Sadzenie doniczek: tych błędów należy unikać ”,

Przeczytaj więcej interesujących artykułów tutaj Balkon i Taras Śródziemnomorskie rośliny doniczkowe na balkon i ich rozmnażanie Balkon i Taras Rośliny doniczkowe: porady pielęgnacyjne dla kwater zimowych Balkon i taras Nowe pomysły na skrzynkę na kwiaty

Błąd 2: ustaw łyżkę pod kątem

Nierówność podłogi tarasu lub balkonu często oznacza, że ​​wiadro jest krzywe. Byłoby błędem po prostu zostawić tam garnek. Ponieważ jest to nie tylko niepokojące wizualnie, ale może również prowadzić do nienaturalnego wzrostu roślin. Dlatego przed zasadzeniem doniczki upewnij się, że doniczka jest prosta. Najlepiej użyć do tego poziomicy.

Ustaw doniczkę pionowo przed posadzeniem doniczki.

Zdjęcie: dom

Wskazówka: Małe nierówności na tarasie i balkonie można zniwelować drewnianymi listwami lub klinami. Tworzy to również przestrzeń, przez którą woda może wypływać z wiadra.

Błąd 3: Wlej ziemię bezpośrednio do wiadra

Jeśli upewniłeś się, że doniczka stoi prosto na tarasie lub balkonie, nie powinieneś popełnić błędu wsypywania ziemi bezpośrednio do wanny. Najpierw zakryj otwór odpływowy odwróconym odłamkiem ceramiki, a następnie wypełnij warstwą od pięciu do dziesięciu centymetrów żwiru lub keramzytu. Zapobiega to zaleganiu wody w wannie i zapewnia optymalne warunki dla roślin.

Zanim posadzisz wiadro, powinieneś odpowiednio przygotować doniczkę.

Zdjęcie: dom

Wskazówka: Aby zapobiec przesiąkaniu gleby do odpływu, załóż polar ogrodowy. Po umieszczeniu podciągnij go po bokach i odetnij około dwóch centymetrów poniżej krawędzi.

Błąd 4: używanie złej ziemi

Jakość gleby doniczkowej jest jednym z najważniejszych wymagań, aby rośliny dobrze rosły w donicy. Generalnie więc wielkim błędem jest oszczędzanie na ziemi doniczkowej: tania i gorsza gleba nie dostarcza roślinom niezbędnych składników odżywczych. Kiedy sadzisz pojemnik, lepiej jest użyć odpowiedniej ziemi doniczkowej dla swoich roślin.

Podczas sadzenia wiadra ważne jest, aby używać gleby dobrej jakości.

Zdjęcie: dom

Wskazówka: Wypełnij doniczkę do krawędzi włókniny ogrodowej ziemią i lekko dociśnij - szczególnie po bokach. Oznacza to, że nie ma ubytków, a rośliny mogą później zakorzenić się w wannie.

Błąd 5: Nieprawidłowe rozmieszczenie roślin

Kolejnym błędem podczas sadzenia doniczki byłoby nieprawidłowe ułożenie kwiatów w donicy. Ponieważ w środku mniejsze rośliny są mniej efektywne i mają mniej światła słonecznego. Z drugiej strony większe rośliny potrzebują przestrzeni i byłyby zbyt wąskie na zewnętrznej krawędzi wanny. Jeśli chcesz posadzić kwiaty i trawy na różnych wysokościach, użyj najpierw największych okazów - pozostałą przestrzeń możesz wypełnić np. mniejszymi letnimi kwiatami.

Sadząc doniczkę, zwróć uwagę na prawidłowe ułożenie roślin.

Zdjęcie: dom

Wskazówka: Jeśli chcesz zaprojektować wiadro tylko z jednym rodzajem roślin, zacznij od środka, przesuwaj się w kierunku krawędzi, a na końcu wypełniaj poszczególne luki. W ten sposób możesz optymalnie posadzić całą wannę i nie marnować miejsca.

Nawet przy kwiatach tej samej wysokości zacznij sadzić na środku wanny.

Zdjęcie: dom

Błąd 6: Zbyt mało podlewania w pierwszym tygodniu

Wiadro jest zasadzone i udało Ci się uniknąć wszelkich możliwych błędów. Aby cały wysiłek nie poszedł na marne, nie zapomnij o zaopatrzeniu doniczki w wystarczającą ilość wody - najlepiej codziennie przez pierwszy tydzień! W tym celu podlej rośliny w wannie silnym strumieniem z konewki lub węża ogrodowego.
Wskazówka: Gdy ziemia się uspokoi, uzupełnij świeżą ziemią. Po ośmiu tygodniach możesz po raz pierwszy nawozić rośliny - a wkrótce będziesz zachwycony ich wspaniałym kwitnieniem.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here