako paroizolacja pod izolacją, jak i jako górna warstwa uszczelniająca. Materiał nieprzepuszczalny dla wody, trwały, niewrażliwy na wiele zasad, soli i kwasów, dostępny w różnych kolorach dzięki posypaniu kolorowymi minerałami.

Budowa membrany dachowej od bitumu do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w dachach
Tanie oferty

porównaj oferty
  • Sieć ogólnokrajowa
  • Kwalifikowani dostawcy
  • Nie wiążący
  • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze firmy specjalizujące się w dachach, porównaj oferty i zaoszczędź.

Wiele warstw dla ścisłego bezpieczeństwa

Zaletą uszczelnienia papą bitumiczną jest jej wielowarstwowa struktura. Arkusze bitumiczne układa się w dwóch lub nawet trzech warstwach i skleja ze sobą. Utwory nakładają się

  • o dwuwarstwowej strukturze po połowie
  • o strukturze trójwarstwowej o jedną trzecią

Proste arkusze bitumiczne można sklejać, podgrzewając je palnikiem. Jednak ten proces zgrzewania na gorąco nie jest odpowiedni dla wstęg, które mają większą stabilność za pomocą np. wstawek z tkaniny itp. Proces samoprzylepności na zimno jest dla nich powszechny. W tym celu arkusze są fabrycznie wyposażone w warstwę kleju, która umożliwia im przyleganie do siebie po montażu.

Arkusze bitumiczne są zwykle spawane ogniowo Zwykłe systemy układania arkuszy bitumicznych

Bitum modyfikowany polimerami do warstw wierzchnich

Podobnie jak zwykłe arkusze bitumiczne sprawdziły się w przeszłości i są równie łatwe w użyciu jak są - obecnie do wierzchniej warstwy hydroizolacji dachów płaskich stosuje się arkusze ze specjalnie modyfikowanych arkuszy bitumicznych. Tak zwany bitum modyfikowany polimerami miesza się z tworzywami sztucznymi, które optymalizują właściwości materiału. Można wyróżnić dwa rodzaje arkuszy bitumicznych modyfikowanych polimerami:

  • Płyty elastomerowo-bitumiczne (PYE): Bitum jest mieszany z plastikiem styren-butadien-styren (SBS) podczas produkcji. Poprawia to elastyczność, zachowanie temperatury, elastyczność na zimno i odporność na starzenie.
  • Plastomerowe arkusze bitumiczne (PYP): Bitum jest dodawany do termoplastycznego polipropylenu ataktycznego. Płyty bitumiczne plastomer są mniej wrażliwe na ciepło i mogą wytrzymać bezpośrednie promieniowanie słoneczne przez długi czas bez utraty swojej funkcji.

Ponieważ jest dostępny w prostej formie, laminowany tkaninami lub nawet metalowymi wstawkami i modyfikowany tworzywami sztucznymi, bitum jest dziś materiałem tradycyjnym, chociaż spełnia wszystkie wymagania nowoczesnego budownictwa.

Składniki i właściwości blach spawalniczych wykonanych z PYE i PYP

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here