Pokrycie podłogi: koszty i ceny ”,

Ile kosztuje nowa podłoga?

Po remoncie domu w większości przypadków posadzki również wymagają modernizacji. Może to być renowacja starych desek podłogowych lub parkietu lub całkowita wymiana podłogi. W zależności od wybranego pokrycia klient musi ponieść różne koszty. W niektórych przypadkach podłoże wymaga przebudowy, co również ma wpływ na materiał i czas pracy.

Koszty i ceny wykładzin podłogowych © alfexe, fotolia.com

Poniesione koszty

Wykładzina podłogowa: Połącz materiał i instalację w sprytny sposób: Uzyskaj materiał samodzielnie lub przez warstwę podłogi?

Na koszt nowej podłogi składają się koszty materiałów i robocizny. Handlowcy często oferują kable, w tym materiał. Dla właściciela budynku może to być tańsze, ponieważ instalator podłóg osiąga lepsze ceny w handlu hurtowym niż osoba prywatna. W zależności od tego, co jest dodawane do ceny zakupu, budowniczy może jeździć lepiej, jeśli sam zaopatruje się w materiał. Wielu rzemieślników oferuje stałą cenę za instalację w zależności od wielkości pomieszczenia i szczególnych trudności. Zaleta stałej oferty cenowej: Klient potrafi dobrze kalkulować, nie ma nieprzewidzianych kosztów. Porównując ceny między kilkoma kosztorysami, należy jednak sprawdzić, który dostawca jest najbardziej ekonomiczny.

Wykładzina podłogowa: Uzgodnij najlepszą stałą cenę za materiał i instalację Wskazówka: Orientacją w odniesieniu do kosztów mogą być koszty budowy, przynajmniej w przypadku nowych budynków. Uważa się, że podłoga w domu stanowi około 2 do 3% całkowitych kosztów budowy. aż do 30% zapisać

Firmy specjalizujące się w podłogach
Tanie oferty

porównaj oferty
 • Sieć ogólnokrajowa
 • Kwalifikowani dostawcy
 • Nie wiążący
 • Za darmo
Wskazówka: Znajdź najtańsze warstwy podłogowe, porównaj oferty i zaoszczędź.

Znalezienie instalatora podłóg – ważne pytania przed złożeniem zamówienia

Należy zachować ostrożność, jeśli instalator podłóg nie chce kalkulować swoich usług jako stałą cenę za metr kwadratowy do ułożenia, ale w przeliczeniu na godzinę. W takim przypadku przed udzieleniem zamówienia należy wyjaśnić następujące pytania:

 • Na co jest ustalana stawka godzinowa?? Czy dotyczy to tylko godzin pracy, czy również dojazdu do i z warsztatu lub pracy w warsztacie??
 • Który Tryb rozliczeniowy jest używany? Jak obliczane są godziny rozpoczęcia??
 • Nawet jeśli pracujesz za stawkę godzinową, a wiążący szacunek rzemieślnika, co jest również określone w umowie. Odchylenia powyżej 20% w górę należy omówić z klientem.
 • który dodatkowe koszty są obliczane?
Praca w oparciu o stawkę godzinową: ważne pytania wyjaśnij z wyprzedzeniem na piśmie Wskazówka: Niskie stawki godzinowe często kuszą ofertami. Firmy z wysokimi stawkami godzinowymi są więc często w końcu tańsze.

Przegląd kosztów materiałowych wykładzin podłogowych

Poniżej wymieniono najpopularniejsze wykładziny podłogowe i ich koszty materiałowe. Ogólnie cena za metr kwadratowy jednego i tego samego rodzaju podłogi może się znacznie wahać. Różnice regionalne, ale także te dotyczące materiału, konstrukcji, grubości, obróbki wstępnej i jakości prowadzą do tych odchyleń.

Wybór podłogi © kontrastwerkstatt, fotolia.com
 • Dywany: 10 do 80 euro / m²
 • Kafelki: 20 do 130 euro / m²
 • Laminat: 10 do 25 euro / m²
 • Płyta winylowa: 15 do 30 euro / m²
 • Deski podłogowe drewniane: 10 do 50 euro / m²
 • Parkiet: 30 do 70 euro / m²
 • Korek: 15 do 50 euro / m²

Ceny różnią się w zależności od producenta, istnieją również duże różnice w cenie i jakości między zakupem w sklepie z narzędziami a zakupem u specjalistycznego sprzedawcy lub rzemieślnika. Izolacja od dźwięków uderzeniowych jest instalowana pod pływającymi okładzinami, takimi jak laminat lub parkiet, które również należy obliczać na 2 do 5 euro / m².

Wskazówka: Oprócz kosztów podłogi mogą być potrzebne listwy przypodłogowe lub listwy do wycierania.

WSKAZÓWKA

Skorzystaj z naszej bezpłatnej usługi wyceny: Porównaj oferty regionalnych warstw podłóg i zaoszczędź

Oszczędzaj koszty, robiąc własne rzeczy

Usuwanie starej wykładziny: możesz to zrobić sam © VRD, fotolia.com

Zasadniczo wykwalifikowani rzemieślnicy mogą również samodzielnie położyć nową podłogę. To oszczędza pieniądze, ponieważ nie ma kosztów pracy. Tutaj również zależy to od materiału i warunków na budowie. O ile wykładzinę lub laminat układa się stosunkowo łatwo w prostokątnym pomieszczeniu, o tyle podłogi z płytek czy parkiet są bardziej wymagające. Budowniczowie powinni pamiętać, że źle ułożona podłoga może wiązać się z dodatkowymi kosztami. Ponadto nie ma gwarancji w przypadku błędów. W razie wątpliwości lepiej skonsultować się z wyspecjalizowaną firmą.

Układanie wykładziny podłogowej: laminat © Alexander Raths, fotolia.com Wskazówka: W każdym razie prace przygotowawcze, takie jak usunięcie istniejącej wykładziny podłogowej, można przejąć samodzielnie.

Zostaw Swój Komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here